firstmate
Úvod| Aktuality| O FirstMate| Katalog krmiva| Zkušenosti chovatelů| Odborné články| Poradna| E-SHOP,prodej,kontakty| Naše aktivity
 
 
         


1. ročník výstavy voříšků a psů bez PP


Dne 10.6.2006 se náš kynologický klub rozhodl uspořádat ve Vítkově I. Ročník výstavy voříšků a psů bez PP. Původní myšlenka přišla od předsedy našeho klubu a již od března toho roku jsme začali konat přípravy na výstavu. Jelikož hodně našich členů voříšky vlastní, a proto máme podobné výstavy již "obježděné", rozhodli jsme se neudělat na naší výstavě podobné chyby, jako tomu bylo jinde, které se nám nelíbily. Vyhotovili jsme propozice a přihlášky, umístili je na internetu a oslovili jsme sponzory, kteří nám k našemu milému překvapení velmi ochotně vyšli vstříc. Přihlášky přicházely pomalu - není divu, vždyť to byla naše první podobná akce a lidé nevěděli, co mohou čekat. Nakonec, dne 5.6.2006, kdy jsme udělali "stop stav" všech přihlášek, se ale tato výstava díky počtu přihlášených, nakonec mohla konat.

Ještě den před výstavou jsme dělali poslední "přípravy" - sečení trávy v areálu, zajištění občerstvení, rozdělení cen - chtěli jsme, aby si něco odnesl každý pejsek, protože každý je unikát a vyhodnocení na výstavě je pouze osobní názor toho daného rozhodčího.

V den "D" brzy ráno hodně pršelo. Naštěstí počasí se uklidnilo. Členové klubu, kteří přislíbili pomoc, se na našem cvičišti sešli již v 7,00 hod., někteří členové trošku dříve, aby rozmístili orientační cedulky ve městě - díky jim nikdo nezabloudil.

Již brzy po 8.00 hod. nám bylo z parkoviště výstavy hlášeno vysílačkou, že se blíží první účastník. I ostatní účastníci přijeli včas, dodrželi dobu konání prezence - nedojeli pouze tři účastníci - jedna fenečka se rozhárala a 2 z Olomouce, kteří pravděpodobně výstavu vzdali kvůli počasí.U prezence byl každému účastníku p. veterinářem zkontrolován očkovací průkaz a každý jednotlivě obdržel reklamní igelitové tašky s katalogem výstavy, nalepovacím číslem, letáčky a vzorky granulí a sušenkami pro pejska. Rovněž obdržel sáčky na psí "poklady", aby areál klubu zůstal v pořádku.

Již v 9,20 hod. byla prezence ukončena a mohlo se začít s posuzováním. Bohužel se nám vybil mikrofon, takže uvaděčka musela celý den hovořit hodně hlasitě, ale naštěstí účastníci dávali pozor a nikomu to nevadilo.

Posuzovalo se v jednom výstavním kruhu, rozhodčí byli celkem čtyři, mezi nimi i starosta Městského úřadu ve Vítkově, který se přišel výstavy účastnit osobně, za což mu velmi děkujeme.

V kruzích byli pejskové uspořádáni průměrně po 5ti pejscích, každý pejsek se v kruhu musel s páníčkem několikrát projít, ukázat výstavní postoj, hodnotil se nejen pěkný vzhled pejska, ale i chování páníčka k pejskovi. Poté každý pejsek jednotlivě přistupoval k porotě, která ho hodnotila osobně - pohladila si jej a posoudila jeho vzhled. Každý posouzený pejsek dostal po skončení kruhu zpět svůj "Posudkový list," ve kterém měl napsáno, jak se porotě líbil.

Vyhodnocovali vždy první 3 pejskové - všichni dostali diplom a medaile, dále vždy první dostali nádhernou knihu o chování psa, všichni dále granule, konzervu a různé reklamní předměty. Ostatní pejskové, kteří se v kruhu bohužel neumístili byli rovněž oceněni nějakou drobností. Kruhy probíhaly střídavě - jelikož kruhy s voříšky jsme měli pouze dva kruhů s pejsky bez PP čtyři, probíhalo posuzování střídavě - nejprve byl kruh pejsků bez PP, poté kruh s voříšky atd.Souběžně s výstavou probíhaly odpoledne doprovodné soutěže, na které se mohli páníčci se svými pejsky přihlásit. Z nich mohu například jmenovat "Týmový běh"(nejrychlejší součet časů pejska a páníčka,kteří danou vzdálenost běželi jednotlivě), "Nejvěrnější podoba pána a psa"(který pejsek je svému pánovi nejpodobnější), "Nejlepší psí kousek"(předvedení něčeho originálního, co pejsek umí) či "Nebeský skok"(přeskočení co nejvyšší skokové překážky ku poměru velikosti pejska). Účastníci tyto soutěže pojali velmi profesionálně - soutěžní zápolení bylo vskutku veliké. Sem tam se sice projevila nervozita - když například pejsek, který běžel za páníčkem se zastavil těsně před cílovou čárou a nevěděl, zda ji překročit, nebo byl poprvé mezi tolika pejsky a tím pádem se nemohl soustředit na předvedení nějakého šikovného triku.

