firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 

O FirstMate
Praktické informace

Vaše a naše dotazy na výrobce

Jak rozpoznat kvalitní krmivo

Historie FirstMate

V čem je FirstMate unikátní

Moje dlouhá cesta k FirstMate (ta vaše bude třeba kratší) aneb pomocná škola krmivářská

Technologicky unikátní krmivo

Surovinově unikátní krmivo

Nutriční hodnoty

 
         SUROVINOVĚ UNIKÁTNÍ SUPER a ULTRAPREMIOVÉ KRMIVO

Všechny suroviny vstupující do výrobního řetězce FirstMate jsou vysoce jakostní, pečlivě vybírané a testované, aby s jistotou splňovaly požadavky na pokrytí veškerých výživových potřeb psů.

Zvláštní důraz je kladen na prémivou kvalitu použitých masových mouček, ať už je to kuřecí moučka z kuřat potravinářské kvality, sleďová moučka z ryb lovených v ekologicky nezatížených oblastech severního Pacifiku (sleď má nejvyšší procento bílkovin ve srovnání s lososem a sardinkami, které bývají zdrojem rybích mouček v krmivech) nebo moučka z novozélandského jehněčího nejvyšší kvality.

Pozor!! U krmiv, kde je jako zdroj bílkovin uváděno čerstvé maso, není možné technologicky dosáhnout vyššího absolutního množství sušeného podílu masa v granulích než něco kolem 3%. U krmiv vyrobených přímo z masové moučky může být toto číslo až sedminásobné, v závislosti na množství masové moučky v krmivu. U FirstMate tomu tak je. Že pak krmíte svého psa stravou pro masožravce a nikoliv pro vegetariány se můžete přesvědčit na grafech znázorňujících podíl živočišných bílkovin na celkové deklaraci bílkovin v krmivu na obalech krmiv FirstMate. U FirstMate tento podíl činí až 87%, u krmiv z čerstvého masa by toto číslo bylo 12%, kdyby ho ovšem výrobci zveřejňovali. Odvahu zveřejnit tento podstatný údaj jsme zaznamenali pouze u Acany (46%).

Tak jako FirstMate disponuje významnou převahou živočišných zdrojů bílkovin nad rostlinnými (z obilovin), nenajdete zde ku prospěchu psů ani žádné přidané rostlinné oleje (s výjimkou formule Holistic, kde je avokádový olej). Poctivým podílem kuřecího a hlavně rybího tuku je dosaženo unikátního poměru nenasycených mastných kyselin omega-6 ku omega-3, kdy první číslice tohoto poměru je ideálně pod hodnotou 5 (takový poměr naleznete pouze u jediného dalšího krmiva a tím je Canine Caviar, který chystáme jako druhého zástupce krmiv doporučených Whole Dog Journal na český trh pro podzim 2006). Co tento poměr "umí" se přesvědčí každý na bezkonkurenční kvalitě srsti psa krmeného takovým krmivem.

Celá ultraprémiová řada FirstMate užívá jako jediné zdroje sacharidů celozrnnou rýži a speciálně upravené (gelatinizací párou) brambory odrůdy Idaho. Není použita pšenice ani kukuřice, zdrojem kvalitních vysoce stravitelných bílkovin je pouze sleďová nebo jehněčí moučka (kromě formule Holistic, která poplatně své filozofii užívá ještě třetí zdroj - kuřecí moučku a celé kuře). Ultraprémiová řada FirstMate tak znamená nejširší nabídku absolutně hypoalergenních formulí na trhu. Vyberete zde výživu jak pro citlivé štěně tak pro psího seniora.

Obsah vlákniny je až dvojnásobný oproti ostatním značkám, blahodárně tak působí na kvalitu zažívání.

V každé porci Firstmate je obsažen extrakt z juky, extrakt ze žraločích chrupavek, korýšů a měkkýšů, celé spektrum vitamínů a minerálů včetně chalátových forem zinku a mědi, čtyři druhy aktivních enzymů získaných fermentačními procesy bakterie Bacillus subtilis ( viz Enzymy pro život ! ). V některých formulích naleznete bohaté zdroje přírodních ochranných látek - borůvky, brusinky, česnek, vojtěšku alfaalfu, dále mořské řasy kelpu a spirulinu, mrkev, jablka, sýr cottage, lněné semínko z bioprodukce a včelí pyl, který optimalizuje spektrum aminokyselin v krmivu.

V krmivu FirstMate N E N A L E Z N E T E vedlejší živočišné a rostlinné produkty, vejce (bílek je silný alergen a působí abiogenně - zhoršuje využítí bílkovin z potravy), nedefinované obiloviny, levné rostlinné oleje, barviva ani chemické antioxidanty.TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)