Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Bassethound - Dagmar a Lucie Kolářovy

24. 11. 2017

 

Dagmar a Lucie Kolářovy,
Bassethound

 

 

 

NAŠE ZKUŠENOST S KRMENÍMI FIRST MATE

Rády bychom se podělily o zkušenost s krmivy First Mate a zároveň se představily, kdo jsme. Máme chovnou stanici bassethoundů už 14 let. V současné době s námi žijí 3 baseti, kokršpaněl a kříženec Bibi.

Vždy jsme kladly velký důraz na vhodné krmivo, které by splňovalo požadavky našich pejsků. Baset je plemeno těžké kostry, tudíž se správnou výživou je třeba začít v nejranějším věku. Vyzkoušely jsme možná desítku různých krmiv, v posledních letech skončily u toho, o kterém jsme smýšlely jako o špičce mezi granulemi dostupnými na českém trhu. Nicméně to pořád nebylo to "pravé ořechové": nevyhnuly jsme se zdravotním problémům - potravinová alergie a z té vyplývající opakované záněty střev, kožní problémy (ekzém, svědivost, vypadávání srsti), nízká odolnost vůči běžným virovým onemocněním atd. Už jsme se pomalu smiřovaly s tím, že naši psi jsou prostě choulostiví a že to tak bude napořád. Až jsme úplně náhodou krmiva FM.

Loni jsme absolvovaly mezinárodní výstavu a jako pokaždé se vracely s taškou plnou letáků inzerujících "to nejlepší krmivo pro našeho psa". Nás skeptiky zaujalo jediné - FM neslibovalo zázraky, nicméně nabízelo řešení většiny našich problémů. Rozhodly jsme se toto krmivo vyzkoušet, neměly jsme co ztratit. Náš Fík prodělal už podruhé zánět střev a byl čas v rámci rekonvalescence přejít na normální krmivo. Koupili jsme pro něj FM. Již po několika málo týdnech jsme pozorovaly zlepšení. Jeho výkaly byly konzistentní, zmizela krev, měly tvar. Chovatelé, jejichž hafani mají střevní potíže, určitě vědí, o čem mluvíme. Po třech měsících pravidelného krmení FM Fík začal KONEČNĚ přibývat na váze a vrátila se mu i chuť k jídlu. Brzy uplyne rok od doby, kdy začal jíst FM, a střevní problémy jsou minulostí.

Po výsledcích, které jsme zaznamenaly s Fíkem, jsme FM podaly, samozřejmě s přihlédnutím k individuálním potřebám, i našim ostatním psům.

Amálka, fenka, stáří 4 roky, mamka našeho Fíka, rovněž basetka, byla velmi často nemocná. Virózy, bakteriální infekce, které jednou málem skončily fatálně, záněty kůže, kožní alergie. Dnes je Ami bez vážných obtíží. Ne že by nebyla nikdy nemocná, ale zvládá drobná onemocnění bez předtím nutných antibiotik. Kožní infekce úplně zmizely. Navíc "obživla" - je aktivní, má vynikající fyzickou kondici.

Bernie je osmiletá basetka, maminka i babička zároveň. Je to fenka úctyhodných rozměrů, když byla štěně, rychle rostla, a tudíž měla potíže s klouby. Následně se přidaly kožní a ušní problémy spojené s celkovou svědivostí. Navzdory používání různých léčebných šamponů, ušních kapek a léčbě antibiotiky (trpěla hlavně kvasinkovými infekcemi), jsme velkého úspěchu nedosáhly. Nicméně po půl roce, co žere FM, netráví čas drbáním se od hlavy až k patě, ale užívá si psího důchodu. U Bernie bych zmínila ještě jednu věc - FM je krmivem i pro velká plemena, hlavně ta, jež jsou náchylná k torzi a dilataci žaludku. Princip FM je totiž takový, že granule v žaludku nebobtnají, ale postupně se odvalují, čímž se snižuje riziko výskytu již zmíněných velmi závažných stavů. Nejen že psovi prodloužíte život, ale ušetříte i leckdy vysoké sumy za veterináře.

V neposlední řadě ještě pár slov o naší Bibi, křížence, věkem 8 let, a Matějovi, kokrovi, věkem asi 12 let. Oba měli dost pohnutý život, lidé s nimi zacházeli velmi ošklivým způsobem. Bibi k nám přišla se zuby v dezolátním stavu. Ty, které již nešlo zachránit, jsme nechaly vytrhnout. Ani těm ostatním nedávala veterinářka velkou naději. Velmi špatná výživa, několik porodů ročně si vybraly svou daň. Nicméně ani Bibi neušla FM. Po sedmi měsících ji paní doktorka ani nemohla poznat. Bibi zesílila, nádherně se jí vybarvila srst a hlavně na zubech neměla téměř žádný zubní kámen a dásně zhojené. Prostě paráda.

U Matěje zatím nemůžeme tvrdit "za vším je FM", protože je u nás teprve necelé tři měsíce, ale určitě dáme vědět, jak se mu daří.

FM doporučujeme i dalším "psím" známým a přátelům, protože vzhledem k široké nábídce si vybere úplně každý pes. Zároveň chceme zdůraznit, že je třeba vydržet a nevzdávat se po několika týdnech, kdy se nedostavil očekávaný výsledek. Je zapotřebí trpělivosti, krmit pouze jednim krmivem (FM) a hlavně se vyhnout krmení psa zbytky lidského jídla. Strava je základ. Ne nadarmo se říká:"Jste to, co jíte". U psů to platí dvojnásob.

Dagmar a Lucie Kolářovy, Krkonošští honiči

 

 

Zpět na výpis