firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

15. 03. 2010
Dotaz: Dobrý den, mám fenku 1,5 roku starou, jack russella, které zhruba před měsícem zčervenala kůže, tvořily se tam lupy a stroupky a sem tam jakoby uhříky. Svědivost tam byla ale ne nijak moc výrazná, spíš se kousala do ocasu a do míst za ocasem. Má to jen na hřbetě za ocáskem a podél páteře až ke krku, ale nejvíc za ocasem, kde je ta kůže nejvíc červená. Byla jsem u veta, řekl, že buď svrab nebo alergie, svrab v uších ani na těle pod mikroskopem nenašel. Fenka je v bytě, ale máme koně, takže s nimi přijde do kontaktu, je tam také spousta koček. Vykoupala jsem jí také několikrát v nějakém šamponu pro psy, který bělí srst, tak možná také po něm, ale to jsou jen dohady. Vykoupala jsem jí v šamponu od veta a vymačkala anální žlázky, trochu se to zlepšilo, kůže je bez lup a stroupků, ale je pořád začervenalá, ale právě více v místech, kde má bílou srst. Dost jsem experimentovala se značkami granulí, protože je hodně vybíravá a každou značku žere jen tak 3 dny. Vím, je to moje chyba. Kupovala jsem ale značky jako Acana, AG, Belcande,RC(ten už nikdy, chutná jako magi),happy dog, platinum natural. Dneska jsem koupila first mate s borůvkami a ten jí chutnal moc. Granule jsou ale strašně tvrdé, měla trochu problém, ale šmakovaly jí nejvíc. Můžou se změkčit zalitím vodou? A jaké granule by jste mi prosím doporučil, popř. systém krmení. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Výhoda tvrdých granulí je v tom, že masírují při kousání dásně, takže zubař by vám nepochybně řekl, že na chruzp psa čím tvrdší, tím lepší. Granulky můžete mírně podlét vodou. Zalévat granule delší dobu vodou se nedoporučuje a to zvláště v létě, kdy dochází k rychlému množení bakterií v potravě. Vašemu pejskovi bych dával jen granule a vodu. Odstarnil bych všechny pamlsky. Nedostává pejssek jen tak náhodou třebas i piškoty, či různobarevné pamlsky?
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)