Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 102/132)

Šárka Pokorná se ptá
22. 6. 2008, 22:30

Dobrý den, mám 2 a půl letého trpasličího jezevčíka drsnosrstého. Krmila jsem Naturally Holistic, je to super krmivo, bohužel jsem z finančních důvodů (jsem na mateřské, takže snad jen přechodně ;-) )musela přejít na High Performance, a to i proto, že je pejsek příliš hubený, ani to však nepomohlo. Pejsek je ale hodně živý, má pěknou srst, žádné trávicí ani jiné potíže, takže to tolik neřeším. Mohl byste mi i tak poradit, jaké krmivo by bylo pro tak malé plemeno nejlepší? Děkuji, Š.Pokorná Š

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 6. 2008, 08:30
Z nabídky FM bychom mohli zvolit 3kg balení maintenance, z Belcanda jehněčí variantu a z produktů Ardengrange bych zkusil malé balení jehněčí s rýží. Kdybyste chtěla do amerického Omnipra, pak complette, nebo lamb rice.
Marek Peniška se ptá
22. 6. 2008, 19:43

Chci pro naše psy to nejlepší, takže na ceně až tak nesejde. V jednom článku na Vašem webu jsem ale četl, že úplná absence obilovin v krmivu není správná (ultrapremiové krmivo). Kladl bych důraz na srst a není proto lepší něco s obsahem rybích extraktů? Děkuji za odpověd > /*Odpověď na Váš dotaz ze dne 22. 06. 2008:* Dobrý den, měl bych zájem o krmení krmivem Firstmate. Bohužel nevím, který produkt z nabídky zvolit. Máme labradory výstavně vedené a na černé srsti je nyní vidět ztráta lesku. chceme ji zlepšit změnou krmiva a zvolit vhodné od Firstmate. Jedná se o psy v mladém věku 1,5 - 2 roky a jeden 5 let. Jsou zvyklí na Platinum-natural a dříve proplan. Děkuji za odpověd. / > > Ze superprémiové řady bych pro začátek i s ohledem na roční období zvolil lamb rice , později lamasko sensitive, nebo lamasko. Z ultraprémiové řady bych zkusil Chicken annd blueberies and potato. Obzvláště ultraprémiová řada má větší množství vlákniny, která podporuje funkci střev.. To že předcházející 2 krmiva nebyla dobrou volbou púro vaše psy potvrzuje právě ztráta lesku srsti.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 6. 2008, 05:43
Článek o kterém se zmińujete se týkal spíše vysokoproteinových krmiv, které se staly módním hitem posledních dvou let. V tomto směru krmiva FM, která metabolickou energií, procentem tuků a proteinů nijak nevybočují z běžných standartů  kvalitních krmiv máme prověřena po dobu nejméně 10 lůet, tj. od doby, kdy jsme je dovezli na Evropský trh. Krmiva s významým obsahem ryb jsou určitě dobrou volbou i pro vás.
Marek Peniška se ptá
22. 6. 2008, 16:53

Dobrý den, měl bych zájem o krmení krmivem Firstmate. Bohužel nevím, který produkt z nabídky zvolit. Máme labradory výstavně vedené a na černé srsti je nyní vidět ztráta lesku. chceme ji zlepšit změnou krmiva a zvolit vhodné od Firstmate. Jedná se o psy v mladém věku 1,5 - 2 roky a jeden 5 let. Jsou zvyklí na Platinum-natural a dříve proplan. Děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 6. 2008, 02:53
Ze superprémiové řady bych pro začátek i s ohledem na roční období zvolil lamb rice , později lamasko sensitive, nebo lamasko. Z ultraprémiové řady bych zkusil Chicken annd blueberies and potato. Obzvláště ultraprémiová řada má větší množství vlákniny, která podporuje funkci střev.. To že předcházející 2 krmiva nebyla dobrou volbou púro vaše psy potvrzuje právě ztráta lesku srsti.
Jitka Sklenářová se ptá
20. 6. 2008, 15:18

