firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

3. 10. 2012
Dotaz: Dobrý den, ráda bych změnila našemu pejskovi (japonský chin) krmivo, po hledání informací na internetu, jsem objevila Vaše stránky a jen a jen dobré reference na krmivo. Pejskovi bylo v červenci 9 let, v 5 letech prodělal operaci luxaci pately a kastraci. Podávali jsme Royal Canin napřed mini adult, poté light a nyní sterilited. Po zjištění, že se krmivo vyrábí v Polsku, nemám důvěru v kvalitu. Pejsek má 5,9 kg (po kastraci něco nabral), nemá v podstatě žádnou fyzickou ani psychickou zátěž. Celý den proleží, kromě vycházky na venčení a trochu pohrání s páníčkama, když přijdou domů. Psychicky je velmi vyrovnaný, ve velké pohodě. Žere, jen když má konkurenci jiných pejsků, jinak dělá tzv. fóry. Takže s tím krmením máme někdy potíž. Když se nenažere, má "pěny" ze žaludku. Na ty nožičky podáváme Alavis. Můžete mi, prosím, doporučit některé z Vašich ultraprémiových krmiv (pokud možno malé granule)? Pokud budete potřebovat další podrobnosti, ráda připíši. Moc děkuji za odpověď. Jana Giertlová, Č.B. P.S.: nebudete na stánku na mezinárodní výstavě psů v ČB? Ráda bych viděla i velikost granulí, protože pejsek má zoubky asi tak 2-3mm a velké granule by už tuplem nesnědl.
Odpověď:

I my máme doma japana, již třetího v pořadí. Víte, nevím, jak je ten váš pejsek velký, ale ta váha je vysoká. jestliže pejsek nežere tak jak má, bylo by mu dobré udělat takový krmný režim, aby se po granulkách radostně vrhal. Čím tvrdší granulky, čím více je musí kousat, tím lépe pro jeho zuby Dochází tak k masírování dásní a zároveň je to forma snížení rizika tvorby zubního kamene. Pro vašeho pejska bych doporučil FM Pacific ocean fish original, z holistického belcanda pak belcando adult grain free. či lahůdku bio krmivo Forza 10 Every day .http://www.krmivo-pro-psy.com/krmivo-pro-psy/-/-/forza-10-bio-every-day-small-and-medium-15-kg/91508.html

Jen bych prosil, aby se krmivo neminulo účinkem, dávejte pejskovi 2 porce denně. Co nesežere s chutí odstraňte . Pokud by měl pejsek chuť, nedejbože hlad, nebojte se, že nebude žrát.Zkuste odstranit pamlsky a dobroty od stolu. To už píšu preventivně. Letos na výstavu do ČB nejedeme.

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)