firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

23. 01. 2013
Dotaz: Dobrý večer pane inženýre, prosím vás o pomoc pro naši fenku Zlatého retrívra,6 let, 26kg,krmenou poslední 4 roky PURINOU PROPLAN-KUŘECÍ, celkem jí chutnala, ale nikdy nebyla velký jedlík, vloni jsme jí změnili kuřecí za lososa (hypoalergenní), granulky jí chutnaly více , měla lepší srst, ale asi po měsíci se začala škrábat na krku, kousat do ocasu,kousat do tlapek shora a v tříslech se jí objevily černé flíčky a začaly KVASINKOVÉ INFEKCE UŠÍ, kvůli kterým hlavně píšu. Proto jsme se vrátili k Purině kuřecí, ale problémy se stále opakují, nyní má opět kapky Surolan , kapeme 3.den, jedno ouško je lepší, ale druhé je hrozné. Na základě dobrých referencí na internetu,(VAŠI PORADNU JSEM OBJEVILA AŽ DNES) jsem si objednala PACIFIC OCEAN FISH PUPY- bohužel jsem se překlikla a objednala štěněčí, již je máme doma. Chtěla jsem se zeptat zdaje možné jí ty štěněčí granulky dát, nebo vás poprosit o doporučení vhodného postupu-léčby a granulek vhodných pro naši fenečku. Jinak je fenečka živá a veselá,chodíme dlouhé tůry po horách, byli bychom moc rádi kdyby i přibrala a byla "žravější". Pamlsky jsme již vyloučili, dávali jsme jí odměny piškoty, psí keksy a bílé buvolí žvýkací kosti. Nyní je jen GRANULE PURINA PROPLAN + VODA. Děkuji Vám pane inženýre za Vaši poradnu, ve které pomáháte všem nešťastným páníčkům a jejich pejsánkům. S pozdravem a přáním všeho dobrého.V.C.
Odpověď:

Víte v tuto chvíli už to máte zcela jedno, jestli kuřecí, nebo jakákoliv jiná. Ukázalo se, že ta údajná hypoalergenní varianta, která by měla být lepší kuřecí zas tak hypoalergenní není.To zvýšené množství mazu je samozřeeejmě významně ovlivňováno i čistotou vyplývající ze složení krmiva.. Pokud se týká vašeho rozhodnutí, rozhodli jste se správně pro skupinu krmiv s jedním zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu. Předpokládám, že díky vyššímu procentu kvalitní vlákniny se zlepší peristatika střev, bude uvývat mazu a zlepší  celkově její zdravotní stav. Kdyby náhodou došlo ke krátkodobému zhoršení, nevyděste se. je to jen projev toho, že pejsek se začíná čistit a kůže působí jako velký filtr.Osobně bych se nebál nasypat ji rozumnou dávku krmení to je 300 až 400 gramů na den. nevím, kolik váš pejsek váží. Kdyby byl trus řidší, museli bychom krmivo naředit přimícháním FM Pacific ocean fih original, nebo senior. Doporučil bych ke krmivu tabletky DOG skin and coat. Dával bych 3 tabletky denně po dobu 2 měsíců. To znamená, že byste potřebovali 3 balení tabletek po 60 ks.

Můžete mi prosím vaše poznatky napsat přímo do mého e mailu stein@staz.cz , nebo zavolat na tel. 608 712 436   Odstraňte prosím i piškoty, neboť i ty jsou zdrojem potenciálních alergenů. Ty kapky bych v tuto chvíli podržel až do doby, kdy uvidíte, že již to není nutné. Věřím, že společným úsilím se nám podaří dát vašeho pejska do dobrého zdravotního stavu. Můžete mi poslat jeho fotky, popř. detaily postižených míst?

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)