Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 125/132)

Jaroslava Smažíková se ptá
1. 10. 2007, 20:02

Prosím o Váš názor na krmivo CD, které vyrábí firma ANCE, Lipník nad Bečvou. Samozřejmě pokud s tímto krmivem máte jakékoliv zkušenosti. Naše 2,5 letá fenka pointra měla problém se srstí a bylo nám doporučeno krmivo s jehněčím masem. Proto jsme od prodavače s krmivy dostali tip na výše uvedené krmivo CD LAMB and Rice.Fence velice chutná, ale zdá se nám, že jí vystupují žebra a páteř je také bez svaloviny. Krmíme tímto krmivem 2 měsíce, doporučeno je 370 g, fena dostává 0.5 kg. Neradi bychom psa trápili hladem. Byla nám doporučena krmiva EUKANUBA, PURINA, ale jsou pro nás jako důchodce finančně náročná. Mohu poslat i foto fenky. Nevím, zda se budete mým dotazem zabývat, jsem na stránkách konkurenční firmy, ale i tak děkuji. J.S.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 10. 2007, 06:02
Dobrý den, mohu poprosit o opsání složení krmiva z etikety obalu, údajů o stravitelnosti, podílu živočišných bílkovin, kalorické hodnotě, technologii zpracování z obalu krmiva. Na Internetu se mi nedaří tyto údaje nalézt, budu ještě pátrat, ale pro vás to bude snazší, když máte krmivo doma.
Havlínová Draha se ptá
1. 10. 2007, 17:38

Dobrý den. Tak nám dnes přišly granule Arden Grande jehněčí, které jste nám doporučila. Vypadá to, že jorkšírce budou chutnat. Jsou ale několikrát větší a podstatně tvrdší než ty, kterými jsme krmili doposud (eagle pack puppy). Takže je dost dlouho přežvykovala. Manžel mi tvrdí, že trpasličí plemena musí mít malé granulky. A tak se ptám, může jí velikost granulí nějak uškodit? Děkuji za váš čas.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
2. 10. 2007, 03:38
Jorkové zkousnou i větší granule, než jsou tyto, aspoň si musí trošku pokousat a čistí si i zoubky.Tak že v klidu :-).
Lucie Klímová se ptá
30. 9. 2007, 21:35

Dobrý den, máme 4 měsíční štěně Pražského krysaříka a předevčírem mu zemřela matka. Krmíme ho vlažnou krupicovou kaší a piškoty s mlékem. Za jeden den sní 3 - 5 polévkových lžic pokrmu. Je toto množství jídla dostačující? Jí sám z misky, nebo ze lžičky, a víc jídla do něj nedostaneme. Poraďte prosím jakým způsobem a čím ho máme správně krmit. Jinak je hravý a hodně spí.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
1. 10. 2007, 07:35
Dobrý den, to je asi překlep, 4 měsíční, viďte? Napište přesně, kolik mu je a vysvětlíme si, co pro štěňátko můžete udělat.
Radko Beránek se ptá
25. 9. 2007, 21:54

Dobrý den, jsem na vašich stránkách již několik dní a vše podrobně pročítám. Vaříme,po tom co jsem si přečetl jsem si jist že je vše špatně. Máme fenu Beauceron harlekýn 15 měsíců . Výstavně velmi úspěšnou. Rád bych věděl jaké krmivo by jste doporučili vzhledem k barvě harlekýn.Fena je ve střední zátěži a v dobré kondici.Velmi veselé povahy.Nejsem si jist ale myslím ,že Ing.Stein drží na levé ruce právě malého Bosíka harlekýna. Za vaší erudovanou radu vám mockrát děkuji a těším se na odpověď . Radko Beránek

