Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Definice ingrediencí

24. 11. 2017

Brambory - využívány jako alternativní zdroj uhlohydrátů(oproti obilovinám), jsou snadno stravitelné a poskytují Vašim mazlíčkům výborný zdroj energie. Brambory používané v recepturách FirstMate jsou pěstovány na území státu Idaho. Tyto brambory vynikají svým vysokým obsahem škrobu a jedná se o stejný druh, který je využívám k lidské spotřebě.

Moučka z divokého sleďe, sardinek a ančoviček - moučka, zpracovávána z celých ryb. Moučka z těchto ryb je více než z 92% stravitelná. Je skvělým zdrojem vápníku, omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Sleď napomáhá udržovat srdce, kůži a srst ve zdravé kondici, zvyšuje obranyschopnost organismu. Je alternativním zdrojem bílkovin oproti kuřeti, využíván při řešení potravinových intolerancí a alergií. Ryba využívaná v recepturách FirstMate pochází z udržitelných chovů.

Kuřecí moučka - kuřata z volných chovů Britské Kolumbie. Je lehce stravitelným zdrojem bílkovin.

Jehněčí moučka - zpracovávána z jehňat z australských chovů, které jsou celosvětově nejbezpečnější a nejzdravější(uznáno správními orgány)

Rajčatové výlisky - jedná se zdravou vlákninu, nápomocnou k tvorbě pevné stolice, která vzniká při lisování rajčat. Rajčatové výlisky jsou bohatým zdrojem vitamínu A a B, a taktéž lykopenu, silného antioxidantu

Rybí tuk - je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, zvláště Omega 3 jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému. Rybí tuk napomáhá k tvorbě zdravé, lesklé srsti, taktéž k obnově srsti suché, poškozené a působí preventivně proti vzniku ekzémů,. Rybí tuk použitý v krmivech FirstMate je získáván ze sleďů a makrel. Takový typ rybího tuku je v hodnotách Omega 3 a 6 vyšší než tuk z lososa. Následně po procesu dopékání je přidáván při pokojové teplotě tak, aby si zachoval všechny své prospěšné a užitečné vlastnosti.

Hnědá rýže - je taktéž do dobrým zdrojem uhlohydrátů, bohatým na vitamíny skupiny B

Mořská řasa - je rostlina bohatá na bílkoviny, vápník, jód, hořčík, železo a foláty

Borůvky, brusinky a maliny - využívány k prevenci a léčbě infekcí močových cest a žaludečních vředů, dále napomáhají snižovat míru zubního plaku. Jsou taktéž hodnotným zdrojem antioxidantů, které pomáhají brzdit procesy rakoviny a cukrovky.

Rozmarýn - bylina vysoce bohatá na železo, vápník a vitamín B6. Studie provedená Burnhamským institutem prokázala, že kyselina karnosová, obsažená v rozmarýnu, chrání mozek před volnými radikály, snižuje riziko mrtvice a neurodegenerativních onemocnění.

Petržel - zbavena tvrdých. nestravitelných stonků

Fosforečnan vápenatý - doplněk stravy, který dodává organismu dostatek vápníku a fosforu

Dl-methionin - je důležitá aminokyselina, která musí být do organismu doplňována skrze přijímané bílkoviny. Významnou funkcí této aminokyseliny je okyselování moči.

Cholin chlorid - důležitý pro správnou mozkovou činnost a fungování paměti

Vitamín C - je nezbytný pro zdraví chrupavek, kostí, zubů a dásní, a jejich následnou regeneraci. Nedostatek vitamínu C může vyvolat krvácení dásní, degeneraci svalové tkáně, zhoršení léčení ran, vypadávání chrupu, vysoušení kůže, ztrátu chuti k jídlu, podrážděnost nebo ztrátu hmotnosti

Extrakt z juky - napomáhá trávení a snižuje zápach stolice

Vitamín A - napomáhá k utváření zdravé kůže a srsti, očí. Je taktéž velmi potřebný pro růst kostí a zubů. Nedostatek tohoto vitamínu může vést k šerosleposti, vysoušení očí, kůže, zvýšené náchylnosti na vznik infekcí sliznice, poruše růstu kostí a zubní skloviny

Vitamín D - nezbytný pro růst kostí a zubů. Další důležitou funkcí je schopnost vstřebávat vápník a fosfor

Vitamín E - napomáhá tvorbě červených krvinek, tkání a svalů. Je známým antioxidantem, chrání esenciální mastné kyseliny a vitamín A

Thiamin - je vodě-rozpustný vitamín skupiny B, dříve známý jako vitamín B1. Thiamin hraje důležitou roli v metabolickém procesu přeměny uhlohydrátů a tuků ve využitelnou energii. Je nezbytný pro správný růst a vývoj. Zajišťuje správnou funkci srdce, nervového systému a trávícího traktu.

Riboflavin - taktéž známý jako vitamín B2, je lehce vstřebatelným stopovým prvkem. Riboflavin hraje klíčovou roli v energetickém metabolismu, potřebný pro štěpení tuků, ketonů, uhlohydrátů, a taktéž bílkovin.

Niacin - je vodě-rozpustný vitamín, dříve známý jako kyselina nikotinová nebo vitamín B3. Pomáhá redukovat přebytek cholesterolu.

Pyridoxin - taktéž známý jako vitamín B6. Pomáhá vyrovnávat hladinu sodíku a draslíku. Stejně tak se významně podílí na tvorbě červených krvinek. Dále pomáhá v prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Vitamín B12 - stejně jako ostatní vitamíny skupiny B, je zodpovědný za správnou funkci metabolismu, napomáhá tvorbě červených krvinek, je nezbytný pro správnou funkci centrálního nervového systému. Nedostatek vitamínu B12 způsobuje chudokrevnost, oslabení pokožky a sliznic, svědění, ztrátu rovnováhy a oslabení končetin.

Pantotenová kyselina - látka, dříve známá jako vitamín B5. Vyskytuje se ve všech tkáních těla. Nezbytná pro trávení, syntézu hormonů a cholesterolu. Nedostatek kyseliny pantotenové může způsobovat závažné břišní křeče, únavu či zvracení.

Listová kyselina - spolu s vitamínem B12 je v těle využívána ke správné funkci, hojení ran a tvorbě svalů. Je nezbytná pro syntézu DNA. Nedostatek kyseliny listové může způsobovat rozšiřování cév, bolestivé zrudnutí jazyka či časté průjmy.

Biotin - nezbytný pro metabolismus bílkovin a tuků, taktéž pro syntézu hormonu a cholesterolu

Železo - tvořeno stovky enzymů. Nedostatek železa v organismu způsobuje zpomalení hojení ran či ztrátu chuti k jídlu

Mangan - podporuje normální vývoj kostí a chrupavek, nezbytný pro správnou funkci rozmnožování, nervového systému a štěpení enzymů

Měď - napomáhá tvorbě červených krvinek. Nedostatek mědi může vést ke zvracení či průjmovým potížím

Jód - pro správnou funkci štítné žlázy, ta přímo ovlivňuje řadu fyziologických procesů, mezi které řadíme růst, tělesný i duševní vývoj, metabolismus či rozmožování

Kobalt - je součástí vitamínu B12, důležitý pro proces krvetvorby. Nedostatek může způsobovat nechuť k jídlu či následný pokles hmotnosti

Glukosamin - je základním stavebním kamenem chrupavčitých tkání. Využíván k posílení kloubní výživy a zlepšení pohyblivosti


Ing. Gerhard Stein

Zpět na výpis