Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 117/132)

J. Smažíková se ptá
7. 1. 2008, 18:36

Paní doktorko, nedávno jsem s Vámi konzultovala krmení pro fenku pointra. Krmili jsme ji jehněčím od fy Ance a jehněčím proto, že trpěla na vyrážky.Její stav se skutečně zlepšil, ale přestože 3letá fenka spotřebovala za den 500 g krmení (váží 25 kg) a ještě hubla, zdálo se mi, že ji krmíme něčím prázdným. Po poradě s Vámi jsme začali krmit FirstMate Maintenance Normal activ pro dospělé psy. Zpočátku moc nechtěla, ale krmení jsem jí trochu zvlhčila a už jsme zase v podobné situaci. Začali jsme 300 g, teď ale dostává už 400 g a zdá se mi taková "nenažraná" a vystupují jí obratle na páteři, má propadlé břicho, zkrátka to vypadá, že by sežrala zase 500 g. Je to možné? A navíc se jí objevila opět docela agresívní vyrážka. Ale může to být i tím, že o Vánocích semtam slupla od návštěv něco nepatřičného. FirstMate krmíme asi 6 týdnů. Myslíte, že na kýžený výsledek je ještě brzo?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
8. 1. 2008, 04:36
K té vyrážce, pokud nesnáší třeba lepek nebo kuře, může to být i po Maintenance. bylo to tak od počátku, co jste krmila Maintenance, nebo až po těch Vánocích? Jestliže je fena celodenně venku a je hodně pohyblivá, nervní, pak i těch 500 gramů může být. Pokud by vyrážka byla už od počátku, co krmíte Maintenance, pak bych doporučila kalorickou verzi jehněčího Arden Grange Adult Lamb. Nemá fenka průjmy? Někdy se hubený pes lépe nasvalí po receptuře chudší na bílkoviny i tuk, zvláště ten, který na průjmy trpívá....Tak se ozvěte, vymyslíme něco. Také bych krmila dvakrát denně, ráno třeba o něco menší "půlku".
Oldřich Dobrozemský se ptá
4. 1. 2008, 18:51

Mám 4 měsíčního pejska německého ovčáka a začal mu růžovět čumák, u jeho předků to není, krmím Proplan Purina Athletic. Nevím si stím rady ,z počátku jsem si myslel že ho má odraný , protože pořád s ním čichá po zmrzlém písku, který má ve výběhu, prosím poraďte ,děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
5. 1. 2008, 04:51

Tady vám bohužel neporadím, ze ztrátou pigmentu se u psů krmených našimi krmivy nesetkáváme, naopak, pigment se nutričně bohatou stravou vylepšuje, tak že ze zkušenosti mluvit nemohu a veterinář nejsem, abych se zkoušela dohadovat o nějakých jiných příčinách, než je výživa. Snad se nezlobíte, navrhnout bych mohla leda zkoušku krmiva bohatého na maso - což jsou všechny "naše" značky (FirstMate, Belcando), nejbohatší na vit.A je pak Arden Grange, www.ardengrange.cz, kde bych volila Puppy/Junior Largee Breed.

Havlínová Draha se ptá
3. 1. 2008, 07:41

Dobrý den. Ještě mi prosím poraďte pro jorkšírku nějaké pamlsky. Ty srdíčka s rybou jí nechutnají a v nabídce vašeho internetového obchodu jsem nic jiného nenašla. Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
3. 1. 2008, 05:41
Tak my momentálně máme vyprodáno, takové 4cm kostičky od Arden Grange, losos, jehněčí nebo kuře. Hledejte pamlsky bez chemie a barviv hlavně, napadají mě pro jorka třeba sušené kousky střívek od firmy Mapes, je to měkké, malé, mají i s mrkví a jorka s tím nepřekrmíte.
Michaela Mlčochová se ptá
2. 1. 2008, 20:29

