Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 105/132)

Majka Procházková se ptá
6. 5. 2008, 10:44

Dobrý den, mám ročního kastrovaného kocoura. Od chovatelky jsme si ho brali v půli roce. Co ho máme, skoro denně zvrací. Protože po kastraci začal dost přibírat, dávám mu jídlo 5x denně, ale stále ho k dispozici nemá. Od misky by totiž neodešel. Krmím ráno a večer konzervou, kapsičkou, paštikou do které občas přidám, maso vařené, nebo přemražené syrové a přes den granulemi Hills. Granulí má více příchutí. Light, pro kastráty, na citlivé zažívání atd. K zvracení: Když mu dám naposledy granule, nebo konzervu v 23 hodin, tak ráno v 5 zvrací hnědou vodu. Přes den ale nic. když jdu do práce, tak také nejí víc než 6 hodin. Veterinář mu dělal rentgen a prý má v žaludku nějakou řasu. Dostal vždy injekce na podporu trávení a proti zvracení, ale to pomohlo na dva dny. Nyní mu dávám od firmy Baron detoxikační kůru na očistu trávení a homeopatika LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH a NUX VOMICA 5CH. Byl 10 dní pokoj, ale v neděli to začalo nanovo. Kocour je jinak v pohodě, veselý, hravý. Chvilku po zvracení je skleslý ale tak 5 minut, pak je zase čipera. Za jakoukoli radu budu moc ráda. Už si nevím rady. Hezký den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 5. 2008, 08:44
Jelikož sám nejsem chovatel koček, dovoli jsem si poradit se s mým kamarádem -velice šikovným veterinářem. Jeho odpově´d byla následující: Kastráciou sa menia funkcie ( a náchylnosť na zmeny) močových ciest od obličiek, cez mechúr až po vývod. Najkritickejšiu pasážou sú močové kamene a potom neskôr udržanie moču. Močové kamene sú svojou chemickou povahou trojakého druhu. Dvoje sa dajú ovplyvniť diétou, jedny nie.Každopádne dnes sú naše zvieratá prešľachtené a zhýčkané všetkým možným.V tomto konkrétnom prípade treba vysvetliť majiteľke, že prehnaná starostlivosť má svoje úskalia. Osobne by som nasadil totálnu dvojdňovú hladovku len s čajom a glukopurom. Treba sa zatvrdiť, ale to je najlepšia cesta na vyčistenie tráviaceho traktu. Žalúdočné šťavy si s "riasami" poradia sami. Potom treba zvoliť variantu prechodu z granulovanej na mokrú stravu (rozumej max. trikrát denne kŕmenie kvalitnými konzervami pre kastrátov) . Vyvarovať sa všelijakých tých prilepšení stravy na báze mlieka a údenín. Postupne nasadzovať aj pomaly pomer zase kvalitných granúl pre kastrátov do výšky jednej tretiny objemu dennej kŕmnej dávky-maximálne. Granule by som skôr volil ráno, ako večer. Treba vyskúšať, ako ich bude jesť sparené a či mu to neuľahčí trávenie. Skúsiť treba odobrať aj prípadné zvratky a zistiť čo v nich je. Pod kvalitným kŕmením (konzervy, granule) treba rozumieť vyváženosť a predovšetkým ľahko stráviteľné proteíny.
Lubomír Kocík se ptá
5. 5. 2008, 12:31

Dobrý den,koupil jsem si 6-týdenní fenku maďarského ohaře a protože nemám žádné zkušenosti s granulemi,chtěl bych poradit jaké granule používat.Fenka má 3 kila,předtím konzumovala granule Royal Canin.Chtěl bych vyzkoušet podle zkušeností od chovatelů/internet/ ze značek Pro Pac,Fitmin,Acana nebo Trainer.Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 5. 2008, 10:31
Nejsem odborníkem na značky, které uvádíte,  Vím , že kdybych si měl vybrat jako chovatel sám pro sebe, minimálně dvě s uvedených bych vyřadil okamžitě. Pokud se týká krmení, které dodáváme na trh, zvolil bych pro úvod FM fish potato puppy, ktewré obsahuje 87% proteinů živočišného původu a po krmení RC by to dle mého soudu byla dobrá volba..
denisa ralbovska se ptá
5. 5. 2008, 11:27

