firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

8. 07. 2012
Dotaz: Dobrý den pane inženýre, zcela náhodně jsme narazili při hledání krmiva na Vaše stránky.Máme labradorku,8let a neustálé problémy s kůží (hnisavé boláky na hlavě) a ušima( ottitis externa- již chronické záněty).Veterinář nám doporučil změnu krmiva na hypoalergenní (Hills c/d,d/d,Purinu HA,Eukanubu dermatosis).Pořád dokola, stálé návštěvy a zhnisané uši opět.Prosíme, zda svým doporučením by nám některé z Vámi nabízených krmiv s těmito problémy nepomohlo. Děkujeme za Váš čas. Adolf Kučera
Odpověď:

Abychom mohli vyléčit případnou potravní intoleranci, dovolil bych si nabídnout kromě Firstmate Pacific ocean fish originaal,nebo senior, protože s ohledem na velikost a stáří psa bychom mohli šáhnout i po seniorce dle mého soudu po jedné z nejlepších, nebo ne li vůbec nejlepší z hlediska kvality veterinární řadě Forza10 Aktive Intestinal. Při koncipování krmiva je použito i znalostí z oblasti fytoterapie. Přikládám všeobecné pojednání o Forze.

Letošní rok pro odborníky, kteří se pohybují v oboru krmiv, chovatelských pomůcek a potřeb,  má jedno stěžejní datum. Tím je termín konání mezinárodního chovatelského veletrhu Interzoo, který se letos uskutečnil tradičně v německém Norinberku ve dnech 17 až 20.5.2012.

Na veletrhu se můžeme seznámit s produkty předních evropských výrobců, zámořských výrobců,  ale i firmiček, které vsadily na tuto kartu a řekly si, že zrovna v Norinberku by mohly udělat díru do světa. Takovéto firmičky přicházejí a odcházejí, některé z nich slaví i tolik očekávaný úspěch. V letošním roce byly umístěny výstavní expozice v deseti rozsáhlých pavilonech.   Jednání střídá jednání a obvykle to bývá vždy nejméně přes tři přilehlé pavilony, takže od rána až do závěrečné se opravdu nenudíme.

Před veletrhem jsme diskutovali o našem programu s ohledem na to, co od letošního Interzoo  očekáváme. MVDr. Zoltán Tatarko  vytipoval kupodivu italskou firmu, výrobce krmiva Forza. Nikdy jsem se tímto krmivem zvláště nezabýval, ale Zoliho návrh mne svým způsobem donutil zahloubat se do receptur Forzy. Sám jsem byl překvapen, jak je toto krmivo na podmínky Evropy výjimečné a jak širokou škálu potřeb našich psích a kočičích miláčků toto krmivo pro psy skýtá.

Slovo dalo slovo a s italským výrobcem jsme si dohodli schůzku v sobotu. Ve sjednaný den a hodinu jsme byli očekáváni. Naše společné posezení v prostorách jejich výstavního stánku se neslo ve velice korektním a milém duchu. Naživo jsme si mezi sebou mohli vyříkat představy o oboustranné spolupráci v oblasti krmiv pro psy a kočky. Dobré pro ucelenější představu je pochopitelně seznámení nejen s kvalitou vyrobeného krmení, ale i obalovou technikou. Věřte, že není obal, jako obal. Čím méně kvalitní obal, tím více je náchylný k poškození při transportu s výroby, při jeho manipulaci, nebo při transportu k našim zákazníkům, to je k vám domů.

Vhodný a kvalitní obal je i jedním z předpokladu pro kvalitní uskladnění. Je velmi důležité pro zachování kvality krmiva pro psy a kočky, aby bylo uskladněno na prodyšné podložce v suchu a relativním chladu.

Nabídka Forzy je opravdu široká a je naprosto cílená, a to je to, co nás velmi oslovilo, neboť v rámci naši každodenní poradenské činnosti, a věřte, že je opravdu rozsáhlá, se zabýváme řešením konkrétních požadavků a velmi často i problémů, které se i na dálku snažíme s Vámi každodenně, a musím říci, že s velkým úspěchem, řešit. Ten úspěch vzájemné spolupráce je podmíněn také tím, jak nás majitel konkrétního psího miláčka poslouchá. Nemáme žádný patent na rozum, i my nasloucháme Vám, majitelům zvířecích mazlíčků.

Kromě standardních krmiv  superprémiové nebo ultraprémiové řady v našem portfoliu právě výrobky firmy Forza a zejména její veterinární řady Active přispějí vhodným způsobem k pokrytí i variantních řešení jednoho problému. Ptáte se proč varianty na řešení jednoho a toho samého problému?  Z našich zkušeností víme, že je třeba znát celou genezi vývoje Vašeho psího nebo kočičího miláčka. Např. čím byla krmena matka, čím se štěně nebo kočička živila v průběhu svého vývoje, jaký má nebo nemá krmný režim, čím je dlouhodobě krmena. I to jsou předpoklady pro radu, kterou Vám můžeme i na dálku bezplatně poskytnout. Je to naše služba v rámci aktivity, kterou jsme nazvali „starost o oba konce vodítka“. Na jedné straně jste Vy a na druhé straně Vaši zvířecí miláčci.

Pokud se jedná o problematiku příliš složitou, která nelze jen tak řešit na dálku, pak Vám nabízíme službu veterináře MVDr. Zoltana Tatarka, který je členem České veterinární komory. Jednání u nás na firmě na adrese Opava-Komárov, Podvihovská 12 Vám nabízíme po předchozí telefonické objednávce na telefonním čísle +420 553 610 385 begin_of_the_skype_highlighting FREE +420 553 610 385 end_of_the_skype_highlighting .

Pro ty z Vás, kteří mají zájem, nebo ty, které zaujala poradenská činnost na dálku, připomínám kontakty na nás. Poradnu naleznete například na www.firstmate.cz, www.dogdog.cz,  www.krmivo-pro-psy.com . Na těchto adresách se na Vás těší odborníci, pro které se služba pro Vás chovatele stala jejich, stejně jako našim firemním posláním.

Jak už jsem se zmínil, řada Forzy Active nám pomůže ještě k lepší a všestrannější nabídce variantních řešení zdravotních problémů Vašich miláčků. Již nyní začínáme rozpracovávat materiály k jednotlivým krmivům řady Active. Chystáme se ale i na zavedení absolutní novinky firmy, jejichž nabídka bude zahájena od července 2012. Je určena nejen pro tzv. „toy“ plemena, ale i plemena malých, středně velkých a obřích plemen psů.  Po osvědčeném krmení značky FirstMate s borůvkami Vám s otevřenou náručí přinášíme superpremiová krmiva s jižním ovocem řady Mr. Fruit.

Těšíme se společně s Vámi, že pomocí námi dodávaného krmiva Vám pomůžeme k dokonalému zdraví a pohodě Vašich miláčků.

 

 

Ing. Gerhard Stein

 

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)