Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • Grain Friendly
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Francouzský buldoček - Jana Cupáková

24. 11. 2017

Chtěla bych se s Vámi podělit o moje problémy a zkušenosti. Mám fenku francouzského buldočka a ve čtyřech měsících se ji na těle vytvořily malé bílé, mírně zapáchající vřídky. Výrazně začala ztrácet srst za ušima, na břichu a na zadních končetinách se objevily bolestivé abscesy. Veterinář naordinoval léčbu antibiotiky. K této léčbě bych podotkla jen toto: dobře si zvolte svého veterináře, aby Váš pejsek nedopadl, jako moje fenka. Tato léčba trvala tři měsíce, přičemž fenka přestala žrát. Objevily se výtoky z genitálií, zánět uší, pokožka byla velmi suchá. Srst se místy lámala, byla matná a vypadávala.

Ze začátku jsem si myslela, že jde o nějaký druh alergie, takže jsem zvolila veterinární druhy krmiv, abych vyloučila potravinovou alergii. Fenka nadále chřadla, byla apatická, úplně ztratila chuť ke žrádlu. Na veterinární klinice dělali krevní testy na všechny druhy alergií, endoskopii, sonografii… Imunitní systém pejska byl z nesprávné léčby natolik oslaben, že měla jen ty nejhorší výsledky. Po testech jsem zvolila mírumilovnější cestu léčby desenzibilizačními injekcemi, která je ovšem finančně náročnější. Dělá se přesně na míru podle alergických testů. Protože fenka měla úplnou ztrátu chuti, začala dostávat doma připravovanou potravu. Pro zmírnění svědivosti bylo nutné vyloučit z potravy co nejvíce chemických přísad a těžko stravitelných složek.Vařila jsem jehněčí maso a brambory. Ale tato strava není bohatá na vitamíny. V době, kdy jsem vyzkoušela různá krmiva, jsem se dočetla o krmivu FirstMate Potato&Fish, které je vyrobeno na naprosto přírodní bázi. První co mě upoutalo na řadě Potato&Fish byl jediný zdroj uhlohydrátů z brambor. Většina hypoalergenních krmiv obsahuje rýži, kukuřici apod. Což jsou nejméně dva zdroje uhlohydrátů.

Po dlouhotrvající léčbě desenzibilizačními injekcemi měla fenka těžkou alergickou reakci, při které přestala dýchat. Bylo to strašné, ale veterinář udělal všechno pro to, aby ji vrátil zpět. Nezůstávalo mi nic jiné, než se rozhodnout mezi potlačením alergických reakcí kortikoidy nebo vyzkoušením granulí a doplňků, které nabízí firma FirstMate. Protože jsem pro přírodní léčbu, rozhodla jsem se pro granule FirstMate. Ze začátku jsem je musela mlít a fenku krmit násilím. Po dvou týdnech se ji velmi zlepšila stolice, ale hlavně se ulevilo celé rodině, protože zmizela neskutečná plynatost. První změny jsem viděla už po 6.týdnech, tehdy měla fenka 10 měsíců a dostavily se první krásné vítězství na výstavách. Po 4 měsících úplně zmizely problémy s vřídky, svědění a záněty uší.

Chci podotknout, že tyto problémy nebyly dědičné, byly způsobeny změnami a oslabením imunitního systému. Skutečně, kdyby mi někdo před rokem řekl, že granule FirstMate Potato&Fish dokáží zaručit rovnováhu imunitního systému, zpříjemnit životní úroveň psů, neváhala bych a začala krmit touto značkou podstatně dříve. Problém je v tom, že vzhledem k malým odborným znalostem obchodníků je FirstMate k dostání v omezeném počtu obchodů. Naštěstí se dá koupit u opravdu úspěšných chovatelů nebo v e-shopech.

V současnosti má moje fenka 2 roky. Má za sebou řadu výstav, na kterých byla vždy úspěšná a výborná. Chci poděkovat hlavně krmivu FirstMate. Děkuji.

Jana Cupáková
Bull -Cup-Jany
Brenny Bully Royal club
 

Zpět na výpis