Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 115/132)

Šárka Velíšková se ptá
21. 1. 2008, 19:29

Dobrý večer, ještě bych se zeptala, jestli by náš králičí jezevčík kromě fish puppy a v dospělosti brambor s borůvkami mohl i jehněčí s bramborem a rýží? A ještě jeden dotaz, traduje se, že psi brambory nesmí, protože je nestráví. Je to jen mylný přežitek?Děkuji Velíšková. Mimochodem, už se moc těšíme, až začneme baštit Vaše krmivo.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
22. 1. 2008, 05:29
Dobrý večer, pro králíčka by to bylo málo tuku a i bílkovin, pokud byste chtěla Lamb Potato Rice pro něj, pak byste musela dávat třeba třetinu a dvě třetiny Fish puppy. Brambory musí být zpracované krátkým tepelným šokem, kdy se tlakem a teplem otevřou škrobová zrna - želatinizují. Nejde tedy o klasicky vařené brambory. I když pro nemocné psy s alergiemi je pořád lepší volba vařené brambory s jehněčím, než leckterá veterinární dieta.
Markáta Mašková se ptá
20. 1. 2008, 22:15

Dobrý večer paní doktorko. Od vánoc máme fenku BSP. Chtěla bych poradit jaké krmení (- kolik nás bude stát) a v jakém množství by pro ní bylo nejlepší. Niní dochází granule namíchané od původní majitelky a namáčecí těstoviny s řasou. Doktorka tvrdí, že jí nemáme omezovat, ale přeci jenom by měla mít to své množství. Předem děkuji za radu já i naš plišáček

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
21. 1. 2008, 08:15
Dobrý den, jak je fenka stará proím? Pokud je to štěně, vybrala bych jí ve vašem případě (kdy krmení vidím jako dost vzdálené ideálu, ne vaší vinou) Belcando (www.belcando.cz), konkrétně Junior, tam pořídíte 25ti kilový pytel u autorizovaných prodejců za chovatelskou cenu 1690.
Šárka Velíšková se ptá
20. 1. 2008, 21:23

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu ohledně krmení. Máme osmiměsíčního pejska hladkosrstého králičího jezevčíka hnědého s pálením. Krmíme purinou pro plan pro štěňata malých plemen. Pejsek má již několik měsíců suchou kůži a lupy, po vykoupání nebo když leží na zádech je úplně kropenatý a protože má tmavou srst, je to dobře vidět. Jinak nijak extrémně nelíná, žádná vyrážka, nic, jen se občas podrbe. Myslíte si, že to může být alergie nebo kde by mohl být problém? Do jídla přidávám pupalkový olej, ale zlepšení je jen mírné. Bojím se pejska i koupat, aby se problém nezhoršoval.Vážně uvažuji o změně krmiva. Myslíte si, že by to mohlo problém řešit? Co byste poradila a doporučila? Mockrát děkuji za odpověď. Šárka Velíšková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
21. 1. 2008, 07:23
Dobrý den, váš pejsek má především nedostatek kvalitních živočišných bílkovin a tuků, pošlu vám domů to, co jsem o víkendu přednášela na vzdělávacím odpoledni v jaroměřské ZKO. Tam si najdete odpověď, v grafu krmiv by Purina byla písmeno F nebo G. Můj šeltičák měl stejné problémy a to mě přivedlo sem. Tak že o alergii bych nyní nepřemýšlela, pevně věřím, že se změnou krmiva za nutričně bohaté a čisté se vše napraví, vybrala bych mu FM Fish Puppy :-). Nyní se právě naskladňuje, pokud byste si objednávala, zde na stránkách dovozce je kontakt na kancelář, tam vám budou schopni ho zaslat, jinde nyní spíše nebude. Až za pár dní....
Dagmar Mašková se ptá
20. 1. 2008, 10:14

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu či doporučení při výběru vhodného krmiva. Mám dva yorky ve věku 10 měsíců a 3,5 roku. Protože si vzájemně závidí a nejsou drženi odděleně, žerou jedno a totéž krmivo. Vzhledem k potřebám štěněte a původní "vyhublosti" starší fenky byli krmeni lososovou Purinou pro štěnata s přídavkem lososového oleje od Kronchu. Nyní začali krmivo odmítat a tak bych chtěla přejít na nové a opravdu kvalitní. Poradíte mi, prosím, s výběrem od FM či AG? Děkuji moc a přeji pěkný den.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
20. 1. 2008, 08:14
Dobrý den, oba můžete krmit tímtéž, jsou to trpaslíčci a tam to je konec konců záhodno, vybrala bych FM Fish Puppy nebo Arden Grange Prestige či Puppy/Junior světle modrý. Nebudete potřebovat přidávat žádný olej, v krmivu je pouze rybí a rybí/nebo kuřecí tuk, žádná chemická konzervace,m žádné vedlejší produkty, podíl masa je oproti vašemu krmivu 87% a ne  cca 14,5%, určitě se zlepší váha starší fenky.
Jana Chovancova se ptá
19. 1. 2008, 21:33