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
26. 9. 2007, 07:54

Dobré ráno, vy se krásně ptáte, vážíme si každého, kdo je takto vnímavý. Nemyslím, že by vaření bylo "vše špatně". Než špatné granule, to opravdu raději poctivě vařit, ale je pracné jak vyhnout se špatným granulím, tak dobře vařit. Ještě pracnější je najít granule spolehlivé, kterým jaksi "z principu" člověk může věřit, že dělá pro svého psa v současné době maximum. O to se snažíme při výběru našeho sortimentu a vaší cestou jsme si prošli před vámi. I takhle přes mail mám radost z toho, jak máte vy radost ze své feny. Štěňátko v náručí pana inženýra Steina není beauceron, je to modrý lousianský leopardí pes, barva i povaha beauceronovi velmi blízká, pokud srovnáváme typické představitele plemene, více si netroufám říci, i tak jsem toho asi řekla dost, on by mě opravil :-).

Jsme opravdu přesvědčení, že škoda každé poctivé granule, která padne vedle.Ne ze samolibosti, ale ze zkušeností praktických. Můžeme srovnávat kondici psů, kteří přecházeli ze syrové stravy, z vařeného, samozřejmě z různé granulované stravy a protože máme v sortimentu více značek stejných zásadních parametrů, i mezi našimi krmivy ( německé www.belcando,  britské www.ardengrange). Pro zpestření jsme si ještě dovezli americkou Nature´s Variety - Prairie - www.naturesvariety.com, která o čtyři gramy masové moučky na sto gramů granulí převyšuje i FirstMate a je tak na špici současných technologických možností podle nezávislých hodnotitelů. Píšu vám to tak proto, aby bylo patrno, že FirstMate je tam takto také.  Pošlu Vám ještě materiály k Arden i Variety  mailem. 

Čeká nás tedy přechod z vařeného na granule, který může být vždycky o něco komplikovanější, než pokud jde o změnu granulí. Vzhledem k modré barvě vaší feny bych  však ráda  směřovala k  ultraprémiové řadě FirstMate, která čerpá sacharidy z bramborových želatinizovaných vloček a jde tak o krmivo prakticky bez betakarotenu. Stran krmiva tak můžeme bez pochybností říci, že jsme udělali maximum pro kontrast barev srsti vaší feny. Na přechod bych vybrala formula Lamb Potato Rice, postupně byste přidával po lžících vzestupně granule do současné krmné dávky, až bychom vařené vytěsnili. Je to formule výtečně snášená i u velmi citlivých psů, kaloricky je dietní a o to nám jde, převést fenu co nejšetrněji. Další plán by byl směrem ke kaloričtějším variantám patrně, záleží na aktivitě feny, kterou předpokládám, že máte vyšší než je ležení na gauči.  Tak že zatím tak, těším se, že budeme v kontaktu.

Havlínová Draha se ptá
25. 9. 2007, 09:37

Mockrát děkuji. Dáme na vaši radu a zkusíme Arden Grande. ještě jednou moc dík.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
25. 9. 2007, 07:37

Hlavně dejte vědět, kdyby problémy neustávaly a fence nedávejte vůbec nic jiného - myslím z domácího jídla i pamlsků.

