Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • Grain Friendly
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 1/132)

Lucie Makulová se ptá
31. 10. 2017, 22:16

Dobrý večer,pane Steine, chci se zeptat na Vaše doporučení ohledně změny krmiva z FM Pacific Ocean Fish Large Breed GF na Belcando? Mám fenu IW 13 měs. 66 kg, dávka na den 830 g...Fena prospívá je bez problémů.Dvakrát do měsíce u Vás objednávám toto krmení plus navíc konzervy Topstein(uvítala bych i možnost slevového kuponu při tak častém nákupu pouze u Vás). Děkuji Makulová L.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 11. 2017, 08:16
Vážená paní, pokud se týká případného přechodu, nevidím v tom žádný problém. Co se týká FM, byla první firma na světě, která začala vyrábět krmiva grain free. Je samozřejmě dobře, že vaše fenka prospívá. Dáváte ji nějaké pamlsky? Věřím, že piškoty to nejsou. I konzervy jsou vyjímečné kvality, takže o zdraví vašeho pejska nemusíte mít obavy.Je vidět, že svého pejska máte ráda a že vám na ni hodně záleží. To je dobře pro obě strany.Co se týká slev, poskytneme Vám je určitě od této zakázky. Pracujeme na podmínkách chovatelského klubu, který naši společnost může zdokonalit.  Více o chovatelském klubu sdělíme v dohledné době na internetu a budeme vás informovat blíže.
Havlínová se ptá
25. 10. 2017, 08:24

Dobrý den, prosím o vhodné krmivo pro jorkšírku 11 let. A jak hodnotíte krmivo Applaws? Moc děkuji. H.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 10. 2017, 06:24
Nehodnotím ho nijak. Pokud byste chtěla viděl bych jako jednu z variant Belcando finnest  light s ohledem na věk. Možností je více, ale nevím, jestli pejsek nemá nějaké zdravotní problémy s ušima, análními žlázkami, vykousává si pejsek pacičky, má nějaké fleky na srsti atd.Pro starší pejsky máme tabletky dog geatrikum. Jinak pro lepší informace si můžete zavolat i do kanceláře na tel. 553 610 385
Oto Findor se ptá
13. 10. 2017, 10:44

Dobrý deň, čo som písal o hnačkách môjho psa (nem.boxer 16 mes. 29kg) po ATB, teraz stolica je normálna. Dávam mu Imunho dog ako ste doporučili a probiotiroka, Enteromicro (je možná nárada za humáne, sú dosť drahé?) a Granule FM Australia Lamb.Teraz sme spravili kontrolu trusu tak sa tam našli vajíčka capillária. Veterinár nasadil 3-dňovú aniparazit. liečbu s opakovanou kontrolou. Chcel by som po spotrebovaní Australia lamb kŕmiť FM Pacific Puppy na zosilnenie - akú dávku by ste mi doporučili (kuracine veľmi neverím). Chcem sa ešte spýtať, je treba doplňovať prípravky na kĺby pri kŕmení s FM. Ďakujem

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 10. 2017, 08:44

to, čo som napísal o doporučení pre boxera stále platí. Vo všeobecnosti... Hnačky mohli byť (ale aj nemuseli!) spôsobené parazitmi. Ak neboli, skôr to vidím v oblasti nedostatočnej vlákniny.3 dňová antiparazitická liečba - priznám sa, ešte som o tom nepočul, ale povedzme. Malo by to byť OK.Pes má 16 mesiacov, už by som do puppy receptúry nešiel. Radšej adult a mierne zvýšiť kŕmnu dávku . Kuracina - nie je kuracina,ako kuracina. Pes má 16 mesiacov - rast sa dokončuje, aj keď kĺby budú asi už dokončené. Ale pre kľud VLASTNÉHO svedomia by som ešte pol roka tie chondrá dal.  Tak to vidí náš veterinář. 
Nyklíček Rudolf se ptá
1. 10. 2017, 21:22

Dobrý den. Chci se poradit. Máme štěně a rádi bychom mu objednali granule, ale nevíme, zda ještě přikrmovat masem? Pokud můžeme, jak často doporučujete. Děkuji za odpověď. RN.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 10. 2017, 07:22
Jaké máte štěňátko a jak je staré? Co mu dáváte za granulky. Já bych doporučil Firstmate Pacifioc ocean fish puppy a jen k tomu vodu nic jiného. Krmit podle stáří dva až 3 x denně, krmivo nezalévat vodou a co nesežere odstranit.
Oto Findor se ptá
27. 9. 2017, 11:26