Dobry den ,potrebovala bych poradit,ktere krmivo bude vhodne pro meho psa z rad firstmatu,slysela jsem same chvaly ,mam psa.am.staforda. je mu rok a pul.momentalne ho krmim fit minem,ale zda se mi ze mu nechutna ,ma plynatost a nepribira na vaze .muzeme mi prosim poradit ktere by bylo vhodne a konecne at ma granule ktere mu budou chutnat a zaroven budou pro neho nejlepsi.predem moc dekuji chovancova.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
20. 1. 2008, 07:33
Dobré odpoledne, právě jsem se ráno vrátila od zlatého ročního retrívra. Vyrostl na Belcandu, pak to bylo por majitelku drahé, dostal něco obdobné vašemu krmení, byl jedna velká plynová koule (protože najednou musel trávit především obilí), pak u veterináře dostal Purinu (od veterináře to pro paní drahé nebylo.....), bylo to stejné a ještě začal ztrácet srst. Nyní po 14 ti dnech na Belcandu plynatost ta tam a srst, věřte nevěřte, krásně hladká a jemná, měl ji jak když hřebenem projedete proti a ty lysiny skoro. Lysiny samozřejmě budou muset zarůst, ale paní už pochopila, jak to vypadá, když pes není z těch, který by se srovnal s obilím a nevyžadoval maso. Vy máte navíc krmivo chemicky konzervované. Vybrala bych mu Maintenance ze superprémií pro začátek.
Gerykova se ptá
18. 1. 2008, 09:59

Dobrý den, mam labradora který ma 3 měsíce a 1 týden! teď váží 9,5kg. zdá se mi že je to málo! prosím nevíte optimální váhu a výšku v tomhle stáří? Pejsek byl z8 štěňat a fenka byla prvorodička!štěnatka byly menší, myslíte že to bude mít nějaký dopad na jeho stáří. Dohoní svou optimalní váhu a výšku nebo bude menší! předem děkuji za odpověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
18. 1. 2008, 07:59
Dobrý den, takto se dá jen teoreticky odhadovat, záleží na konstituci rodičů i štěněte, tato váha je podle tabulek úměrná psovi, který v dospělosti bude mít 30 kilo, tedy se zdá, že pokud je to pes, je opravdu drobnější. Ale spíš se ptejte u zkušených chovatelů labradorů. Nyní záleží hodně na výživě. Uvažte, že na trhu jsou krmiva, kde na to, abyste do pomyslné misky dala 1 kg masa, zaplatíte 52,- Kč a nebo také 1300. O tom to je! Někde máte v 15ti kilovém pytli 23 kilo masa a někde 0,6 kg. Horor, že.
Eva Vošmiková se ptá
17. 1. 2008, 12:20

Dobry den, rada bych se zeptala, ktere krmivo z rady FirstMate je nejchutnejsi. Dekuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 1. 2008, 10:20
Dobrý den,  chutnala jsem jen ultraprémiovou řadu a dobrý :-)))). Předpokládám, že se ptáte, protože váš pejsek zlobí s jídlem, nebo mu chcete dopřát to nejlepší....Napište, jakého máte pejska, co baští nyní, jestli s ním máte nějaké problémy....Pro psa může být nejchutnější to, co je slané a tučné a navoněné uměle, s kvalitou granulí to nemusí u některých psů souviset, s jakou chutí jedí. Čím více byli zvyklí na ochucená krmiva, tím spíše jim neochucené nemusí nic říkat. Byť by obsahovalo 40ti násobek masa . tak tomu je například ve srovnání Chappi a FirstMate, abych vybrala něco, co tu v poradně ještě nebylo. Tak se ozvěte, a´t to dovymyslíme :-))))
Jaroslava Smažíková se ptá
16. 1. 2008, 20:16

