firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

6. 04. 2014
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vhodné granule značky First Mate pro našeho psa. Je to fenka - kastrovaná kříženka jezevčíka menšího vzrůstu (ale větší jak jezevčík). Váží cca 15 kg, měla by vážit dle veta cca 11 kg (má skutečně nadváhu) a je jí 8-9 let (nalezenec). Dále se chci zeptat, zda při podílu cca 8% vlákniny ve Vašich granulí nebude trpět plynatostí a zda je v granulích zastoupena cukrová řepa. Nyní má fenka srst pěknou, ale zažila jsem období matné srsti a lupů, takže určitě je citlivá na potravu. Děkuji a zdravím, Eva Procházková.
Odpověď: pro vašeho pejska můžete zkusit FM trim light, nebo FM Pacific ocean fish senior. Ty mají nižší podíl tuků. Dobré by ale bylo i FM lamb rice. Pokud chcete, aby pejsek shodil, určitě je dobré korigovat krmnou dávku. Bez toho to nepůjde.Pro podporu trávení bych doporučil 1 tabletku dog geriatrikum pro starší psy na podporu kloubnéí výživy, podporu trávení a omezování rychlého procesu mentálního stárnutí.To , že ultrapremiová řada má větší podíl vlákniny je to co potřebujete. Pejskovi začnou lépe pracovat střeva a věřím , že se tak může zbavit i určité jalové hmoty. Prosím ale pejskovi nedávat kromě granulí a vody nic jiného, jinak ta váha ohrožuje zdraví pejska. Ohrožena je velmi i páteř psa, která na sobě nese  velkou nadváhu.FM používá vlákninu z rajčat. Osobně proti vláknině z řepy vůbec nic nemá. Praktické zkušenosti s ní byly jen pozitivní. Není to dávno, kdy právě vlánina z řepy byla považována za tu nejlepší. Nikdy se nedívejte na jednu či 2 položky v krmivu. Krmivo je vždy třeba chápat jako funkční celek. O kvalitě FM nás přesvědčují kladné reference a zkušenosti s ním , které jsou delší, než 18 let.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)