pani doktorko, mám 3 mesicniho yorka, ktery dostava acanu puppy small breed, je krmen na spodní hranici gramaze na den dle navodu na obalu a má stolici za den 5-6x,je normalni, prujmy nema, jedine co nas znepokojuje je to mnozstvi co by jste mi mohla doporucit, dekuji za odpoved

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 5. 2008, 09:27
Vážená paní, jestliže pejsek je v dobré kondici, to dokážete púosoudit především  vy jako chovatel, který psa každý den vidí. Důležité je, aby trus psa byl  pevný a tvarovaný. Pokud by byl trus řídký, bylo by třeba učinit další opatření. Jedním z nich je změna krmné dávky, popřípadě změna krmení jako takového. Pokud byste chtěla znát detaily ohledně vašeho krmiva, doporučuji se obrátit na dovozce pana Webera.
andreakoll se ptá
3. 5. 2008, 00:45

Dobrý Den, velice mě zaujalo toto krmivo, měla bych na Vás dotaz. Mám 8 měsíčního am.stafordšírského teriéra s PP. Vyzkoušeli jsme už různé typy krmiv a žádné mu bohužel nechutná, přestal je jíst tak jsme mu začali vyvařovat aby nám nezhubnul.Nevim jestli jeto správně, ale chceme co nejdříve přejít na nějaké kvalitní granule, co mu budou chutnat.Doporučili by jste nám prosim jaký typ těchto granulí doporučujete(i na to osvalení) Předem mockrát děkujem za odpověď A.Kollátorová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 5. 2008, 10:45
Vážená paní, rozhodujícím kritériem ve výběru stravy vašeho pejska by nemělo být to , jak mu granule chutnají, ale to jak po jejich dlouhodobé konzumaci pejsek vypadá a v jakém je zdravotním stavu. Řada firem používá různá zchutńovadla a tím zvyšuje pravděpodobnost, že mu granule budou více chutnat.Pro objasnění příčin nežravosti vašeho psa bych potřeboval vědět, jaký má váš pejsek krmný režim. To znamená, čím byl po dobu 8 měsíců krmen, kolikrát denně dostává krmení, jaké mu dáváte pamlsky, má pejsek v misce krmivo po celý den?Kolik váží a jaká je jeho krmná dávka, jaká je jeho aktivita.
Pavel Kittner se ptá
2. 5. 2008, 09:10

Můžete mi poradit, na koho se mám obrátit, když mám zájem o pravidelný odběr krmiva FirstMate pro svou chovatelskou stanici?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 5. 2008, 07:10
Vážený pane, pokud máte zájem o krmivo FirstMate, můžete nás kontaktovat na e mailu staz.sro@iol.cz , popř. na telefonním čísle 553 610 385.  Podle místa vašeho bydliště zvolíme co nejoptimálnější způsob zásobování vaší chovatelské stanice, popř. pověříme vhodného spolupracovníka, který by vás dostal na starost .
Kuchařová petra se ptá
30. 4. 2008, 23:07

Dobrý den pane Steine, chtěla bych Vás požádat o radu.Mám 8 letého pitbultíka.Máme za sebou 3 pytel FM Maintenance.Je v pohodě, vše tak jak má být.Jediný problém vidím v tom , že je trochu hubený, ale to je od mala.Asi je to geny, ale trochu i tím, že jsme jako spousta lidí dali na reklamu a cpali ho Eukanubou v dobré víře, že dostává to nejlepší , no....nedostal!!!Nyní bude mít více pohybu, jelikož bude lítat na zahradě (stavíme dům) a mám strach, aby při své aktivitě ještě víc nezhubnul.Mám zvolit více výživné granulky?V jeho věku už začínám uvažovat o Lamasku sens., nebo seniorech, ale nevím zda po nich nepůjde "dolů" ještě více....Na druhou stranu, je možná dobře, že má atletickou postavu a není kulatý jako někteří starší psi a tudíž netrpí klouby atd.Poradíte mi prosím jestli zůstat u maintenance, nebo přejít na lamasko, senior nebo jiné..(klidně budu míchat) díky moc Petra a Santík