Havlínová Draha se ptá
25. 9. 2007, 08:03

Mé dotazy byly ze dne 5.9.2007. Pak jsem vám posílala odpovědi na některé vaše otázky a ty už vám asi nepřisly. Jorkšírský teriér, fenka, 1 rok. Poprvé hárala v červnu 2007, váha 2,40 kg. Léky žádné neužívá, koupu ji 1x za tři týdny kosmetikou Bea natur a nyní hypoalergenníhm šamponem Vetriderm. Zduřelé prsní žlázy, vyrážky na tělě, nejvíc však v oblasti krku. Strašně se škrábe, v noci ji to budí. 1x za měsíc spot na klíštata Advantix. V deseti měsících jsem ji začala krmit FM Potato Fish Puppy. Zpočátku granule jedla, po týdnu přestala, začala si okusovat tlapky a strašně se škrábala. Veterinářka doporučila změnu krmiva. Nevím jestli jsem měla poslechnout, asi jsem se měla poradit s vámi. Veterinářka doporučila Eukanubu. Tu jsem ji ale nedala, zkusila jsem Eagle Pack Puppy small medium. Ty jí moc chutnají, zatím snědla 2 kg. Nyní zduřelé žlázy a zmíněný ekzém. Na veterině opět doporučuje změnu krmiva. A já nevím co dělat. Nechci z ní mít pokusného králíka. Proto jsem vás prosila o radu, jaké krmivo ji mám koupit aby jí to prospělo? Moc děkuji za váš zájem. A omlouvám se, já nevěděla,že máte dovolenou.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
25. 9. 2007, 06:03
Hm, navrhovala jsem zkusit Arden Grange jehnečí, což je jediné jehněčí s kaloriemi potřebnými pro jorka. Možná, že stravou nedokážeme ovlivnit to, že je alergická na něco ze zevního prostředí, nebo trpí kožním parazitárním onemocněním například. vynechala bych jak šampon, tak spot a zkusila zmíněné jehněčí. Jsou to "přátelské granule",. mají pseciální strukturu a velmi dobře je přijímají i psi, kteří jinak granule moc nechtějí. Eagle je poctivé krmení, ovšem pro takto alergického psa není optimální více zdrojů bílkovin - vy tam máte kuře, vepřové a ančovičky plus sardinky. Nevyhneme se zkusmo hledat dietu, která by jí vyhovovala nejvíc, předpokladem úspěchu je to, že nedáte vůbec nic jiného. Dále v záloze máme kuře s borůvkami od FirstMate, ale první bych zkusila to jehněčí Arden Grange. Poslední možnost je jehněčí ultraprémium Firstmate, je ale méně tučné a obávám se, že když jsme u fenečky neuspěly s fish potato, vyběhne s námi i s tímto. Tak takový bych měla návrh.
karla se ptá
25. 9. 2007, 06:46

Dobrý den - děkuji za odpověď.Náš moskevák Lojza je jen prostě vybíravý - granule mu prostě nejedou. Když je vařená vepřová nožička či něco jiného tak se může přerazit. Když ale dostává svou dávku granulí tak klidně skoro celý den nebude baštit - já to nevydržím a večer ho krmím z ruky a pak něco zbaští. Jelikož velice rychle roste tak nevím jak dloho ho mám nechat hladovět. Byli jsme v sobotu na Národní výstavě KOSD - byl nejdrobnější (má tedy již 31 kg)- ostatní (měl tam 2 sestřičky prý krmí vařenou stravou) byli tedy trošku mohutnější. Také má lehký prošlap - odmítá Gelakan baby- jakmile ho přidám do žrádla tak zhnuseně utíká pryč. Dávám tedy Alavis msm. Budu ráda když na toho našeho miláčka něco vymyslíte. Máme ještě 7,5 let Berrnského salašnického psa - ten je pravý opak, sežere na co přijde (je tlustý a nedaří se nám, aby zhubnul). Mějte se krásně a těším se na rady

