firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

11. 01. 2011
Dotaz: Dobrý den, mám doma 8 měsíční fenku křížence NO a BOM a mám trochu zamotanou hlavu s její výživou. Fenka je na svůj věk poměrně velká, má asi 60 cm v kohoutku, 32kg, je velmi hyperaktivní, chovaná celoročně venku v zateplené boudě. Nasrstěná je krásně (mám na mysli spíš hustotu srsti, než-li její kvalitu, přijde mi krapet matná). V současné době má nahmatatelná žebra i na dálku viditelná. Krmená je Purinou pro velká plemena Active, s mírně zvýšenou dávkou oproti doporučenému dávkování na obalu. Fenka se mi zdá akorát, možná by ji kilo navíc nebolelo, ale nechci ji překrmovat. Při větším objemu začíná mít průjem. Krmím 2x denně, ráno a večer, ranní dávku menší 1/3 denní dávky, večer zbytek namočený v horké (ne vařící) vodě. V současné době navíc plánuji po oblevě začít s tréninkem fyzické kondice tj., plavání, běh (s fenkou cvičím záchranařinu) aby byla fyzicky připravena a udýchala mi terény. Vše samozřejmě postupně a po RTG snímků kyčlí a loktů. Donedávna jsem se domnívala, že krmím kvalitní značkou, ale fenka se mi pořád vizuálně moc nelíbí. I s ohleden na narůstající fyzickou zátěž jsem se rozhodla pro změnu granulí a Vaše krmimo mne velmi zaujalo. Velmi ráda bych si však nechala poradit, jakým druhem krmiva mám krmit (zátěž fenky postupně narůstající, kolo 2x týdně od 4- 15 km, 2x plavání, 1x týdně ostrý trénink v sutinách, 2x týdně běžný režim. Fenka musí mít pracovní kondici a zároveň musí být velmi kvalitně krmena, abych ji zvýšenou aktivitou nepodlomila zdraví. Prosím o Vaše doporučení. Dále bych měla další dotaz...krmivo FirsMate je lisované za studena, nebo prochází tepelnou úpravou? Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Veronika Vašátková Hradec Králové
Odpověď:

Krmiva lisované za studena se dělali ještě před potopou světa. Udělá je každá granulační linka v bývalých ZZN, takže to raději nerozebírejme. FM se vyrábí na dvoušnekovém extruderu Wenger při nízkých telotách za použití dávkování vitamínů a minerálních látek ve vakuu. problémy o kterých píšete můžou být způsobeny genetikou. Zdá se , že fenka zcela neumí ztrávit vyšší příjem tuků. Na rozhýbání  střev bych doporučil krmivo s vyšším procentem vlákniny, preventivně bych volil i krmivo  sjedním zdrojem živočišného proteinu a jednímj zdrojem uhlohydrátu. Takže z krmiva Firstmate bych šel na pacific ocean fish original, z vet. řady Anivital Ha fish, nebo Ha lamb, z Ardengrange Ocean sensitive.

Věřím, že našim podmínkám by vyhověla všechna 3 krmiva. Osobně bych začal s First,mate a když to klapne, míchal bych rybu s maintenance all life stages, nebo s lamaskem.

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)