Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 109/132)

Přibylova se ptá
18. 3. 2008, 16:00

Dobrý den p. doktorko, tak jsem tady zase s novým dotazem. Jestli si vzpomínáte, poradila jste mi krmení AG prestige pro mojí krysařičku. Krmení velice chutná, miska během chvilky prázdná (což u jiných krmiv nebylo), ale máme takový problém, fenka začala přibírat. Za 14 dní 15 dkg, což je na její postavičku poměrně dost, v kohoutku má 25 cm a váží 3 kg(tedy vážila, teď má 3,15).Krmím 2x denně po 25 dkg, krmení odvažuji přesně. Změnšit dávku, to opravdu nevím (aby neměla hlad), proto moc prosím o radu co s tím? Měnit granulky by se mi nechtělo, protože jsou opravdu moc dobré. Proto Vás moc prosím o radu a předem Vám děkuji za Váš čas, věnovaný této rubrice a nám všem, co si nevíme rady. Děkuji Přibylová

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
19. 3. 2008, 02:00
Dobrý den, asi jste se přepsala a nemyslíte 25 dkg, tedy 250 g, ale 25 gramů, viďte. Nezbude, než pár granulek ubrat, Arden Grange je opravdu kalorické a trpasličce jsme vybrali to, co trpaslíčkům patří. Ono i pět ubraných granulek může být významných. Moc vás chválím za vážení porce, dávka je vždycky individuální a musí se zohlednit konkrétní jedinec. Pokud by měla takový metabolismus a způsob života, že by to vypadalo tak, že v misce budou tři granule dvakrát denně, pak bychom jí dali dospěláckou verzi s drobnějšími granulkami, což by mohlo být jehněčí či losos s kuřetem. Kdyby byl každý tak vzorný, jak vy......
Trnková Pavla se ptá
17. 3. 2008, 10:39

Dobrý den.děkuji za odpověd.Zalíbilo se mi to belcando.I to arden grande.A ted s enemohu rozhodnout co by bylo lepší:))).Co myslíte vy?Má normální váhu.Jen problémy s klouby-má Luxaci patel-ale jinak je zcela zdravá.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 3. 2008, 08:39
Tak pokud jde o kloby, vyhrává poněkud Arden Grange, má v některých formulích více kloubní výživy, než FirstMate, Belcando není těmito doplňky obohaceno.
Pavla se ptá
17. 3. 2008, 10:39

Dobrý den p. doktorko, potřebovala bych od Vás poradit. Mám 1,5 letou fenku JRT, nyní porodila štěňátka, ale odmítá mi žrát granule Arden grange Weaning/Puppy: rich in fresh chicken. Před porodem je už také nežrala, tak jsem je namáčela do vývaru, toho se "nabažila" a přestala je v této kombinaci žrát, poté jsem jí začala ke granulím přidávat vařené kuřecí maso, ale to nyní taky odmítá. Myslím, že je rozmazlená... Mám jí tedy dávat suché granule a čekat co sežere? Nechtěla bych nic podcenit. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 3. 2008, 08:39
Vydržte, poslala jsem dotaz panu Ing. Steinovi, sama jsem neodchovala ani vrh. Nemyslím, že by byla rozmazlená, ono jí nemusí být dvakrát fajn třeba. Jiste si rozumíme, že když pes nejí vařené kuře, že není chyba v tom kuřeti, stejně jako není v granulích. Dnes tu byl kamarád, který má velice kvalitní fenku buldočka, polovina březosti, více než 8 štěňátek!, všechna půjdou do zahraničí - to píšu proto, že jsou to pejsci s velikými předpoklady a vzhledem k poněkud komplikovaným okolnostem březosti u buldočků a vzácnosti krve je veliké očekávání. Fenka nejí. Pan chovatel je chovatel s velkým Ch, psy má velmi dobře vedené, rozmazlenost vylučuji, nikdy by své psy neponižoval tím, že by se k nim nechoval jako ke psům. Karlo, co s ní? Dej jí třeba palačinku, med, glukopur do vody - trošku jí to rozkolísá hladinu cukru v krvi a bude mít třeba pocit hladu. Bříško zatím nemá, samozřejmě, tak že prosotorové důvody nežraní to nejsou, stejně jako u vaší fenky. Snědla dnes tedy trochu konzervy Belcando, trochu granulí Arden (jinak jí Firstmate Fish Puppy), lžíci medu....v plánu je i to kuře, sýr, sušené dršťky.....Hladovět bych fenu určitě nenechala, snažila bych se jí z poporodní letargie vyvést čímkoliv pro psa "berným", tedy ne uherákem.......Ještě se vám ozvu, sháním informace. Četla jsem vaši zprávu i na Arden Grange stránkách,.neodpověděla jsem,. protože jsem čekala, jestli nám pomůže někdo více zběhlý v odchovu štěňátek. Asi je pozdě, tak že zítra.
Jaroslav Konrád se ptá
16. 3. 2008, 18:11

