firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

17. 06. 2010
Dotaz: Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně krmení. Mám 10ti letého královského pudla, 23kg, v dobré kondici, nyní po zranění páteře před dvěma roky již v agilitním důchodu. Nemá skolny k tloustnutí, žere dobře. Poslední rok a půl by krmen BARFem, tedy syrovým masem a toto krmivo mu velmi propsívalo - zlepšila se srst, perfektně fungovalo trávení, prostě super. Nicméně vzhledem k věku a riziku snížené funkčnosti ledvin, což je pro pudly typické,jsem se po poradě s veterinářem rozhodla vrátitke granilím, kde mohu lépe kontrolovat snížené dávky fosforu pro starší psy. Zakoupila jsem tedy Firstmate Ocean Fish Senior. Dělím do dvou denních dávek, pes žere skvělě, ale problémem je stolice. Na krmivu je uvedeno velmi vysoké % stravitelnosti, nicméně pes při každé procházce vyloučí cca na 3x opravdu velké množství výkalů, které od pohledu málem převyšují krmnou dávku. Žádné pamlsky ani jiné další jídlo pes nedostává. Můžete mi, prosím, poradit, kde by mohl být problém a čím tedy krmit? Maso trávil pes skvěle, výkaly byly opravdu minimální. Moc děkuji.
Odpověď: Řada ultraprémií FM obsahuje až 8% vlákniny, která podporuje peristatiku střeva. Řada lidí si neuvědomuje, že FM granule jsou granule s největší měrnou hmotností na trhu. Často tudíž dochází k překrmování. Krmná dávka pro vašeho psa by měla být průměrně 23dkg na den , max. však 30 dkg na den . Bylo by dobré zvážit si orientačně kolik dkg krmiva denně váš pejsek skutečně dostává.  případě překrmování krmnou dávku snížit. Z mého pohledu pokud je trus pevný a tvarovaný, pak je vše v pořádku. U krmiva s nižším množstvím vlákniny může docházet např. k snižování množství svalové hmoty, matnutí srsti atd. Takže nízký obsah vlákniny v krmivu nebývá nejlepší volbou. Alternativou k FM senior by mohlo být i belcando senior.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)