Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 11/132)

Lucie Dvořáková se ptá
2. 9. 2014, 18:23

Dobrý den, :-) Mám 8měs.leopardího psa (cca 30 kg ). V 6měs . začal mít problém s řidkou stolicí .Bylo nám doporučeno krmit víckrát za den a menší porce,přimíchat rýži a vynechat pamlsky ,nic nepomohlo . Přešli jsme tedy na FM Pacific ocean fish large breed ,ale první stolice je pevná a u druhé má opět průjem... Psychický problém bych vyloučila ,má u nás nadstandard... Nevíte v čem by mohl být problém ? Pejsek je veselý ,hraje si rád a puberta s nim mlátí pěkně :-) Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 9. 2014, 04:23
No jelikož jsem kdysi leopardí psy před 15 ti lety dovezl, tak se mi zdá váha 30 kg na osmiměsíčího psa vysoká. Po jakých je pes rodičích? Dále se musíte rozhodnout jestli chcete krmit vařeným, nebo granulemi. V případě že granulemi a pes reaguje průjmy, pak bych snsížil tuky ale i krmnou dávku. Buď pes je překrmován a pak tolik tuků kolik krmivo obsahuje neumí ztrávit, nebo má problémy s tuky všeobecně. Nevíte na čem vyrůstal u chovatele? KOncem října se koná setkání evropského catahoula clubu v Podmitrově. Pokud chcete se psem trošku pracovat a naučit se bezeproblémivému životu s ním, doporučil bych zůčastnit se víkendového setkání. Více na www.catahoulaclub.eu Jinak výborné protiprůjmové vlastnosti mají krmiva Nouvafattoria a Fish crounchies. Věřím, že když tato krmiva smícháte půl napůl se stávajícím, průjmy pominou. Jinak bych v další fázi přešel na FM Lamb meal rice, nebo na FM Pacific ocean fish original. Na podporu střevní mikroflory a imunitní systém celkově bych doporučil nejméně po dodbu 2 měsíců tabletky Dog imunn. Pejsek by dostával 3 takletky denně, na což stačí 3 balení po 60 tabletek. Pokud je pes citlivější je o to důležitější, aby krmné dávky byly vyvážené. Já bych krmil ráno a večer a to vždy ve stejný čas, který si zvolíte tak, aby vám vyhovoval. Myslím, že 40 dkg by pejskovi v současné době bohatě stačilo. Zkuste si zvážit, kolik mu dáváte.
Lucie Petříková se ptá
28. 8. 2014, 23:58

Dobrý den, uvažuji o přechodu na Vaše krmivo, nicméně Vás prosím o posouzení, zda nám může problém vyřešit. Máme kluka BOC 8 měs., je hodně aktivní. Měli jsme Acanu Puppy, ale po té měl problémy s nadýmáním (opravdu velké, bylo vidět, že nesedí), tak jsme přešli na Marp Holistic ALS Salmon, vydrželi jsme jeden velký pytel, nicméně nám to s nadýmáním nepomohlo a zhoršila se srst (lupy, drbání) a začal hubnout/velký odpad. Ani nám moc nešmakovali, ale nakonec to do sebe nějak dopravil, navýšenou dávku ale nechával. Na doporučení jsme přešli na Platinum ? měl pomoci s plynatostí (není extrudované) a navíc jsme po něm měli pěkně nabrat. Vše splněno, moc šmakují, krásná srst, není to žádný tlouštík, ale váha OK. Nicméně poslední dobou trpí na průjmy. Řeším to dietou, vždy to pomůže a nějakou dobu je to zase fajn a pak zase průjem. Myslíte, že by nám mohlo Vaše krmivo pomoci? V diskuzích jsem četla, že po Vašem krmivu se moc nepřibírá (s tím máme problémy) a mám trošku obavy, že se nám při extrudovaném krmivu opět vrátí plynatost. Ráda bych se vyhnula testování dalších a dalších granulí, protože změny v krmení mi nepřijdou pro takového prcka ideální. Děkuji za radu a odpověď. Pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 8. 2014, 09:58
Vážená paní, podívejte se jak vysoké má platinum deklarované procento vody. Z toho se dá snadno vydedukovat jakým způsobem asi musí být krmivo konzervováno, aby nezplesnivělo. Myslím, že u vašeho pejska by vám monodieta pomohla. Jak zu výše uvedeného vyplývá, je třeba snížit procento tuků dokud je čas a zažívání ještě není zcela rozhašeno. Doporučil bych vám dospěláíckou variantu FM Pacifioc ocean fish original, popř. FM lamb meal rice. Zabijeme tak 2 mouchy jednou ranou. Pes bude moci dostávat optimálnější porce, aby střeva pracovaly a nebude tloustnout. Doporučil bych ke granulím ostropestřecový olej, který pomáhá trávení. I ten máme v nabídce. Až bude vše ok, můžeme jít s tuky i výše, např. na borůvky, nebo Maintenance. V této chvíli bych to neriskoval. Objednat pokud chcete smůžete klidně i do e mailu info@staz.cz
Petra Fridrichová se ptá
27. 8. 2014, 22:14