Dobrý deň, chcem sa spýtať na krmivo High Performence na Vašej stránke je písaný pomer bielkovín 73% živočíšnych a 27% rastlinných. Na slovenskej stránke je pomer bielkovín 83% živočíšnych a 17% rastlinných, ktorý je správny. Ešte jedna otázka, mám 15 mesačného nem. boxera bol mesiac na ATB kôli črevným tažkostiam a hnačke, schudol 4kg z 32kg naplosledy som ho kŕmil Australian lamb a Maintennance, ale hnačky boli stále a nedali sa zastaviť, najprv som myslel, že je to črevná alergia, ale mliečne baktérie ani rôzne pasty od veterinára nezabrali veterinár tak sa rozhodol pre liečbu ATB .Po 5 dnoch to vyzeralo OK, ale po 2 dňoch to bolo zase naspäť. Veterinár zmenil ATB. Tak teraz berieme dvanásťní ATB, ktoré mu zarábam do joguru a do ryže s mäsom pridávam probiotiká. Vyzerá to ok (no ešte po dobratí ATB musím počkť týždeň) a až potom mudávať granule. Takže už mám vrece Australian lamb na očistu a potom na pribratrie by som chcel High performence alebo Fish Puppy kôli zvýšenému % proteínov a tukov. Aká kŕmna dávka by mala byť pri 29kg boxerovi a konečná váha cca 37 kg, aktívny pes. Ďakujem Oto Findor.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 9. 2017, 09:26

Dobrý den, pane Findor,

uvedený obsah bílkovin krmiva High Performence je na našich stránkách uvedený nesprávně. Z důvodu nedorozumění a možnosti komunikovat s firmou, která stránky spravovala, to již bohužel nezměníme, proto jsme ve fázi zakládání nových stránek FM pro ČR - http://www.ultrapremium.cz/. Obsah živočišných bílkovin je 83% a 27% rostlinných.

Rozhodně bychom v tomto případě nedoporučovali střídavou stravu - granule x maso, přílohy, zelenina...Probírali jsme vše s našim veterinářem a shodli jsme se na jednom.

Byla určena příčina problému? Krevní rozbor, kultivace, paraziti, citlivost na ATB…atd.? Podle příčiny pak možno postupovat v léčbě, ještě dřív než bude Vašemu mladému psu totálně snížená imunita, která vzniká z 80% v tenkém střevě. ATB vybíjí střevní mikroflóru a pak už horko těžko zabírají jiná. Také je třeba zjistit, proč nezabrala první léčba? Z kultivace a stanovení původce citlivosti na konkrétní druh ATB.

Doporučujeme alespoň 10dní vařit/rýže,kuře. Pak pomalu granule jen přimíchávat + probiotika, která se nasazují až PO ukončení léčby ATB. First Mate je náročné krmivo, které nemusí sedět každému zvířeti. Co ve Vašem případě změnit značku. Například  italská NuovaFattoria/ https://www.krmivopropsy.cz/nuova-fattoria/-3 .Nezpůsobuje průjmy, spíše naopak, a má vyšší tuky. Určitě bychom nedporučovali FM High performance, což by citlivému traktu po rekonvalescenci neudělalo příliš dobře a je to to poslední co by organismus přivítal. Pomalu nahradit vařenou stravu granulemi + přidat alespoň na 3měsíce Dog IMUNITY. Poté možná přemýšlet o přidání nějaké vlákniny (vyšší tuky a vyšší obsah stopových prvků), možná že právě její nedostatek je tomu příčinou….např. humanní Psyllium.

Děkujeme Vám za důvěru a budeme rádi, když zůstaneme v obraze příběhu Vašeho pejska.

Přeji nádherný den.

S pozdravem Stuchlíková Bohdana

 