Paní doktorko, slíbila jsem, že se ozvu (já, majitelka hubeňoura pointra). Protože se stále odrbává, začali jsme krmit AG jehněčím. Plně krmím od dneška, výsledky zatím samozřejmě nejsou, ale dobrá zpráva je, že granulky chutnají. A taky mne uklidňuje, že v případě jakýchkoli problémů mám blízko úžasného mladého muže, Vašeho prodejce AG, Petra T. Já jsem prošla strastiplnou cestou hledání vhodného krmení a tak doufám, že už to bude dobré a fenka mi to odpustí. Zdraví Vás J.S.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 1. 2008, 06:16
Paní Jarko, my jsme s PT v denním spojení a myslím, že máte o jednoho ctitele navíc. Asi si k vám na jaře udělám cestičku a posedíme pod třešní, pokud byste to unesla. Ještě mi řekněte - jen se odrbává nebo má i nějaký nález na kůži....Psům, co se odrbávají, se fakt nevyplatí nic dát od stolu, moje Sindička se do minuty drbě třeba po kousku kuřete, jindy zase ne, už jí nedávám nic, jen konzervy od Belcanda občas, tam se nic neděje. Uvažuji, že ´budu vařit z granulí, ale jen z těch, co nenakupují obilí v Číně :-).
Dana Dekojová se ptá
16. 1. 2008, 20:14

Dobrý den, máme 6 měsíčního rhodeského ridgebacka, který je od 4 měsíců krmen FM holistic. Za poslední měsíc již podruhé trpěl velkými průjmy - dle veterináře virového původu, léčen antibiotiky, nyní se situace znovu opakuje. Vzhledem k tomu, že má velký apetit a je v podstatě stále hladoví, je pro nás velmi obtížné určit správnou denní dávku krmiva (zatím třikrát denně). Napadlo mě, zda jeho špatná imunita nemůže znamenat, že dostává málo. Fyzicky vypadá dobře, roste, má 28 kg. Můžete mi prosím poradit. Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 1. 2008, 06:14

Dobrý den, váha vašeho noháče je fajn, spíš bych i řekla, že to je macatější štěně nebo že pejsek bude mohutný, teorie říká, že v dopělosti by mohl mít asi 45 kilo, když je to teď takto, což je myslím u ridgebacků u těch psů z mohutných. Tak že jinak evidentně prospívá, krmit můžete třikrát denně dál, možná bych už brzy začala holistic míchat buď s Lamb Potato nebo Fish Original, případně bych vystřídala Fish Potato Lerge Breed. Ať chlepac nezačne kulhat z rychlého růstu. Něměl by přibárat více jak tak kilo a půl za týden, spíš i méně v tomto věku. Má půl roku na to, aby přibral 9-10 kilo, samozřejmě to nepůjde exponenciálně, teď ještě poroste rychleji. Virový průjem je něco, s čím se dá opravdu bojovat leda podporou imunity, snad i šetřením pejska tím, že nebudete chodit příliš tam, kde je velká koncentrace psů, což se může lehko říci a hůře provést, podle toho, kde bydlíte.

Neviděla bych to nijak dramaticky s otázkou možné snížené imunity, výživu má maximální, pokud byste chtěla imunitu posílit doplněkem stravy, podobně jako pro lidi je třeba Preventan, doporučuji Cani Immun od německé firmy Ani Vital, najdete tyto tabletky zde v eshopu doufám a nebo na www.belcando.cz. Osobně věřím, že pomohly mé feně, která prodělala dvě ataky toxoplasmózy a vypadalo to, že umře. trpívala jako štěně na rýmy, záněty spojivek, teď už má svatý pokoj, moéžná by to tak bylo stejně díky přirozenému vyspění imunity, ale Cani Agil prokazatelně v klinických testech posiluje imunitní reakci jak protilátkovou, tak buněčnou a přispívá k "silnější" imunitě. U juniorů to považuji za výtečnou věc. Musí s námi žít v prostředí které je možná více zavirované a zabacilované :-), než příroda původně předpokládfala, navíc se do toho pletou šlechtitelské metody :-) a relativně sterilní odchov štěňat ...

Hana Břeštáková se ptá
16. 1. 2008, 19:19

Dobrý den paní doktorko,potřebuju radu ohledně naší 9-ti měsíční fenečky Jack R., je to pejsenka běžné aktivity(resp.hyperaktivity:-), rádi bychom jí dávali dobré dlabání,co nám doporučíte? Vybíravá není, díky moc za radu.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 1. 2008, 05:19
Dobrý den, tak že pro 9ti měsíční rtuť bych vybrala High Performance, Fish Original Puppy, Chicken with Blueberries. Podívejte se na www.ardengrange.cz, tam je to o stejném obsahu masa, čistotě a hypolaergenních surovinách, mají hodně koncentrovanou energii, tak že tam si pro prcka vyberete i Lamb Adult nebo totéž lososa. Ještě tak na dva měsíce bych jí ale od nich dala Prestige. Ještě mrkněte na www.belcando.cz, tam zase stejně masa a čistého, je tam úžasný Finest Croq, kuře, kachna, sleď s játrovou omáčkou, mohla bych i jejich Puppy.
Havlínová Draha se ptá
14. 1. 2008, 12:55