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 5. 2008, 09:07
Vážená paní Kuchařová, váš dotaz mne velice potěšil, protože vidím, že máte  správné instinkty a vaše úvahy vedete správným směrem. Při vyšší aktivitě pes může krátkodobě zhubnout,. ale v každém případě nasvalí, což je velmi žádoucí. S ohledem na věk vašeho psa a pohybové aktivity by váš pejsek mohl mít lamasko sensitive, stejně jako lamb rice, aby nedocházelo k nežádoucímu zatěžování jeho trávicího traktu. Nadváha by mu rozhodně neprospěla.Na seniorku je zřejmě ještě brzo. Na podzim a v zimě bychom mohli zvolit krmivo s vyšší metabolickou energií a vyšším obsahem tuku.
Rohlenová Klára se ptá
30. 4. 2008, 13:48

Dobrý den, připravuji se na příchod nového štěněte a tak zjišťuji, které krmivo bude pro něj to nejlepší. Musím říct, že mě velmi potěšila vaše nabídka a chtěla bych poprosit o radu, jaké krmivo (nejlépe z prémiové řady) je vhodné pro dvouměsíční štěně křížence boxer x NO? U štěněcích granulí je uvedeno od 4. nebo 5. měsíce, co tedy do té doby? Možná jsem tuto informaci přehlédla, pak se omlouvám a děkuji za váš čas. S pozdravem Klára Rohlenová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 4. 2008, 11:48
Pro vaše štěně bych vám mohl doporučit krmivo Skoki large breed. Granule můžete používat od 8. týdnů věku štěněte. Pokud by krmivo v této cenové relaci bylo pro vás drahé, můžete mi na adresu staz.sro@iol.cz napsat, kolik chcete v dospělosti za vašeho pejka  měsíčně vynaložit za krmení. Zkusil bych vám vytipovat ce nejoptimálnější krmení z hlediska poměru ceny a kvality.
Ingrid Juhasová se ptá
30. 4. 2008, 09:38

Dobrý den,mám dotaz jedná se naší roční fenku anglického kokršpaněla,který jednou denně dostává konzervu Hill´s,suché krmení např. kuřecí, hovězí, jehněčí a právě po ní tloustne,svědí ji kůže, ta srst ztrácí barvu a také si okusuje tlapky.Jaké krmivo byste mi doporučila dávat a kolik množství krmení (dávek)?Děkuji a s pozdravem I.Juhasová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 4. 2008, 07:38

Stáhnul jsem si jedno surovinové složení Hillsu, Podíval  jsem se i na další a jsou si podobná :Suroviny: zlomková kukuřice, kuřecí a krůtí maso, sójová mouka, živočišný tuk, kukuřičný gluten, digest, rostlinný olej, celá sušená vejce, lněné semínko, rostlinný extrakt, vitamíny a minerály. Myslím, že to hovoří samo za sebe. Minimum masa, řada potenciálních alergenů. Příznaky, které popisujete se mi jeví jako klasické příznaky potravinové alergie, které lze odstranit celkem snadno změnou krmiva.Doporučuji dvě krmné dávky a to ráno a večer.Krmná dávka musí být úměrná váze psa, jeho aktivitě a míře stresu, které je vystaven.