Markéta Štěpánová se ptá
25. 9. 2017, 14:10

Dobrý den, už dlouhou dobu hledám pro svojí fenku (dalmatin) vhodné krmivo. Na stránkách p. Desenského jsem narazila na značku First Mate. Naší Sandy vždy nejvíc vyhovovalo jehněčí, proto jsem zvolila First Mate Lamb Meal and Rice. Dle popisu je toto krmivo vhodné pro psy s citlivým zažíváním a kožními problémy. Jedná se mi hlavně o kožní problémy, fenka se často drbe, kouše si packy, někdy u toho i kníká. Dalším problémem je časté drbání uší. Můj veterinář mi doporučil krmit Fortify Lamb and Rice, ale toto krmivo nevyhovovalo ,jak složením, tak i nevyhovujícím trusem, drbáním, kousáním pacek...Proto jsem zkusila krmivo First Mate Lamb Meal and Rice, ale bohužel musím konstatovat, že problémy s drbáním, kousáním pacek atd. neustaly, možná jsou ještě o trošku horší. Prosím Vás o radu. Je možné, že by tyto problémy způsoboval rybí tuk obsažený v krmivu? Nebo jsem vybrala špatnou variantu? Nerada bych se vracela k Fortify, granule pomalu docházejí a já nevím, jaký druh granulí objednat. Prosím o odpověď. Děkuji, hezký den. Markéta Štěpánová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 9. 2017, 12:10
Vážená paní, jaké váš pejsek dostává pamlsky. Kombinujete granule s vařeným? Řada jehněčích ve své podstatě úplně není z jehněčího a často tam bývá kuřecí. Pokud se pes začíná jak se říká čistit, může dojet i ke krátšímu zhoršení stavu. Kde pes se má čistit jinak, než přes kůži. A to může být příčinou zhoršení, což je taky dobře, aby pejskovi bylo lépe. Napište mi prosím, kolik má pejsek roků, jaké je to plemeno, čím byl dlouhodobě krmen. Máte nějaký režim při krmení? Já bych vám nyní doporučil grain free Australian lamb, nebo Pacific ocean fisjh original a to s nižší hladdinou tuků a bílkovin. Rybí tuk najdete nejvíce právě  v FM s rybou. Důležité je omega tři. I u nás najdete rybí tuk značky Farm fresh. Rozhodně bych po dobu tři měsíce dával ke krmivu tabletky Dog skin and coat a to 1 tabletku na 10 kg váhy fenky.Čekám na vaše bližší údaje. Můžete mi samozřejmě napsat i na firemní e mail.Popř. pošlete telefon na Vás.Děkuji za Váš zájem.
Petra Rejholdová se ptá
7. 9. 2017, 10:44

Dobrý den, koukala jsem na stránky FIRSTMATE.com a zjistila jsem, že začali vyrábět i řadu KASIKS, která neobsahuje také obiloviny ale i neobsahuje brambory. Nepřemýšleli jste, že byste tuto řadu tady prodávali? Můj pes je bohužel alergický jak na obiloviny a brambory a složení FIRSTMATE se mi velmi líbí, tak by myslím stálo za to v ČR tuto řadu distribuovat. Ještě jsem se chtěla zeptat na názor - na stránkách firsmate.com jsou ingredience popsané trochu jinak než na stránkách v ČR (na prvním místě je kuřecí maso a druhém brambrové vločky, u nás je to naopak)? Mohu se zeptat na vysvětlení? Děkuji a hezký den, Petra

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 9. 2017, 08:44
Pokud chcete podrobnější vysvětlení, zavolejte si prosím do kanceláře paní Stuchlíkové 602 515 571.POdá vám podrobnější informace, popř. se dozvíte co je skladem .
Marcel Hruza se ptá
1. 9. 2017, 12:57

dobry den mel bych dotaz,chci se optat mam 2 mesicni stene rotwajlera,vazi cca 10 kg.jake granule bych mu mel kupovat,hlavne kvalitni aby vse obsahovali co potřebuje a jestli byste mi mohl napsat ještě nejake dennni davkovani doporucene,zhruba do jednoho roku jeho rustu.nejake informace mam,ale cim vice ctu o granulích,tim vice se v tom ztracim,kazdy doporucuje něco jiného.dekuji moc za odpověď.s pozdravem Marcel Hruza

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 9. 2017, 10:57
Určitě bych doporučoval FM Pacific ocean fish puppy. Dávkování najdete na těchto stránkách v oddíle Katalog krmiv. Jinak doporučuji hlavně krmit citem. Krmné dávky jsou spíše orientační.S ohledem na věk bych to viděl aktuálně do 3O dkg na den.
Štěpán Kohout se ptá
29. 8. 2017, 10:09

Dobrý den, máme nového pejska, nyní 9 týdnů, 12 kilo, plemeno landseer a od chovatele máme krmivo High Performance a budeme postupně přecházet na ultraprémiové Pacific ocean fish puppy. Můžete mi prosím poradit s dávkováním? Na originálním obalu, českém přelepu i na vašich stránkách jsou udané jiné gramáže denní dávky. Dostává 4x denně. U obou krmiv je stejná denní dávka? Děkuji za odpověď, Štěpán Kohout