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
25. 9. 2007, 04:46

Tak vidíme, že asi dosavadní způsob výživy není nejšťastnější. Vadí mi hlavně ten prošlap. Štěně by mělo být krmano do štíhlé kondice, koukám tady do tabulky, 4 měsíční pes, který v dospělosti váží 85 kilo má v tomto věku vážit 29 kilogramů. Dál už to nepokračuje :-), ale nepřijde mi, že by Lojza byl nějak hrubě podvyživený. Ovšem prošlap značí, že nejde o kvalitní růst a výstavbu tkání a to je špatné.  Osobně bych si netroufla takovéto plemeno živit jinak, než spolehlivými granulemi. Snad nechceme nechat rozhodování na Lojzovi :-). Rozhodnětě se, jak budete krmit. Granule - vařená. Zkopíruju vám povídání k vařené stravě, doplnila jsem tím povídání o výběru chodného způsobu krmení, který je k mání zde ve Článcích. Být Lojza můj pes, s ohledem na jeho "anamnézu" bych okamžitě přešla na granule Arden Grange, hypoalergenní, s vysokým obsahem masa i kloubní podpory, což má FirstMate rovněž a ještě nějaké výhody, ale Arden grange je lépe přijímáno psy, kteří granule odmítají. Není to dáno nějakými zchutňovadly,ale technologií zvanou "friendly kibbles" - přítelské granule. Pro Lojzu je určena v tomto věku formule Puppy/Junior large Breed, krmnou dávku 500 gramů na den bych rozdělila na tři části a nevěřím, že štěně o hmotnosti více jak 30 kilo nezvládne vymést 160 gramů granulí v jedné misce. Ovšem musí to být - chceš-nechceš, vezmu ti to a nemáš nic. Mezi krmeními nic. Škoda každé dobvré granule, která padne vedle. Vepřová nožička je zcela bez významu pro výživu takovéhoto štěněte. Vstřebatelnost "želatiny" z ní je 8%, pro vaší představu. Váš pes potřebuje čisté masové krmení s perfektně vyváženou energií, minerály a buněčnými antioxidanty. V Arden Grange pocházejí z brusinek, kloubní výživa je přítomna včetně MSM. Tak že kopíruji povídání o vařeném, podívejte se i na článek Doporučení pro klouby zde na stránkách. Cokoliv byste potřebovala, ozvěte se. Krmivo Arden Grange najdete na prozatímních stránkách www.ardengrange.cz, výrobce má koncovku com a domů vám posílám leták. Berňák se sveze a dostal by formuli Light, nebo od FirstMate Lamb Meal Rice či Trim. Pokud se rozhodnete Lojzu zkusit přesvědčit přátelskými granulemi, musím říci, že bych ho v tuto chvíli vnímala jako chráněnce naší firmy, je to přece jen pan Pes a určitě vám dokážeme vyjít vstříc cenou i dopravou granulí. Prošlap není legrace!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud se rozhodnete pro doma vařenou stravu, vybavte se potřebnými znalostmi a opravdu si dejte potřebnou práci s přípravou krmné dávky. Nemusí být pestrá den ode dne jinak, ale měli byste dbát na určitou pestrost v průběhu týdne. Nezapomeňte na multivitamínový prostředek s obsahem vápníku, podle uvážení na doplněk výživy pro klouby, ve vámi připravené krmné dávce bude těchto látek málo, uvažte, že například z čisté kuřecí chrupavky je vstřebatelnost těchto látek pouhých 8%, zatím co z přípravků kloubní výživy 46 % a více. Vycházejte z těchto hodnot základních živin:

2-3-4-6-8 gramů bílkovin na kilo váhy…obří, velký,středně velký, malý pes a štěně

1,5-2 ….3-4 gramy tuku na kilo váhy, nejlépe živočišného, olej pes nevyužije více než energeticky a poznáte to na srsti – dospělý…štěně, s aktivitou a zátěží potřeba roste

150…400 mg vápníku na kilo dospělý…štěně

energie 4300kj……9000 kj5tikilové štěně 3-4 měsíce……dospělý 40ti kilový pes bez zátěže

Pro 40ti kilového dopělého psa s běžnou aktivitou by denní dávka měla být tvořena cca:

Minim.700 g masa, převážně svalovina, tučnější, vnitřnosti pouze kvalitní – dršťky, játra,srdce a max. do 20% denní dávky masa

Tuku (počítejte včetně masa) asi 6 polévkových lžic

300 gramů rýže v suchém stavu – uvařit, střídat s celozrnnými obilovinami – oves, pohanka, amaranth, jáhly, vyhnout se těstovinám a krmným vůbec

600 gramů zelenina a ovoce, větší část lehce podušená

Pro pestrost můžete vybírat ze surovin, které používají výrobci, kteří tvoří špičku kvality na trhu s granulemi:

Bramborové vločky, tapioka, dýňová  a jiná semínka, moučka z alfaalfy,  klíčky, inulin, jogurt nebo  sušené fermentační produkty Enterococcus faecium  a Lactobacillus acidophillus, kvasnice, jablka, karotka, hrášek, cottage sýr, slepičí vejce, kachní, bažantí a křepelčí vejce i se skořápkou – vařené, nikdy ne syrové,  mleté  kuřecí kosti, drcené vlašské ořechy, brokolice, hlávkový salát, rajčata, špenát, mořská řasa kelpa, petržel, med, borůvky, brusinky,  extrakt ze semínek grapefruitů (dá se koupit v lékárně),  rozmarýn,šalvěj, česnek

Velmi prospěšné je obohacování stravy prostředkem s aktivními enzymy.

 

Barbora Taliánová se ptá
24. 9. 2007, 17:33

Dobrý den, chtěla bych se poradit a slyšet váš názor na "zdravou výživu" pro psy Fit-Croc od firmy cdVet. Dostala jsem zdrama vzorek když jsem si zakoupila něco v obchodě, našemu pejkovi toto krmení chutnalo, jinak krmíme ProPlanem od Puriny. Děkuji moc za odpověd a přeji hezký den. S pozdravem Barbora Taliánová - Praha

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
25. 9. 2007, 03:33

Dobrý den, abychom byly zcela objektivní - můžete mi prosím opsat složení vašeho krmiva z obalu? Umím si jej nalézt na Internetu, ale ráda bych ho měla od Vás. Budem,e si tak více věřit. Stejně to můžete udělat i s vaší druhou značkou prosím. Zkusím vám trošku pomoci, jak etiketu na obale číst a na praktickém případu, kdy máte obal sama v ruce to jde nejlépe. Budete se pak umět sama rozhodovat, co je fajn a co ne. Těším se.

Ullrichová Lucie se ptá
23. 9. 2007, 13:35

Dobrý den, mám na Vás prosbičku. Před měsícem jsem si pořídila fenečku louisianského leopardího psa.Matku jsem viděla,dokonce je to prý Aramis z vašeho chovu.je velmi chytrá a učenlivá v tom by problém nebyl,ale jak štěnátko roste,přestávám v ni vidět její rasu. Proto jsem se dala do průzkumu a když se podívám na vaše štěnátka tak jsem úplně bez ideií. Proto vám zasílám foto,vím,že se z toho asi moc nepozná,ale zajímalo by mě jaký na to máte názor. a ještě jeden dotaz.V krmení nemáme problém krmíme firstmate to nám chutná,ale nechtěla bych vůbec nic zanedbat a udělat z fenečky asociala. Proto bych byla velmi ráda,kdyby jste mi mohl doporučit nějakou literaturu. Vím,že každé štěně je jiné a není přesný návod,ale moc by mi to pomohlo. Děkuji moc za pomoc Ullrichvá Lucie