Teda paní doktorko, jste prostě třída!!! Já sice sedím u PC protože musím - daně už zase začínají svůj kolotoč, ale že Vy hned odpovíte to bych nečekala!!! O borůvky přijít nechci, jsem s nimi maximálně spokojená, asi pak jak budeme více běhat a běhat a skákat tak zkusím to Vaše 2v1. A té malé berušce tedy můžu dát taky hned borůvky, nebo raději puppy ?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
3. 1. 2008, 06:29
Radši puppy, prosím, modrat bych jí nechala tak od pátého měsíce. S tím temperamentem máte určitě pravdu, tak že jsem te´d v pokušení, nasypat si do jogurtu - třeba ty borůvky. Abyste nemyslela, že jsem úchyl a sedím tady pořád, ale opravdu zrovna pracuju a pracuju a bez klávesnice už to neumím. Já vám ty dvě borderky skoro závidím, kamarádce ty dvě šeltinky....Jsou to skvělí psi. Nemám slabost pro ty, co se pořád musí hlídat, kde se začnou prosazovat, koho pokoušou a kam utečou. Miluju tu jistotu, že kdykoliv se podívám, ta šeltičí očička tam jsou, byť tělíčko opisuje kruh o průměru 10 metrů kolem mě a to potřicátépáte. A miluju, když pes mistrně ovláda analýzu a syntézu toho, co je pro něj podstatné, chápe souvislosti tak, až člověka mrazí a při tom to nezneužívá k mocenským bojům. Jen je pak náročné dávat si pozor na svoje chyby, které takový pes neodpouští, viďte. Kupodivu, mám takovou i boxerku, by´t v tom přemýšlení nedosahuje šeltičánkovi ani po kolínka a povel v zátěžové situaci se jí musí dávat jako povel, zatím co šeltičce čím horší situace, tím více stačí jen naznačit. tak si ty pejsandy vytoužené užívejte moc moc, ony vás budou určitě, mají štěstí!
Mlčochová Michaela se ptá
2. 1. 2008, 19:59

Přeji krásný nový a hlavně úspěšný nový rok 2008 Vám všem. V září loňského roku jsem Vás kontaktovala s radou jak krmit svou zcela neunavitelnou a šílenou borderku (tenkrát jí bylo cca 6. měsíců). Dnes má naše malá slečna právě 10. měsíců, baští si na Vaše doporučení "borůvky" a je snad ještě aktivnější a střelenější. Už se nemůžeme dočkat jara, to už nám bude rok a můžeme začít trénovat a běhat agility s plným nasazením. Doporučovala jste mi, abych pak přešla na Arden - jehněčí, že bude pro ní kaloričtější, takže to pak zkusíme. Teď v pátek si dovezeme druhou střeštěnou borderku (fakt ten vtip, co se říká, co chybí v rodině kde je jedna borderka - odpověď zní - druhá - funguje!!!!!) a pro tu asi na začátek vezmu od Ardenu krmení pro štěněta do 4. měsíců a pak ji převedu taky na borůvky, aby to měly holky stejné a nehádaly se mi u misky. Co myslíte, neudělám chybu ????? Jo a tu stálepíšící paničku černého labradora a dvou kluků šelťáčků jsem konečně přesvědčila, že by je mohla krmit něčím tak dobrým jako FM nebo Arden !!!!!

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
3. 1. 2008, 05:59
Dobrý večer, děkujeme za přání a přejeme spoustu krásných psích a lidských setkávání, hodně energie na blbinky, co nás drží nad vodou :-) a vůbec vše dobré. Už nevím,jak jsem se vyjádřila, myslela jsem to tak, že od Arden je k dispozici kalorické jehněčí, což je výjimka, není nutné přecházet, borůvky, Holistic, Fish puppy míchané s Lamb potato, to vše je pro vaše šílence bezva.  Samotné FM jehněčí by jim bylo málo, musela byste přidat na dávce. S Arden jsou zatím zkušenosti velmi dobré a přesvědčivé i u nemocných pejsků, i u odchovů štěňat, skákat od jednoho k druhému, to bych nedělala, pokud nechcete přijít o borůvky a přitom využít to nadupané jehněčí, pak bych to míchala 2 v 1. dělám to taky tak, pšššt. Paní Šeltičáková-Labradorová - snad si ona pokecala stejně dobře, jako já s ní. Ď.
Havlínová Draha se ptá
2. 1. 2008, 16:45

