Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 121/132)

Marcela Přibylová se ptá
20. 11. 2007, 10:22

Dobrý den, moc se mi líbí otázky a odpovědi na téma krmení pro pejsky, ale mám jednu velkou prosbu, nikde jsem tam nenašla vhodné krmení pro krysaříky, protože jednoho mám, měla bych velký zájem o radu, co by se pro něho nejvíce hodilo. Je mu jeden rok. Chtěla bych pro něho to nejlepší, asi jako každý. Moc Vám děkuji za odověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
20. 11. 2007, 08:22
Krysaříčkovi bychom vybrali FirstMate High Performance, kuře a  mořské ryby, pokud má rád tvrdší granulky, pokud má rád měkčí, pak Arden Grange Prestige, kuře, mořské ryby a pokud to má rád s omáčkou, pak Belcando Finest Croq kuře, kachna, sle´d, kter´ý se po namočení stává lahůdkou v játrové omáčce, podíl masa 75-90% ve jmenovaných formulích, vše malé granulky, vše kaloricky i deklarací bílkovin a tuků pro trpaslíčka, vše čisté, bez krmných surovin, od férových výrobců, kteří do pytle dávají to, co dívají testovat a so o sobě říkají :-). Všechna krmiva jsou skladem i v malých baleních, podívejte se tedy na www.belcando.cz a leták Arden Grange vám posílám mailem.
Jarka Popková se ptá
19. 11. 2007, 13:47

Přece jen jsem zapomněla. Vit. C 1000 mg, CaniAgil 2 a čtvrt tablety, teď první týden i CaniImmun 2 a půl tablety.Jarka

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
19. 11. 2007, 11:47
To máš vzorné, s vápníkem to nemá nic společné, pevně věřím, že jde o přechodnou záležitost. Není důvod, aby se něco dělo.
Jarka Popková se ptá
18. 11. 2007, 22:59

Dobrý večer, možná už se to tu někde objevilo, ale nemůžu to najít a třeba by to zajímalo i ostatní - kvůli mírně prošlápnutým nadprstím nám rozhodčí na výstavě doporučil přidat vápník. Chci se domluvit s veterinářkou, ale zajímal by mne názor výživáře - jsou s tím nějaké zkušenosti? Jarka P.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
19. 11. 2007, 08:59
Jarko, prosím napiš, kolik čubinka váží, kolik jí je, kolik dostává granulí a které a jestli dostává ještě něco navíc, spočítáme to.
Blanka Furišová se ptá
17. 11. 2007, 19:46

Dobrý den , mám 2,5letou fenku amerického buldoga /60cm - 45kg/.Krmím granulemi Nutro choice - jehněčí řada pro velká plemena.Chtěla bych nyní přejít na granule FirstMate, ale stále zvažuji který typ by byl nejvhodnější.Fenka má běžnou aktivitu /2krát týdně cvičák, nějaké ty výšlapy, procházky , lítačky se psy...jezdíme na výstavy, v létě výcvikové tábory atd.....nemá vyloženě sklon k přibírání /jedná se o lehčí typ buldoga/, nicméně je třeba ji trošku hlídat.Ocenila bych Vaši radu pokud možno brzy, abych mohla co nejdříve příslušné granule objednat.Děkuji Furišová

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
18. 11. 2007, 05:46
Dobrý den, pro vaši fenku vybírejte cokoliv z následujícího - Lamasko Sensitive, Fish Potato Original, Lamb Potato Rice, Chicken with Blueberries
Vít Šaroun se ptá
16. 11. 2007, 15:10