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
23. 9. 2007, 11:35
Dobrý den, lousinaské psy chová majitel firmy STAZ, pan Ing. Stein. Obraťte se prosím na něj, nejlépe telefonicky, 10.-14.10. organizuje tradiuční podzimní chovatelsko - výcvikové setkání majitelů catahoul na Šumavě, zúčastnit se je nejlepší způsob, jak svému leopardu porozumět a vychovat tak příjemného psa. Sama bych si na leoparda netroufla, pokud bych neměla za zády tuto výchovnou pomoc. Musím říci, že se svým boxerem jsem na setkání leopardích psů jela s rozpaky, ale žiju z toho celý půlrok a v podstatě nic jiného nepotřebuji, abych měla představu, jak svého pejska vést a kam chci ve výchově směřovat. Tři dny soustředěné práce na setkání catahoul jsou pro denní život se psem mnohonásobně přínosnější, než každotýdenní půlden na cvičáku. Nerozumím tomu, když pes s trojkovými zkouškami je mimo cvičák nepřivolatelný a z auta je vytažen, až když jsou zavřená vrata cvičáku. Samozřejmě, že za tři dny setkání psa nenaučíte poslušnost, ale dostanete šanci pochopit, jaké by  mělo být vaše chování k němu, jaký vztah byste měla budovat. Jako bonus poznáte, co ve vašem psu je, co jste pokazila, jak to máte napravit a co naopak vám jde.  My se Sindy máme 100% přivolání, žijeme aktivní život týmu pán -pes, kdy les i restaurace, zoo nebo parta psů v parku pro nás není problém v ničem, stejně jako ponechání psa v autě dvě hodiny bez újmy na interiéru nebo túra po horách na volno s cyklisty v  protisměru :-).  Pes neobtěžuje, neničí a je nám jen k radosti. Zažila jsem i opak a musím říct, že je to velké trápení, mít doma špatně vedeného psa. Pro obě strany! Telefon na pana Ing. Steina 608712436, je hodně zaneprázdněný, ale telefony bere, co to dá. těším se, že se uvidíme v říjnu na Šumavě.
Nikola se ptá
22. 9. 2007, 16:35

Dobrý den, mám štěně(3,5 měsíců) výmarského ohaře, ráda bych se dozvěděla, který typ krmiva Firsmate bych mu měla koupit. Děkuji za Vaši odpověď

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
23. 9. 2007, 02:35

Pro takto staré štěně VO bych volila ještě tak na měsíc High Performance, pak Maintenance Large Breed Puppy nebo Lamasko, z ultraprémií nyní Fish Potato Puppy a od pátého měsíce Fish Potato Large Breed, Chicken with Blueberries, Naturally, Holistic. Přečtěte si prosím Praktické informace k použití Firstmate. Posílám Vám domů elektronický leták krmiva Arden Grange, krmí jím nyní část "našich" výmarů (kterých je hodně, je to řekla bych "naše" plemeno :-) ), po vzoru jedné britské chovatelsky velmi úspěšné chovatelské stanice.

Danuše Lukšová se ptá
19. 9. 2007, 20:54

Dobrý den, moje 3letá fenka rhodeského ridgebacka na od štěnět diagostikované problémy se slinivkou jaké krmivo by jste mi z Vašich řad doporučila. Byla mi doporučena Vaše novinka s borůvkama je to vhodné krmivo na tyo problémy? Jaké jsou dietetické zásady u těchto problému? Bylo nám veterinářem doporučeno nemastná strava,žádne pamlsky pri projevech průjmové stolice aplikovat po jidle pankreolan. Za vyjádření děkuji! Lukšová

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
20. 9. 2007, 06:54
Dobrý den, omlouvám se za zpoždění způsobené mojí dovolenou. Ještě mi prosím napište, v jaké výživové kondici vaše fena je, zda má průjmy, zda užívá nějaké léky, zda se objevují stavy akutních zhoršení problémů, kdy by bylo patrné, že fena trpí bolestí břicha. Čím byla od štěněte krmena - je to důležité, abychom zvolily dobrý způsob přechodu na nové granule. Borůvkovou formuli bych takto "naslepo" nevolila v této chvíli, ale třeba se k ní dostaneme časem. Jsem již permanentně na Internetu, odpovím vám obratem.
Jitka Macháčková se ptá
19. 9. 2007, 10:26

