firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

PORADNA
Zadejte dotaz do poradny

Nejčastěji se ptáte na ...

Archiv zodpovězených dotazů

Kontakt na poradce

Interní vstup

 
         


Archiv zodpovězených dotazů

27. 09. 2017
Dotaz: Dobrý deň, chcem sa spýtať na krmivo High Performence na Vašej stránke je písaný pomer bielkovín 73% živočíšnych a 27% rastlinných. Na slovenskej stránke je pomer bielkovín 83% živočíšnych a 17% rastlinných, ktorý je správny. Ešte jedna otázka, mám 15 mesačného nem. boxera bol mesiac na ATB kôli črevným tažkostiam a hnačke, schudol 4kg z 32kg naplosledy som ho kŕmil Australian lamb a Maintennance, ale hnačky boli stále a nedali sa zastaviť, najprv som myslel, že je to črevná alergia, ale mliečne baktérie ani rôzne pasty od veterinára nezabrali veterinár tak sa rozhodol pre liečbu ATB .Po 5 dnoch to vyzeralo OK, ale po 2 dňoch to bolo zase naspäť. Veterinár zmenil ATB. Tak teraz berieme dvanásťní ATB, ktoré mu zarábam do joguru a do ryže s mäsom pridávam probiotiká. Vyzerá to ok (no ešte po dobratí ATB musím počkť týždeň) a až potom mudávať granule. Takže už mám vrece Australian lamb na očistu a potom na pribratrie by som chcel High performence alebo Fish Puppy kôli zvýšenému % proteínov a tukov. Aká kŕmna dávka by mala byť pri 29kg boxerovi a konečná váha cca 37 kg, aktívny pes. Ďakujem Oto Findor.
Odpověď:

Dobrý den, pane Findor,

uvedený obsah bílkovin krmiva High Performence je na našich stránkách uvedený nesprávně. Z důvodu nedorozumění a možnosti komunikovat s firmou, která stránky spravovala, to již bohužel nezměníme, proto jsme ve fázi zakládání nových stránek FM pro ČR - http://www.ultrapremium.cz/. Obsah živočišných bílkovin je 83% a 27% rostlinných.

Rozhodně bychom v tomto případě nedoporučovali střídavou stravu - granule x maso, přílohy, zelenina...Probírali jsme vše s našim veterinářem a shodli jsme se na jednom.

Byla určena příčina problému? Krevní rozbor, kultivace, paraziti, citlivost na ATB…atd.? Podle příčiny pak možno postupovat v léčbě, ještě dřív než bude Vašemu mladému psu totálně snížená imunita, která vzniká z 80% v tenkém střevě. ATB vybíjí střevní mikroflóru a pak už horko těžko zabírají jiná. Také je třeba zjistit, proč nezabrala první léčba? Z kultivace a stanovení původce citlivosti na konkrétní druh ATB.

Doporučujeme alespoň 10dní vařit/rýže,kuře. Pak pomalu granule jen přimíchávat + probiotika, která se nasazují až PO ukončení léčby ATB. First Mate je náročné krmivo, které nemusí sedět každému zvířeti. Co ve Vašem případě změnit značku. Například  italská NuovaFattoria/ https://www.krmivopropsy.cz/nuova-fattoria/-3 .Nezpůsobuje průjmy, spíše naopak, a má vyšší tuky. Určitě bychom nedporučovali FM High performance, což by citlivému traktu po rekonvalescenci neudělalo příliš dobře a je to to poslední co by organismus přivítal. Pomalu nahradit vařenou stravu granulemi + přidat alespoň na 3měsíce Dog IMUNITY. Poté možná přemýšlet o přidání nějaké vlákniny (vyšší tuky a vyšší obsah stopových prvků), možná že právě její nedostatek je tomu příčinou….např. humanní Psyllium.

Děkujeme Vám za důvěru a budeme rádi, když zůstaneme v obraze příběhu Vašeho pejska.

Přeji nádherný den.

S pozdravem Stuchlíková Bohdana

 

Odpovídá: Ing. Gerhard Stein


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)