firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

11. 05. 2014
Dotaz: Dobry den, prosím o radu jake granule budou nejlepsi pro nase zlaticko. Mame stafordsirskeho teriera. Cory je 1,5 léta fenecka, která ma od 3 mesicu citlivejsi zazivani-caste zvraceni, dle doktoru je vse v poradku. Od chovatele byla zvykla na Royal Canine, my pozdeji presli v dobre vire na Eukanubu, ale nase fenecka neprospivala a začala mit mantrou srst a kazdy 3-4 den zvracela. Takže jsme začali znovu hledat a zkusili jsme Acanu, ale prestoze jsme prechazeli na jine granule pozvolna, tak nam nase fenecka trpěla prujmy, ktere pretrvavali. Takže znovu hledani vhodného krmiva a našli jsme Nutram, ktery nebyl tak mastny jako jiz zminovana Acana. U toho jsme skoncili az do dneska, jenze pokud jsme brali Nutram Puppy, tak vypadalo vse v poradku, ale před 3mesici jsme presli na Nutram Adult (kure s ryzi) a nastali opět problemy. Obden se nam pase na trave a pokaždé se vyzvraci, takze zazivaci problemy se vratili a jeste se nam objevili lupy a zda se nam ted nějak více unavena. Jinak nase fenule neni vubec jedlik. Jiz od mala mame problemy do ni neco dostat. Skoro vždy sní jen polovinu své denní porce. Ani na žádné pamlsky nic moc nereaguje, proto na cvicaku jako jediny davame za odmenu chvilkove hrani s její oblíbenou hrackou. Fenecka ma hezkou atletickou postavu, jeji váha je 23kilo, ale vypadá hodne štíhle. Chtěli by jsme aby nam trosku nabrala. Ma střední zátěž a v roce byla vykastrovana. Předem moc dekuji za pomoc při vyberu kvalitni stravy.
Odpověď: Vše co píšete do sebe docela dobře zapadá. Váš pejsek potřebuje krmivo s nižší hladinou tuku a nižším procentem bílkovi. Potvrzuje to i štíhlejší kondice vašeho psa. Takže když jí dáte podle vašeho vyjádření tzv. masné granule, reakce je přesně opačná. Příjde průjem a fenka hubne. Logický je pak i úbytek svalstva a zmatnění srsti.. Samozřejmě nutností je kvalitní dietní živočišná bílkovina a dostatečné množství vlákniny, které zabezpečí peristatiku střeva. Prrroto se také ukázala jako nejoptimálnější varianta krmení nutram. Pokud chcete zůstat u této značky, stačí se obrátit na firmu Candy v Sezemicích a paní Dr. Dvořáková vám určitě ráda poradí. Pokud byste zvažovala jinou alternativu, pak bych doporučil z krmiva Firstmate Pacific ocean fish original, popř. z holistické řady belcando jehněčí verzi lamb rice.Vyhýbejte se pokud možno mléčným výrobkům. Netlačte na pilu, aby fenka hodně žrala a přibírala. I přetlak krmiva může způsobitnežádoucí průjmy.Držím palce.
Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)