Dopoledne rovněž probíhala soutěž "Miss Sympatie," - každý účastník obdržel u vstupu 1 anketní lístek, na který mohl dopoledne napsat číslo pejska, který se mu nejvíce líbí a tento lístek poté zanesl do připravené krabice v klubovně.

V mezičase probíhaly ukázky agilit a sportovního výcviku - poslušnosti a obrany služebních psů - který sklidil mezi diváky velký úspěch - předváděl se například zásah se psem vůči skupině výtržníků, jejichž "rolí" se velmi dobře zhostili členové klubu.

Jednou z dalších soutěží bylo zvolení "Nejmladšího účastníka výstavy a získání titulu "Nejkrásnější veterán", kde soutěžili pejskové od 8mi let věku.

Po soutěžích se přikročilo k tomu nejdůležitějšímu - zvolení nejkrásnějšího voříška - zde soutěžili všichni voříšci ohodnocení 1.místem a zvolení nejkrásnějšího pejska bez PP - zde se vybíralo s pejsků, kteří byli rovněž první. Porota to měla velmi obtížné - několikrát si pozvala na pomoc publikum, které mohlo potleskem vyjádřit svůj názor. Každý z těchto pejsků obdržel diplom, pohár, granule a hračku "Doggy" ve zlaté krabičce.Z těchto dvou pejsků byl na závěr zvolen Absolutní vítěz výstavy, který obdržel největší pohár, 15kg granulí,plastový kufřík na granule a jiné drobnosti.

Počasí se vydařilo, občerstvení bylo zajištěno - podávalo se čepované pivo, grilovaly se klobásky a rovněž v klubovně byla k dispozici voda pro pejsky, pro páníčky sladkosti, nealko či káva.

Myslím že konání i takovýchto výstav je důležité - sdružuje pejskaře mezi s sebou a i lidé, jejichž pejsek nikam nechodí a pouze je pokojovým mazlíčkem, se mohou na vlastní oči přesvědčit, že i jejich pejsek toho může spoustu dokázat.

V neposlední řadě chceme poděkovat všem sponzorům - a to především:

Městskému úřadu Vítkov a těmto firmám:

Dibaque - prodejci krmiva a pamlsků FITMIN a Voříšek

Staz, s.r.o. - distributorovi granulovaných krmiv FirstMate a Belcando

Nakladatelství BBART

GIOM - výrobci vitamínových doplňků pro psy

Velkoobchodu ALKAPET Velké Hoštice - prodejci chovatelských potřeb pro psy

Trainer NOVAFOODS - prodejci granulovaných i konzervovaných krmiv

Profily s.r.o. - vytlačovaná pryžová těsnění

Bez pomoci Vás všech by se tato výstava vůbec nemohla konat.

Rovněž děkujeme všem členům našeho klubu za skvělou organizaci a přípravu. A co nás potěšilo nejvíce?

Na konci katalogu obdržel každý účastník připomínkový list, na který mohl napsat, co se mu na naší výstavě líbilo či ne a poté jej zanést do označené krabice v klubovně. Po ukončení výstavy jsme tuto krabici otevřeli a nenalezli v něm ani jednu připomínku a verbální ohlasy na naši výstavu byly více než pozitivní.

Závěrem chceme rovněž poděkovat za účast všem páníčkům a jejich pejskům - doufáme, že se Vám u nás líbilo a za rok se na Vás na všechny opět těšíme.

Hlavní vítězové z výstavy:

Absolutní vítěz a nejkrásnější pes bez PP: Falco - border colie - majitel: Renáta Libová, Holasovice

Nejkrásnější voříšek: Aida ze Sekáče - majitel: Jana Stará, Hlučín

Miss Sympatie: Ketty - novofundlandský pes- majitel: Eva Kadlecová, Přerov

Nejkrásnější veterán: Bolek - voříšek - majitel: Klára Prusková, Vítkov

Nejmladší účastník: Benji - šarpej-majitel: Pavlína Pískovská, Vítkov

Vítěz všech ostatních soutěží: Terry - border colie - majitel: Kristýna Vojkovská, BaškaZpět na Sponzorské aktivity
TOPSTEIN


Kosmetika pro psy


Oblečky pro psy

Chovatelské potřeby pro psy

Podle odborných nekomerčních analýz řazeno do kategorie NATURÁLNÍCH KRMIV NEJVYŠŠÍ JAKOSTI (the highest quality natural petfood)