Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 103/132)

Alena Zemánková se ptá
6. 6. 2008, 17:41

Dobrý den, zde je ostavec z článku POHŘEŠUJE SE MASO:V tomto duchu se nesou i oficiální výživová doporučení amerického časopisu Whole Dog Journal nezávisle na krmivářských firmách recenzujícího průmyslově vyráběnou výživu pro psy. Volná citace tohoto zdroje: " Strava bez obilovin je nezdravý extrém ( pozn.: všimněte si, že takové formule mají kolem 42% bílkovin na 100g granulí, což je při trvalém zkrmování bez míchání s obilovinami - čímž tedy v tu chvíli popíráme smysl koupě takových granulí - poukázka na obezitu a posléze selhání ledvin a jater), za ideální považujeme krmivo, kde převaha bílkovin je pokryta kvalitními živočišnými zdroji (rozumí se tím prémiová jednodruhová masová moučka v potravinářské kvalitě nebo sušené maso v dostatečném množství , pokud je použito maso čerstvé, pak na druhém místě surovinové deklarace doplněno masovou moučkou zmíněné kvality), zdrojem tuků je převážně tuk živočišný, druhově určený, rostlinné oleje pouze na případné doplnění a sacharidy v krmivu v prvé řadě pocházejí z kvalitních obilovin nebo brambor, dále pak z menšího množství ovoce a zeleniny.Tyto sacharidy však nesmí být hlavní složkou krmiva a hlavním zdrojem bílkovin" (pozn.: avšak u komerčních granulí, kterých je trh plný tomu tak je). Takové krmivo pak může být zařazeno, pokud splňuje ještě řadu dalších kriterií, na seznam dlouhodobě bezpečných naturálních krmiv nejvyšší jakosti." S pozdrave zemánková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 6. 2008, 03:41
Tato cirtace se týká hlavně tzv. vysokoproteinových krmiv/ na našem trhu např. Orjen. Tyto krmiva většinou obsahují i vysoké množství nejrůznějších surovin, čímž se zvyšuje potenciální možnost vzniku potravní alergie. Většinou nebývají vhodná pro všechny vývojové stádiqa psa. Vysokoproteinové krmiva se stala módou zejména posledních dvou let. je otázkou, jak na ně bude pes reagocvat při dlouhodobém krmení, protože dlouhodobé praktické zkušenosti nikdo nemá. Naopak jednoduchá , nevysokoproteinová krmiva na bázi jehněčí- brambory, nebo ryba brambory se nám trvale uplatńují při potravních alergiích.
Renata Jirčíková se ptá
3. 6. 2008, 22:45

Dobrý den - mám 13 měsíčního Moskevského strážního psa - je krmen FM Maintenance LB. Od mala velmi málo žere - je vytáhlý, ale hubený. Potřebuje osvalit - poraďte čím krmit, aby přibral. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 6. 2008, 08:45
Odkud jste? Nevíte na čem štěně vyrůstalo u chovatele. Jak dlouho žere maintenance? Obecně se dá říci, že bych doporučil nižší tuky a proteiny při dodržení kvalitních dietních surovin, které byly použity při výrobě granulí.  Asi bych se nebál jít z Maintenance na lamasko sensitive. Částečně může jít i o problém genetický. Jak vypadají rodiče, jak vypadají jeho sourozenci?gs
Hana Stručková se ptá
3. 6. 2008, 18:31