Dobrý den. Objednala jsem si AG adult jehněčí a kuřecí. Je vhodné tyto krmiva smíchat nebo je lepší dávat každou recepturu zvlášť? Děkujiˇ.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 1. 2008, 10:55
Klidně míchejte, dva druhy masa v misce, to je super, my často mícháme i tři.
Jarka Popková se ptá
14. 1. 2008, 12:29

Tak mi to asi nějak nemyslí - může ten kousek tvrdého chleba zažívání uškodit? No a k tomu sušení chleba, i té "malé" dračici docela trvá, než to schroupe - granulky polyká celé, chleba kouše. A brát něco ze stolu, z kuch. linky i z toho radiátoru prostě nesmí a respektují to. Nepovažuju to za výcvik, spíš výchovu, že to se prostě nedělá. I když jsou to psi domácí a mají nás omotané kolem pacek, znají určené meze a pravidla. Neříkám, že to občas nezkusí, ale to spíš když něco móóóc dobrého držím v ruce.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 1. 2008, 10:29
Uškodit nemůže, když není alergie na pšenici...to bychom byly omezenci, kdybychom řekly, že ano :-). U nás se taky nekrade, i když třeba morče by se asi ukradlo stůj co stůj. Šeltík ne, boxerka ale ano. Tak ještě že ho nesušíme na topení, kvíka jednoho :-)
Ondřej Rýž se ptá
13. 1. 2008, 13:37

Dobrý den. Paní doktorko děkuji za Vaši odpověď. Ta nás uklidnila a potěšila zároveň, že náš medvídek je "normální". To že ještě poroste je nám jasné. Při procházkách občas potkáme jiné berňáky a velikostí se už s nimi může celkem rovnat, ale chybí mu ta jejich mohutnost (osvalení) jestli se to takto dá pojmenovat a tu při svém apetitu určitě ještě nabere. Biocal dnes došel a další už kupovat nebudeme. Asi zbytečně kupujeme něco co máme v kvalitních granulích. Tak ještě jednou díky za odpověď i za informace na těchto internetových stránkách.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
13. 1. 2008, 11:37
:-))))))   Právě chystám povídání pro vzdělávací odpoledne na "cvičáku" v Jaroměři a je mi fajn při pomyšlení, že se najdou lidé, kteří nejsou hluší a slepí a svědčí to "játrům jejich psa" :-))))))))))). Tak přeju i vám, abyste si koupili  v tomto směru slušnou večeři.
Ondřej Rýž se ptá
12. 1. 2008, 14:16

