firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

18. 08. 2012
Dotaz: Dobrý den, nedávno jsem přešla na krmení FM Pacific Ocean Fish Senior (pes 9 let, pitbull mix). U psa byla diagnostikována lehká ledvinová nedostatečnost, delší dobu jsem ho na radu veta krmila Royal Canin VD Renal. Ledvinové hodnoty se vrátily do normálu a já přešla na FM, vyhovuje mi u nich deklarovaná kvalita surovin, nižší obsah bílkovin a fosforu, což by mělo ledvinám prosívat. další důvod pro výběr FM bylo vysoké procento stravitelnosti. Nicméně po přechodu na FM vyloučí pes mnohem větší množství stolice než před tím (krmím správnou dávku, nikoli vyšší), chápu. že to pravděpodobně souvisí s vyšším množstvím vlákniny, která má vliv na množství stolice, zajímalo by mne však, jaký vliv to má na ledviny - laickou logikou se zdá, že větší množství stolice by mělo znamenat větší zátěž pro ledviny, jelikož ledviny musí množství zpracovat. J možné zde získat odborný názor?
Odpověď: Podle toho co popisujete je pesw s největší pravděpodobností překrmován. Zkuste si zvážit psa a váhu krmné dávky, kterou pes dostává.FM je krmivo s vysokou měrnou hmotností. Mnohem vyšší, než má to, kterým jste byla zvyklá krmit. Stravitelnost krmiva nám napovídá , kolik z krmiva je pes schopen zužitkovat. nemá nic společného z množstvím trusu. To může do určité míry ovlivnit vláknina( žádoucí parametr), popeloviny, popř. velikost krmné dávky. Malé množství trusu není taky dobré, protože obsah vlákniny pozitivně ovlivňuje peristataiku střeva. Důležité je, aby byl trus pevný a tvarovaný.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)