Dobrý den, máme doma 6 měs.štěně boerboela, který je velice vybíravý.Granule žere vždy tak měsíc, a pak je prostě nechce.Od chovatelů byl naučen na eukanubu, tu nám po měsíci přestal žrát, přešli jsme na europremium, poté acanu, nutram, royal canin a ten teď přestává chtít.Pejsek je pro mě vším,chci pro něho jen to nejlepší.Nešetřím na něm, ale pytle granulí se mi vrší v komoře.prosím poraďte mi krmivo, které mu bude chutnat a bude pro něho nejlepší ve všech ohledech. Pes je již na první pohled hubený.děkuji Vám za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 6. 2008, 04:31
Vše je řešitelné za dodržování určitého řádu. Má pejsek granule k dispozici celý den, nebo mu dáváte odměřené krmné dávky? Odkud jste? Možná, že bych na vás podle místa bydliště mohl nakontaktovat některého z našich spolupracovníků, který by vás mohl metodicky vést jak z hlediska výchovy štěněte , tak i z hlediska jeho optimální výživy.
JUDr.Sylva Dlubalov se ptá
3. 6. 2008, 10:03

Dobrý den, jsem majitelka 3 letého velkého knírače.Můj pes má sklon k průjmům,krmila jsem Royalem Canin,ten mu přestal vyhovovat pro vysoké procento tuku,nyní krmím Purinou Proplan Large Bred Robust,kde je 13 % tuku,což mu vyhovuje a je bez problémů.Krmivo FirstMate mně však zaujalo,ale vzhledem k tomu,že s ním nemám žádné zkušenosti,chtěla bych poprosit o radu,který druh by byl pro mého psa nejvíce vhodný s ohledem na citlivé zažívání.Děkuji.S pozdravem.Sylva Dlubalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 6. 2008, 08:03
Dlouhodobě bych u vašeho pejska vsadil na lamasko sensitive - v chovatelském balení. Pro přechod ze stávající stravy bych preferoval zkrmit jedno balení Firstmate lamb potato. Věřím, že problémy velice rychle odezní zejména s ohledem na větší množství vlákniny, které obě verze krmení obsahují. Možná, že budete překvapena sama, jak rychle problémy zmizí.
Soukupova se ptá
2. 6. 2008, 23:27

Dobrý večer, poraďte prosím nejvhodnější krmivo z vašeho sortimentu pro 2-letého molosa, kterého nelze vykrmit - je velmi štíhlý až hubený. Krmen do téměř roku Hillsem, poté Firstmate - Lamb Potato, Holistic a Fish Potato - po rybě hubne. Má dost volného pohybu, potravu přijímá bez problémů a dokonce ve větším množství, než je doporučeno na pytli. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 6. 2008, 09:27
Zkusme te´t přes léto Firstmate lamasko sensitive, alternativně Ardengrange large breed, popřípadě belcando dinner.Asi budeme muset vsadit na dlouhodobě nižší tuky a dietní hypoalergenní složení. Je otázkou jestli pes umí  trávit enzymy. BOžná by se dala zkusit i podpůrná kůra pomocí preparátu Cani - imun na podporu imunitního systému..
Kateřina Šrubařová se ptá
30. 5. 2008, 20:00

Dobrý den, za pár týdnů si jdeme pro (v té době osmitýdenní) fenku maďarského ohaře a uvažujeme, jaké pro ni vybrat krmivo. Dokrmovaná je teď Royal Canin Medium Puppy, bylo nám doporučeno přejít právě na First Mate. Chceme se optat, o kolik je lepší krmit ji FM Potato&Fish Puppy než FM Performance a v kolika měsících bychom měli přejít na jiné krmivo FM. Z finančního hlediska počítáme s dlouhodobým krmením superpremiovým krmivem, ale pokud by to skutečně stálo za to a bylo to vhodné, jsme ochotni štěně první měsíce krmit i ultrapremiovým. Děkuji za odpověď!

