firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

5. 10. 2010
Dotaz: Dobrý den, náš BSP má 16 měsíců, nám dělá radost pouze 4 měsíce, má pěkně zbarvení, tak jak BSP má mít, ale s jednou vadou na kráse a to sice, že mu hnědne srst. S tímto problémem se potýkám celé 4 měsíce, ale bezúspěšně. Původní majitel ho krmil Pedigree pal. My jsme mu objednali nejprve Royal Canin, ale po přečtení pár recenzí jsem zjistila, že to nebude to pravé ořechové. Po hodně dlouhém rozmýšlení a probcházení si různých recenzí jsme objednali Arden grange a to formruli odpovídající věku psa, tedy kuře s rýží. V průběhu krmení těmito granulemi jsem si všimla, že mu začínají růžovět polštářky na packách a mezi prsty to měl taky růžové. Paní veterinářka mi doporučila, abych psa krmila spíše varianta ryba nebo jehněčí s rýží. Byly mi doporučeny granule First mate. Tak by mě zajímalo, jestli hnědnutí kůže po krmení granulemi First mate zmizí a zda alergická reakce zmizí.
Odpověď: Bohužel váš pejsek v případě prvních dvou krmiv neměl štěstí zrovna na krmiva, která splňují požadavky pro zařazení mezi top dry foods, ale to už je za námi. Vit. A, který je v krmivu dodáván v syntetické podobě, nebo si ho pes vyrábí z betakarotenu, který je obsažen v rostlinných olejích se bohužel v případě jeho nadbytku usazuje v tucích, takže pak u každého jedince záleží na tom, kdy se jeho projevy opticky objeví.  Optimální by byla rya a ta je v největší koncentraci v krmivu FM. Myslíte, že by vám vohovovalo krmivo FM Pacific ocean fish large breed?  Rybu, ale v kombinaci s kuřecím naaajdeme v dostatečné míře i v krmivu Firstmate Maintenance all life stages.Zdravotní stav vašeho psa se tak nepochybně upraví a srst bude mít tu správnou barvu.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)