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám 7 letého německého ovčáka, který ma již cca 2-3 roky problémy s tukovými lipomy. Lipomy se nechaly vyříznout u veterináře. A celkem to vypadalo dobře, ale letos mu po vyříznutí lipomů nenarostla na postižných místech srst. A bohužel teď mi připadá, že ztrácí lesk srsti a vypadávají mu hodně chlupy. S veterinářem to řešíme a zkoušíme různé možnosti. Chtěla bych Vás poprosit co byste mi doporučili za typ granulí, které bych mohla u Vás zakoupit a byly pro mého psa vhodné. děkuji Fridrichová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 8. 2014, 08:14
Pro sedmiletého německého ovčáka bych doporučil FM lamb meal rice. KOmbinoval bych to po dobu 2 měsíců s doplňkovou výživou dog skin and coat. Na to byste potřebovali 3 balení po 60 tabletek. Škoda, že jste nenapúsla, jak a jakým způsobem pejska krmíte. je to dobré vždy vědět pro lepší rozvahu jak mohly problémy vašeho pejska vzniknout a jaké by bylo nejoptimálnější řešení.
Pavel se ptá
27. 8. 2014, 21:43

Dobrý den. Mohu požádat jaké krmivo dávat roční feně hovawata. Děkuji Pavel

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 8. 2014, 07:43
U roční feny hovawarta bych doporučil krmivo FM lamb meal rice z řady superpremií, nebo Australian lamb z řady ultrapremií. Věřím, že po vyzkoušení budete spokojeni.
Nikola Laníková se ptá
24. 8. 2014, 10:35

Dobrý den, mám šestiměsíční štěně Landseera a krmila jsem K9. Množství výkalů bylo velké a pes moc nepřibíral přešla jsem proto na Firstmate maintance large puppy. Měla jsem dobré zkušenosti s tímto krmivem s minulým psem.Bohužel teď má kašovitý ne úplně průjem už delší dobu, předtím klasický průjem tak nevím, zda opět změnit granule nebo jestli mám ještě počkat jestli se to upraví.V srsti se objevily i lupy. Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 8. 2014, 08:35
Na čem štěně vvyrůstalo u chovatelky? Podle toho co popisujete, tak má problém s trávením tuků. Jestli nevyrůstalo na nějakém obilí s rostlinným olejem, nebo na vařeném. Pak je přechod na jakoukoliv kvalitu obtížný. U kanadských krmiv bych moc problémy s kavilou nehledal. Zkuste prosím přejít na variantu Pacific ocean fish original, nebo FM lamb meal ric e. Je úplně jedndo, že je to štěně, ale ty tuky musíme snížit. Můžete klidně i pomíchat se stávajícím Maintenance, abychom docílili pevného a tvarovaného trusu. Pozor ale na překrmování pejska!
Lenka Paršová se ptá
24. 8. 2014, 09:49

Dobrý den, pořídila jsem si štěně boloňského psíka. Má 3 měsíce a veterinář mi řekl, že je bohužel ze zanedbaného chovu. Stále odčervujeme, má nemocná ouška, kůži... Vše se začalo projevovat pár dnů po pořízení pejska. Už 30 let nám dělali radost pudlíci a po 2,5 letech jsem se odvážila jít do toho znova. Nikdy jsem nekrmila suchou stravou a dá se říci, že jsem z toho bezradná. V každé prodejně jiný názor, veterinář mi schválil CALIBRU PAPPY kterou nám dala chovatelka a já už jsem z toho tak zoufalá, že bych mu nejraději začala vařit. Mohu požádat o Váš názor? Vím, že je dobré sledovat složení a že Calibra má na prvním místě kukuřici...můžete mi poradit na co přejít a hlavně jak pomalu přecházet, když musíme stále odčervovat a pejsek má evidentně bolavé bříško...calibra určitě není dobrá. A moc prosím i o radu s pamlsky. Buvolí kůže s vápníkem a pod. Jestli mu to také nečiní obtíže. Stravu nenamáčím dle rady chovatelky a má k dispozici neustále čistou vodu. Budu vděčná za Vaši radu. Nikdy jsem neměla štěňátko v tak špatné kondici a bojím se o něj. Přeji hezký den Lenka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 8. 2014, 07:49
Granule v žádném případě nesmí být dlouho namočené, protože okamžitě se množí bakterie, které můžou být až životu nebezpečné. Granulky můžete podlét vodou, ale jen takové množství, které pejsek okamžitě sní. Bůvolky bych asi nedával, protože nic nevím o jejich způsobu konzervace. Kvalitnímu sušenému pamlsku z ryb, plíce, játrka, pařátky a pod. tak to bych risknul.U malého pejska si myslím, že můžete jít i do špičkové kvality, neboť co do pejska nedostanete do 1 roku, to do něho nedostanete nikdy. Doporučil bych FM Pacific ocean fish puppy, nebo nelcando finnest grain free. Obě krmiva jsou bez obilovin, Věřím , že situace se obrátí k lepšímu i díky zlepšení imunitního systemu a odčervit se pejsek určitě opakovaným podávání pastičky pro štěňata, či tabletkami podaří.
Jarmila Nováková se ptá
22. 8. 2014, 14:48