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 5. 2008, 06:00
Gratuluji k výběru velice elegantního a temperamentního plemene. Fish potato puppy oproti Performance má větší množství vlákniny  a menší metabolickou energii. V této chvíli bych upřednostńoval přechod na krmivo s větším množstvím vlákniny. Doporučil bych pořídit si 15 kg pytel FP puppy a , když budete mít už jen 1/3 pytle začít plynule přimíchávat krmivo Performance. To by mělo zajistit plynulý a bezproblémový přechod. Samozřejmě mezitím se na mne kdykoliv můžete obrátit s případným dotazem týkajícím se nejen krmení , ale i socializace a výchovy štěněte.. 
Jana Vrtišková se ptá
29. 5. 2008, 22:51

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda existuje mléko pro novorozená štěňata od značky FM, kde bych ho mohla sehnat, příp. můžete-li doporučit jinou značku. Dále bych se chtěla zeptat ohledně odstavu štěňat - mám je odstavit na FM Performance, kterým krmím i matku nebo rovnou na Maintenance LB Puppy, příp. kdy na toto přejít (jedná se o obří plemeno)?A ještě jeden dotaz: nabízí FM něco jako balíčky pro štěňata, když jdou k novým majitelům? Krmím své psy dlouhodobě superprémiovou řadou FM, mám s ním dobrou zkušenost, a tak ho budu dál doporučovat novým pánečkům mých štěňátek... Díky za odpovědi a váš čas.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 5. 2008, 08:51
M"žete mi prosím napsat od koho krmivo odebíráte ? Váš případ můžeme řešit prostřednictvím vašeho dodavatele individuálně, tak jako v jiných konkrétních případech. Ode mne odchází ze zásady každé štěně s velkým pytlem krmiva. Co se týká štěńat, můžete jim dát klidně performance a ve třech měsících přejít na maintenance lb. V tom bych neviděl problém, pokud jsou štěńata v dobrém výživném stavu. Můžete použít i verzi performance minibits.  U FM neřešíme žádné dárkové balíčky, kterých si většinou bohužel lidé neváží právě proto, že je dostaly zdarma. Balíček rovněž nezaručuje dlouhodobou správnou výživu štěněte.Takhle to řeší všechny značkové firmy které znám. My se to snažíme řešit jinak a to je formou ceny za velké balení, které odchází ze štěńatem. Výhodné je to i v tom, že víte, že než bude pytel zkrmen, bude štěně na dobrých granulích.Dříve nebo později do toho vstoupí veterináři, chytří kamarádi a nový majitel, pokud bude mít svoji hlavu se může řítit přímou cestou do problému. Mléko pro psy FM nemáme, ale v nabídce máme půlkilové balení mléka Bewi dog z německé firmy Bogro, která je výrobcxem krmiva Belcando. 
Marie Taláčková se ptá
29. 5. 2008, 07:44

Prosím o vysvětlení, možná jsem nečetla dost pozorně v nabídkách, ale: objednali jsme našemu 10.měsíčnímu bassetovi Lamasko sensitive, má již problémy s páteří. Všimla jsem si , že 18 kg je v červených i zelených pytlích. Jaký je rozdíl? Děkuji za radu, nerada byh něco popletla. MTaláčková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 5. 2008, 05:44
U krmiv lamasko a lamasko sensitive jsme zvažovali a zvažujeme možnost výroby nových obalů. Proto na propektech jsou obaly červené. Jelikož lamasko a lamasko sensitive dodáváme pouze v chovatelských baleních a neradi bychom navyšovali cenu, zůstáváme prozatím i nadále u dodávek v náhradních baleních, takže aktuální pytle jsou zelené s přelepkou.
Jiří Svatoň se ptá
27. 5. 2008, 16:33

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by jste mi mohli poradit nějaké krmení First Mate, které je vhodné pro německé ovčáky. Jedná se mi o krmení feny 14měsíců staré. Potřebuji ji dostat do výstavní kondice, ale ona již měsíc líná a srst má stále takovou šedou nepěknou. Aby toho nebylo málo vykousala si na zádí chlupy v důsledku problému s anaálními žlázami. Pokud ve vaší nabídce je nějaké krmení které by mi s těmito problémy pomohlo prosím řekněte mi které. Předem děkuji a jsem s pozdravem.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 5. 2008, 02:33
Stav který popisujete může mít na svědomí stávající krmení. Jakou značkou je vaše fenka v současné době  krmena? S ohledem na věk, kondici, ale i na stávající letní období bych v této chvíli zvolil verzi  FM lamb meal rice, nebo lamasko sensitive. Jsou to verze založené na jehněčím mase, které jsou výhodné obzvláště pro psy s delší srstí.
Anna se ptá
27. 5. 2008, 09:23

