firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

9. 01. 2015
Dotaz: Dobrý den, již několikrát jste mi zde dobře poradil, za což velmi děkuji :-). Obracím se na Vás opět s prosbou o radu... Čivava 18 měsíců - od šťenda krmen Belcandem, Fromm Family- nyní Belcando Grain free- super prospívá... Teď jsme po kastraci , jelikož jedno varlátko bylo v bříšku.. Po kastraci se uvádí, že se musí hlídat váha pejska, ano to chápu, ale bylo mi řečeno (pánem, který mimochodem prodává Vaše zdravé granulky), že po granulích Grain free nebude přibírat, (což by bylo skvělé)a že se v budoucnu bude ustupovat od granulí označených jako light.Je to pravda? Beru Vás jako odborníka, proto by mne zajímal Váš názor.To víte, na veterině Vám nabízí jejich "osvědčené a přitom předražené krmiva a to právě odlehčené...to bych pejskovi opravdu nekoupila. Jenom bych se chtěla ujistit, jak to s granulkama pro kastráty vlastně je a bude..Byli mi nabízeny i granule Essential??Co na ně říkáte? My máme nyní 4 kg Belcanda Grain Free, to máme na delší dobu, takže doufám, že to bude v pohodě.Moc děkuji za info. Petra K.
Odpověď:

Určitě bych vsadil na jistotu a zbytečně bych neexperimentoval. NIkde není řečeno, že kastrát zrovna musí mít granule light. Každý z nás je jiný a stejně tak každé zvíře je individualita ke které je dobré zachovat individuální přístup.  Na Belcando light koneckonců můžeme přejít šmahem, ale proč nedopřát svému miláčkovi i pestrost? Určitě bych vyzkoušel Belcando finnest grain free,  nabízí se nám i nová řada Belcando s lososem a kupodivu naše čivava si ráda loupne velkou grain Free belcando granuli s bílou rybou odnese si ji do púelíšku a vesele chroupá. Nespornou výhodou pro malé pejsky jsou malá kilová , či čtyřkilová balení Belcanda. Osobně bych doporučil kromě Belcanda i Firstmate Pacific ocean fish original, Australian lamb, či FM Chicken potato and blueberies. A když to tak shrneme, nabídka pro vašeho pejska je více , než široká. Chce to samozřejmě sledovat okem a kdyby pejsek příliš přibíral, tak snížíme krmnou dávku, nebo snížíme množství tuků a tím pádem i metabolickou energii. Pokud se budete pohybovat hlavně v tomto kruhu, máte vystaráno a nemusíte nic zkoušet. Ušetříte si tak zbytečné zklamání a možná i za dlouhý účet u veterináře. Držím palce.

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)