Dobrý den paní doktorko, po Vaší přednášce v Jaroměři jsem slíbil, že se přihlásím a nechám si poradit s krmivem pro své dvě hovawartky. Mladší bude mít 16 měsíců, zdravá, temperamentní, chodíme na cvičák a procházky, ale není extremně zatěžována. Starší bude mít 6 let, a jak pevně doufám, bude mít i štěňátka. Je to však velmi čerstvé, protože na krytí jsme byli minulý týden. Předpokládám Váš výběr ze superprémiové řady. Prosím současně o sdělení podmínek odběru pro registrovanou chov. stanici, příp. na jaroměřský cvičák, přes p. Š, apod. Pokud bych si přijel přímo k Vám , prosím o sdělění Vaší provozní doby. Děkuji. J.Konrádmída

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 3. 2008, 04:11
Dobrý den, obě děvčata mohou mít Maintenance, u mamky bych tak tři týdny před porodem začala pomalu přecházet na High Performance, aby pár dnů před porodem měla už jen krmivo pro březí a kojící feny. Je to orientační odhad, není třeba fenku "zkrmit" od půlky březosti tak, že pak těžko porodí, to je jasné, štěňátka vlastně v tu dobu ještě nic moc navíc nepotřebují a Maintenance má dostatek všeho včetně kalorií. Podle stavu a kondice feny, předpokládaném počtu štěňat bychom začali přecházet na High Performance třeba rychleji, třeba pomaleji. Pracuji tak, že jsem k dispozici kromě doby sociálně předpokládané pro spánek pořád :-), tak že se dobře domluvíme telefonem, 604 559 407, chystám se ostatně i začít trošku jezdit obveselovat osazenstvo sportovních kynologů týmem já- mamka a boxerka- rodinný vítací pes, krmení Vám může vzít i pan Šmíd. Na mail Vám posílám ceník. Zdravím a přeju krásný hovawartí den.
Jana Křiklánová se ptá
15. 3. 2008, 22:27

Dobrý den, z doslechu jsem se dozvěděla o krmivu Firstmate. Tedy hlavně se jednalo o chválu na toto krmivo. Zároveň mě velmi zaujali zkušenosti chovatelů. Mám 2 letého fr. buldočka, který trpí alergiemy a hlavně svědivostí kůže, plus občasné záněty v uších. Začli jsme krmit Purinou Derma Vetdiet a jeho stav se rapidně zlepšil svědivost atd.... ustoupila. Ale , dle článků a zkušeností co jsem se zde dočetla by krmivo FirstMate Fish & Potato mělo mít stejné účinky a je cenově dostupnější. Je možné získat vzorek krmiva ? Dočetla jsem se o prodejně na Praze 4 což je pro mě dostupné čili se určitě zastavím. Spíš mě ještě zajímá zda tento druh by mohl být pro fr. buldočka s těmito problémy vyhovující. Děkuji moc za info, s pozdravem Jana Křiklánová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2008, 08:27
POkud jste z Prahy 4, zuste kontaktovat Bc. Míšu Jeleńovou. Určitě se domluvíte velice rychle, nebo´t i ona je z Prahy 4. její e mail je :  [vs@maxmassive.cz]
Pavla Trnková se ptá
14. 3. 2008, 18:21

Dobrý den.mám 10 měsíční fenku kavalíra.Odmalička nikdy moc nedala granulím-krmili jsme RC veterinary-hodně trpěla na průjmíky a tím s ejí to vylepšílo.Sice nikdy nesnědla 150g/den jak uvádí ,ale aspon něco.vyzkoušeli jsme vše-nechat volně misku a nebo jí brát po 5 minutách ni nepomohlo.ted bychom měli přejít na dospělácké granule ale neví žádné které by jí chutnaly-proplan mi odmítá úplně k eucanubě čuchla anechal jí bejt.Prosím poradtě co bych jí mohla pořídit z granulky...aby byli dobré i na srst...děkuji moc.hezký den.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 3. 2008, 04:21
Dobrý den, od nás Vám doporučuji Arden Grange www.ardengrange.cz  cokoliv z řady Adult - Lamb, Salmon, Chicken. FirstMate má tvrdší granulky a je stavěné více pro velká plemena, pro kavalíra by bylo Fish Puppy,Chicken with Blueberries, Naturally, Holistic. Mluvím o situaci, kdy má pejsek normální váhu, což vaše fenka asi má. Od FirstMate Vám umíme poslat vzoreček, stejně jako od Belcanda, které je třetí, které Vám mohu doporučit, pro mlsalku Finest Croq, www.belcando.cz. Jestliže je někde 7mi násobek a více masa, než jinde a jde skutečně o maso v potravinářské kvalitě plus další věci, jako kuřecí a rybí tuk, enzymy, ovoce, netřeba se bát o kvalitu srsti a zdraví pejska.
Ing Karel Herman se ptá
14. 3. 2008, 09:37