Dobrý den, budu si pořizovat fenečku westíka 2 měsíce starou, chtěla jsem se zeptat na správné krmení pro ni a na čipování, kdy je možné ji nechat čipovat,děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2008, 07:23
Pro vašeho pejska vám mohu doporučit verzi fish potato puppy z řady ultraprémií, nebo z řady superprémií krmivo performance. Na čipování štěńátka se dneska můžete spolu s vystavením mezinárodního očkovacího průkazu domluvit v kterékoliv veterinární ambulanci když půjdete svoji fenečku vakcinovat.
Marta Beňová se ptá
26. 5. 2008, 14:45

Dobrý deň Pri hľadaní toho najlepšieho krmiva pre mojich psíkov mi bolo poradené práve krmivo FristMate. Mám dvoch yorkshirských terrierov. Fenku 6 mesačnú a psíka 3 mesiacov. Mám ale problém, fenka mi odmieta granule už som sa snažila jej aj vymeniť inú značku, ale neuspešne. Je to boj vždy keď ma isť papať. Má problém aj so srsťou, má ju na zadočku splstnatenú, chemlónovu. Chcela by som začať kŕmiť Vašim krmivom, ale neviem ktoré by bolo pre mojich hafanov vhodné, pre trpasličie plemená. Za pomoc ďakujem.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2008, 12:45
U těch malých pejsků bude trošku problém. Mám zkušenosti, že potravu v misce mají celý den, členové rodiny jim rádi podstrkují různé pamlsky a pak je to těžký boj. Z produktů FM bych vám doporučil Fisch potato puppy.  Počítejte ale s tím, že krmná dávka pro tak malého pejska je opravdu minimální, takže musíte zamezit přístup k jakékoliv jiné potravě a vypustit alergizující pamlsky. Kdyby opravdu byly problémy tak značné, že pejsek by nechtěl žrát, obalil bych granulky do vysocxe kvalitní konzervy pro psy zn. Belcando. Z granulí podobné třídy bych vašim pejskům popřípadě vybral Belcando finnest croc, nebo Ardengrange Prestige. Více o těchto produktech na www.belcando.cz , nebo www.ardengrange.cz Krmení jen čistou konzervou bych ale nedoporučoval. 
Ivan Balhar se ptá
25. 5. 2008, 21:50