Krmím naši 1.5 roční fenku jorkšírského teriéra Arden Grange jehněčí. Ty jí chutnají, nyní snědla třetí 2.5 kg balení. Mám ji krmit pořád stejnými granulkami nebo je vhodné krmivo obměňovat, případně prosím o radu čím vystřídat. Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
3. 1. 2008, 02:45
Á, paní Jorková, přeju příjemný nový rok! Vyměnila bych v rámci značky, každé maso má trošku jiné spektrum aminokyselin, tak aby se to hezky vyvažovalo, losos  nebo kuřátko jí také bude šmakovat.
Petr Malecek se ptá
2. 1. 2008, 14:33

Zdravim, rad bych si nechal poradit granule pro bavorskeho barvare, ktery ma rok a pul a necelych 20kg a vubec nechce jist, sni jen kolik one chce, rozhodne vklidu sni jen par granuly a necha plnou misku. Ted mel proplan steneci a celkem dobry, pak lososi a ty mu chutnali a ted performance kureci a to mu moc nejede. Dekuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
3. 1. 2008, 12:33

Dobré odpoledne. Tak jsem vám tak krásně napsala :-) a on spadl Internet a je to v háji. Tak že to zkusím znova stejně kráááásně :-). Víte, on ten váš pejsek zkouší, co by se s vámi tak dalo, jak se s vámi dá manipulovat. On si myslí, že vás odměňuje, když něco sní, cítí z vás tu nervozitu, je to taky bezva hra, ofrňovat a nutit toho,kdo by mohl milostivě nechat jemu, poslednímu ve smečce něco k jídlu, aby naopak ještě přidal, donesl něco jiného....Dostává něco kromě granulí? Když sní pár granulí, co uděláte? Necháte ho "haldovět" do příštího krmení? Nebo mu misku necháte? Nebo něco přidáte, jestli by to nebylo lepší? Je využíván pracovně? Jak je na tom s poslušností? V těchto dnech komunikuji s paní majitelkou krásného berňáčího štěňátka. Pejsek je velice chytrý a hravý, sežral by všechno, co najde, chlebem počínaje a papírem konče. Ale granule jí, jen první dvě tři porce, pak chce jiný druh, a dostal ho. Pak chce vařené kuře a dostal ho. Pak odejde od misky s vařeným kuřetem a prostě ho nesní¨. Když mu ho panička vymění za tuňáka, napapá se. Ale druhý den už nechce ani tuňáka. A hubne a hubne. naštěstí si paní majitelka dala říci, znervózněla a přistoupila na to, že to nepůjde jinak, než že psí rozumbrada dostane hranice. O chuti to u něj jak vidno není. U vašeho pejska se obávám, že také až tolik ne. Umíme vám nabídnout krmivo, kde ve 300 gramech granulí, což by asi tak byla jeho denní porce najde minimálně 450 gramů kvalitního masa, což je normální množství, které bychom mu dali, pokud bychom mu chtěli vařit. Snad by to mohl být rozdíl pro jeho jazýček, když má masa 80 gramů. Ale možná, že by nejraději krmení, kde je masa gramů 12 ve 300 gramech, zato hojně ochucené a navoněné a osolené. Ten berňáček ale jasně ukazuje, že mu jde o něco jiného. Nyní paničce podává tlapky, kroutí udiveně hlavou - a ty nepůjdeš celá zoufalá hĺedat, co bys mi dala? Nepůjde, jsme dokonce domluveny, že si hocha nebude ani všímat, odkáže ho na místo několikrát během dne a bude si na tom laskavě, ale důsledně trvat. a hrát si bude, ano, ale až bude sama chtít a v nejlepším hru skončí, hračku si vezme a půjde se zase na místo.  Tak to mu sdělujeme, že to není on, kdo určuje režim. už začíná chápat, nepřestává se divit, že mu nevychází, co mu vycházelo, ale misku už vyjel do dna. Smůla, že v ní bylo jen málo, usmíváme se tomu v duchu a doufáme, že za týden bude jíst tak, že z něj vyroste pořádný pan Pes. Podumejte o tom, napište, co jsem trefila a co ne a můžeme zkusit na něj vymyslet plán. Mohu se prosím ještě zeptat, odkud jste na naše stránky přišel, jak jste se o nás dozvěděl? Pokud se vám to nechce ventilovat zde a jste ochoten odpovědět, prosím o větu na