Renata Kociánová se ptá
29. 4. 2008, 22:29

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Má fenka malého knírače P+S je teprve 8-mi měsíční, takže bych potřebovala doporučit nějaké krmivo pro štěňata. Na Vašich stránkách jsem v popisu složení nenašla, kolik vitamínu A je v krmivech obsaženo. Mohl by jste mi to, prosím, sdělit? Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Renata Kociánová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 4. 2008, 08:29

Nutriční profil vám pošlu na soukromou adresu. Myslím, že to chcete vědět kvůli případnému červenání srsti. Ono obsah synteticky dodávaného vitamínu A může červenání srsti ovlivnit, protože vitamín A se usazuje v tucích. Co si ale málokdo uvědomuje, důležitý je obsah rostlinných olejů v krmivu, nebo´t rostlinné oleje obsahují betakarotén, který je prekurzorem vit. A. To znamená, že pes si ho dokáže v organismu sám vyrobit. Sečteme li pak obě hodnoty, vidíme kolem sebe např. řadu černých, krásně narezlých psů.Jedna z metod, jak snížit riziko červenání srsti může být omezení krmiv s vyskokým obsahem rostlinných olejů. 

Lenka Tomášková se ptá
29. 4. 2008, 22:10

Dobrý den, máme štěňátka boxera, nyní je jim 7. týdnů a již asi dva týdny je dokrmuji granulkami Arden Grange Puppy a mamina dostává Firstmate Performance. Pomalu bych u ní už chtěla přejít na jiný druh, nejspíš FirstMate Maintenance. Nebo jaké mi doporučíte? Chci jí opět dostat do formy, je to fena ve výcviku, ale po štěňatech trochu nabrala. Také mám dotaz ohledně váhy štěňat boxera v 7.týdnech, zda je průměrná váha 3-3,5kg optimální. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 4. 2008, 08:10
V kolika týdnech jste začala štěńátka přikrmovat? Optimální je to u krmení AG weaning puppy kolem třetího týdne věku.FM performance má vysokou metabolickou hodnotu krmení, takže pokud  fena kojí, je krmena přetlakem žrádla. Je tedy normální, že fena je v lepší výživné kondici , než před štěńaty, což zase na druhou stranu mnoho majitelů fen po štěńatech nemůže říci a má právě opačné problémy. Doporučoval bych s ohledem na počasí přejít na krmivo lamb rice, jehož metabolická energie je nižší , než u performance a maintenance.
Markéta Černá se ptá
29. 4. 2008, 20:58

Posílám doplnění mého předešlého dotazu ohledně krmení značky FM pro 4,5měs. štěně Velkého švýcara. Od chovatelky přišel s Eukanubou, tu jsme cca po dvou týdnech změnili kvůli hnědnutí srsti, nyní krmíme pro-plan pro štěnata velkých a obřích plemen. Pejsek prospívá dle mého názoru dobře, ale nějak mu přestává chutnat tak jsme se rozhodli pro značku FM jen si nejsme jisti jakou řadu zvolit. Moc děkuji za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 4. 2008, 06:58
Nyní bych doporučil Fish potato puppy a postupně bychom mohli přejít na meintenance large breed puppy, nebo fish potato large breed. Obě varianty můžu vřele doporučit.
Alexandra Pecinovská se ptá
29. 4. 2008, 10:15

Dobrý den,mám 16 měs.fenku amerického kokra.V poslední době se dost drbe,slzí jí oči a také se dost často potýkáme se záněty uší. Blechy nemá,pravidelně ji odčervuji a je ošetřena spotem proti klíšťatům.Ke krmení dostává granule Eukanuba pro kokry,teď jsem jí koupila Happy Dog Toscana.O granule od štěněcího věku moc nestojí,přidávám jí do nich tak lžíci konzervy,abych jí vůbec donutila něco sníst.Protože není moc kvalitní v srsti dostává ještě na radu chovatelky Biotin v tabletách.Je to fenka sPP,myslely jsme si,že by mohla na výstavu,ale v tomto stavu v jakém je teď se nám o tom může jen zdát.Chtěla jsem se s vámi poradit,mám krmit Happy Dogem,nebo po přečtení vašich odpovědí v poradně,přejít na krmivo z řady First Mate a jaké.Vím,že by se granule neměly často měnit,ale zatím jsem nenašla krmení,které by fenka přijímala ochotně a bylo na ní vidět nějaké zlepšení. Jinak je veselá,společenská,hravá. Děkuji Pecinovská