Dobrý den, Máme potíže cca rok s pudlí trpasl. fenkou, barva bílá, necelé 3 roky stará, s PP. Loni v létě se nám začala dost drbat a okousávat tlapky zejména v ohybech a meziprstí, jak přes den, tak i v noci. Dost si taky předními tlapkami mne nadoční okolí, má vyškubané uši a hlavičku. Naštěstí nejezdíme na výstavy. Na přelomu roku cca měsíc antibiotika, zánět moč. měchýře, lékař MVDr. Vodička, Mariánské Lázně. Po dobrání antibiotik jsme cca 4 měsíce přidávali k snídani polévkovou lžíci bílého jogurtu. Nicméně si myslíme že to nemá přímou souvislost s drbáním, jelikož přišlo dříve. Možná dermální či potravinová alergie? Od mala krmená granulemi Bosch, často dostávala dětské piškotky a jiné psí pamlsky např. střívka od fa. Mapes. Stolice byla vždy normální. Průjmy nikdy netrpěla. Po přetrvávajících potížích s drbáním jsme přešli na Eukanubu ? Lamb&Rice a Eukanuba Skin, bez výsledku. Po té jsme zkoušeli Acanu -Salmon&Potato, s přidáváním Lososového oleje od fa Kronch a bylinný preparát Top Shine Coat od fa Phytovet, pamlsky dáváme ovoce, zeleninu, občas tvrdý sýr, opět bez výsledků s přetrvávajícím drbáním. Nyní 4 dny Eukanuba Veterinary Diets Dermatosis FP s konzervou taktéž Eukanuba Dermatosis, samozřejmě už bez jakýchkoliv pamlsků. Denní dávku sežere bez problémů, kterou dělíme na 2 části ráno a večer. Po dobrání Eukanuby Derfmatosis vážně uvažujeme o změně krmiva, ale nevíme si rady s výběrem dle poznatků ze serveru: http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky/rozdily-mezi-krmivy/i-0 Zda vůbec krmit extrudovanými granulemi?? Hlavně přestáváme mít přehled o tom, které značky krmiv se do extrudovaných řadí, např. nové technologie zpracování - lisováním: http://www.platinum-natural.cz/ http://www.veterinarnipece.cz/kronch-psi/ nebo tradiční značky Hill´s, Royal Canin? Min. jak dlouho bychom měli krmit jednou značkou? 3 - 6měs.? Nebo celý život na jedné? http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/prirodni-lekarna uvažujeme o detoxikaci a přírodním odčervení ? viz. Odkaz výše?? Má to smysl? Na závěr snad ještě zmíníme, že máme také ještě 4 letou stříbrnou trp. pudlí fenku s PP, stejně krmenou bez jakýchkoliv potíží. Prosíme Vás touto cestou o názor a pomoc. P.S. Případně Vám rádi zodpovíme jakékoli dotazy. Děkujeme za Váš čas Jiřina Palová, Ivan Balhar, Cheb P.S. Případně Vám rádi zodpovíme jakékoli dotazy.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 5. 2008, 07:50
Vážený pane, první co bych doporučil je abyste zrušili piškoty a všechny další pamlsky, které pes dostává. Myslím, že už dále není co zkoušet. Váš pes musí dostat krmivo bez jakýchkoliv alergenů s velkým obsahem masa a s minimálním množstvím ingrediencí. Tak jako je jiný každý z nás, je jiný i klaždý pes. To, že druhá fenka prozatím žádné problémy nemá ještě neznamená, že je v budoucnu nemůže mít. Obecně se dá říci, že čím později projevy potravinové alergie u psa propuknou, tím déle trvá, než projevy této alergie pominou. K tomu se je třeba obrnit i určitou mírou trpělivosti a vydržet. Řada lidí tuto trpělivost nemá a zkouší........... V tu ránu se v začarovaném kruhu vrací zase zpět na sám začátek problému a nevyřešili vůbec nic. Já bych už opravdu dále nezkoušel. Děkuji vám za vaši důvěru a budu rád, když se nám společným úsilím podaří dát vašeho pejska dohromady. Doporučil bych vám krmivo z řady ultraprémií a to lamb potato. Krmivo bych podával ve dvou denních dávkách. Důležité je , aby pejsek měl celodenní přístup k vodě. Vše ostatní bych z jídelníčku vašeho pejska okamžitě vypustil. Myslím, že pokud to dodržíte, budete velice mile překvapeni.
zuzana se ptá
25. 5. 2008, 14:02

dobry den prosim chcela by som sa opytat mam psika ktory ma 9 rokov,zistilo sa mu ze ma zapalene creva ma vysoky cholesterol a dalsie nizke hodnoty.Na to mu veterinar predpisal krmivo royal canin intestinal.Chcela by som sa spitat ci pri tychto granulach moze jest aj ine (maso)aj ked v minimalnych davkach.Zatial mam nieje zname ci to bude uz dozivotna dieta.za odpoved dakujem pisalelka zo slovenska