 4tlapky@seznam.cz. Je to pro nás důležité, snažíme se dát lidem vědět, že mezi ohromnou nabídkou krmiv na trhu jsou některá, která jsou tak trochu "jiná" a zpětná vazba je pro nás o to důlěžitější, že pracujeme s nekomerčními firmami, kde finance jdou do obsahu pytlů, nikoliv do marketingové podpory.....Díky moc.

karla se ptá
1. 1. 2008, 17:55

Dobrý den, ráda bych přešla na některé z vašich krmiv, mám chovnou fenu královského pudla. Co mám vybírat, abych brala v potaz i případný odchov štěńátek, jsou nějaké rozdíly mezi Belcandem, FirstMate a Arden Grange v recepturách pro březí feny a jaké? jaké máte praktické zkušenosti prosím? Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 03:55
Ptáte se velmi pěkně, děkujeme. Díváte se dopředu, to je fajn. Pro březí feny je určeno FirstMate High performance, Belcando Puppy nebo High Energy, Arden Grange Weaning /Puppy nebo Prestige. High performance, Belcando Puppy a Arden Weaning /Puppy jsou pak určena i jako první pevná potrava štěňat a jejich odstav. Belcando Puppy je cenově nejméně náročné, obsahuje komplex pro podporu imunity štěňat, syrovátku, granulky jsou drobné a dobře se rozmáčí. FM High Performance je dostupné i v 20ti kilovém balení, granulky jsou o něco větší, než u Belcanda a Arden a rozmáčet je dá trochu práci. Arden Weaning/Puppy se dá lehce rozšlehat vidličkou na kaši. Obsah živin je ve všech téměř shodný, Arden je bezlepkové. Není problém právě pro snadnou přípravu kaše začít Arden a pak přejít po dvou týdnech případně na krmivo, které baští fena nebo kterým chcete štěňátka vybavit do nových domovů. V době odběru  štěňátka velkého pudla mohou být krmeni už i Arden Puppy/Junior Large Breed nebo FirstMate Fish Puppy, u belcanda zůstanou měsíc dva na Puppy a pak je čeká Junior do ukončení růstu.
Dagmar Laníková se ptá
1. 1. 2008, 16:52

No, jde mi o to, aby byli psi v pohodě, proto hledám jiné granule a proto jsem vybrala FM. Spíš mě vyděsilo to číslo! Holt jsem jedna z mnoha, která věřila reklamě...Tak mě napadá, já jsem přesně ten majitel, co dává sumy za granule a ještě za kloubní výživu a přitom všechno špatně...:-( Nakonec jsem si pro šeltíky vybrala FM jehněčí s bramborem a rýží nebo Arden Grange jehněčí s rýží. Ještě jednou veliké díky za Váš čas a ochotu!

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 02:52

Jestli trénujete a jsou hodně venku, vezměte jim spíš Arden kvůli kaloriím, nebo Lamb potato na přechod a pak míchejte s Fish puppy nebo Chicken Blueberies. Díky za hezké dnešní odpoledne s vámi, pomazlení labrošovi a šeltičkám podle jejich gusta, třeba jen zlehka, zlehýnka.

karla se ptá
1. 1. 2008, 16:37

Dobrý podvečer, chci vám napsat, že jsme dnes měli na klinice na převážení toho výmaráčka hubenýho...pamatujete. Naprosto odmítal jakékoliv granule, je na Natures Variety, má druhý pytel a poprvé v životě se dostal přes 30kg, má tedy přesně 32! Měl před tim tak ani ne 28.Navíc prý se na misku hystericky těší. Majitelka je moje dobrá kamarádka, je z toho v šoku. Tak že to píšu novoročně netradičně do poradny, aby se to dostalo i k dalším páníkům.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 02:37