Dobrý den,děkuji za rychlou odpověď,za čas napíšu jak jsem dopadl. Herman

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 3. 2008, 07:37
Tak držím palce, pane inženýre.
Lenka Rožánková se ptá
13. 3. 2008, 22:39

Dobrý večer, moc děkuji za radu, objednala jsem 1kg Arden Grange Puppy, tak uvidíme jak jí to bude chutnat. Myslím že s tím Performance to je možná jen přechodné, z 15kg pytle máme už na dně, a až se štěňata narodí, třeba jí to zase zachutná.. Pokud ne a neuspěji ani s Arden Grange, tak nevím, s čím ji tedy krmit.. Ještě se zeptám, možná že mi vynadáte, ale už nevím jaký fígl..Performance ji míchám s trochou konzervy Darling a to klidně zbaští a miska je prázdá. Mohu to tak praktikovat nebo ne? Jinak mě docela zarazila Vaše odpověď na jeden dotaz, že Royal Canin je také nekvalitní krmivo a to jsem na něj měla dříve zálusk. Hodně lidí s ním krmí své boxery (hlavně s řadou Boxer-Veterinary) a jsou spokojeni.. Jsem hodně zklamaná, spíše až naštvaná na dnešní výrobce granulí, proč nás klamou složením, když těch granulích ani maso není.. FirstMatu věřím, myslím, že se opravdu snaží aby naši psí miláčkové byly zdraví a šťastní. Tak uvidíme co ta moje nezbednice mlsná, snad si dá říct.. Díky za radu a mějte se fajn!

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 3. 2008, 08:39
Americký Royal je jiné krmivo než evropský, který je konzervován koktejlem tří chemických konzervantů. JInak na tom krmení není nic "úžasného", je pravda, že oproti Eukanubě, Hill´s a mohu jmenovat dvacet dalších je vyrobeno z masové moučky, nikoliv jen z čerstvého masa (čerstvé maso je fajn, ale aby v krmivu převažovaly bílkoviny z masa, což je hlavní kouzlo nekomerčních značek spolu s jejich čistotou a bezpečím, většina krmiv na trhu bílkoviny čerpá z obilí se všemi důsledky nejen pro konkrétní jedince, ale zdá se že i pro populaci psů, musí být následováno masovou moučkou, prostě masem v suchém stavu, tak se dá do krmiva dostat třeba 250 gramů čerstvého masa na 100 gramů granulek - srovnejte s 4mi gramy u Pedigree, 15 ti gramy u Hill´s (následovanými sójou), 30ti gramy u ANF, a to nemluvím třeba o Specificu (a zase by mohlo následovat mnoho dalších), kde maso a čerstvé následuje až za obilím, neurčeným a to čertsvé maso je "čerstvé maso a deriváty", tedy nevíme, kolik bylo opravdu masa a kolik rybích koster a ploutví, usu´dte sama. Ovšem nevíme, kolik té masové moučky Royal používá, můžeme ale odhadovat, že zkrátka masa tam je více než tam, kde na prvním místě obilí a pak čerstvé maso nebo kde i čerstvé maso na prvním místě a bez následující masové moučky. Ještě podotknu, že ta musí následovat hned za čerstvým masem. Pokud je někde v půlce složení krmiva, už je řeč o jednotkách gramů. No a k té konzervě - podívejte se, kolik masa obsahuje a jaké je složení. Já krmím konzervy Belcando, 98% masa a zbytek minerály. Možná, že vyše konzerva obsahuje 4% masa. Spočítejte si pak cenu, kterou dáváítě za obsažené maso. U granulí mi to vyšlo tak, že férového krmiva musím dát do misky 600 gramů, aby pes dostal kilo masa a stojí mě to třeba 60,-Kč. U neférového ta hromada je 25kilo granulí a stojí mě tak kilo masa 1300 Kč. Chudák pes, to je jasné, a co vy, nepřipadáte si jako beránek? Obětní, myslím.....Tak držím palce.
Havlínová Draha se ptá
13. 3. 2008, 14:52

