firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 
 
         Nestaráme se jen o krmení pro psy, ale také o odborný růst a zábavu pro jejich majitele - aneb starost o oba konce vodítka


Když jsme před takřka deseti lety začali dovážet špičková krmiva, splňující nejpřísnější kvalitativní kriteria, začala současně s tím i naše spolupráce s chovateli a chovatelskými kluby v oblasti osvěty a podpory správného soužití člověka se zvířaty. V současné době spolupracujeme kromě jiných s občanským sdružením Pes pro tebe, které se zabývá výchovou a výcvikem vodících psů.

Postupně jsme se stali i pravidelnými účastníky víkendových akcí, zaměřených na socializaci a soužití psa s člověkem, které pořádá občanské sdružení Dogma pod vedením Andrei a Libora Macháčkových. Tato spolupráce byla natolik intenzivní, že jsme se nakonec sami stali členy tohoto sdružení, které se zabývá zejména canisterapií, ale působí i v oblasti osvěty nejširší veřejnosti. Jelikož sami nemáme mnoho prostoru ani zkušeností na praktické provádění canisterapie, naší parketou se stala v občanském sdružení Dogma starost o špičkový výživný stav 14 pejsků, kteří jsou dnes zapojeni do každodenní aktivní práce s pacienty.

V rámci možností se snažíme pomáhat i s udržováním správné výživné kondice několika vodících psů. Naprosto vyjímečná je naše spolupráce s Lukášem Buchtou a jeho dvěma psy. Ten se, jako špičkový masér, zase pro změnu stará o náš zdravotní stav a není vyjímkou, že na některém psím spoustředění srovná naprosto nezištně záda i našich kamarádů.

Dlouholetá a výborná spolupráce je naše spolupráce i se sportovními kluby, např. Agility Suché Lazce a Třinec.

V posledních třech letech začala řada našich strávníků běhat coursingové závody. I nás tato sportovní aktivita uchvátila a v loňském roce se nám i díky Jirkovi Matejovi podařilo zkonstruovat vlastní coursingový naviják. Řada našich přátel a kamarádů se tak již měla možnost zúčastnit tréninkových coursingových běhů ve Věžné u Bystřice nad Pernštejnem. Ti, kteří by se chtěli zapojit do víkendových tréninkových běhů mohou kontaktovat Petru Sádeckou e mail pavelsadecky@seznam.cz a domluvit se s ní na případném individuálním termínu. Naši vizí do budoucna zůstává představa vybudování vlastního tréninkového střediska pro pejsky a jejich páníčky.

Mezi nejvýznamnější chovatelské akce, které se nám v posledních letech podařilo uskutečnit, bych řadil pravidelná setkání majitelů a chovatelů louisianských leopardích psů (teď se chystá už 8. setkání), ale i setkání majitelů australských honáckých psů a organizování testů vloh k pasení hovězího dobytka. V oblasti saňového sportu jsme se letos zapojili např. do sponzorigu Šediváčkového longu, ale i částečného sponzoringu Jany Henychové, která jako první Češka zajela úspěšně závody psích spřežení na 500 km ve Finsku.

Jsme připraveni i nadále pokračovat v organizování nejrůznějších chovatelských a sportovních akcí nejen pro členy DUNCO pf klubu od těch nejběžnějších jako je jednodenní dogtreking až po ty náročnější jako jsou víkendová setkání leopardů. Jedna z nich se pod názvem DUNCO Dog se uskuteční v říjnu letošního roku na Albertovci v rámci 8. setkání majitelů a chovatelů leopardích psů a australských honáckých psů. Soutěžit se bude v několika disciplínách, např. sprint na koloběžce, jízdě na kole se psem a canicrosu v areálu závodní dráhy pro koně.

Všichni zájemci, kteří se chtějí stát členem DUNCO pf klubu, popř. zájemci, kteří se chtějí našich akcí zúčastnit, jsou vítáni./ kontaktní e mail staz.sro@iol.cz / O všech našich dalších akcích vás budeme průběžně informovat.


Ing. Gerhard Stein


Zpět na DUNCO pf club


TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)