Dobrý den, chtěl bych se informovat o nabídce hypoalergeních pamlscích. Mám fenku boxera s potravní alergií krmenou VD Purinou. Zatím toto krmení vyhovuje, i když problémy s vyrážkou úplně neustaly. Děkuji za odpověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 11. 2007, 01:10
Dobré dopoledne, hypoalergenní pamlsky mají smysl, pokud i vše ostatní, co pes dostává, je hypoalergenní. tento termín je trošku vágněji definován, protože co je ok pro jednoho jedince, není pro druhého. Vnímejme ho tak, že jsou potraviny, které jsou častějšími alergeny než jiné. Samozřejmě, může být, že rýže je řazena mezi neproblémové suroviny, ale někdo ji nesnáší. Nikde na internetu jsem nenašla složení Puriny VD, můžete mi prosím opsat etiketu? Jsou totiž veterinární diety, které pro komára nevidí velblouda, když to řeknu s nadhledem. Pamlsky máme od britské rodinné firmy Arden Grange, losos, jehněčí nebo kuře s prebiotiky, na bázi čerstvého masa a prémiové jednodruhové masové moučky daného druhu, rýže, kukuřice, kuřecí a rybí tuk, žádná barviva, konzervanty, vedlejší produkty, zchutňovadla, žádné krmné suroviny, vše v potravinářské kvalitě. To někdy umí více, než byť "přísnější" složení a s naštěpenými molekulami, ale v kvalitě krmné a doplněné vedlejšími produkty (což jsou hlavy, zobáky, střeva, krev). Jak se lze dočíst na zahraničních webech, mnoho problémů by asi u pejsků nebylo, kdyby nebyli vystaveni nutričně chudé, kontaminované komerční stravě.
Lidmila Šebkova se ptá
15. 11. 2007, 16:21

Přeji dobrý den, mám 8,5 letou německou dogu v celkem dobré kondici.Chtěla bych přejít na krmivo FM.Doporučte mi,prosím jaké krmivo z řady FM mám vybrat. Fenka má citlivé dásně,občas lupy, občas škrundání v žaludku. Zatím krmím Eukanubou Senior pro obří plemena a při žaludečních potížích vařím kuře,rýži a mrkev. To vždy pomůže. Občas dam banán, jablko a denně starý rohlík na kousání. Děkuji Šebková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 11. 2007, 02:21
Dobrý den, odpovídám vám za ing. Steina, je mimo kancelář. Pro vaši fenu bychom vybrali od FM Fish Potato Senior. Drobnější granule, než superprémiová Trim and Light a hypoalergenní složení s vysokým obsahem masa.  Možná ale, že by pro ni byla vítanější značkou Arden Grange, britské hypoalergenní krmivo, velice chutné, s měkčími granulkami, než je FirtsMate a přitom stejným obsahem masa a bez rostlinných olejů, což by mohlo řešit lupy i dásně. Masa je v těchto nekomerčních značkácch asi pětinásobek, než je váš pes dosud zvyklý, je proto potřeba na krmivo přejít postupným mícháním. Posílám vám domů leták Arden Grange, krmivo má prozatimní stránky www.ardengrange.cz, stránky výrobce jsou s koncovkou com, máme ho v plném sortimentu v nabídce a do 48mi hodin ho dodáváme, tak jako naše ostatní na vaši adresu. To jen na okraj k praktickým záležitostem.
Jaroslava Smažíková se ptá
14. 11. 2007, 17:28

Dobrý den, nedávno jsem s Vámi konzultovala kvalitu krmiva značky CD, fy Ance. Máme fenku pointra, stáří necelé 3r., váha 25 kg. Protože měla vyrážku a stále se odrbávala, doporučila nám veterinářka jehněčí Eukanubu, Purinu atd. Jelikož stále vychází najevo, že tato krmiva nejsou tak kvalitní, jak výrobce uvádí a přitom jsou velmi drahá, zkoušeli jsme něco z dom. produkce. A to bylo právě CD, které bylo pro nás cenově přijatelné a přitom fence chutnalo tak, že spořádala za den i 500g. Jenomže zároveň hubla. Po konzultaci s Vámi a po "průzkumu trhu" jsem se rozhodla pro FirstMate. Nyní vyrážku nemá, ale ráda bych zůstala u jehněčího. Poradíte mi?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 11. 2007, 03:28
Pokud je fenka ustájená venku, rozhodně bych jí vybrala kaloričtější variantu, vyrážky se u FirstMate nebojím. Osobně bych jí nabídla Maintenance Normal Active, dávka by měla být kolem 300 gramů, krmila bych tuto dávku (zvažte ji na váze, granule FirstMate mají velice vysokou hustotu a pokud budete odněřovat odměrkou, překrmíte o třetine s následkem třeba průjmu) rozděleně ve dvou porcích denně. Musím říci, že bych tuto formuli volila, i kdyby fena byla přes zimu doma, je to přece jen temperamentní středně velký pes a může i přibrat :-). Pokud byste chtěla každopádně setrvat u jehněčího, pak jí vybrala jinou zančku, hypoalergenní britské Arden Grange, kde Lamb Adult má unikátně tolik kalorií, jako FirstMate Maintenance, což u jehněčích variant je opravdu výjimka.
Milena Chládková se ptá
14. 11. 2007, 13:06