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 5. 2008, 12:02
Vážená paní, asi vás zklamu. Těžko řešit zdravotní problémy vašeho pejska na dálku. jeho zdravotní stav nezbývá, než konzultovat s veterinářem, který ho léčí. Pokud byste ctěla zkusit něco z naší nabídky a já věřím, že krmivo pro vašeho psa by se v ní našlo určitě, zkuste prokonzultovat s vašim veterinářem nutriční profil našeho krmení, který najdete na našich stránkách. Přehled o veterinárních ambulancích, které mají na Slovensku mají naši obchodní partneři firma ham Trenčín. Kontakt na ně najdete na www.firstmate.sk
Marie Fišarová se ptá
25. 5. 2008, 11:17

Dobrý den, prosím o radu, které z krmiv FirstMate by bylo nejvhodnější pro našeho pejska a jaké by mělo být ideální dávkování. Jedná se o beagla ve věku 7 roků. Váží 26 kg a nedaří se zhubnout ani při omezení krmiva. Loni mu byla zjištěna hypofunkce štítné žlázy a proto užívá 2x denně 2tbl. Eutyrox 100. Poslední 2 roky mu dáváme granule Eukanuba light nebo senior, ale občas mívá zažívací problémy: průjem, často plynatost. Zkoušeli jsme i Royal Canin, ale to se mu zažívání ještě zhoršilo. Občas kulhal, v posledním týdnu se kulhání na přední nožky zhoršilo. Granule zkrmujeme tak, že mu do nich přimícháváme na ochucení trochu vařeného masa ( střídáme hovězí, vepřové, kuřecí ). Děkuji za odpověď. S pozdravem Fišarová M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 5. 2008, 09:17
Vašemu pejskovi by na zlepšení zdravotního stavu a odstranění stávajících potíží doporučil krmivo z řady ultraprémií FM fish potato senior. Jako optimální krmnou dávku bych viděl 20 až 25 dkg/den.  Pokud je možné, raději bych krmnou dávku rozdělil na dvě porce. Jednu ráno a druhou večer. Můj kamarád má americkou akitu, která měla stejné problémy. Postupně vypustil i tabletky a pes funguje. Nevylučuji, že podobná varianta může nastat i u vašeho psa . je ale možné, že u tabletek bude muset zůstat po celý zbytek života. V každém případě bych odstranil jakékoliv pamlsky i vařené maso. V případě, že by se vám zdála tato varianta krmení finančně náročná, viděl bych jako variantu č.2 belcando senior.
Dagmar Mackaničová se ptá
21. 5. 2008, 20:06

Dobrý den, jsem zmatená z těch všech informací o krmivech. Proto se chci poradit, které krmivo je podle Vás nejvhodnější pro boloňské psíky. Mám 8 letou fenečku momentálně naposled březí a 8 měsiční fenečku. Takže bych měla zájem o co nejkvalitnější krmivo pro ně a popř. návazně pro štěňátka po odstavu. Ješte mi bylo doporučeno,aby jim nehnědlo pod očima, tak krmit jehněčím, což teď krmíme Hill's jehněčí pro štěňátka a fakt jim tak z oči neteče, jako po royal canine kuřecím, ale nechutná jim. Je nejlepší holistic nebo blueberries nebo lamb? děkuji Dagmar Mackaničová m.774365031 Taky uvažuji o krmivu platinum naturel - prý 70 % čerstvého masa, ale po přečtení Vaších stránek to asi není 70 % masa v granulích?!jsem naprosto zmatená.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 5. 2008, 06:06
Ta osmiměsíční fenečka by naši verzi s borůvkama určitě mohla. U té starší bych doporučil lamb potato a FM verzi s borůvkama bych přidal až v poslední třetině březosti.Na váš e mail vám pošlu článek jak poznat kvalitní krmivo. Věřím, že vám to pomůže k lepší orientaci v krmivech.