firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 
 
         


Silvie a Roman Kladivovi


O krmivu First Mate a dalších kvalitních granulích jsme se dozvěděli shodou několika šťastných náhod po seznámení s manželi, kteří těmito granulemi krmí své psy už několik let. Do té doby jsme naši fenečku Dášeňku krmili různými komerčními krmivy známými z TV reklam. Protože jsme věřili, že krmiva chválená v televizi prostě MUSÍ být kvalitní a zdravá, přičítali jsme Dášeňčiny problémy s páchnoucí řídkou stolicí, plynatostí, průjmy, mastnou srstí, svědivostí uší a nechutí ke krmivu její nešťastné minulosti a zdravotnímu stavu. Fenečka je nalezenec staršího věku. Dostala se k nám zhruba měsíc poté, co ji hodní lidé zachránili polomrtvou, špinavou, vyhublou a zablešenou někde na staveništi. Musela zažít hladovění, protože má v sobě dodnes zakořeněný strach, že pokud nesní, co jen trochu vypadá, že je stravitelné, umře hlady. Její zdravotní potíže trvaly od prosince 2009, kdy jsme si ji přivezli domů, až do července 2011, kdy už jsme věděli o First Mate a rozhodli jsme se investovat do (pro nás do té doby nemyslitelné peníze) psího krmiva. Teď ani nemůžu uvěřit, že jsme někdy dali na masírování reklamy a nikdy jsme vlastně pořádně nečetli složení krmiv a zásadní pro nás byla cena. Po přečtení článků o výběru a složení krmiva jsme se nestačili divit, co všechno se v obchodech i prodejnách krmiv pro psy nabízí jako kvalitní krmivo.

Asi nemusím dodávat, že po změně krmiva se Dášeňčiny potíže velmi rychle upravily. Granule jí od první chvíle nesmírně chutnaly. Už nestála u misky jako odsouzenec. Mohla se zbláznit, když jsme otevřeli pytlík s granulkami – obzvlášť ty, které voní po rybičkách. Další, čeho jsme si brzy všimli, byla změna výkalů, které začaly být pevné a nepáchly! Srst se jí začala zlepšovat do několika týdnů. Veterinář při očkování minulý měsíc shledal, že má Dášeňka "vzorové uši". Drbání ustalo.

Vyzkoušeli jsme tato krmiva: FirstMate Pacific Ocean Fish Original, FirstMate Pacific Ocean Fish Senior, FirstMate Chicken with Blueberries, Belcando Senior Sensitive. Od manželů, kteří nám pomohli změnit postoj k výběru krmiva, jsme dostali na "ochutnání" vzorečky krmiva Nuova Fattoria Stone Crick a Belcando Adult Dinner. Hafině chutnaly všechny, ale po poradě s panem Steinem teď vzhledem k věku a zdravotnímu stavu fenečky zůstaneme u FirstMate Pacific Ocean Fish Senior. Z doplňkových přípravků momentálně používáme tabletky DOG GERIATRIKUM, protože Dášeňka je už přece jenom dáma v letech a navíc má srůsty na páteři a tím dost omezený pohyb zadních nožek.

O kvalitě a chutnosti granulek svědčí i to, že je vesele ládují psi, o kterých jejich majitelé tvrdí, že granule odmítají. Nechali jsme si nějaké granulky v zásobě u babičky, abychom je nemuseli pokaždé vozit z domu. Jednou jsme přijeli a granulky byly pryč. Babička měla na "hlídání" pejska od sousedů a ten je všechny snědl. Majitelka tomu nechtěla věřit.

Žádné krmivo ani doplňující přípravky nemůžou zaručit zázračné vyřešení všech zdravotních potíží psa ani nezastaví čas a stárnutí, ale po roce používání můžeme jednoznačně potvrdit, že krmivo First Mate i Belcando viditelně zlepšilo kvalitu života naší staré fenečky, u které by si člověk řekl, že už jí nepomůže nic. A co víc, díky lepším informacím o výběru krmiva pro psy jsme se naučili lépe číst etikety na potravinách pro lidi a tím se zlepšil i náš vlastní život.

  


Zpět na Zkušenosti chovatelů

TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)