Dobrý den, je možné míchat krmivo Arden grange a FM? Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 3. 2008, 12:52
Možné to je, jistě by se našli pejsci, kterým by to mohlo vadit, každá granule se tráví trošku jinak, vyzkoušejte to.
karel herman se ptá
13. 3. 2008, 13:00

Dobrý den,jaká je krmná dávka pro fr buldočka 10.měs fena váha 12,5 krmivo firstmate potato & fish orginal(velmi jí chutná dosud krmený royal canin odmítá) Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
13. 3. 2008, 11:00
Dobrý den, volala jsem kvůli Vám panu chovateli buldočků (šikovný a fér člověk:-), jak by viděl váhu vašeho pejska. Říkal, že bývají v tomto věku takto, že se kolem roku zabrzdí. Ptala jsem se proto, že mi přijde málo, Fish Original štěněti tohoto plemene. Doporučila bych vám přejít na Fish Puppy, kalorií to není navís tak mnoho, ale je více tuku a bílkovin, což vaše malá atlteka nebo atlet potřebují. Pozor, neříkám, aby byl pejsek tlustý, buldoček ale musí mít hmotu a vzhledem k věku a velikosti plemene není třeba ho držet důrazně zkrátka, jako to je potřeba u velkých plemen pro prevenci růstových obtíží. No, a konečně to, na co se ptáte, dávala bych 20-25 gramů na kilo váhy a den rozděleně na dvě porce denně. Pokud chcete zůstat u Fish Original, protože ho máte doma pytel :-), alespoň přikupte Fish Puppy na míchání.
Veronika se ptá
11. 3. 2008, 11:33

dobrý den, děkuji za Vaši vyčerpávající odpověĎ na můj dotaz ohledně krmení 3 jezevčičích špagetek :-) Mám ještě jeden zvědavý dotaz - bude mít info + prodejní stánek na MVP Praha Leťnany - 22.3 ? Že bych mohla vybrat granulky na místě a rovnou je podstrčit degustátorce :-) , u nás v Ústí nad Labem totiž není distributor a tak se jinak obrátim na E shop . Ale takto bych viděla zázrak FM na vlastní oči :-)

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 3. 2008, 09:33
Dobré odpoledne, na prezentaci krmiv firmy STAZ na MVP v Letňanech se prosím zeptejte přímo dovozce, pana Ing. Steina. Regionální zastoupení pro všechny kraje opravdu není, nejblíže Vám jsou prodejci uvedení pod Severními Čechami, vím, že například Lucie Skálová, veterinární asistentka, do Ústí i jezdí.
Soňa Picková se ptá
10. 3. 2008, 16:12

Dobrý den, prosím Vás o radu: máme 6letého rotvajlera, je kastrovaný, v dobré kondici. Poslední dobou se u něj projevovaly problémy se zadními končetinami. Pan doktor doporučil snížit hmotnost /light granule, bez pamlsků/ + Alavis 3, pohybu má dost. Tohoto přípravku se týká můj dotaz: je lepším prostředkem na klouby Alavis 3 nebo Gelagan plus, se kterým jsou spokojeni naši známí chovatelé? Jsou to srovnatelné výrobky? Děkuji Vám za odpověď. Soňa Picková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 3. 2008, 02:12
Dobrý den, podívejte se prosím zde do odborných článků, je tam Doporučení ke kloubům, od té doby, co jsem ho napsala, jsem názor nezměnila. Vámi jmenované doplňky jsou vyrovnané plus mínus, ale přečtěte si nejprve to povídání.......Shrnuto, podtrženo - perfektní výživa s vysoce kvalitními bílkovinami z masa ve výrazné převaze nad bílkovinami rostlinnými, s restrikcí tuku a kalorií, MSM a kloubní výživa v každé dávce krmiva a není třeba přidávat doplněk, pohyb bych volila do doby, než shodí dietou, ne příliš vydatný, nechtějte ho zhubnout pohybem při nadváze, kromě plavání, což je pofiderní, uvědomte si, že mu klouby zatěžujete, pravděpodobně má již známky artrosy ať už v důsledku nadváhy a třeba i výživy, nebo na podkladě DKK. NJaopak, až bude váha optimální, kvalitní osvalení pomůže "podporovat" klouby. A jsme zase u výživy. Osvalení, ne tuk. Kvalitní živiny z masa, ne z obilí.
Ing. Romana Hlúšková se ptá
10. 3. 2008, 16:08