Dobrý den, prosím Vás moc o radu, budeme mít doma dvouměsíční fenku bernského salašnického psa a já, ač jsem si pročetla všechny možné druhy granulí, se v tom moc nevyznám. Které krmivo jí mám podávat, do jakého věku a potom jaký jiný druh a jestli mám přidávat nějakou kloubní výživu. Mockrát Vám děkuji za odpověď

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 11. 2007, 11:06
Dobrý večer, vybírejte krmivo čisté, bez chemie, s vysokým obsahem masa. Některá krmiva obsahují i kloubní výživu. Z našeho sortimentu bych vašemu štěňátku vybrala Belcando Puppy na první měsíc, pak Belcando Junior, je i chovatelské balení 25 kilo. Další možnost je FirstMate Maintenance Large Breed Puppy a to může mít do roka a půl. V tomto krmivu je kloubní výživa. Stejně tak je v Arden Grange, hypoalergenním krmivu se stejným obsahem masa jako předchozí značky (tedy kolem 23 kilogramů masa v 15ti kilovém pytli, což je to nejvíc, co můžete pro svého psa stran výživy udělat - dostatek masa v kompletních granulích, uvažte, že jsou na trhu krmiva, kde je obsaženo 0,6kg masa ve stejně velkém pytli nebo třeba 2,25 a cena je vyšší, než u toho, co vám doporučuji! ) , tam bych vybírala Puppy/Junior Large Breed.  Naši prodejci by vám měli být dobrými rádci stran výživy, jsou to všichni sami zkušení chovatelé, pokud byste cokoliv dále potřebovala, jsme tu :-).
Martin Machota se ptá
13. 11. 2007, 13:09

Můžete mi poradit krmivo vhodné pro roční toy pudlici? Je vhodnější FM nebo AG? Dosud krmena Royal Canin. Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
13. 11. 2007, 11:09
Obě krmiva jsou velice kvalitní, od FIrstMate máte na výběr High performance, Fish Puppy, Chicken and Blueberries, granulky jsou drobné,ale tvrdé. Pokud nerada kouše, pak je vhodnější Arden Grange, Prestige nebo Puppy/Junior. Velice chutné a pro toyku super je i Belcando Finest Croq, 90% podíl bílkovin z masa, kuře, kachna, sleď, po navlhčení játrová omáčka. Mňam. :-)
Dana Mrazkova se ptá
13. 11. 2007, 12:30

Mame 5-letou jorksirku a asi vice nez rok, nekolikrat jiz zvracela a to tak,ze behem nekolika hodin byla silne dehydratovana.Krmim od stenete Royal, nyni sensible.Zrejme jde o chron. zanet zaludku, prujmy nema a zadne pamlsky ani dietni chyba. Pouze kousek zeleniny-paprika,rajce,mrkev. Muzete mi, prosim poradit druh krmiva a probiotika vhodna? A jestli se mohou podavat stale. Znovu opakuji-prujmy nema. Vzdy konci na antibioticich a tzv. kapackach. CHtela bych tomu predejit. Dekuji a prosim napiste mi na muj soukr. mail-bude to rychlejsi. Mrazkova

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
13. 11. 2007, 10:30
Odpovědět musím i zde,vaší fence bych asi vybrala z našeho sortimentu Fish Potato Original, lehoučké, čisté a vysoce stravitelné hypoalergenní krmivo, drobné granulky, křehké, výborně snášené pejsky i s chronickými záněty slinivky v minulosti a pod. Dávka by měla být 20 gramů na kilogram váhy (má-li tedy fenka např 2,5kg, znamená to 50 gramů granulek, odvažte je na váze a rozdělte do dvou porcí na den. První dva tři dny míchejte půl na půl s dosavadním krmivem.
Martin Pechlát se ptá
12. 11. 2007, 19:33

Dobrý den, Potřeboval bych poradit, jaký druh granulí značky FirstMate by se nejlépe hodil pro Amstafa (od štěněte po aktivního psa). Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
13. 11. 2007, 05:33
Jak staré štěně? Pro dospělého aktivního psa Maintenance, Lamasko, Chicken Blueberries, Holistic. Toto vše je schůdné i pro štěně středně velkého plemene řekněme od 5. měsíce.
Vilma Mádrová se ptá
12. 11. 2007, 10:34