Dobrý den. Máme doma 9 měsíčního psa BSP. Nevím jaká má být jeho hmotnost podle tabulek v tomto věku , ale náš medvídek má nyní 39 kilogramů. V kohoutku měří 63 cm, pohyb má převážně po naší zahradě a pak na procházkách s námi. Nyní v zimních měsících ho krmíme Maitenance Large Bred Puppy, kterou mícháme s "borůvkama" v poměru 2 ku 1. Předtím měl Lamasko sensitive taky míchané s borůvkama ve stejném poměru. Teď denně dostává 600 gramů (nevím zda je to dost nebo málo), které má rozděleny na tři dávky. S krmením nikdy problém neměl k misce vždy přiletí a dokonale jí během chvilky "vyluxuje" a čeká jestli ještě nebude přídávek. V pěti měsících měl úraz, když spadl na pravý bok. Naštestí si nic nezlomil, ale tři týdny kulhal na pravou zadní tlapu. Pan veterinář říkal, že se mu následkem toho pádu vytvořilo velké množství kloubní tekutiny, která se postupně vstřebá. Jak jsem už psal po třech týdnech byl v pohodě. Od toho úrazu mi pan veterinář doporučil přidávat přípravek Biocal Plus, který dostává až do teď 20 tablet denně. Kromě toho mu od dvou měsíců denně dávám tabletu CaniAgil na klouby. Nevím zda našeho psa nedržíme v krmení hodně zkrátka a nedáváme mu málo. Apetit má na všechno, občas dostane kousek tvrdého chleba na zuby nebo žvýkací kost, kousek jablka nebo mrkev. Jinak když si s ním nehrajem nebo není na procházce chodí po zahradě a hledá něco k sežrání (požírá kytky, keře a zkouší i plot - dříve to mohlo být způsobeno výměnou zubů, ale ty už má teď všechny vyměněné a v tom ožírání pokračuje pořád). Myslím že se mu věnujeme dost a z nudy by to být nemělo, tak jestli ho opravdu nešidíme v té dávce. Děkuji za vaši odpověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
13. 1. 2008, 12:16
Dobré odpoledne, no, dá to zabrat, že, 9ti měsíční medvídě :-). Váš mail vidím jako čistě pozitivní včetně těch snah sežrat kytky a plot. Je vidět, že má pejsek temperamentu na rozdávání a chová se úměrně věku, máte tedy dobře ošetřované a zdravé štěně. jen snad aby těch kytek nesežral moc a neměl chudák průjem nebo se dokonce nepřiotrávil a když sežere plot, musí si uvědomit, že bude konec svobody. Tak mu to dejte přečíst, že to vzkazuje zlá teta z Hradce Králové. A ještě vzkazuje, že Biocal by nedávala v žádném případě, pokud je pes krmen kompletními granulemi této kvality. Vápník a fosfor ostatně bývá vyvážen i u těch krmiv, kde to je jinak asi tak jejich jediné plus. To už si nedělám legraci. Jiná situace by byla, kdybyste doma vařili maso s přílohou, pak je v krmné dávce výrazný nerovnováha v poměru vápníku/fosforu, protože je vápníku nedostatek a fosforu přebytek, což vede k odvápňování kostry. Stejný efekt má paradoxně nadbytek vápníku a ten vy nyní způsobujete podávání tablet. Pana doktora k tomu jistě vedl ten úraz, ale .... pokud by se musel organismus vyrovnat s hojením například tříštivé zlomeniny, kde těch defektů k zacelení je hodně, i tam bych upřednostnila kvalitní kompletní stravu s vyváženým obsahem organického vápníku a nepřidávala vápník žádný.Prostě ke granulím nepatří. Jsem ráda, že se tímto krokem pejskovi nezpůsobily růstové obtíže, krmná dávka je zřejmě perfektní i co do velikosti, váha se takto teoreticky zdá úměrná, samozřejmě neposoudím do detailu, záleží na mohutnosti kostry a pod., ještě vás čeká, že budete na hmotnosti denní dávky přidávat, ale už jen pár měsíců a pak bude zase klesat, 55ti kilový berňák bude baštit to, co váš junior nyní. To pro útěchu. Tak tabletky dokrmte, ale ne po dvaceti, ale po dvou na den. A plot je otázka bujnosti, nezapomeňte,že i roztomilý medvídek bude potřebovat trošku té poslušnosti, máte výhodu, že většina nutných věcí půjde vašemu mackovi salašnickému skoro sama.
Jarka Popková se ptá
11. 1. 2008, 10:22

Zdravím všechny příznivce FM a spol. Také není den, kdy bych sem nenahlídla. S tím čištěním zubů - nevím jestli náš přístup není špatný, ale kdysi mi někdo poradil, že na čisté zoubky je dobrý sušený (tvrdý) chleba. "Holky" už se večer po krmení řádkují u radiátoru, kde se krajíčky suší a každá dostane čtvrt krajíčku. Stačí říct "čistit zuby" a už jsou ve střehu. Tak teď nevím - je to špatně?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 1. 2008, 08:22
Jdu dát sušit chleba!  Asi to je zb ytečné rozebírat, jak všichni, co sem chodíme víme, psi netrpí na zubní kaz, ale na zubní kámen, ten se tvoří, když na zubech ulpívají zbytky potravy ve spolupráci s pH slin, tak že..........odrbat tenhle povlak a mít dobré pH a zuby jako vlk! Jestli holkám ten chleba vydrží aspoň dvě minuty, ten mechanický efekt by tam asi byl, ale co máme dělat my, co máme psy, kteří takovou věc, jako je 35 cm dlouhá tyčka z kůže o průměru 4 cm po několika nesmělých oťukáních soukají jícnem, jako by jim nikdy nikdo nedal najíst.Tady je Jarčin chlebík krátký, přátelé. A to už se vůbec neptám, jestli holky celý den chodí kolem toho chleba na topení a říkají si, ne, ne, te´d ho nesežerem, počkáme, až dostaneme.....Jdu si střihnout několik cviků poslušnosti, preventivně. Doufám, že ne jen já,ale i psi.