Dobrý den Mám 3 měsíčního dobrmana a snažím se mu vybrat to nejlepší krmení.Po přečtení vašich stránek jsem se rozhodla vás požádat o radu.Mám ho moc ráda a chtěla bych pro něj opravdu to nejlepší krmení pro jeho budoucí život a správnou životosprávu.Prosím vás tedy o radu jaké krmení by jste mi doporučil vzhledem k vášim zkušenostem.Předem moc děkuji a těším se na vaší brzkou odpověd.S pozdravem Jitka Sklenářová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 6. 2008, 01:18
Pro začátek bychom mohli zkusit fish potato puppy a pak chytře reagovat na další potřeby štěněte podle vašich osobních poznatků, které můžeme průběžně konzultovat.
Dana Bartoňová se ptá
19. 6. 2008, 14:30

Dobrý den, bohužel jsem nenašla krmivo vhodné pro velkého švýcarského salašnického psa - štěňátko 2 měsíce . Můžete mi prosím poradit? Děkuji Bartoňová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 6. 2008, 12:30
Chtělo by to vědět, čím bylo štěně do této chvíle krmeno.krmeno. Variant může být více. Např. Belcando puppy, FM fish potato puppy, či Ardengrange puppy/junior.
Alena Fialová se ptá
19. 6. 2008, 14:05

Dobrý den, Hledám náhradu stávajícího krmení pro svoje dvě fenky Zlatého retrievera Starší Tíně je 5 let a mladší Berrynce rok. Tínu jsem si přivezla z Maďarska a od chovatelky byla zvyklá na vařenou stravu. Asi po roce střídání granulí a vařené stravy jsem se přestala snažit dostat do ní granule a trvale vařila. Ale stále měla problém s trávením a zažíváním. S průjmem to bylo střídavě oblačno, nebo bych měla říct řídko? Před rokem jsem si přivezla druhou holku a tvrdě přešla na režim granulí. Ale ani po roce krmení ACANA Adult se stav příliš nezlepšil, i když zpočátku to vypadalo že ano. Granule namočím cca na 5 min a přidám lžíci paštiky. Možná za to může ta paštika, ale je to takový náš kompromis. Naučila se na něj i Beruška a už také u ní začínají problémy se stolicí. Pravidelně si po holkách uklízím, i když občas je to opravdu těžké. Taky obě neustále spásají trávu. Teď jsem koupila ACANA Lamb and rice, celkem ho baští normálně, ale půl pytle pryč a výsledek zatím žádný. Na internetu v nějaké diskusi doporučovali vaše krmení, pro podobný případ a teď, po pročtení vašich stránek jsem už zas o něco chytřejší. Děkuji. Ráda bych přešla na FM, jen bych potřebovala poradit, kterou formuli. Z toho co jsem tu vyčetla bych to viděla nejspíš na Potato and Lamb, - ryby holky moc nemusí, jednou jsem jim koupila ACANA Salmon and potato, myslela jsem na prostřídání a zrovna nad ním nekřepčily. Taky mě zaujalo, že jednotlivé formule mícháte dalo by se říct psovi na míru. Obě holky mají srst hodně světlou a při krmení např. Britem Tína po dvou měsících skoro zčervenala ? no to asi přeháním, ale hřbet a zadek měla dost oranžový. Beruška je na svůj věk (1 rok) dost vytáhlá a štíhlá a potřebovala by trochu zmohutnět. Naproti tomu Tínuška má dost těžce hmatatelná žebra.:-) I když je pravda že po štěňátkách to vždycky zmizí. Bydlím v Chomutově, nejbližší maloobchod je nejspíš v Podbořanech, ale i tak je to 35 km. Proto by mě zajímala možnost rozvozu vašimi zástupci. Také jsem tu někde četla, že poskytujete slevy z doporučovaných cen pro chovatelské stanice. Příští víkend (28.6.) jedu na výstavu do Brna, kde bych si už ráda koupila nové krmení. Předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 6. 2008, 12:05
Příští týden v Brně budeme mít stánek FirstMate na venkovní ploše. Buedeme se tam v průběhu výstavy střídat. Lamb potato pro začátek by byla vhodná volba, ale při těch všech problémech, které máte bych ze začátku začal granule přidávat do rýže. POstupně ubírat rýže a přidávat granule. další variantou by mohl být Belcando dinner, nebo Ardengrange large breed. Všechny paštičky, pamlsky a pod. bychom vypustili. Žrádlo do misky pouze na dobu nezbytně nutnou a pokud ho pes nesežere, žrádlo se odstraní. Červenání srsti vašeho psa je příznakem toho, že pes žere krmivo s vysokým obsahem synteticky dodávaného vitamínu A a co je ještě horší, že krmivo obsahuje vysoký podíl olejů rostlinného původu.
Jitka Meklešová se ptá
17. 6. 2008, 15:03

