Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 12/132)

Libuše Tesaříková se ptá
23. 7. 2014, 16:58

Dobrý den,koupila jsem dnes Firstmate Pacific Originál zatím jen malé balení.Mám dvě fenky Franc.buldočků 11 a 9 let.Chtěla jsem tyto granule už dlouho vyzkoušet.Zatím jsem jim dávala z ruky a moc jim chutnají.Ale zarazilo mě,že jsou hodně tvrdý,buldočci sem tam kously,bylo vidět,že jim to dělá potíže a většinou je teda rovnou polykaly.Proto Vám píšu,nevadí že je většinou budou polykat bez kousání.Aby neměly problémy,nebo se mi pane bože nedusily.Jěště jsem se s tak tvrdýma granulema nesetkala.Moc Vám děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 7. 2014, 02:58
Ano, FM mají vysokou měrnou hmotnost. V tom kousání je obrovská přednost v tom, že působí do určité míry i proti prevenci zubního kazu. Pejsci koušou a masírují si tím i dásně. Pokud granulky polykají, určitě se jim nic nestane. V nabídce kromě FM máme i vynikající řadu pro malé a střední psy krmiva Belcando. 
Marta Skálová se ptá
16. 7. 2014, 14:45

Dobrý den, ráda bych se zeptala na správné dávkování krmení. Mám roční hnědou labradorku, váha 24 kg. V současné době krmím granulemi First Mate Pacific ocean fish meal formula large breed. Jaké množství denně by měla fenka nejlépe sežrat? Denní krmnou dávku rozděluji do dvou částí-ráno a večer...je to pro psy velkých plemen vhodné? Dále prosím o radu, zda mohu střídat různé příchuťě First Mate, případně jaké? Děkuji velice. s:) Marta Skálová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 7. 2014, 12:45

Kdybyste fenečce chtěla zpestřit život, pak můžete granule FM míchat např. s FM borůvkou, nebo FM lamb meal rice. Dávkování najdete na našich stránkách v rubrice katalog krmiv.Vidíte, že podle stupně zátěže a míry stresu, které je pes vystaven to může být různé. Samozřejmě za 2 denní dávky vás chválím. Je to mnohem lepší, než 1 denní dávka.

TABULKA KRMIV - DOSPĚLÝ PES    Hmotnost (kg)Pes bez zátěže
denní dávka (gr)Pes se zvýšenou aktivitou
denní dávka (gr)Pes v zátěži
denní dávka (gr)1,5 - 5,550 - 8558 - 10065 - 1305,5 - 9,585 - 170100 - 208130 - 2609,5 - 22,5170 - 260208 - 312260 - 39022,5 - 45260 -455312 - 520390 - 650

 

Marie Müllerová se ptá
13. 7. 2014, 17:03

Dobrý den, dle Vaší rady krmíme 3,5 měsíční štěně bobtaila granulemi FM Pacific ocean puppy. Granulky jí chutnají, někdy má ale řidčí stolici. Na váhu asi 13 kg dostává denní dávku asi 330 g. Myslíte, že máme dávku ubrat, aby se stolice zpevnila? Navíc nic nedáváme. Od kdy přejít na junior granule a jaké doporučujete? Asi za měsíc dobereme pytel... Můžou se v rámci jedné značky střídat příchutě?? Dekuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 7. 2014, 03:03
MOžná bych snížil hladinu tuků u vašeho pejska. První z možností je přejít na FM Pacific ocean fish large breed. Pokud byste pytel koupili ihned, tak můžete granulky míchat. Potřebujeme , aby trus byl raději pevný.Zkuste ubrat symbolické 3 dkg z krmné dávky, jestli to ovlivní konsistenci trusu. Jinak bych doporučil ultrappremiovou řadu s rybou varianta LB míchat 50/50 % s FM lamb rice. Uvidíte sami, co to udělá s trusem. prostě je to třeba vybalancovat. Věřím , že se nám to podaří. Budu rád za vaše další poznatky. Můžete mi napsat přímo na e mail stein@staz.cz
Kateřina Skuhrová se ptá
7. 7. 2014, 13:22

Dobrý den, chci se informovat, máme doma téměř 6.měs. Francouzského Buldočka, krmíme ho FirstMatem puppy, koukala jsem že u tohoto krmiva píšete do 5.měsíců, myslíte, že je vhodnější přejít na jiný druh? Chtěla jsem ho Puppy krmit do roka. Moc děkuji za vaši odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 7. 2014, 11:22
Protože francouzský buldoček je pes malý, klidně s krmivem puppy můžete krmit i do roka i déle. Např. březí , aktivní feny to je naprosto v pořádku. Pokud byste chtěla v budoucnu až se rozhodnete přejít, můžete zkusit FM chicken and potato z řady ultrapremií, nebo maintenance z řady superpremií Firstmate.
Lenka Konečná se ptá
3. 7. 2014, 21:59

Dobrý den, můžete mi prosím poradit,jaké krmivo zvolit pro jedenáctiletého toy pudlíka, váha cca 3 kg, který musí užívat Enap na srdíčko a Furon? Je to vitální a živý pejsek :-) Za případnou radu a typ moc děkuji!!!