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 4. 2008, 08:15
Vážená paní. V kvalitním krmení je dostatek biotinu. V případě kteréhokoliv druhu FM se množství biotinu blíží k maximální hranici povolené zákonem o krmivech. V případě krmiva, které obsahuje vysoký podíl rostlinné složky, popřípadě nejrůznější potenciální alergeny se zvyšuje i produkce mazu a symptomy, které popisujete se mi jeví jako projevy netolerance, nebo alergie vůči některým složkám. Doporučoval bych krmivo s co nejjednodušším složením  z hlediska zastoupených surovin. Jako optimální řešení se mi jeví vyzkoušet krmivo lamb potato, nebo fish potato.Odstranil bych veškeré pamlsky, vitamínové doplňky apod. Věřím , že výsledky na sebe nedají dlouho čekat..
Lucie Minářová se ptá
28. 4. 2008, 08:29

Dobrý den paní Dvořáková, doslechla jsem se o Vás od mé kamarádky, jako o odborníku na výživu. Byla bych moc ráda, pokud by jste mi poradila. Ráda bych se zeptala na krmení Nutro Choice. Bylo nám doporučeno a zatím jsem o něm neslyšela žádné negativa, ALE... Víte jak to chodí. Pokud si pořídíte pejska a pokud je to Váš první pejsek, člověk dá hodně na rady chovatele. Nám byla doporučena Eukanuba, od které jsme po půl roce přešli. Škoda jen, že jsme to nezjistili dříve. Nevím, zda to s tím souvisí, ale náš pes trpí kožními problémy. Máme Parson Russell Terier, tedy převážně bílá barva a i když nám dorostl do pěkné postavy, tak máme problémy s kůží a po Eukanubě mu zhnědly zuby, asi díky karotenu. Jelikož máme ještě jedno pejska, mladého (1 rok) nerada bych udělala stejnou chybu. Co tedy říkáte na Nutro Choice. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem L. Minářová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 4. 2008, 06:29
Odpovídám za paní doktorku. Pokud se týká krmiva Nutro Choice, určitě bych ji viděl jako lepší volbu, než druhé krmení o kterém se zmiňujete. Myslím si, že Nutro,které se v tuto chvíli vyrábí v Americe je dostatečně kvalitní. Nevíte čím byl váš pejsek původně krmen u chovatelky v době růstu? Všeobecně se dá říci, že psi s převahou bílé barvy bývají citlivější  na nejrůznější alergeny, které komerční krmiva obsahují . Dáváte pejskovi nějaké pamlsky, pokud ano, jaké? Pokud bych vám mohl doporučit, při dalším výběru se je třeba se zaměřit na krmiva s pokud možno co nejmenším obsahem potenciálních alergenů. Doporučil bych orientaci na krmiva typu lamb potato, fish potato, nebo lamb rice.
Markéta Černá se ptá
27. 4. 2008, 19:23

Chtěla jsem Vás poprosit o radu jaké krmivo značky Firstmate zvolit pro 4.měsíční štěně Velkého švýcarského psa. Moc děkuji za odpověd. Černá

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 4. 2008, 05:23
Pro přesnější odpově´d bych potřeboval vědět, jakým krmivem byl pes doposud krmen. Můžete mi napsat klidně i na firemní adresu stein@iol.cz  .Pokud byste začala krmením Firstmate Fish potato puppy, určitě by to nebyla špatná volba i když u krmení Firstmate se nám pro velkého švýcara nabízí více možností.
Zuzana Plhalová se ptá
26. 4. 2008, 22:50

dobrý den, zaujalo mne krmení FirstMate LAMASKO v 25kg balení - ale nenašla jsem ho ve vašem E-shopu...

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 4. 2008, 08:50
Krmení lamasko jsme nabízeli v 25 kg chovatelském balení řádově před dvěma lety. Nyní ho máme trvale v naší nabídce v 18 kg chovatelském balení.