Dobrý den, máme dvouletou fenku německého boxera a tříletou fenku Jack Russela. Obě krmíme střídavě FirstMate Fisch and Potatoes Original a FirstMate Lamb and Rice a s krmivem jsme moc spokojeni. Oběma fenkám chutná a mají krásnou zdravou srst.Bohužel asi poslední půlrok nám, zhruba při stejné zátěži, začaly obě fenky přibírat na váze. Mohl byste mi prosím doporučit vhodné krmivo z řady FirstMate, popř. Arden Grange, které by bylo kaloricky odlehčené a přitom by obsahovalo všechny potřebné živiny a vitamíny? Děkuji Jitka Meklešová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 6. 2008, 01:03
Jsem rád, že jste s našim krmivem spokojena nejen vy, ale i vaše psí slečny. Pokud by jejich kondice byla opravdu hodně dobrá, máte několik možností. jedna z nich je zmenšení krmné dávky? Mohu se zeptat, jaká je denní dávka a váha psů? Jinakdalší možností by bylo krmivo firstmate senior, nebo ardengrange light. Naskýtá se nám i možnost namixovat půl napůl FM lamb rice a FP senior půl na půl. 
Alena Zemánková se ptá
14. 6. 2008, 18:44

Dobrý den, dovolte abych vás upozorníla na malou chybičku ve složení krmiva AG. Konkrétně se jedná o AG Premium,toto jediné ze všech formulí AG, neobsahuje kukuřici, ale brambory. Jinak musim pochválit naše fenka baští AG Adult (ten červ.pytel)teprve měsíc, moc jí chutná a začala se nějak víc lesknout. Nikdy bych nevěřila že se změna dostaví tak rychle, ale je to tak. S pozdravem Zemanková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 6. 2008, 04:44
Děkuji za pochvalu. O tohoto krmiva právě došlo k změně receptury a doplnění brambor do surovinového složení. K této změně došlo teprve před nedávnem.
Saková se ptá
13. 6. 2008, 09:26

prosím o doporučení FM pro malého psa střední zátěž - problém s hnědnutím srsti - potřebovala bych krmivo s nízkým obsahem vitaminu A..většinou není u krmiv přesný obsah uveden. Díky Saková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 6. 2008, 07:26
Červenání srsti není jen záležitost vysokého obsahu  vitamínu A,ale zejména rostlinných olejů, které krmivo obsahuje. U FM si můžete vybtrat jakýkoliv druh krmiva a vitamín A je zde obsažen úměrně potřebám psa. Můžete mi napsat jakou značkou krmiva jste krmila , jak je váš pes starý, popř. o jaké se jedná plemeno?
Doudová Jarmila se ptá
12. 6. 2008, 18:10

Dobrý den, prosím o radu, jak zlepšit stav našeho psa německého ovčáka, 50kg (73 cm v kohoutku), kterému bude v listopadu 10 let. Celý život míval občas průjem, řešilo se to hladovkou, pak rozvařenou rýží s bílým masem apod.Vždycky byl čistotný a doma nic neudělal. V poslední době (asi 4 měsíce)jsou průjmy častější, 3x se stalo, že v noci udělal potřebu doma v bytě, vůbec si nestačil "říct", že potřebuje ven, jako to dělával jindy! Vzhledem k tomu, že bydlíme ve 4 patře bez výtahu, je to opravdu velký problém.Zkoušíme hladovku, dietu, Smectu a nic moc! Jinak je pes čilý, rád si hraje. Má granule Acana senior , denně ráno trošku psí konzervy Purina. Uvažujeme o změně krmiva- jenže nevím, co. Jsou tyto problémy dané- stářím psa? Můžete poradit, které krmivo by bylo pro něj vhodné z pohledu stravitelnosti a úpravy střevní mikroflóry? Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 6. 2008, 04:10
Asi bych doporučil vypustit ty konzervy a popřípadě další pamlsky, které pes dostává kromě granulí. Aby střeva začala fungovat jak mají, doporučil bych naši verzi z řady ultraprémií fisch potato senior, která obsahuje řádově dvojnásobné množství vlákniny, než je obvyklé u běžných krmiv.
Gabriela Ježková se ptá
12. 6. 2008, 11:04