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 7. 2014, 07:59
Já bych zkusil FM Pacific ocean fish senior, nebo Belcando finnest light. Dala by se použít i forza 10 Bio.
Jana Lehečková se ptá
25. 6. 2014, 16:40

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li jsou granule FirstMate Pacific Ocean Fish PUPPY jsou vhodná pro 3 měsíční štěně Kavalír King Charlese španěla. Z chovatelské stanice je naučen na Canine Caviar, ale evidentně to není pro něj to pravé (řídká stolice, plynatost, nepěkná línavá srst, občas olizuje omítku). Tyto granule mě velmi zaujali, avšak by mne zajímalo, jestli jsou vhodná i pro takto malé plemeno, popřípadě jejich dávkování u štěněte vážícího 3kg. Děkuji moc za odpověď S přáním krásného dne Jana L.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 6. 2014, 02:40
Ano, jsou to granule, které by měly zastavit průjmové stavy vašeho štěněte. Je to umožněno nejen kvalitní bílkovinou, ale i optimálním množstvím vlákniny, která podporuje funci trávícího traktu a enzymů, které nám napomáhajía atrávení. Jako alternativu bych nabídl holistické Belcando finnest grain free. Rovněž z žady krmiv pro psy bez obilí. S dáívkováním 3 kg štěnátka si nedělejte starosti. Dwejte mu 3x denně, kolik s chutí sežere. Mělo by to být nejméně 10 dkg na den,a ale když bude 12, či 15 dkg, trus bude pevný a tvarovaný, tak jedině dobře. Krmit štěně je nutné především citem. Na to je každý krmný návod krátký.
Lenka Vítoňová se ptá
20. 6. 2014, 12:55

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je vhodné přecházet na nové krmivo v období, kdy si ještě nejsem jistá jestli je naše fenka maltézského psíka březí a nebo i v případě, že březí bude. V současné době krmíme Acanou pro malá plemena, ale je to každý večer velké přemlouvání, aby se nažrala. Pokud to nechám na ní, tak i 2 dny k misce jen čuchne a odejde a třetí den už zvrací žaludeční šťávy. Tak daleko to již dojít nenechávám a krmím ji během odpoledne co přijdu z práce po troškách z ruky, aby k zvracení nedocházelo. Z Royal Canin, kterým byla krmena dříve jí slzely příliš oči a po čase ho také odmíitala a také jsme zkoušeli Eukanubu, která by možná chutnala více, ale oči tekly jak po zánětu a začala se i drbat. Tak jsme se vrátili zase k Acaně, ale ta chuť pro tu naši mlsnou pusinku asi není to pravé. Na stránkách dogdog nám doporučili Arden Grande s jehněčím, tak čekám na balík, ale při studování ohledně březosti fen, jsem se dočetla, že jakákoliv změna není v tomto období dobrá. Zajímal by mě i váš názor, protože vaše stránky i odpovědi ostatním dotazujícím vypadají velice profesionálně. Předem děkuji za vaši odpověď. Lenka V.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 6. 2014, 10:55
Ag jehněčím ji určitě neublížíte, neboť se jedná o krmivo z kvalitních dietních surovuin. Z tohoto krmiva určitě vašemu pejskovi oči nepotečou, protože tento projev je jednou z reakcí na celkově nečisté krmivo a může to mít za následek i záněty uší, nebo problémy s análními žlázkami.
Hana Debefová se ptá
13. 6. 2014, 21:41

Dobry den, rada bych pozadala o radu ohledne krmne davky u granuli First mate maintenance. Poridila jaem je memu sestimesicnimu pejskovi (labrador&vlcak&bernsky, 24kg) a zajimalo by me, zda uz muze dostavat davku uvedenou na obale - tedy pro dospele, nebo zda by mel mit granulek vice? Ma jednu kycel dysplastickoz, bojim se prekrmovani, ale taky nechci opak. Diky za odpoved! Debefová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 6. 2014, 07:41
Pro štěńata musíte dávkování zvýšit. Najdete ho v katalogu krmiv u štěněcího krmení. Orientačně bych vašemu šestiměsíčnímu pejskovi zkusil dávku min. 40 dkg. Kdyby byl trus pevný a tvarovaný můžete nasypat i trošku více. Samozřejmě je dobré udržovat psa v štíhlejší kondici. Za to vás musím pochválit.
Ilona Sobolčiková se ptá
10. 6. 2014, 14:22

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké granule byste doporučil pro pražského krysaříka? Mám strach, aby na něj granule nebyly příliš velké. Děkuji a jsem s pozdravem

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 6. 2014, 12:22
Z Firstmate by to byly granule Chicken potato and Blueberies. Alternativně bych doporučil vynikající řadu německého Belcanda pro malé a střední py. Může zkusit i v kombinaci s Finnest croc, či finnest grain free.
Dana Šenoltová se ptá
9. 6. 2014, 20:09

