firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

20. 05. 2010
Dotaz: Dobrý den, mám mladého křížence vlčáka a krmila jsem ho vždy First Mate. Vzhledem ke špatným dodacím lhůtám ale přemýšlím o změně. Četla jsem něco o krmivu Platinum Natural (Adult Chicken). Co si o tom myslíte, ve srovnání s First Mate? Složení Platinum Natural Adult Chicken: protein 26%, tuk 16%, popeloviny 6,9%, vláknina 2%, Kalcium 1,5%, Fosfor 1%, relativní vlhkost (koncentrovaná šťáva s čerstvého masa) 18%. Složení Platinum Natural Adult Chicken: čerstvé kuřecí maso 70%, rýže, kuřecí tuk, kukuřice(geneticky nemodifikovaná),moučka z drůbežího masa, řízky řepné melasy, kukuřičná moučka, hydrolizované drůbeží maso, sušená jablka, lososový olej, za studena lisovaný lněný a olivový olej,extrakt z mořských škeblí (zdroj glukosamin hydrochloridu), ostropeřec mariánský, fenyklový prášek, kořen smilaxu lékařského, celer, artyčok, řeřicha, heřmánek, smetanka lékařská, prášek z hořce, yucca, chlorid draselný. Přísady Platinum Natural Adult Chicken na kg: Vitamín A 10.000 I.E., D3 1.600 I.E., E ( jako alfatokoferolacetát) 100mg, Vitamín K1 2 mg, Vitamín B1 3mg, Vitamín B2 5mg, Vitamín B6 3mg, Vitamín B12 40 mcg, kyselina nikotinová 20mg, kalciumpantotenát 10mg, Biotin 160 mcg, kyselina folinová 300 mcg, chlorid cholinu 500 mg, sulfát (II) železitý-monohydrát 75 mg, oxid manganatý 90 mg, sulfát kobaltu- heptahydrát 1mg, jodid draselný 4 mg, seleničitan sodný 0,3 mg. Konzervováno přírodním draselným sorbátem, s antioxidanty na vitamínové bázi, silné extrakty obsahující tokoferoly přírodního původu. děkuji a omlouvám se za dlouhý dotaz, Petra P.
Odpověď:

Pokud se týká FM, nevím od koho krmivo berete. Může se stát, že občas něco dojde s ohledem na přepravní lhůty z Kanady i když průměrná skaldová zásoba FM v Opavě neklesá pod 50 t, takže vždy je nějaká volba pro psa jakéhokoliv stáří a velikosti. Možná by bylo dobré napsat kde bydlíte a můžeme najít lepší volbu pro vaše zásobování. Co se týká další části vašeho dotazu, myslím, že mi zcela nepřísluší hodnotit kvalitu tohoto krmiva. Pokud se nemýlím jedná se o vlhké krmivo, takže vysoké procento vody v pytli a samozřejmě hodně chemických konzervantů, aby se to nezkazilo. Při vlhkosti nad 8% se totiž zvyšuje nebezpečí vzniku plísní. Z tohoto pohledu čím méně vody v krmivu, tím lépe .

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)