Dobrý den, mám veliky zájem o granule FirstMate Lamb meal Rice. Potřebuji snížit váhu mé fenky angl. bullterier a nechci ji zase týrat hlady tak mi složením velmi vyhovují tyto granule. Bohužel už jsme psala dotaz na prodejnu na Praze 4 a žádná odpověď. Tak píši Vám, než zakoupím 18kg je možno si zakoupit menší např. 3kg, 7kg Lamb meal a Rice na dobírku nebo kdyby byla možnost granule zakoupit v Praze - prosím kdyžtak kde? Krásný den Gabriela Ježková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 6. 2008, 09:04
Vážení paní, granule lamb meal rice dodáváme v 18 kg baleních. Myslím, že u nás v Opavě by se našlo i pár 3 kg balení, které bychom byli schopni poslat přes náš e shop. Pokud byste chtěla 7,5 kg balení, pak váš problém by řešila ultraprémiová varianta lamb potato. Pokud se rozhodnete, stačí napsat na staz.sro@iol.cz  Příjemný den. Gerhard Stein
Eva Šilhánová se ptá
10. 6. 2008, 09:31

Dobrý den, mám 5letého pejska Kavalíra, který od jednoho roku trpěl zažívacími problémy (často mu kručelo v bříšku a hodně se "pásl" na trávě, zvracel šťávy.) Krmila jsem ho Royal canin sensible, Hills canine sensitive stomach, pamlsky žádné nedostával, problémy přetrvávaly. Vždy, když mu kručelo v bříšku, polehával, nebylo mu dobře, večer ale přijímal granule. Na průjmy netrpí. Před dvěma měsíci jsem mu začala podávat vařenou stravu - brambory + ryba a k mé velké radosti je pejsek bez zažívacích potíží. Nyní jsme postupně přešli na FM Fish Potato. Granulky mu chutnají, stolici má v pořádku. Jenom nevím, jestli těmito granulemi krmit trvale. Pejsek je štíhlý, váží 8,30 kg. Děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 6. 2008, 07:31
Vaše radost je i naše radostMohli bychom zkusit namíchat  variantu fish potato napůl s krmivem chicken blueberies. Pokud by trus byl ok, mohli bychom nějaký čas vydržet u této kombinace. Přecházel bych na tento mix postupně. V první dávce bych přidal tak 10% borůvek a postupně dávku borůvek zvyšoval. Vaariantu fish potato lze prostřídat i s verzí lamb potato.Hlavně se nevracejte k verzím, které se vám kdysi u vašeho pejska neosvědčily.
Iva Mittnerová se ptá
8. 6. 2008, 21:38

Přeji dobrý den, zakoupila jsem si u vás ULTRAPRÉMIOVÉ krmivo FirstMate Potato & Chicken with Blueberries. Prosím Vás o radu, jaká je denní krmná dávka pro středně velkého psa o váze 30 kilo. Máme ChS výmarských ohařů www.vymar-lulec.com Psi jsou lovecky i výstavně vedeni, s tím, že 2 hodiny denně mají aktivní pohyb. Jedna z nich se připravuje k podzimním zkouškám, stáří 14 měsíců. Druhá fena je čtyřletá. Je výběr tohoto druhu vhodný, nebo co doporučujete. Zkusili jsme krmivo Arden grande, ale to jim nechutnalo. Dosud jsme krmili Krmivem Platinum natural, to jim chutnalo, ale na výstavě nám bylo doporučena změna krmení, aby byla zlepšena barva srsti. Značka FirstMate nám byla doporučena, dnes jsme jím poprvé krmili a chutnalo jim. Prosím tedy jakým množstvím máme krmit a jaký druh byste nám doporučil, který má vliv na kvalitní barvu srsti (výmarský ohař-barva srsti stříbrošedá). Za radu děkuji Mittnerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 6. 2008, 07:38

V příloze vám posílám dávkování krmiva chicken and blueberies. Pokud mají vaši psi větší zátěž, zvolil bych základní dávkování podle kolonky pro psy se zvýšenou aktivitou. Jelikož každý člověk i každý pes je jiná individualita, považujte jakékoliv dávkování za orientační. Rozhoduje cit, zkušenost a oko chovatele. Když by náhodou psi šli s váhou dolů, malinko jim přidejte a naopak.gs