tak to je radost, musím říci, že tu mám taky dobrou zprávu a zrovna z vašeho kraje, ze severních Čech :-).  Lousianský leopardí pes, asi dvouletý, hubený na kost, s výrazným ekzémem na krku, krvácejícími okraji uší, častými průjmy, při tom prokazatelně krmen zátěžovkou Nutramu. Po změně majitele a nasazení Lamaska Senzitiv přibral během necelých dvou měsíců přes 5 kilogramů, přitom jde o pejska drobnější stavby těla. Ekzém je pryč, průjem též, uši zahojeny a nálada mu stoupá úměrně s probouzením  leopardího sebevědomí. Podotýkám, že paní majitelka přecházela na krmivo přes rýži, téměř granulku po granulce. tak měl pes rozjitřené trávení. tak že zdar nejen výmarům!

karlinka se ptá
1. 1. 2008, 16:33

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za činnost, jíž se věnujete a to konkrétně za tuto poradnu. Konečně se chovatelé, kterým není jedno, čím svého psa (kočku) krmí mají možnost dozvědět fakta, která jsou pro laika prakticky nezjistitelná. Mám doma rok starého basenjiho a odrostlé štěně z útulku. Co se týká basenjiho: při pročítání dotazů a odpovědí na vašem webu jsem si velmi INTENZIVNĚ vzpomněla na horké chvilky, které jsem s ním v jeho štěněcím věku zažila. Nechtěl žrát, třeba dva dny nevzal NIC do tlamy a pak byla velká oslava, když snědl třetinu toho, co měl. Vyzkoušela jsem X druhů granulí (pro plan, eukanuba, hill's, orijen, calibra, ontario dokonce ze zoufalosti několik druhů (promiňte mi ten výraz) "shit" granulí ze supermarketu, už bylo jedno jaké, hlavně aby je jedl. X pytlů jsme jich odvezli do útulku (z kterého jsme si nakonec vzali i druhého pejska), protože jedl pouze první porci. To samé s konzervami, dokonce ani vařené nejedl, třeba i čistého vařeného kuřete snědl hrstičku a zbytek nechal... Těžko se tomu věří, kdo to nezažil není schopen si to představit, prostě nežral. Byla jsem zoufalá a bylo mi do breku pokaždé, když zvracel z překyseleného žaludku. Zdravotně byl naprosto v pořádku, byl naopak velmi aktivní, měl sice hezkou srst, ale měl lupy a drbal se a byl hubený jako koza. V zoufalém hledání jsem narazila na internetu na vaše stránky a objednala po jejich prozkoumání FirstMate Potato & Chicken with Blueberries, "další granule", které nebude žrát :-) Je možné, že už si řekl, že už té anorexie má dost, ale velký díl připisuji právě FirstMate, protože se krásně rozbaštil. Sice z něj žádný přežírka není (což je na jednu stranu taky dobře), ale dohání, co zameškal. Přestal se drbat a od té doby, co FM krmíme ani jednou nezvracel. Co se týká druhého pejska, kterého máme z útulku: téměř úplně mu chyběl pigment na nosní houbě a z tlamy, podle mého ústudku to bylo rozhozeným trávením, mu neuvěřitelně páchlo. Rovnou jsme ho začli krmit FirstMate Potato & Fish Puppy. Po prvním pytli, který naši kluci baštili spolu se mu dobarvil čumák, začal růst jako z vody a zmizel ten hrozný zápach z tlamy. Byť je bílý, leskne se jako zrcadlo, stejně jako náš basenžák, kterému teď z legrace říkám, že je jak velurový :-))) Moji psi jsou živoucím důkazem kvality tohoto krmiva.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 02:33

Já děkuju Vám , z každého takového dopisu máme velkou radost, protože to znamená, že těch, kteří pochopili, je víc a víc.

