Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Mastif - Hana Hlínová

24. 11. 2017

 

 

Hana Hlínová

Pes: Agnes

 

 

Jak jsme k FirstMate přišli

Chovám anglické mastify, plemeno opravdu náročné na kvalitu krmiva, zejméně v období růstu. Když jsme čekali druhý vrh štěňat, hledala jsem opravdu kvalitní krmivo, kterým bych mohla krmit nastávající maminu a potom i štěňata (první vrh jsme krmili značkou, která se do ČR najednou přestala dovážet a já jsem toto nechtěla riskovat i u dalších štěňat). A protože věřím, že co se v mládí zanedbá, už se nikdy úplně nenapraví, snažím se dát pesanům to nejlepší už od samého začátku. Navíc jsme se rozhodli, že si jednu holčičku z vrhu necháme doma a chtěli jsme, aby z ní vyrostl krásný, zdravý mastif. A tak jsem se opět ponořila do studia složení granulovaných krmiv na našem trhu. Moje požadavky byly:

vysoký obsah masa (zřejmě ve formě moučky) - pes není slepice, abych ho krmila pšenicí, nesmí obsahovat sóju, spoustu obilí, rostlinný ani živočišný odpad, ani chemické látky, receptura pro štěňata velkých a obřích plemen měla být energeticky dobře vyvážená s vyšším obsahem vápníku (navzdory některým "vědeckým" studiím si tak velký pes jako mastif silnou kostru ze vzduchu nepostaví) neméně důležitá byla i přijatelná cena.

Všechna tato kritéria splnila značka FirstMate. Navíc mě mile překvapil poměr váha x objem. Granule jsou opravdu zhuštěné, takže krmná dávka není objemově příliš veliká, což také určitě pomáhá snižovat riziko torze žaludku. Oceňuji to hlavně kvůli naší Agnes, která zásadně nesnídá a celou denní dávku do sebe naláduje až s večeří.

A co je nejdůležitější: naší mamině Agnes i štěňatům opravdu FirstMate zachutnalo, všichni vymetou misku kosmickou rychlostí a jsou ve výborné kondici, což velmi oceňuji zejména u Agnes (březost, porod a laktace je pro organismus opravdu velká zátěž).

U tohoto krmiva už zůstaneme.

Hana Hlínová

chov.stanice Něžný zmatkař
www.webpark.cz/mastif
Zpět na výpis