firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

9. 08. 2011
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmivo vhodné pro 15-měsíční boxerku. Fenečka je aktivní, vitální, veselá, ale neustále dost hubená (vystupuje jí páteř, pánev i žebra) a trpí řidší stolicí. Původně jsme krmili Eukanubou, ale začali jsme se o granule více zajímat a po prvním pytli přešli na FM Pacific Ocean Fish (to bylo loni v létě a na podzim). Stolice byla v pořádku po obou značkách. Pak jsme se na zimu rozhodli pro FM Maintenance, protože jsme se dočetli, že není vhodné dlouhodobě krmit "vnitrozemní psy" mořskými rybami. Od té doby se potýkáme s řidší stolicí, a to i přestože jsme mezitím vyzkoušeli i FM Lamasco a teď máme třetí pytel FM Lamb and Rice (s nižším podílem tuku, tyto granulky feňulce velmi chutnají). Nepřekrmujeme, aktivity má pejska poměrně hodně, k misce se hrne jak velká voda, neustále šmejdí, kde by ještě něco zblajzla. Jako pamlsky dostává nejčastěji sušené plíce, dršťky, ouška, atd., popř. pamlsky Arden Grange. Čas od času dostane symbolickou porci čerstvé nebo vařené zeleniny (půlku mrkve, ředkvičku), nějaké ovoce (maliny, jablíčko), jogurt, tvaroh (např. 1 lžíci), sardinku, piškotek. Nekupujeme žádné "umělohmotné" pamlsky. Přesto problémy přetrvávají. Je možné, že jsou pro její zažívací ústrojí granule "příliš dobré"? Co byste nám poradil? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Čas od času dostane symbolickou porci čerstvé nebo vařené zeleniny (půlku mrkve, ředkvičku), nějaké ovoce (maliny, jablíčko), jogurt, tvaroh (např. 1 lžíci), sardinku, piškotek. Nekupujeme žádné "umělohmotné" pamlsky. Přesto problémy přetrvávají. Je možné, že jsou pro její zažívací ústrojí granule "příliš dobré"? Tak tohle by odstarnil hned. Není dobré současně dávat vařené, syrové i granule. jestliže váš pejsek je citlivější Doporučoval bych a to i dlouhodobě variantu FM original. Kombinovat můžete i půl napůl s verzí lamb meal rice. Dvě dávky denně pokud možno ve stejnou dobu. Co nesežere podstranit až do doby dalšího krmení. Řidší trus může být i signálem překrmování. Pejsek nestačí v plné míře strávit strávit to co pozře a dochází zbytečně k zatěžování trávicího traktu.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)