firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

8. 08. 2012
Dotaz: Dobrý den pane Steine, máme 9měsíční fenu rhodéského ridgebacka Jessie. Již od odebrání od chovatele nechce jíst samotné granule. Nejdříve jsme zkoušeli různé druhy štěněcích granulí pro velká plemena od různých výrobců. Žádný druh však nejedla s chutí, teprve až po delším vyhladovění (třeba i 2dny) a to jenom minimální množství. Pamlsky nebo jinou potravu jsme nedávali, možnost volného pohybu na zahradě nebo výcházky s námi měla denní. Pročítal jsem si Vaše diskuse a doporučení uvedené na tomto serveru a snažil se tato doporučení dodržet. Jelikož byla Jessie ve 3-4 měsíci velmi hubená, rozhodl jsem se koupit granule First Mate Pacific Ocean Fish Pupy. Tyto samotné rovněž nejedla, zkoušel jsem přidávat doporučovaný lososový olej nebo zalití masovým, popř.zeleninovým vývarem - nepomohlo. Pouze když jsme granule něčím "ochutili", např. nějakou šťávou z pečeného masa, játrovou paštikou, rozmačkanými bramborami, rýží apod., tak granule snědla. Avšak bez rozkousání, polykala je celé. Takto byla krmena od cca 4. do 7. měsíce, jeden 250ml hrnek dopoledne, druhý večer (celkem cca 400-450dkg). Pak jsem koupil granule Pacific Ocean Fish Large Breed. Tyto jsou o něco větší, Jessie je rovněž polyká celé, avšak nesní celou denní dávku. Pytel granulí, což předtím byl zhruba na 1 měsíc, mám nyní téměř na druhý měsíc. Někdy si nevezme granule s "ochucením" celý den, zdá-se mi, že tyto větší granule odmítá. Nyní stojím před rozhodnutím, co dál. Nevím zda-li to nevadí, když je pes nerozkouše a celé polyká. Stolici má ale pevnou, Jessie nyní váží cca 30kg. Prosím Vás o radu čím a jak krmit. Moc děkuji.
Odpověď: Zkuste prosím zvážit krmnou dávku. Měla by být 30 až 45 dkg na den. . Pokud zkonzumuje 15 dkg denně, mjusí ji to stačit. S tím ochucováním to je neštěstí.Pokud sežere 45 dkg, nedal bych ji kromě vody nic. Pokud sežere méně, přidával bych ji do denní dávky max. 1/4 konzervy TOPSTEIN ale konzervu prosím s granuleeeemi pořádně rozmíchat, aby granule byly svým způsobem navoněné, ale opravdu jen jako nutné zlo. Klidně ať granule polyká, jen ať je trus pevný. MOžná si příště na zkoušku vezměte malé 5 kg balení Stone cric. Co váš pejsek řekne na variantu krmiva obalovaného do vepřového sádla. 
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)