Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • Grain Friendly
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Labrador - Jan Benda

24. 11. 2017


 

 

Rád bych napsal mou zkušenost s firmou STAZ s r.o. Máme doma 7 letého labradora Teddyho,který plní úlohu canisterapeutického i asistenčního psa pro naši těžce tělesně i mentálně postiženou dceru Barunku.

Teddy byl krmen na doporučení chovatelky a veterináře 5 let hillsem.Během této doby jsem u něj zažil hlen i krev ve stolici,záněty uší a očí,lupy.Vždy jsem se více zajímal o výcvik psů než jejich výživu,mám kolem hodně majitelů psů,kteří nedělají z krmení vědu ale teprve teď mi dochází jak jim psi brzo stárnou.Jsou většinou buď tlustí,nebo ve špatné srsti,předráždění nebo naopak apatičtí.Nikdy mi moc nedocházelo jak by toto všechno mohlo mít i souvislost s výživou.Přitom má člověk tolik možností pozorovat sám na sobě jak se cítí po které dietní chybě.

Po letech kdy náš Teddy měl zdravotní potíže jsem se rozhodl,že začnu experimentovat a krmivo změním,stalo se tak též po tom co náš druhý pes onemocněl atopií přestože byl krmen doporučeným krmivem od veterinářů.Přestože dostával od 1 roku krmivo pro senzitivní psy a tenkrát neměl ještě žádné projevy atopie akorát sem tam řidší exkrement a proto právě bylo doporučeno krmivo pro senzitivní psy.Po 2 letech nastal obrat ve zdraví a atopie se rozjela v plném proudu,po experimentování s dietami stejně pes skončil na kortikoidech které během 1 roku vyvolaly negativní účinky a zdravotní stav nakonec zhoršovaly.To vše i po opravdu malých dávkách kortikoidů.Nakonec jsem o psa přišel a rozhodl se už vše nenechat jen na veterinářích a pseudo odborníkách a oslovil jsem Ing. Gerharda Steina.Samotnému se mi nedařilo nalézt opravdu v hodné krmivo.

Byl jsem překvapen ochotou pana Ing. Gerharda Steina,přestože si myslí,že je opravdu hodně zaměstnán a nemyslím si,že by měl nastarosti jen zdraví našeho Tedda.Po rozhovoru mi přiblížil kde je nejspíš chyba v dietě našeho Tedda a po mé žádosti se nám opravdu začal věnovat.

Spolupráce začala teprve nedávno v květnu a tudíž je brzo začít psát o velkých změnách.Již ovšem mohu napsat,že se zlepšili oči(méně z nich teče a okolí očí je krásně čisté),ubývá lupů,ustaly potíže s trávením a čeho si nelze nevšimnout je to jak je Teddy opět aktivnější ,exkrementu opravdu není více a tudíž mne opravdu krmivo First Mate original a Anivital navržené panem Ing. Gerhardem Steinem přesvědčuje o jeho vstřebatelnosti a vlivu na zdraví psa.

Jako třešničku na dort nám pán Ing. Gerhard Stein začal krmivo dodávat se slevou s ohledem na využití a prospěšnost Tedda pro naši dceru Barunku a stalo se nám toto krmivo nejen pro Tedda jak doufáme zdraví prospěšným ale i pro nás snadněji dosažitelným .

Benda Jan

 


Naše zkušenost s FirstMate po 6 měsících.

 

Zpět na výpis