firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 
 
         


V dubnu a květnu 2008 pořádala ZKO Jaroměř Oblastní výstavu německých ovčáků a Dětský den. Obě události byly v dobrém poznamenány hojnou účastí.

Výstava proběhla ve sportovním duchu, jak se u německých ovčáků sluší a patří, kvalita předvedených jedinců potěšila oko pana posuzovatele a ti, kteří se nejlépe předvedli si odnášeli kromě radosti v srdcích (evidentně i těch psích) krásné poháry a plnou náruč špičkového německého krmiva s vysokým obsahem masa značky Belcando. Svoje balení granulí, konzerv a pamlsků si spolu s edukačními materiály odnášel i organizační tým výstavy.Dětský den byl již tradičně podpořen grantem Města Jaroměř, zasoutěžit si s pejsky i bez nich přišlo téměř 200 dětí často provázených širokou rodinou :-). "Naší" disciplínou bylo házení frisbee disků na terč, bodovaná políčka pro větší děti, kruh pro děti menší i nejmenší. Některé sotva stály na nožkách, ale hodit si kruhem musely, i když to znamenalo vystoupit z kočárku. Odměnou jim byl bohatě zásobený "dětský obchod", kde si mohly vybrat jak sladkosti, tak hračky nebo třeba mořské mušle, které byly velmi populární. Připraveny byly i konzervičky a mističky s krmivy FirstMate a Belcando, pamlsky Arden Grange pak sehrály svoji úlohu při soutěži o Psího sympaťáka, což nebylo nic jiného, než Juniorhandling v hoby podání. Nemusím dodávat, že pamlsky si odnesl každý tým a bylo jich 35. 35 dětí, které přivedly svého pejska a dokázaly ho při společném předvedení v pohybu zvládnout v kruhu. To mi udělalo velikou radost, myslím, že 35 jedinců v kruhu by zaskočilo leckteré profesionální vystavovatele z řad dospělých. Větším zážitkem pak už zkrátka nemohla být ani drezúrní vystoupení koně, loutková pohádka nebo grilované dobroty. Přála bych vám všem zažít poslední chvíle dne, kdy všechny soutěže již byly uklizené jen frisbee stále "frčelo". Nejvěrnějšími účastníky byly děti z internátní školy pro hendikepované a když jsem je tak v potu tváře sbírajíc a podávajíc třítisící disk pozorovala, jaký vztah během našeho sportování tyto děti stihly navázat s mojí boxerkou, zůstala mi myšlenka na možnost sponzorovat těmto dětem nějakého chlupatého kamaráda, to víte, že nejlépe psího. Tak třeba za rok už své parkurové agilití běhy absolvují o šesti nohách.Za podporu děkuji panu ing. Steinovi, který daroval některé věci pro psí borce na výstavě a pro den dětí zapůjčil výbavu na frisbee.


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)