firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

KRMIVO PRO PSY
Ultraprémiové krmivo

Superprémiové krmivo

Doplňkové krmivo

Kosmetika pro psy

Katalog ke stažení

Katalog k tisku

 
         


CaniDerm - olej na srst

je vhodný především v těchto situacích:

 • matnou, suchou, lámavou srst, při výskytu kožních ploch se ztrátou srsti (tablety)
 • stavy podráždění kůže, zánětů kůže, chronických změn kůže - dermatózy, dermatitidy (tablety a olej k zevnímu použití)
 • tlumení svědivých projevů při zánětech kůže na podkladě alergie, atopie
 • (tablety a olej k zevnímu použití)
 • citlivé nebo poraněné tlapky (tablety a olej)
 • odřeniny, škrábance a drobná kousnutí (olej)

Použití doplňků CaniDerm:
Tak jako ostatní výrobky firmy anivital, i CaniDerm pomáhá rychle a účinně. Tablety CaniDerm jsou šetrným doplňkem stravy, psi je dobře přijímají jako pamlsky. Cíleně zlepšují stav pokožky a srsti. Koncept působení CaniDermu je založen na dvojím principu.
1. CaniDerm Tablety jsou cíleným doplňkem stravy.
2. CaniDerm Olej pro ZEVNÍ užití snižuje svědění pokožky a podporuje zevně rychlejší hojení postižených ploch kůže.

Vizitka zdravého psa- hedvábně lesklá srst

Nezáleží na tom, zda se váš pes pyšní hvězdným rodokmenem nebo je to kříženec. Nezáleží na tom, zda má srst dlouhou nebo krátkou. Srst je vždy jakousi vizitkou zdravého psa. Odráží celkový zdravotní stav a je i tím, co má podstatný vliv na to, jak pes vypadá už na první pohled. Kožní problémy, které jsou jedním z nejčastějších, co psy trápí, jsou pro psa hodně nepříjemné a v zájmu psa by měly být řešeny co nejdříve a ne až v poslední řadě.

Jedním z důležitých faktorů ve snaze dosáhnout zdravé srsti je pravidelné kartáčování a udržování kůže a srsti v čistotě vůbec (zevní parazité!). Ale i při nejlepší "kosmetické" péči je řada faktorů, které mohou způsobit onemocnění kůže, často doprovázená svěděním, podrážděním a zánětem. A s těmi si majitel bez úpravy stravy neporadí.
 • nadměrné zmnožení kvasinek, bakterií a plísní na kůži v důsledku snížené imunity (pyodermie- hnisavé záněty kůže)
 • nedostatečná nebo nevyvážená výživa (nedostatek živočišných bílkovin, esenciálních mastných kyselin, aktivních vitamínů a minerálů, překrmování stran kalorií)
 • Alergické reakce na pyly, blechy, rozotče, potravní alergie
 • Výborné zkušenosti mnoha majitelů psů trpících kožními obtížemi spolu s vědeckými studiemi ukázaly, že dobře zvolené potravní doplňky obsahující speciální aktivní složky,často vedou k výraznému zlepšení stavu kůže a ústupu nepříjemných příznaků i u psů, kteří jsou jinak dobře krmeni.
Tablety podporují kvalitu kůže a srsti:

CaniDerm Tablety jsou účinně působící kombinací několika přírodních nutrientů, které, podány jako doplněk stravy, podporují zdravý stav kůže a srsti.

Chelát zinku (zinek vázaný na bílkovinnou molekulu, organický zinek) - v koncentraci 1100mg/kg, což při doporučeném dávkování odpovídá dávce 4mg organického zinku na každých 10 kilogramů váhy psa Zinek je prvek, který je součástí mnoha enzymů, které si tělo vytváří jako katalyzátory biochemických reakcí probíhajících uvnitř buněk. Nedostatek zinku se projeví svědivou, suchou až popraskanou pokožkou, ztrátou pigmentu a srsti. Obohacení stravy zinkem má kladný podpůrný vliv při všech kožních onemocněních. V organismu psa se chelát zinku vstřebává 4-5x účinněji, než zinek anorganický.

Biotin - v koncentraci 830 000 mikrogramů/kg, což odpovídá při doporučeném dávkování dávce 3000 mikrogramů na deset kilogramů váhy psa.

Bitoin (vitamín H) je nezbytný pro syntézu keratinu, základní složky povrchových buněk kůže včetně struktur chlupu a drápu. Nedostatek se projevuje předčasným šedivěním, matnou, suchou, lámavou srstí, šupinatostí, druhotnými záněty doprovázenými svědivostí a následným nutkavým škrábáním se, které stav ještě zhoršuje.

Omega -3 mastné kyseliny - zdrojem zde použitým je vysoce kvalitní koncentrovaný rybí tuk s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, zvláště kyseliny eikosapentaenové (EPA) a docohexaenové (DHA).

Vysoký obsah omega-3 kyselin je příhodný pro žádoucí snížení poměru omega-6 a omega 3 kyselin v obvyklých, komerčních krmivech. Přidáním doplňku s omega-3 kyselinami dosáhneme poměru omega-6 : omega-3 nižšího, než je obvyklých 10-5 :1. Čím je první číslo poměru obou skupin omega kyselin v přijaté potravě nižší, tím lépe přijatá strava působí protizánětlivě a to se odrazí nejen na stavu kůže.

Pivovarské kvasinky
Jsou přírodním komplexem řady vitamínů a minerálů, které mají podpůrný vliv na kondici kůže a srsti.
 • vitamíny řady B (pivovarské kvasinky jsou nejbohatším přírodním zdrojem celého komplexu vitamínů B)
 • organicky vázané stopové prvky - železo, zinek, měď, mangan a selen
 • kyselina pantothenová (důležitá pro obranné vlastnosti kůže a pigmentaci)
Esenciální aminokyseliny Podporují metabolismus bílkovin, který se zásadně podílí na celkovém zdravotním stavu organismu, tedy i kůže a srsti.

Dávkování:

Po dobu minimálně 4-6 týdnů podávat 1,5 tablety na 10 kilogramů váhy psa.

Dostupná balení:

CaniDerm Tabl. 140 g (průměrně 60 tablet)
CaniDerm Tabl. 280 g (průměrně 120 tablet)
Caniderm Olej - pro zevní použití při podráždění kůže včetně stavů chronických zánětlivých změn.

Zastudena lisovaný olej z jadérek hroznového vína (90%), levandulový olej, olej z řešetláku a semen grapefruitu (olej z jadérek hroznového vína je po staletí užívaným prostředkem na podrážděnou kůži)

Speciální kombinace několika druhů přírodních olejů známých svým hojivým působením na kůži působí díky vysokému obsahu přirozených bioaktivních antioxidantů, viatmínu E, lecitinu a dalším látkám.

Olej:
 • uleví od svědění a bolesti
 • zklidňuje podrážděnou pokožku
 • urychluje hojení drobných kožních poranění a zánětlivých kožních ložisek
Užití:
Vysoce koncentrovaný olej je určen pouze k zevnímu užití - k potření a následné jemné masáži postiženého místa. Hojivý efekt je patrný po několika dnech.


Zpět na doplňkové krmivo


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)