karla se ptá
1. 1. 2008, 16:15

Dobré odpoledne, omlouvám se, že otravuju na Nový rok. Právě jsem se ale vrátila od kamarádky, která byla se svojí fenkou na veterině. Fenka trpívala na záněty močových cest, od té doby, co krmí FirstMate, je stav podstatně zlepšen. Nyní jí byly v moči nalezeny struvitové krystaly, bez klinické symptomatologie a v malém množství. Kamarádka si samozřejmě odnesla konzervy veterinární značky. Dívaly jsme se na složení: obiloviny, oleje a tuky, maso a vedlejší masné produkty....Namíchlo mě to moc. Nespecifikované složení, převahou obiloviny a z masa "kopyta". Tím se má předcházet zánětu močových cest? Proboha! Že by fena měla mít pitný režim, o tom u lékaře řeč nešla! A s kamarádkou jsme při tom došly k tomu, že opravdu feně omezovali pití, venčit chodí z x-tého patra paneláku. Konzervy vrátí, pití nechají k dispozici a budou chodit častěji ven. Píšu to sem proto, že třeba si zde najde někdo další pro sebe něco, co ho postrčí blíž k rozumu. Vás se chci zeptat, jestli jsem to s tím složením nevzala moc příkře. Jinak jsem se dívala, že konzervy té značky pro psy s kloubními obtížemi, s cukrovkou, jsou stejně "kvalitní". Co je "kloubního" na zavařených játrech, to tedy nechápu. A ta cena! Jestli takto dělají z lidí hlupáky i v potravinách, tak potěš. Vidíte, novoročním předsevzetím u mě bude - číst obaly všeho, co dám do košíku. Tak.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 02:15
Hm, bohužel, vzala jste to dobře. Ze zákona je dovolena takto deklarovat složení krmiv, cituji: uvedení názvů skupin krmných surovin - používáno obvykle u krmiv nižší kvality. Jde tedy o směs převážně obilí, nevíme jakého, může být každá šaržě cosi jiného, v kvalitě jakékoliv, krmné..., tuky nízké kvality a masa malinko, navíc kontaminovaného "odpadními" produkty.  takové krmení pohotovost k zánětům nesníží, pH moče také neupraví do žádoucích mezí, jestliže pes tráví rostlinné bílkoviny. Ovšem dobrý marketing dokáže divy a důvěra v akademické vzdělání leccos posvětí.  Vzpomněla bych případ feny se stařeckou cukrovkou, na krmivu pro diabetiky stejné značky, o které nepochybně mluvíte, tloustla a stále rostla dávka inzulínu, navíc nechtěla krmivo přijímat, tak že hrozila hypoglykémie. Dostala Fish Poatato senior, vysoce kvalitní bílkoviny v nižším množství, málo škrobů v dietní formě, tuky jen nejkvalitnější a velmi omezeně, vláknina, enzymy. V podstatě naprostý opak toho, co měla.  Jako by tomu mělo být u lidí stejně nemocných ( a často není). Hmotnost se snížila, dávka inzulínu taky a fena jedla s chutí. Co dodat....Děkuju vám za zájem o to, čím se tady zabýváme, té fence jste pomohla. Předpokládám, že i k FirstMate jste ji přivedla....Mějte se fajn a ať se vám v novém roce daří, na co sáhnete.
Dagmar Laníková se ptá
1. 1. 2008, 15:09

Jejda, snad jsem něco neprokecla...když já si "do huby nevidím"! Určitě přijeďte, aspoň tam bude víc pejsků z tvz. zbytku světa!:-) A určitě běhejte! Ale prodávejte taky, ať je těch spokojených páníčků a zdravých hafanů co nevíc! Teda, jenom sedmina? To je děs! A to jsem si myslela, že to jsou docela dobrý granule...ach jo...

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 01:09
No, dobrý, záleží, o co vám jde. Propagaci mají dobrou, leckterému psovi postačí. Je to pak o principech á la: můj dědeček snídal špek a slivovici a dožil se 90, tak proč bych to já měl dělat jinak....A je to i o financích, jestliže krmivo, které obsahuje v 15ti kilovém pytli 2,25 kg masa stojí víc než to, které ho obsahuje 23 kilo, není někde něco ok. To mluvím obecně, i když to číslo 2,25 sedí přesně na jednu značku a těch 23 zase na "nás".
Dagmar Laníková se ptá
1. 1. 2008, 14:48