Dobrý den, posílala jsem Vám dotaz 5.8. a moc děkuji za odpovědˇ. Granule Ardengrande senzitiv zatím bez problémů, míchám pořád s vet. dietou Trovet. Chci se zeptat, jestli neuškodím psům, když jim koupím i jiné příchutě Arden grande. Jestli můžou v jednom dni dostat ráno třeba rybí a večer kuřecí? Hezký den. Nováková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 8. 2014, 12:48
Můžete trovetu ubírat až do nuly. Jinak pokud byste chtěla jinou variantu,tak Ardengrange lamb rice, na kuřecí bych v tutop chvíli nešel. Alternativně se zkustre podívat i na Belcando adult grain free s bílou rybou. Je to novinka letošního roku. Samozřejmě klasika je FM Pacific ocean fish original a poté co pes přechod zvládnul, tak v případě levnější varianty FM lamb meal rice se taky nespletete.
Petra Kocourková se ptá
18. 8. 2014, 16:13

Dobrý den. Prosím o doporučení vhodného krmiva pro 3 roky starého neapolského mastina. Doposud krmen RC pro obří plemena. Poslední dobou má ale horší srst, líná už od jara a má často průjem. Zřídka kdy má pevné bobky. Děkuji moc.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 8. 2014, 02:13
No problémy u RC jsou dnes bohužel běžná klasika a nejste v tom sama. Takže nic nového. To co popisujete je pochopitelně pádný důvod pro změnu. Musíme vsadit na dietní suroviny s nižší hladinou tuků, abychom zlikvidovali průjmy. S ohledem na velikost vašeho pejska, ale i na to, co krmmivo umí bych vsadil na 25 kg balení  Belcando dinner. Alternativně pochopitelně můžeme jít na FM Pacific ocean fish original.
Jarmila Nováková se ptá
5. 8. 2014, 21:12

Dobrý den, náš pes boxer 3,5 roku má citlivé zažívání. Nyní přecházíme z Eucanuba VD intestinal na Trovet DPD intestinal.To druhé krmení neobsahuje kukuřici, jen kachnu a brambor. Chtěla bych ho postupně převézt na FM fish ocean large breed. Je to správná volba pro psa s citlivým zažíváním? Jak ho mám převézt? Není v těchto granulích moc bílkovin? Nerada bych mu způsobila problém s trávením - průjem, zvracení. Případně navrhněte jinou alternativu, ale tyto granule se mi moc líbí ve složení. Jen doufám, že bude chtít jíst rybu. Co říkáte na vet. dietu Trovet? Byla mi doporučena veterinářem. Forzu prý nezná. Ještě musím dodat, že vet. dieta od Eucanuby nám pomohla, ale tedˇ už pes přestává mít pěkné hovínka, tak chci vyzkoušet něco jiného. Moc děkuji za Vaši odpovědˇ. Nováková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 8. 2014, 07:12

Pro porovnání jsem vám zkopíroval 2 složení.Nejdříve trovet. Nezáleží až tak na druhu, deklarace mají stejný styl.

