firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

4. 05. 2010
Dotaz: Hezký den, nejprve bych Vám ráda poděkovala za předchozí rady. Pejsek měl kožní problémy a veterinář chtěl nasadit kortikoidy. Zkusila jsem podle Vašich rad krmivo Firstmate borůvky a kuře a jehně, vysadila jsem všechny pamlsky a máme pokoj, zlepšila se jí hodně srst a kůže je bez podráždění a vřídků. Taky zažívání a stolice je v pořádku. V krámku kam chodím objednávat Firstmate mě prodavačka dala vzorek křupek Nuova Fattoria. Jaký máte na ně názor? Značku granulí měnit rozhodně nebudu, ale dala bych jí je třeba jako pamlsek na cvičáku, jsou to takové křupky. Ale to složení, kde je vepřové maso a antioxydanty: BHT, BHA mě trochu zaráží. Co myslíte?
Odpověď:

Jsem rád, že jste ušetřila za zbytečné náklady u veterináře a že váš pejsek je v pohodě. Z toho máme vždycky radost. Zrovna nyní komunikuji s paní, kterou veterinární léčba vyšla již na 80 000. Mnohdy jsou chovatelé, kterým radíme netrpěliví. Léta se potápějí ve svých problémech, pak chtějí za 14 dnů zázraky po krmivu. To možné není. Všechno má své zákonitosti. Často bývá velkým neštěstím návštěva veterináře.  Ti většinou v krmivu z hlediska svých znalostí plavou a výsledek je léčba právě pomocí kortikoidů. Výsledek bývá často takový, že stav se relativně zlepší, aby se celá situace opakovala znovu. je to každého pochopitelně svobodná volba.Krmivo Nuovafattoria má celou řadu výhod a dle mého soudu jen jedinou nevýhodu. V první řadě, jeho cena je velice příznivá k poměru k jeho kvalitě. 1 kg má metabolickou energii 4400 kcal a stravitelnost 90%, všechny suroviny jsou jasně deklarované, což u řady jiných značek v rozpětí 1500 až 1800 kg není, nebo´t v nich najdete nejrůznější vedlejší produkty rostlinného a živočišného původu, barviva, zchutňovadla, sóju a pod.NF neobsahuje rostlinné oleje. Bílí psi tak nečervenají, černí nereznou.. Technologie výroby snižuje možnost vzniku torze žaludku. NF je velmi dobře přijímána psy s vysokou mírou stresu, ukázalo se, že velice dobře a brzy si poradí s průjmovými stavy.Způsob konzervace je bohužel dán použitými vepřovými močkami, které mají původ v EU. Konzultoval jsem to s výrobcem, nebo´t i my bychom rádi tuto jedinou vadu na kráse odstranili, ale nejde to, neb´t moučky do krmiva dodávají výrobci z EU.Přímo ve výrobě se do krmiva přidávé již jen vit. C a E.

Podobný zp. konzervace ale najdete např. i v krmivu RC, Purina Dog chow atd. je jich v Evropě drtivá většina.

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)