Tak přesně na ten tábor jezdíme, už jsme byli dvakrát a nemůžu se dočkat dalšího!!! Je to tam vždycky moc příjemný, lidi fajn, nikdo se s nikým nehádá, navzájem si fandíme v igelitění, do toho moji další favoriti kraťandy, perfektní organizace, prostě paní Plíštilová a spol.(Pavel Košek, Iva Patáková...)nemají chybu!!! I labrador vepřador je tam jako ryba ve vodě!:-) Labíka zatím krmím PROformance Adult a šeltičky ProPlanem Adult.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 12:48
No, tak já jsem nechtěla jmenovat, tak my se na vás přijedeme kouknout, jestli nebude vadit placatý boxeří čumák, možná, že placatka sametka už v létě bude něco umět, záleží na tom, jestli panička bude jen prodávat granule nebo taky běhat... S krmením - tak že opatrně, míchejte, masa sedmina než dostane te´d. Šeltindy by byly to samé.
Dagmar Laníková se ptá
1. 1. 2008, 14:15

Paní doktorko, budu se opakovat, když Vám zase poděkuju za tak rychlou odpoveď! Přečetla jsem si Váš článek o kloubech a výběru vhodného krmiva a hned jsem se letěla podívat, co že to vlastně těm mým parťákům dávám v granulkách. A přímně, i když pořád nějak nepoznám(no, trochu snad jo), zda baští šmejd nebo aspoň z části kvalitu, už se těším, až jim nasypu FM!:-) Mrkla jsem se také na ten Caniviton a jestli je pravda, co píšou na etiketě, tak vápník by v něm být neměl. Ale vidíte, kdybyste s tím nepřišla, samotnou by mě to nenapadlo(s Canivitonem přišel pan doktor, který vepřadorka operoval, takže jsem mu věřila, přecejen je to ortoped a jistě odborník). Člověk jim s tím nejlepším úmyslem dává různé přípravky a přitom jim může uškodit, ach jo...Ale tak pokud v něm ten vápník není, mělo by to být v pořádku, ano? Jiná etiketa na obalu granulek mi vůůůbec nevadí, hlavně aby v pytly bylo to, co tam má být:-D A s těmi šeltičkami, jsou to bezvadní hafani, hlavně když se jich sejde celá obrovská smečka na táboře, kam jezdíme a který je určený pro kolie a šeltie! Neznám snad jiné plemeno než jsou kolie(dlouhosrstky i krátkosrstky)a šeltinky, které by dokázalo i při velkém počtu psů fungovat v klidu a bez konfliktů. Tak teď jsem se zase rozepsala já...jo a Vaše rozhorčení nad lživou reklamou a "opisováním" jiných rádobymilovníků psů naprosto chápu! Sama kolikrát nevím co říct člověku, který se rozplívá nad kvalitou a výhodnou cenou Pedigree a aj. A to nejsem odborník!!! Hezký den, Dáša a smečka

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 1. 2008, 12:15
Jezdíte na šeltičkový a kolií tábor, který vede paní majitelka CHS Z Josefovské pevnosti? Máte pravdu, že je úžasný zážitek vidět 60 psů volně běhajících celý den spolu, zažila jsem to tak na šeltičím setkání v Náchodě a bylo to ohromné, jako by trpaslíci měli setkání a lidi tam jen tak přišli pobejt. Žádný pes se nepral, všichni byli všude, otevřená vrátka nikoho nelákala k opuštění prostoru, stejně tak nikdo nekradl kuřata z grilu, žádný pes nikoho neobtěžoval, je to neuvěřitelné, jsem pevně rozhodnutá, že šeltie u nás vždycky doma nějaká bude, kdyby to šlo, ještě bych přibrala ke Casperovi brášku, modrého nejlíp :-), bylo by jim dobře a rodinu to nijak nezatíží, o nich člověk prakticky neví, když nechce, hlídat je nemusí. Mrzí mě jen, že neumím Caspíka přesvědčit, že agility je legrace, obzvláš´t v mém podání. On moc přemýšlí, co si asi myslím já....Můžu se zeptat, čím jste dosud krmila? Jestli ne, tak ne....:-). Ono to je dobrá informace i pro přechod na FM.