firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

30. 11. 2012
Dotaz: Dobrý den! Mám 8letou fenku angl.mastifa,73kg, má těžkou artrózu kolenních kloubů. Bylo nám doporučeno lékaři shodit váhu a při bolestech podávat léky. Čtyři roky krmíme FM LambRice, nyní jsem objednala FM PacificOceanSenior. Plus dostává každý den kloubní výživu (kolagen,glukosamin,chondroitin,MSM) a 100%lososový olej, občas sušené vepřové ucho. Myslíte, že je vhodné přidávat do těchto granulí lososový olej? Četla jsem, že podávání lososového oleje pomáhá při artróze, ale nevím, jestli je to dobré pro redukci váhy a také nechci narušit poměr Omega3 a 6 v granulích. Zajímal by mě váš názor. Moc děkuji a přeju hezký den!
Odpověď:

 Konzultoval jsem s koleegou, našim spolupracovníkem veterinářem MVDr. Tatarkem. MOji odpově´d jsem vám poslal, zveřejňuji i odpověď kolegy.

Neviem, či je 73 kg na mastifa veľa, to záleží od okolností. Pochopiteľne, molos máva problémy s kĺbami.

Ja osobne by som nasadil AG Senior (Seniorka od AG je asi to najlepšie v tejto kategórii, čo sa dá v Európe dostať. Rovnako ako P/J...). Seniorku preto, lebo v tomto prípade zohľadňuje vek výživnými potrebami, má chondroprotektíva, atď. Každopádne by som nasadil DOG Chondro v dávkovaní prvých 10 dní minimálne po 10 tabletiek denne, potom 7 po dobu 50 dní. Potom by som dával celoživotne nejaké 2 - 3 tabletky denne. V prípade, že sa príznaky zase zosilnia (chlad, infekt, záťaž,...) na krátky čas zvýšiť zase dávku Viem, je to veľká dávka, ale je to ťažký pes.

PS. Salmon oil v tomto kontexte je bezpredmetný. Nič nepokazí a ani nič nenapraví.

 

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)