Dobrý den, mám dotaz ohledně granulí First Mate. Mám 5-ti měsíční štěně maďarského krátkosrstého ohaře, doposud jsem krmila Eukanubou, ale chci přejít na First Mate, ale nejsem si jistá které přesně vybrat... Z informací o jednotlivých typech jsem se toho příliš nedozvěděla, proto bych Vás chtěl požádat o radu, které granule by pro nás byly nejvhodnější. S pozdravem Vilma Mádrová a Amigo

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
12. 11. 2007, 08:34
Pro vašeho pejska bych vybrala Fish Potato Puppy, nebo Maintenance Large Breed Puppy, možný je i Naturally, Holistic, Chicken with Blueberries.
Renata Jirčíková se ptá
11. 11. 2007, 21:56

Dobrý den, na vaši radu krmíme našeho nyní již 6měsíčního Lojzu(Moskevský strážní pes) Arden Grande. Má však stále mírný prošlap (rozjíždějí se mu prsty). Nejdříve jsme dávali Alavis msm+chondroitin 2měsíce + Calci plus 2tabl. a nyní již 2měsíc Alavis kloubní výživu 2tabl.+Alavis single 1tabl. + Calci plus 2tabl.Nemáte nějakou radu? děkuji Jirčíková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
12. 11. 2007, 07:56
Jak dlouho Arden krmíte? Přidáváte maso nebo něco dalšího? Kolik kilogramů přibývá týdně a kolik váží?
Veronika Vonderková se ptá
10. 11. 2007, 21:47

Děkuji za rychlou odpověď.Ještě se chci prosím zeptat, když už jsme tedy toto krmivo Visán koupily, můžeme to namíchat s jiným krmivem, aby jsme to vyrovnali a jaký by jste doporučila .Kamarádka mi taky doporučuje krmivo Brit junior ale tady u nás nikde na obchodech není.Děkuji Vonderková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 11. 2007, 07:47
Víte, to je těžké, pokud bych vám měla být já kamarádkou a doporučit vám něco, pak by to bylo něco z toho, s čím mám osobní zkušenost, o čem jsem se přesvědčila, že funguje a o čem toho hodně vím, myslím např. z komunikace s výrobcem, ze zkušeností chovatelů a pod. Tak že bych míchala s Belcandem, www.belcando.cz. a pak na něj přešla. Pro 4 měsíční štěně Belcando Junior, ještě vám prozradím :-), je i v chovatelském balení 25kg, všechna krmiva z našeho sortimentu jsou naskladněna a zde na stránkách máte jak kontakty prodejců, tak možnost, jak nakoupit na e- shopu, na horní liště je červený odkaz.Plný sortiment má také ww.krmivo-pro-psy.com.
kkkk se ptá
10. 11. 2007, 20:52

Velice děkuji za odpověď.Chápu správně, že byste pro štěně doporučila FirstMate Holistic? Ráda bych se ještě zeptala - většina značek rozděluje granule pro štěňata i podle velikosti psa v dospělosti. U FirstMate Holistic to až tak není. Není tedy pravda, že různě veliký pes potřebuje i jiné složení stravy s důrazem na něco jiného?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 11. 2007, 06:52
Ano, je třeba zohlednit velikost plemene, jeho metabolismus a křivku růstu, ale to stejně nelze šmahem tím, že popíšu pytle. Máte značky, které velkým plemenům doporučují 29% bílkovin a 20% tuků ještě na 3/4 roce. Máte značky, kde to tak je proto, že "psem proženou nekvalitní živiny a tudíž musí předávkovávat", jednoduše řečeno. Nejnovější trend je "všechno všem", tedy All Life Stages formule, jedna hladina bílkovin a tuků a pouze dávkou odlišeno, koho krmíte :-).  Pro zjednodušení a názornost - pro 8mi týdenní štěně bílého ovčáka bych od FirstMate vybrala Fish Potato Puppy nebo High Performance, na měsíc, šest týdnů. Pak bych přešla na Maintenance Large Breed Puppy nebo Holistic nebo Chicken with Blueberries nebo Fish Potato Large Breed.