Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

ANTIOXIDANTY v krmivu FirstMate

24. 11. 2017

Antioxidanty jsou přidávány do jídla, včetně potravy pro naše miláčky, aby zabraňovaly působení kyslíku s tuky, oleji, rozpouštění stopových prvků a pigmentů v tucích. Bez antioxidantů by došlo k prudkému zhoršení krmiva skrz proces známý jako oxidace. Toto má pak za následek ztrátu příchutě, mění se složení krmení, krmivo zapáchá, ztrácí barevnost a živiny, stejně tak jako se zvyšuje produkce škodlivých látek.

Antioxidanty se dělí na umělé a přírodní. Nejběžnější umělé antioxidanty jsou ethoxyquin a butylovaný hydroxyanisole (BHA) a butylovaný hydro-toluen (BHT). Toto jsou velice účinné antioxidanty, jsou efektivnější 7xkrát více než přírodní antioxidanty jako je mixovaný tokoferol (vitamin E).

Pětiletá studie zkoumala negativní účinky ethoxyquinu, a nepřišla na žádné škodlivé vlivy. Navzdory těmto zjištěním, v důsledku tlaku spotřebitelů se rychle stává běžným standartem používání přírodních antioxidantů. Vitamíny C a E jsou nejběžněji používanými. Je 8 různých podob vitamínu E a hromadně jsou uváděny jako mixovaný tokoferol.

Problémy s přírodními antioxidanty jsou ty, že jsou příliš drahé a velmi snadno se zkazí. Relativně krátká ochranná životnost přírodních antioxidantů znamená kratší trvanlivost krmiva vyjma ochrany před oxidací. Použitím větší koncentrace přírodních antioxidantů a užitím nepropustných obalů nám umožňuje prodloužení doby životnosti krmiva, aniž by se musely použít chemické antioxidanty.

FIRSTMATE výrobky jsou chráněny přírodními antioxidanty a baleny v obalech s vysoce obranou schopností tak, aby byla zajištěna přírodní chuť krmiva a garantována maximální doba expirace.

Autoři článku :
Brad Hicks B.Sc.,M.Sc., DVM, RPBio. Vice-prezident

Zpět na výpis