Jana Habustová se ptá
8. 6. 2008, 19:20

Dobrý den, mám tříměsíční fenku šeltie, u které se obávám, že přeroste, stále se totiž pohybuje na horní hranici limitu výšky pro svůj věk. Krmím ProPlanem puppy sensitive s lososem a chtěla bych přejít na FirstMate. Zvažuji Holistic a Puppy Fish&Potato. Vzhledem k možnému přerůstání, které krmivo byste doporučil? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 6. 2008, 05:20
Vážená paní, co se krmiva týká a s ohledem na verzi, kterou v současné době  krmíte, zvolil bych pro lepší přechod fish potato puppy. Co se přerůstání týká, nebylo by dobré štěně ve věku do 1 roku podrazit nedostatkem krmení.. Některé věci jsou geneticky předurčeny a moc se s nima nedá hýbat. Důležité je aby vám pejsek dělal radost a byl zdravý. Jestli už bude větší, nebo menší, jak už jsem se zmińoval, to není zcela v našich rukách. I tak přeji aby vše vyšlo podle vašich představ.
Michaela Mlčochová se ptá
7. 6. 2008, 19:41

Dobrý den pane Stein. Jsem chovatelkou dvou borderčích slečen. Jedné je 15 měsíců a té druhé je 7 měsíců. Obě dvě jsou krmeny Vašimi krmivy FM - fisch puppy a borůvkami. Každá to dostává v jiném poměru, ještě dle dřívějšího doporučení paní dr. Dvořákové. Když jsem s ní konzultovala krmivo ptala jsem se, zda ještě přidávat nějaký přípravek na klouby. Bylo mi odpovězeno, že pokud pes nemá žádné potíže, je obsah látek potřebných na kloubní výživu ve vašem krmení dostačují. Na úvod jsem asi měla ještě napsat, že obě psí slečny se budou věnovat agility, a to asi docela intenzivně. Ta starší vlastně již začala. Jenže teď mě jak se říká nahlodala debata, kterou jsem měla s ostatníma chovatelama borderek, kteří mi tvrdí, že v žádném krmení nemůže být dostačující kloubní výživa a zvlášť pro psa, který se aktivně věnuje sportu. Tak se Vás ptám na váš názor, protože bych nerada svým holkám způsobila ve stáří nějaké problémy, tím že jsem se něco zanedbala. Jinak jsem s krmivem velice spokojená, borderky mají nádhernou lesklou srst a nikdy neměli žádné zažívací potíže a jsou prostě super. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 6. 2008, 05:41
Víte, mezi chovateli psů všeobecně není mnoho opravdových profesionálů. Většinou to jsou amatéři a z toho vyplývá i spousta problémů, ke kterým se mnozí z nich dopracují. je to stejné v České republice, jako v Americe. Já samozřejmě pár chovatelských autorit znám, ale není jich mnoho.Vůbec při tom není důležité, jestli ten člověk chová, nebo nechová štěńata. Stejné jako u psů je to i u lidí, kteří mají opravdové znalosti o krmivu . Když se vrátím třebas k naší návštěvě na Interzoo 2008a na naše diskuse se špičkovými odborníky z Ameriky, nebo Nového Zélandu, musím říci, že slovo FirstMate na ně působilo jako zaklínadlo. Okamžitě byli v obraze s kým mají tu čest. Na světě kromě FM a dalších značek, které jsme zařadili do své nabídky by se ještě našlo pár dobrých značek. Jejich příliv na náš, či Evropský trh nehrozí. Prostě tady nejsou odborníci, kteří by je dokázali nabídnout. To v silách běžného obchodníka není. Co se použití tabletek s kloubní výživou týká, nic s nima nezkazíte. Preventivně by se dalo podávat každé slečně po 1 tabletce denně, min. po dobu 2 měsíců. Tzv. léčebná dávka by byla 2 až 3 tabletky denně. Ukazuje se, že psi , kteří měli problémy se vztáváním, s páteří, tak řada z nich se bez Caniagillu neobejde. Naštěstí váš případ to není. Můžete mi poslat nějaké pěkné fotky vašich slečen v akci?gs