firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

21. 06. 2012
Dotaz: Dobrý den, mám roční fenku z útulku, která po třech měsícíh na Brit Puppy měla trávicí problémy - zánět slinivky. Přešli jsme na Hill's I/D a teď je to asi 3 měsíce, kdy se s tím stále potýká. Po vyhodnocení TLI jde konkrétně o nedostatečnost enzymu Tripsin, ale zatím děláme průběžné testy, abychom zjistili, zda se hodnoty zlepšují či nikoliv, takže prozatím enzymy nedodáváme. Je totiž hodně fit, neztrácí na váze a srt je pěkná. Jelikož ale moc nevěřím komerčním krmivům, které neposkytují info o množství rostliných bílkovin apod. bych se ráda zeptala, jaký typ FM by se pro její dietu hodil. Samozřejmostí je opravdu nízký podíl tuků, vysoká stravitelnost, hodně živošičných bílkovin. Moc díky za Váš typ.
Odpověď: Pankreatitída - zápal slinivky brušnej - ako ochorenie ho treba najprv vyliečiť!!!! To, či je tam nedostatok  trypsínu (proteolytický enzým v pankreatíne) ukáže až vyšetrenie, na toto si na diaľku nedovolím radiť.Samozrejme, dnes je už dostatok kryštalického trypsínu v liekových formách, takže by nemal byť problém toto ochorenie zvládnuť.

Pri pankreatitídach je potrebné upraviť diétu, vylúčiť bravčoviny (kvôli tomu, že samotné lieky sa väčšinou vyrábajú z bravčových pannkreasov). V diéte obmedziť bielkoviny a tuky (problémy s trávením peptidov a tukov sa v tomto prípade neraz kombinujú). Takže - biela ryba + zemiak by mali byť tá správna kombinácia

Výše uvedené texty vzešly z konzultace mezi mnou a kolegou, aby volba pro vás byla ta nejsprávnější. Jak z výše uvedeného vyplývá, optimální volbou pro vás může být FirstMate Pacific ocean original, které splňije výše uvedené požadavky.

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)