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 8. 2017, 08:09
Prt tak velkého psa bych šel na nižší hladinu tuků a bílkovin.Klidně bych šel na FM puppy a další pytel FM large breed.Orientačně váš pejsek má 12 kg x 3 je 36 dkg krmné dávky. To je orientační! Držte se citem TABULKA PRO ŠTĚŇATA malých, středních a velkých plemen psů     6 - 11 týden3 - 4 měsíc5 - 7 měsíc8 - 12 měsícHmotnost (kg)denní dávka (gr)denní dávka (gr)denní dávka (gr)denní dávka (gr)1,5 - 5,5130 - 22898 - 19570 - 15065 - 1305,5 - 9,5228 - 356195 - 285150 - 270130 - 2609,5 - 22,5356 - 710285 - 540270 - 440260 - 39022,5 - 45-540 - 950440 - 760390 - 650
Pavla * se ptá
17. 8. 2017, 10:33

Dobrý den pane inženýre,s Vašimi krmivy Firstmate mame jen dobré zkušenosti a nyní jsme adoptovali pejska (fr. buldoček) 2 roky a jdu si pro radu.Není v dobré výživové kondici potřebuje nabrat váhu a nasvalit doposud asi nebyl krmen kvalitně ale žádná ,,tragédie". Každopadně má sušší pokožku- hlavně se škrábe v podpaží (má ho narůžovělé)a vykusuje tlapky což může znamenat kvasinky ale je to spíše psychické.Zažívání také nebude zcela Ok protože má ridší stolici ale vyšetření trusu budeme dělat příští týden.Každopádně my krmíme kombinovaně barf a granule a chtěla bych vědět které vybrat na vyzkoušení pro něj.Nevím zda volit jehněčí ,nebo Origiálku.Děkuji za rady a přeji hezký den.Stoklásková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 8. 2017, 08:33
Víte, u psa podle vašeho popisu bych nekombinoval Barf a granule. S největší pravděpodobností má problémy s předchozím krmivem a trpí potravními problémy -intolerancí.Projevem toho je škrabání, vykusování paciček, pěřím, že toto a voda nám zastaví průjmy. Pak bych vsadil na Australian lamb. Trus nesmí být řidký.Doporučil bych + tabletku denně dog skin and coat a to nejméně 2 až 3 měsíce. Až bude jstota, že trus je pevný, můžeme australian lamb podávat půl napůl s FM chicken and blueberies.  Těším se na další zprávy. Můžete pejska nafotit, včetně paciček a podobných postižených míst?
Monika Šabatová se ptá
15. 8. 2017, 13:02

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet granule FirstMate, mám fenu 9 kg, 9 let.Nemůžu najít jaké velikosti granulí vyrábíte. Ty které jsem si vybrala, byly pro střední a velké psy. Potřebuji poradit, jaký výrobek bude vhodný pro naši menší fenku. Děkuji a pěkný den! M.Šabatová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 8. 2017, 11:02
Jaké máte prosím plemeno? Pokud je fenka starší a možná ibéznější, to samozřejmě nevím, pro obě varianty je vhodné Pacific ocean fiosh senior. Granule nejsou velké, ani malé. Jsou tvrdší, což je ideální na čisté zuby!
Zuzana Svobodová se ptá
4. 8. 2017, 13:17

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, mám dvouměsíční štěně středoasijského pasteveckého psa a chtěla bych přejítí na vaše granule, můžete mi prosím doporučit jaké.... pokud jsou to stejné granule do jednoho roka a nebo zda máte třeba rozdělené do 6 měsíců a pak jiný druh... Děkuji Svobodová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 8. 2017, 11:17
Vždy  dobé vědět, co váš pejsek doposud dostával. V tuto chvíli bych doporučil FM  Puppy Ocean fish puppy, řádove v půl roku klidně může,me přejít na FM Pacilic ocean fish large breed. Samozřejmě našly by se adekvátní varianty např. u Farm Fresh, či Belcanda. 
marketa vokounova se ptá
12. 7. 2017, 21:02