 Složení: cereálie (100% rýže) maso a masné deriváty živočišného původu ( 100% jehně), oleje a tuky, extrakty z rostlinných bílkovin, minerály Pokyny pro krmení: doporučuje z počátku podávat po dobu 3-8 týdnů. Po vymizení příznaků intolerance, lze TROVET LRD krmit trvale. Použití konzultujte s veterinárním lékařem. Zvířata musí mít neustále přístup k pitné vod

Pro srovnání Forza 10Aktive

 Složení: 

rýže, rybí moučka (21%), rostlinné tuky a oleje, rybí tuk, minerální látky, sušené pivovarské kvasnice (Bio MOS), FOS, juka, -(AFS Tablet - 7%), hydrolyzovaný rybí protein, hydrolyzovaný rostlinný protein, plantago semena (psyllium (sliz 1%)) 0.058 %, minerální látky (chlorid sodný a draselné soli z organických kyselin 0.0261 %), sušené pivovarské kvasnice (Bio MOS) a FOS 0.0027 %.

Která deklarace se vám jeví srozumitelněji?

Osobně bych vám nyní doporučil Ardengrange ocean fish sensitive. Máme vyzkoušeno, že u citlivých psů tato receptura funguje. Později bych přešel na FM Pacific ocean fish potato original. Píšu to proto, že nic se nemá uspěchat. Ještě bych chtěl vědět, čím byl váš boxer dlouhodobě krmen. Jinými slovy co mu mohlo nepříznivý zdravoitní stav nastartovat. Krmivo bych doporučil kombinovat s doplňkovou výživou dog imunitty 

 

DOG IMMUNITY
Pro posílení imunity 
Ideální podpora zdraví Vašeho psa díky vysokému obsahu účinných látek

Doporučujeme podávat:

při onemocnění spojené s poruchami imunitypři časté virové a bakteriální infekcipo dlouhodobém podávání antibiotikv průběhu onkologického onemocněnípři srdečně – cévním onemocněnína vředy a popáleninypři intenzivní fyzické zátěži či stresupři dlouhodobém infekčním onemocněnípři alergii
 

Snížená imunita či problémy s imunitou jako takovou, je dnes poměrně častým zdravotním problémem v chovu psů. Proto i STAZ MEDICAL přichází s pomocí řešením v podobě přípravku DOG IMMUNITY. Pravidelně se zhoršující životní prostředí, masivní nárust onkologických onemocnění, nová infekční onemocnění, na které jsme nebyli zvyklí, odklon od „psího“ způsobu života na způsob lidského „zcivilizování“, stresy, často nesprávná výživa, chovatelské zásahy do produkce štěňat po ne zcela geneticky zdravých rodičích, to všechno dnes způsobuje sníženou imunitu a následné problémy ve zdravém životě mnohých našich svěřenců. Preventivní podávání přípravku: pokud je nám v konečném důsledku známo ne příliš pevné zdraví našeho psa, náchylnost k infekčním onemocněním, předpokládáme nějaký jiný faktor, který má bezprostřední vliv na snížení imunity (cestování, budoucí zvýšený fyzický výkon), potom neváhejme sáhnout po tomto výživovém doplňku, Nezapomínejme přitom na hlavní lékařskou poučku: „Je lépe nemocem předcházet, než je potom léčit“!

 

 

 

jaromir grun se ptá
5. 8. 2014, 16:24

Dekuji za odpoved.Mame stene velkeho knirace pepr a sul.Od chovatele Dekuji za odpoved.Mame stene velkeho knirace pepr a sul.Od chovatele budeme pokracovat do 6 mesice s Happy Dogem ale pak krome FM, na kterych jsou i jeho psi,moc granuli nesplnuje doporuceni chovatele aby se hladina vitaminu A pohybovala do 10000 jednotek jinak pry muze hrozit reznuti chlupu.Nevidite nejakou nahradni variantu za FM u nichz by to asi nebylo logisticky mozne.Predem dekuji za odpoved. Jaromir Grun

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 8. 2014, 02:24
Pan chovatel má jen pravdy půl. Reznutí může ovlivnit betakaroten obsažený v surovinách. Nejvíce je ho v rostlinných olejích. Betakaroten je prekurzorem vitamínu A. To znamená, že pes si je schopen vitamín A vyrobit,. Ten se pak sečte s tím přidaným do krmiva a výsledkem může být reznutí, nebo červenání srsti. Samozřejmě z obilovin bude mít asi docela významný obsah i kukuřice. Kukuřičné zrno je červené na první pohled. Vit. a na rozdíl od vitamínu C se usazuje v tucích, takže projevy reznutí mohou nastartovat až za delší časový úsek.
Monika Konvičná se ptá
3. 8. 2014, 07:22

