firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

8. 08. 2013
Dotaz: Dobrý den, mám 2,5 letou fenku ridgebacka kříženou s černým labradorem. Krmena byla od malička granulemi Hills, která snášela velice dobře, měla krásnou lesklou srst, zažívání v pořádku.. Po prvním hárání jsem jí nechala vykastrovat (nesouhlasím s množením nečistokrevných plemen) a začala jsem krmit granulemi Hills light (aby netloustla). Zanedlouho jsem u ní začala pozorovat problémy, po jídle často bezdůvodně zvracela, častější a větší stolice, občas průjmy, i srst se jí zhoršila. Hledala jsem jiné krmivo a přešla jsem na granule Acana light (na doporučení kamaráda). Zvracení sice přestalo,ale stejně mi přijde, že má "moc velkou" stolici s ohledem na to jakou dávku granulí dostává. Navíc se jí ještě více zhoršila kvalita srsti.. je černá a začíná jakoby hnědnout, na srsti má jakoby mastný povlak a je matná, navíc šíleně pelichá (a to i po vykoupání speciálním šamponem). Myslíte, že granule First Mate by pomohli jednak jejímu zažívání, srsti a aby nepřibírala na váze? Děkuji za odpověď.
Odpověď: To zmatnění srsti je dáno surovinovým složením, ale i vlákninou. Osobně pro vašeho Pejska bych viděl z řady Firstmate, aby se dala do pořádku krmivo s vyšší vlákninou, aby začala fungovat peristatika střeva. Jinak z FM bych se nebál ani varianty FM lamb meal rice. Z dalších značek, které dovážíme pak mne napadá vynikající americký Regal venison z jelenů z Nového Zélandu. ten byní máme v akci stejně jako regal salmon a lamb rice.  Jsou to tak kvalitní krmiva, že šlápnout vedle se zde nedá.Tu červenou barvu jste začala Hillsem, neboť vit. A se usazuje v tucích a chvíli trvá, než se projeví.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)