Dobry den, Prosim o radu cim krmit. Mame 9ti leteho jorskira s nadvahou, spise apatickeho. Krmime znackou Christopherus. Nyni jsme si poridili stene biewera, ktere je krmeno znackou Arden grande. Problem je v tom, ze starsi pes obcas zbasti granule steneti a stene starsimu takze ma pak ridkou stolici. Uvazuji pro oba o znacce FM jen nevim jestli je to vhodne. Take prosim o radu jake odmeny jsou vhodne pro stene. Dekuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 7. 2017, 07:02
V první zprávě nebylo vše kompletní, ale nevadí.Trus je pochopitelně lepší pevný a tvarovaný.Co se týká pamlsků, tak ve Farm Fresh najdete plátky, které se lámou, nebo malé kuličky, které dáváte po kusech. Podívejte se na www.krmivopropsy.cz specielně v rubrice pamlsky, nebo kuntaktujete naši linku 553 610 385 paní Stuchlíková. Bude se vám poctivě věnovat a ráda zodpoví vaše případné dotazy. Já bývám v proběhu dne i mimo kanceláře na cestách.
marketa vokounova se ptá
12. 7. 2017, 20:57

Dobry den, Prosim o radu cim krmit. Mame 9ti leteho jorskira s nadvahou, spise apatickeho. Krmime znackou Christopherus. Nyni jsme si poridili stene biewera, ktere je krmeno znackou Arden grande. Problem je v tom, ze starsi pes obcad zbasti granule steneti a stene sta

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 7. 2017, 06:57
Pokud krmíte Ardengrange, můžete klidně ze stejné značky dát variantu senior. Samozřejmě Pacific ocean fish senior je rovněž vhodné.  U mladého dávejte variantu puppy/junior. Aby mu starší užíral až tak to nevadí z hlediska zdraví jen, pokud potřebujeme sundat hmotnost, tak mladého je lepší krmit odděleně a přes den v misce granule nenechávejte.
Monika Fajkusová se ptá
11. 7. 2017, 10:21

Dobrý den, jsem majitelkou čtyřměsíčního štěněte Flat coated retrievra a teď přišla doba, kdy bych chtěla změnit granule, na kterých doposud je, jsou to granule Nutra Gold. Sama jsem se nakonec rozhodla pro krmivo Orijen, ale veterinářka mě od této volby odrazuje, protože je to krmivo s vysokou metabolickou energií, nevhodnou pro krmení v našich podmínkách, ale spíše někde na Aljašce. To je parametr, který mi unikl. Doporučila mi zaměřit se na grain free řady značek First Mate, Farm Fresh a Taste of the Wild. A tak jsem našla Vás. Nevím, jaká má být hodnota metabolické energie u tohoto plemene, u některých granulí ji ani nemohu najít. Prosím o radu, které krmivo tedy zvolit. Pes je, až na trvalý nehnisavý výtok z očí, zdravý. Jen nám opravdu roste před očima, tak mám trochu obavy, aby neměl problémy s klouby. Veterinářka nám však žádný doplněk stravy nedoporučuje, stačí prý kvalitní granule. Občas dostane ke granulím i Vaše maso nebo rybu v plechu, to mu chutná nejvíc nebo vařené maso. Také bych chtěla vědět, jestli je to v pořádku, kombinovat maso s granulemi. Chovatelka, od které jsme psa kupovali nám také doporučila dávat mu i kysané mléčné výrobky, jogurt, kyšku, štěňatům dávala i termix. Psovi to velmi chutná, byl na to zvyklý, jen nevím, jestli mu tím neškodíme. Moc děkuji. Monika Fajkusová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 7. 2017, 08:21
Co se týká Orijenu, paní veterinářka měla pravdu, že pro běžného psa je to nevhodné, v našich podmínkách určitě.Bohužel reklama udělíá své. Přitom se to netýká kvality, ale vysoké procento bílkovin a tuků.I ten výtok z očí může být způsoben krmením. Kvalitní krmivo a voda určitě stačí. Pokud byste měla pochybnost, můžete 1x ročně zkusit tabletky Dog Chondro, balewní cca 60 tabletek.. Ty jsou jako doplněk na zdravé klouby a chrupavky vhodné.Konzervy určitě neuškodí, ale jen jako příloha, tj. cca 25 až 3Okonzervy na den.%.Mléko, jogurty, kyšku prosím vás ani omylem!!!!!!!! Mléko jak pes stárne pro psa není absolutně vhodné. Pes ztrácí schopnost strávit laktozu!!!!!Takže mlékem určitě psovi více ublížíte, než prospějete. Takže paní doktorce poděkujte za její dobré rady a chovatelka, pusťte to k vodě. Přeji, ať vám pejsek roste před očima a je zdravý!