Děkuji za odpověď ohledně vitamínu K.Jsem ráda, že je to tak, protože se zdá, že fenkám granule vyhovují. Kamarádka měla na mysli nějakou starší recepturu Potato a fish.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 6. 2014, 06:09
Rádo se stalo.
Tereza Muchová se ptá
3. 6. 2014, 18:28

Dobrý den :) Mam 14 měsíční odrostle stěně zlatého retrivra. Je ted uz delší čas nemocny a nemůžeme přijít na to co to je. Ale vypadá to ze jsme na dobre ceste a začne konečně ta dobra léčba! Dostala jsem kontakt na Vaše stránky. Můj pes ma hrozne suchou kůži. Loupe se mu. Všude mame supinky po zemi. Možna by zmena krmiva pomohla. Je mu 14 měsíců celou dobu krmím britCarem. Ale tak nikdy neni pozdě přejít ne? :) Také bych se rada informovala na tablety dog imunity. Možna by to pro nej bylo ted vhodné. Bere hodne antibiotika a neco na posílení imunity by bylo asi dobre. Děkuji za Vaši odpověď a přeji pohodovy večer :) Tereza

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 6. 2014, 04:28
Po antibioticích je určitě třeba srovnat střevní mikrofloru. To jste ty antibiotika dostali na problémy s kůží a srstí? Takže ten dog imunn by to chtělo alespoň 2 měsíce a pak bych dával 2 měsíce dog skin and coat. Z krmiv FM bych doporučil Pacific ocean fish original popřípadě FM lamb rice. Kdyby to byl pro vás problém, pak jako alaternativu bych zvolil Belcando lamb rice, nebo Regal adult lb.
Eva Žáková se ptá
2. 6. 2014, 13:48

Dobrý den chci se optat jaké granule z vaší řady by byli vhodné pro 2 měsíční štěně maďarského ohaře,majitelka krmila Royal Canin chceme přejít na jinou značku a jak by to bylo s přechodem jestli se má na začátek míchat,nebo hned dát nové granule předem děkuji za vaší odpověď Žáková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 6. 2014, 11:48
Určitě po RC bych volil Pacific ocean fish puppy. Pro snadnější přechod nejdříve míchejte staré a nové krmivo půl napůl a pak dávky postupně korigujte až k naprostému přechodu na FM.
Pavla se ptá
27. 5. 2014, 22:36

Dobrý den, děkuji za Vaše odpovědi(plynatost štěněte po granulích firstmate Pacific ocean puppy). Matka byla krmena Acanou,ale po porodu a spolu se štěňaty (jsem pak doplnila že krmivem Eminent).Jelikož složení tohoto krmiva mne nenadchlo začala jsem kombinovat 50% Eminent a 50 % Firstmate-abychom později přešli jen na Firstmate. Štěně s krmením granulí nemá problém jen ho velmi trápí ta plynatost-nedáváme pamlsky ani jinou stravu.Pokud jsem přestala firstmate přidávat tak plynatost ustoupila?Zkusím tedy Vámi zminěnou kombinaci namíchat 30% Firstmate a 70% belcando puppy.Pamlsky ani konzervy ani vařené tedy dávat nebudu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 5. 2014, 08:36
Ano, zkuste tuto kombinaci a ozvěte se mi, jak funguje. Kontrolujte, aby trus byl pokud dmožno pevný a tvarovaný. Nesmí být řidší. To může být způsobeno i překrmováním, takže stačí mnohdy jen ubrat krmnou dávku. Pokud by to nepomáhalo, snížíme hladinu tuků na nižší procento.
Dana Šenoltová se ptá
27. 5. 2014, 22:08

Děkuji moc za odpovědi. Krmím teď jen granule plus voda a uvidíme, snad se to srovná, čubinám granule opravdu chutnají. Mám ještě jeden dotaz - známá mi tvrdí, že FM obsahují škodlivý vitamín K3. Já tomu nevěřím, u tak kvalitních granulí, ale prosím o Vaše vyjádření. Viděla jsem ve složení vit.K, ale to je něco jiného, ne? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 5. 2014, 08:08
Vitamín K je vitamín rozpustný v tucích. Označení "K" je odvozeno z německého slova "Koagulation", tedy od procesu srážení krve. Vitamín K je nezbytný pro funkci několika proteinů podílejících se na srážení krve.[1] Vitamín K je dále nezbytný v procesu mineralizace kostíbuněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny. Tohle jsem si dovolil zkopírovat z vikipedie.
Jana Horníčková se ptá
27. 5. 2014, 11:00

Dobrý den, máme 4 měsíční fenku Vizsly, je hodně aktivní a současné granule Wolfsblut jehně a hnědá rýže jí moc nejedou,které granule FM, popřípadě jiné, by jste nám doporučil? Děkuji J. Horníčková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2014, 09:00
Dostsává pejsek pamlsky, popřípadě vařené, či kousky masa? Ososbně bych dával jenom granule a vodu. Z FM pak pacific ocean fish puppy, jako variantu č.2 pak holistické Belcando puppy. Jsem přesvědčen, že vám to do budoucna odstraní řadu zbytečných problémů a starostí, které přijít mohou.