Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Historie Firstmate

Každému, kdo si položí otázku Co mají psi a ryby společného? se dostane pohotové odpovědi od Mika Floriana, majitele firmy FirstMate Petfoods. V posledních letech vyrábí krmivo pro psy a kočky FirstMate (tento název by se dal přeložit do češtiny jakoPrvní důstojník), které je charakteristické použitím rybí moučky a rybího oleje.

Jak už to u vynikajících výrobků bývá, v jejich pozadí stojí obvykle nějaký zajímavý příběh, a ani povídání o tom, jak vzniklo krmivoFirstMate, není žádnou výjimkou. Mike vyrůstal v Montrealu v provincii Quebec a strávil téměř dvacet let v Britské Kolumbii v Kanadě jako obchodní rybář a hlavní výkonný úředník rybářského družstva Prince Rupert's Fisherman's Cooperative, kde získal zkušenosti jak v oblasti živočišné výživy, tak i v chovu ryb. Mike byl fascinován jemnou nutriční vyvážeností, jakou si chov ryb vyžaduje a v roce 1988 založil svou vlastní společnost na krmivo pro vodní kultury a začal poskytovat vysoce jakostní lososí krmivo pro rybí farmy v Britské Kolumbii.

Mike si začal na pravidelných měsíčních návštěvách farem u svých zákazníků všímat hladké a lesklé srsti hlídacích psů, kteří na těchto farmách žili. Pozoroval také, že tito psi značně tloustli. Vedoucí farem Mikovi vysvětlili, že jejich psi velmi rádi žerou rybí krmivo, které se vysype z pytlů. Ovšem 45% proteinů a 20% obsah tuku, který byl tak dobrý pro zdravý růst ryb, způsobovalo to, že psi tloustli. A tak se Mika ptali, jestli by nemohl udělat nějaké krmení pro psy, které by vyhovovalo jejich nutričním požadavkům, přičemž by použil rybí moučku, kterou měli jejich psi tak rádi. Tyto požadavky na Mika ustavičně přicházely.

Tak se zrodilo krmivo FirstMate. Mike ve spolupráci s nutričními pracovníky, veterináři, chovateli a milovníky psů vyvinul první psí krmivo, které obsahuje sleďovou moučku a rybí olej společně s dalšími výjimečnými přísadami tvořícími vlastní recepturu a v posledních letech si psi a kočky libují, že mohou žít zdravě s FirstMate.

Mike se rozhodl, že svou firmu pojmenuje FIRSTMATE PetFoods a nikdy se nestane marketingovou společností.

Rybí potravu používáme ve všech našich recepturách na krmivo pro psy a kočky, protože rybí potrava poskytuje největší profil aminokyselin a ze všech jiných dalších bílkovinných složek, říká Mike. Z různých rybích mouček, které jsou k dispozici, se uFirstMatepoužívá sleďová moučka, která je ze všech rybích mouček nejdražší, ale je také nejvyšší jakosti. Sleďová moučka v sobě kombinuje nejvyšší hladinu bílkovin s nejnižší koncentrací popelovin.

Výsledky od zákazníků firmyFirstMate(majitelů, chovatelů, útulků) stejně jako i studie odborníků na psy a kočky opakovaně ukazují, že recepturaFirstMatepřináší vynikající výsledky.

Společnost má svou kancelář ve Vancouveru a Chilliwacku, kde je umístěn nový výrobní závod. Má svou vlastní konzervárnu, která ji umožňuje rozšíření produktových řad FirstMate i nyní Kasiks Pet Foods.

Po více jak 26 letech od založení společnosti si nadále společnost Taplow Feeds drží kvalitu. Má věrné zaměstnance a dodavatele, ale především má věrné zákazníky.