Dobrý den, máme sedmi měsíční fenku West highland white terriéra, od chovatele byla krmena Eukanubou, se kterou jsme byli nespokojeni. Zkusili jsme FM Fish and potato puppy, teď jsme dojedli prví pytel. Fenka se přestala škrábat a na výstavě každý vyzdvihuje její krásnou srst.Krmení sice sní, ale to nejdřív kolem něj krouží a čeká, až jí do něj přidám trošku tvarohu nebo piškot. Mohla byste mě doporučit, jaké krmení od FM bychom jí ještě mohli zkusit dát? Ráda bych také našla i nějakou variantu, kterou bych jí mohla dávat v budoucnu v době březosti a štěňatům v době odstavu. Moc děkuji. R. Hlúšková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 3. 2008, 02:08
Paní inženýrko, pokud budete chtít udělat maximum pro bílou srst a srst jako takovou, FM je nejlepší volba. Je stavěno více na větší plemena, malá se musí trošku přizpůsobit - granulky jim asi přijdou tvrdé, jak to pozoruji u chovatelů s malými plemeny. Prakticky vždy jsou nadšeni srstí, ale někdy musí trošku přitvrdit při krmení, protože se malým nechce kousat. Je to dáno jinou tehcnologií, která spolu se surovinami stojí za tím, jaký má FM efekt. Možná jí také příliš nevoní ryba. Jen pro forma se zeptám, kolik fenečka váží a kolik dáváte granulek, kolikr´át denně krmíte a jaké dostává pamlsky. I v tom může být trošku "zakopaný pes". Zkuste svého prodejce požádat o vzoreček Chicken with Blueberries. Pro odchov by pro ni bylo Fish Puppy nebo ještě lépe High performance, kde tedy už jsou obilniny. Pokud by fenka nebyla smířlivá :-), zkusila bych hypoalergenní Arden Grange, to je značka se stejnými zásadními parametry jako FM a velice dobře přijímaná i pejsky o čtvrtinové váze, než je westík. Tam jsou i velmi příjemně diferencovány receptury pro odchov, pro štěňata malých plemen a i dospělácké verze jsou tak kalorické, že vyhoví i trpasličím plemenům. Granulky jsou křehké a poměrně drobné u těch verzí, které by pro vaši fenku připadaly v úvahu, tzn. nyní Puppy světlemodrý nebo Prestige, pak  Adult lamb, Salmon, Chicken, pro odchov Weaning a pro štěňátka  tedy Puppy/Junior. Pozor tam na překrmení a krmivo obsahuje kukuřicim tzn, i betakaroten.  Některému jedinci s bílou srstí to může vadit, jinému ne, to by bylo třeba ozkoušet. Pokud vám ale finguje tak krásně FM, neutíkala bych. Zkusme přijít na způsob, jak fence vyhovět, včerejší zkušenost od bišonků je: samotnou rybou ohrnují nos, ale přidá se pár granulí borůvkového kuřete a miska je prázdná. Třeba by to bylo tak i u vás.
drpzim se ptá
10. 3. 2008, 14:16

6fV19M <a href="http://ougdiaffrqev.com/">ougdiaffrqev</a>, [url=http://wqjitrzqolzp.com/]wqjitrzqolzp[/url], [link=http://nwhrwchxdfyr.com/]nwhrwchxdfyr[/link], http://bceaprkathrw.com/

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 3. 2008, 12:16
Jiří Škrabala se ptá
9. 3. 2008, 13:15

Mám pět let starou fenku Bernského salašnického psa Báru a chtěl bych ji nechat pokryt.Problém je v tom ,aby ji březost nějak neohrozila po zdravotní stránce.Vloni v červnu se ji přetočil žaludek což mělo za následek ,že jí musely odebrat slezinu a žaludek ji přišily preventivně k břišní stěně.Chtěl bych vědět názor odborníka jestli se mám do toho vůbec pouštět? Předem děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 3. 2008, 11:15
5 let, to už je na fenu poměrně slušný věk. Z mých vlastních zkušeností vím, že i feny, které v mládí neměly absolutně žádné komplikace občas nějaký ten problém mohou mít. Sám sebe bych se tudíž zeptal, stojí mi případné kompikace za to? Sám sobě bych si asi odpověděl,že svého psa mám na tolik rád, že nestojí. Ale toho Černého Petra máte v rukách vy. Na vás záleží jak se rozhodnete. Můj názor znáte.