firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

31. 03. 2012
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme desetiměsíční štěně rhodézského ridgebacka. Od malička byl na granulích Purina pro plan Puppy large athletic. Pak je začal odmítat,rozhodli jsme se tedy pro změnu a podle složení se nám zdál výborný First Mate Maintenance, změnu jsme provedli naráz. Nedá se říct, že by mu nové granule nějak zvlášť chutnaly, ale přece jen je na rozdíl od puriny jedl, všeobecně zřejmě granule už nechce. Přes den jsme občas od malička dávali ovoce, zeleninu nebo jogurt.Asi za 10 dní po přechod na First Mate začal žrát nadměrně trávu a měl hrozný průjem, nevěděli sme, zda to jsou granule nebo infekce, takže jsme byli u veterináře a dostali antibiotika a dietní granule purina. Teď jsme po poradě s doktorem začali opatrně do dietních granulí přidávat fist mate, hrozně mu začalo kručet v břiše, zase zvýšený zájem o trávu, průjem zatím neměl, ale nechce žrát vůbec, myslím, že si dá možná večer. Co nám radíte? Může to být tak, že pro něj First Mate prostě nebudou vhodné? Máme je namíchávat, nebo úplně přestat? Děkuji předem za radu.
Odpověď: Víte, ten průjem mohlo ovlivnit to, že pejsek po nutričně chudším krmení nebyl přizpůsoben na to trávit 15% živočišného tuku, další možnoist je, že se přežral, nedá se vylyoučit ani možnost jiná. Asi bych vyloučil jogurty, ovoce a další věci. Pejskovi dával jenom granule a vodu. Pan veterinář má pravdu, že granule je nyní třeba postupně přimíchávat.  Možná bych se nebál zkusit Belcando junior lamb rice a do něj postupně přimíchávat FM. U Belcanda se později dá přejít na výhodná 25 kg balení adult aktive, či adult dinner. FM bych přimíchával 30%. Je to jedna z možností, která by konkrétně ve vašem případě mohla vyhovovat.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)