firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

KRMIVO PRO PSY
Ultraprémiové krmivo

Superprémiové krmivo

Doplňkové krmivo

Kosmetika pro psy

Katalog ke stažení

Katalog k tisku

 
         


CaniImmun - tablety na imunitu

Zvyšuje přirozenou obranyschopnost a je zejmén a vhodný v těchto situacích:

 • oslabení imunity štěňat po dostavu - pomáhá překlenout období přirozeného oslabení imunity u štěňat - nejčastější příčinu průjmů a infekcí dýchacích cest psů v tomto životním období
 • stavů spojených s nedostatečnou funkcí imunitního systému dospělých psů
 • snížení přirozené obranyschopnosti ve stáří - staří psi jsou vnímavější v důsledku tohoto oslabení k infekcím, kterým se mladý pes ubrání
 • u vysokého klimatického stresu, fyzické zátěže
 • v období rekonvalescence po nemoci, operaci
 • u psů s častými onemocněními dýchacích cest, trávicího traktu a infekcemi vůbec

Účinná schopnost bránit se vlivům zevního prostředí je pro zdraví a vitalitu psa nezbytnou podmínkou. Tak, jako se pse cvičí a posiluje fyzicky hrou a pohybem, jeho imunitní systém potřebuje také "trénink", pokud má správně pracovat. V přírodě se šelmy přirozeně setkávají s množstvím nebezpečných bakterií,virů, plísní a částečkami půdy při lovu a zpracování kořisti, při pití vody z přírodních zdrojů. Někteří majitelé psů jsou pak překvapeni, když vidí, s jakou chutí jejich pes pije z blátivé louže a jak otálí nad miskou s čistou vodou z kohoutku. Současní imunologové jsou přesvědčeni, že kontakt s mikroorganismy je důležitým tréninkem a zásadním předpokladem, jak se vyhnout pozdějším stavům selhání obranyschopnosti organismu. A v kontrastu s tím je nedostatek příležitostí k takovému tréninku u psů držených převážně našich "sterilních" domovech.

Mechanismus účinku přípravku CaniImmun:

CaniImmun podporuje díky kombinaci vysoce účinných přírodních látek přirozené funkce imunitního systému organismu.

ß 1,3 / 1,6 Glukany:

Beta glukany jsou v přírodě se přirozeně vyskytující látky, které mají povahu škrobů a psovité šelmy je získávají, když konzumují traviny nebo houby, navíc "znečištěné" půdou obsahující mikroorganismy, které beta glukany obsahují rovněž. V deset let trvající zpětné studii zahrnující různé druhy zvířat a rovněž lidské "pacienty" byl prokázán přímý pozitivní vliv beta glukanů na posílení funkcí bílých krvinek, které jsou buněčnou podstatou obranyschopnosti organismu. Byly hledány zdroje betaglukanů a byly nalezeny rovněž v houbách druhu shiitake, které jsou již tradičně považovány za účinné při podpoře léčby rakoviny, nemocí močových cest, zánětů kloubů, revmatických onemocnění a stavů provázených horečkou. Betaglukany mají schopnost navázat se na makrofágy - bílé krvinky, které jako zabíječi pohlcují a likvidují škodlivé viry a bakterie, které se dostaly do krve - a okamžitě posílit a zvýšit jejich "zabíječskou" aktivitu, stejně jako produkci látek, které fungují jako mezibuněční poslíčkové nesoucí informaci pro další buňky imunitního systému typu "něco se děje, musíme se bránit!". Přivedou tak imunitní systém do plné činnosti a to potřebujeme ve všech stavech vyjmenovaných výše. Více o beta glukanech se dozvíte v Odborných článcích - zde.

Vitamín C:

Pes si vitamín C dokáže sám tvořit, ale zvíře ve stresu to nedokáže v potřebném množství. Vitamín C je potřebný pro podporu obranných schopností bílých krvinek a pro regulaci vlivu stresu na organismus. Pokud je podán v kombinaci s beta glukany, vitamín C zvyšuje jejich účinek zcela zřetelně, jak ukazuje graf.

Vysvětlivky ke grafu: Imunitní odpověď organismu bez podpory účinnými látkami (červená), s podporou beta glukany (zelená) a s podporou betaglukany v kombinaci s vitamínem C (modrá křivka)

Pivovarské kvasinky:

Jedná se přírodní komplex celé řady minerálů a vitamínů, které společně pozitivně posilují obranné funkce imunitního systému. Součástí jsou tyto účinné látky:
 • komplex vitamínů B (podporuje krvetvorbu - tedy i správnou tvorbu bílých "obranných" krvinek, dále pak činnost srdce, nervového systému,metabolismus cukrů, obnovu všech buněk v těle)
 • cholin (ochrana jaterních buněk)
 • kyselina listová ( podpora tvorby všech krvinek včetně bílé řady a jí produkovanou tvorbou protilátek)
 • glutathion ( látka zmírňující oxidační stres z působení volných radikálů - k tomuto tématu si můžete přečíst v Odborných článcích text Suchá teorie o šťavnatých borůvkách)
 • malucidin ( látka s antibiotickými účinky)
Esenciální aminokyseliny:

Podporují metabolismus bílkovin v těle (zde myšleno především enzymů - přečtěte si v Odborných článcích text Enzymy pro život), jejichž plná funkce je zásadní pro pochody, na nichž je obranyschopnost založena.

Dávkování:

Dávkováni přípravku CaniImmun je nejjednoduší, jak si jen můžete pomyslet. Jako pamlsek podáte psovi 1,5 tablety na každých deset kilo váhy denně. Preventivní podávání by mělo trvat 4-6 týdnů. U psů s obtížemi je vhodné po 14ti denní přestávce léčbu zopakovat. Pro vývoj imunitního systému štěňat je nejlépe podávat CaniImmun od 5. týdne věku až do ukončení růstu.

Dostupná balení:

140 gramů, 60 tablet
280 gramů, 120 tablet


Zpět na doplňkové krmivoTOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)