Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Bullmastiff - Mgr. Pavla Vyhlídalová

24. 11. 2017

jméno psa: FIDO Strážnický ráj
narozen 7.11.2002 - tedy cca 3,5 roku

...krmíme cca od půl roku FM - testování, meinten. + holistic - namíchání.Později LAMASKO, když se začalo vyrábět.V souč. stabilně na rybě s bramborem pro obří plemena.

Se mnou je to složitý, já v podstatě do teď, když vím, že chci přidat - či ubrat energii, nebo regeneruji na jaro, tak domíchám holis, nebo namíchám typ s nižším energet. využitím - využívám bylinky, nasazuji psovi půsty a očistné kůry.....ale stavebním kamenem je pro mne ta ryba x brambor, od toho se odpichuju.... :o)Na současném přesyceném trhu je velice těžké nalézt optimální granulované krmivo pro naše psí společníky. Také jsem se tímto ,,pralesem“ produktů před dvěma lety prodírala. Naše štěně jsme si přivezli extrémně přecitlivělé na některé složky potravy a především ,,nežravé“. Ponořila jsem se tedy do studia odborné literatury na téma : Výživa psa. Získala jsem informace, které mi pomohly stanovit kritéria pro výběr vhodných granulí. Ujasnila jsem si tedy co od kvalitního krmiva očekávám a začala separovat ,,nabídky“ podle dalších, pro mne podstatných ukazatelů….( velikost granulí, velikost balení, hutnost granulí, chutnost granulí a v neposlední řadě cena ). Suma-sumárum, zredukováno na tři značky, ze kterých si náš Albert vybral právě First Mate…..

Dnes je našemu ,,drobečkovi“ téměř 30 měsíců a váží 64kg. Ve dvou letech jsme z granulí pro štěňata obřích plemen přešli na LAMASKO. Podstoupil také RTG kyčelních kloubů s oficiálním vyhodnocením, které je u plemene bullmastiff podmínkou k uchovnění. Výsledek je velice dobrý - DKK 0/2 ( druhý stupeň DKK na levé kyčli byl způsoben úrazem). Je tedy nesporné, že obsah kloubní výživy v granulích First Mate pro štěňata obřích plemen, spolu s ideálním obsahem proteinů a tuků jsou dostačující pro ,,zdravý a neuspěchaný růst“, který je základem prevence fyziologických problémů obřích plemen v dospělosti .. Podotýkám, že vzhledem ke gastritickým problémům našeho psa ve štěněčím věku, jsme nemohli přidávat kloubní výživu jako doplněk stravy, takže zdravý základ, který mají Albertovy klouby, je díky First Mate. Kladně také hodnotím velikost granulí pro obří plemena. Albert je donucen ,,řádně“ kousat, čímž si udržuje krásně bílé zuby. Vyhovuje mi také skutečnost, že mohu dle vlastního uvážení reagovat na momentální potřeby svého psa a ze sortimentu First Mate krmiva individuálně kombinovat, nebo doplnit.

Objektivním hodnocením jsou bezesporu posudky z výstav – rakouský rozhodčí našemu psu chválil krásné zuby, rozhodčí z Anglie (specialistka na BM) žasla nad jeho pigmentem, kondicí srsti a muskulaturou . Albert je ve výborné kondici za což bezesporu vděčíme ,,prvnímu příteli“, tedy First Mate.

S pozdravem a přáním všeho nejlepšího, Pavla Vyhlídalová, Mgr.

Zpět na výpis