firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 
 
         


Hana Hlínová

Pes: Agnes

Jak jsme k FirstMate přišli

Chovám anglické mastify, plemeno opravdu náročné na kvalitu krmiva, zejméně v období růstu. Když jsme čekali druhý vrh štěňat, hledala jsem opravdu kvalitní krmivo, kterým bych mohla krmit nastávající maminu a potom i štěňata (první vrh jsme krmili značkou, která se do ČR najednou přestala dovážet a já jsem toto nechtěla riskovat i u dalších štěňat). A protože věřím, že co se v mládí zanedbá, už se nikdy úplně nenapraví, snažím se dát pesanům to nejlepší už od samého začátku. Navíc jsme se rozhodli, že si jednu holčičku z vrhu necháme doma a chtěli jsme, aby z ní vyrostl krásný, zdravý mastif. A tak jsem se opět ponořila do studia složení granulovaných krmiv na našem trhu. Moje požadavky byly:

vysoký obsah masa (zřejmě ve formě moučky) - pes není slepice, abych ho krmila pšenicí, nesmí obsahovat sóju, spoustu obilí, rostlinný ani živočišný odpad, ani chemické látky, receptura pro štěňata velkých a obřích plemen měla být energeticky dobře vyvážená s vyšším obsahem vápníku (navzdory některým "vědeckým" studiím si tak velký pes jako mastif silnou kostru ze vzduchu nepostaví) neméně důležitá byla i přijatelná cena.

Všechna tato kritéria splnila značka FirstMate. Navíc mě mile překvapil poměr váha x objem. Granule jsou opravdu zhuštěné, takže krmná dávka není objemově příliš veliká, což také určitě pomáhá snižovat riziko torze žaludku. Oceňuji to hlavně kvůli naší Agnes, která zásadně nesnídá a celou denní dávku do sebe naláduje až s večeří.

A co je nejdůležitější: naší mamině Agnes i štěňatům opravdu FirstMate zachutnalo, všichni vymetou misku kosmickou rychlostí a jsou ve výborné kondici, což velmi oceňuji zejména u Agnes (březost, porod a laktace je pro organismus opravdu velká zátěž).

U tohoto krmiva už zůstaneme.

Hana Hlínová

chov.stanice Něžný zmatkař
www.webpark.cz/mastif


Zpět na Zkušenosti chovatelů
TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)