Dobrý den, náš JRT (3 roky) krmíme 2xdenně granulemi First Mate Australian lamb. Pes je aktivní, denně ob den 5 km běháme, víkend turistika s námi nebo na kole. Nemá žádné zažívací potíže. Chci se zeptat, zda krmíme tímto správně, nebo máme toto krmivo FM střídat? Dostává FM + vodu, odměna psí piškoty a Frolig při cvičení. CO je nepříjemné, hodně líná. Je hrubosrstý. A ještě jeden dotaz,v jeho věku dávat krmivo jak často? Děkuji a přeji krásný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 8. 2014, 05:22
Ososbně bych se bál jak Froliků, tak i psích piškotů. Jsou na té obrácené straně zdravé potravy pro psy. Pokud byste neuměla oddolat.pamlsků, tak bych osobně doporučil sušené pamlsky. Jinak občas pochopitelně můžete granulky i střídat. Takže pro změnu bych doporučil FM Chicken potato and blueberiess, snebo FM Pacific ocean fish original. Držím palce.
jaromir grun se ptá
2. 8. 2014, 12:40

Dobry den Chtel bych se zeptat jestli je mozne krmivo FirstMate sehnat ve Svycarsku nebo Francii

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 8. 2014, 10:40
Bohužel v tuto chvíli FM ve Francii, ani Švýcarsku není. Určitě bychom ho uměli poslat, ale bohužel by cenu do určité míry ovlivnila doprava.
Milan Svršek se ptá
2. 8. 2014, 10:45

Chtěl bych vyzkoušet granule prolife pro no 3 roky starého- ve výcviku.Můžete mi poradit? Potřebuji,aby granule nebyly moc malé. Děkuji za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 8. 2014, 08:45
Z prolife bych doporučil klasické Prolife adult large breed, ale také variantu beef. Je to jedna z mála značek, která naštěstí nezapomněla na kvalitní bílkovinu z hovězího. Obě krmiva mají dostatečně vysokou hladinu bílkovin, ale i hladinu tuků, takže věřím, že po vyzkoušení jedné, či druhé varianty krmiva pro psy byudete spokojen.
miroslav hulvan se ptá
30. 7. 2014, 16:07

dobry den , dakujem za vasu odpoved ohladne krmenia 3mesacneho cane corso kde ste mi odporucali prejst z RC na krmivo OCEAN FISH LARGE BREED. Moja otazka znie ci mozem krmit aj krmivom MAITENANCE LARGE BREED ? Pripadne aky je rozdiel medzi tymito dvomi krmivami ? Ci mozem nieco Maitenancom pokazit? Dakujem pekne ...

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 7. 2014, 02:07
Po RC bych doporučil krmit krmivem s vyšším podílem vlákniny, at se nám zlepší peristatika střev. U Maintenance to nemusí úpně dobře dopadnout  a pes tak může dostat po přechodu na krmivo, které obsahuje jenom živočišné tuky, nikolv rostlinné oleje průjem. Může , ale nemusí. Proto bych raději toto riziko eliminoval, přešel na rybí variantu a postupně bych Maintenance míchal s rybou.Podle konzistence trusu bych zvětšoval procento Maintenance. Kdyby trus zřidnul, nějakou chvíli bych opět podíl Maintenance nezvyšoval.  Jak jsem uvedl výše, taková situace nemusí nastat, ale může zvláště u citlivějších psů. A jestliže takovéto riziko je vždy u přechodu z jednoho krmiva na druhé, opatrnosti nezbývá.
Andrea Urbanová se ptá
24. 7. 2014, 17:41

Dobrý den, máme doma 5letého APBT, nedávno se mu udělala vyrážka(DROBNÉ PUPÍNKY PO CELÉM TĚLE), které ho svědí, nevíme moc z čeho.... Občas se mu to takhle v létě dělá a je i pravda, že jsem přešla na nové krmení(Ontario), jelikož nevím, zda to dělá toto krmení, ihned jsem ho přestala podávat a krmím masem. Shodou okolností při objednání šamponu se ke mně dostal časopis s reklamou na FirstMate, proto bych Vás chtěla poprosit o radu, které z této řady krmiv bychom měli zkusit? Mockrát děkuji za radu a přeji krásný zbytek dne, Urbanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 7. 2014, 03:41
Ontario je čeké krmivo, jako kanadské se jenom tváří. To co poúpisujete je jeden z příznaků potravní alergie. Osobně bych nyní nasadil tabletky Dog skin and coat. Dává se jedna tabletka na 10 kg váhy psa a den. Dobré je držet tuto kůru 2 až 3 měsíce. Z krmiva FM bych doporurčil Australian lamb, pacific ocean fish original, nebo FM lamb rice. Jaké dáváte pejskovi pamlsky? Asi bych se jim po dobu krmení FM a doplňkové výživy po dobu 2 až 3 měsíců vyhnul apokud byste bez toho nevydrželi, tak jedině sušené pamlsky, ne konzervované uzením.