Dobrý den, zajímalo by mne, jaké krmivo by bylo vhodné pro Irského setra, věk šest měsíců. Pejsek je bez zdravotních problémů, s běžnou zátěží. Děkuji a přeji hezký den. Jitka Macháčková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 9. 2007, 08:26
Dobrý den, odpovídám vám za Ing. Steina. Pro irského setra tohoto věku bych vybrala u FirstMate z ultraprémií Fish Potato Puppy, dále i  Chicken with Blueberries, Naturally, Holistic. Ze superprémií Maintenance Large Breed Puppy nebo Skoki Active z prémií. Posílám Vám domů leták na českém trhu nové značky britské proveniencem hypoalergenní, se stejnými zásadními parametry jako FirstMate (maso, čistota, jasná deklarace složení a původu surovin, kloubní výživa, buněčné antioxidanty), podívejte se i na www.ardengrange.cz, výrobce má koncovku .com. Tam bych vybírala Puppy/Junior Large Breed, nebo Prestige či Performance. A do třetice se podívejte na www.belcando.cz, kde bych mu vybrala  Finest Croq, pokud je hodně štíhlý a hodně lítavý, jinak Junior. Předpokládám, že zúžíte výběr a pak se domluvíme konkrétně, včetně způsobu, jak vám krmivo co nejpříjemněji  pro vás dodat. Karla Dvořáková
Havlínová Draha se ptá
18. 9. 2007, 13:31

Dobrý den. Omlouvám se, že vás obtěžuji, ale nezapomněla jste na mě?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
18. 9. 2007, 11:31

Dobré ráno, byla jsem mimo ČR, pátrám, co vám jsem dlužná, zkuste prosím ještě jednou zopakovat, jaké máte teď problémy, vaše dotazy jsou zadány i tak nějak rozděleně. Jinak jsem vám určitě odpovídala na váš e-mail, pamatuji si, co jsem vám navrhovala :-).

Jitka Meklešová se ptá
14. 9. 2007, 14:40

Dobrý den, paní doktorko, dovolím se na Vás ještě jednou obrátit s dotazem. Zakoupila jsem oběma fenkám ( máme německého boxera a jack russela teriéra) Firstmate Holistic. Před tím jsme krmili značkou ANF. Bohužel First mate ani jedné z nich nechutná , navíc u Jack Russela se objevil zapáchající dech. Mohla byste mi prosím nějak poradit. Dočetla jsem se také o značce krmiva Arden Grange, mohla byste mi k tomuto krmivo něco sdělit, popř. ho doporučit? Moc děkuji za Váš čas. Jitka Meklešová

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 9. 2007, 12:40

Dobrý den, omlouvám za zpoždění způsobené dovolernou. Krmíte prosím ještě něco, kolikrát denně a jakou dávku, kolik fenky váží? Nevidím důvod, aby po Holisticu zapáchal dech, naopak, že ho feny nechtějí, to je možné, možná jim přijde granule příliš trvdá, nebo čekají zchutňovadlo a ono tam není, jinak Holistic je formule velice chutná a saháme k ní právě tam, kde jde o psy špatně krmitelné.

Podívejte se tedy na stránka www.ardengrange.cz, výrobce koncovka .com, posílám vám domů letáčky v e-formě. První osobní zkušenosti s krmivem máme právě takové, že špatní jedlíci leží před barelem s krmivem a hlídají si ho. Je velice dobře přijímáno, tráveno, la´tku má v zásadních parametrech stejně vysoko, jako naše ostatní krmiva, celá řada je hypoalergenní, obsahuje citrusový extrakt pro hygienu dutiny ústní, tvar a struktura granulí jsou u každé formule jiné, podle očekávaných potřeb skupiny psů, kterým je určena. tak že se podívejte a ozvěte se.

Lada Vydařela se ptá
12. 9. 2007, 12:52

Dobry den,pravě jsem na internetu objevila vaše strnky o krmivu dost mě zaujali,mam německeho ohaře kratkosrsteho,ćhtěla ybch to vaše krmivo vyzkoušet,ma stale problem z prujmem,tak se vas chci zepat zda by bylo možne ziskat od vas nějake vzorky krmiva,předem děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
12. 9. 2007, 10:52
Dobrý den, omlouvám se za zpoždění s odpovědí, byla jsem na dovolené. Nejprve mi prosím napiště, jak starý je váš pes, zda pracuje, kde je ustájen, čím a jak ho krmíte, kolik váží, zda je to pes nebo fena. Pak budeme moci být konkrétnější a účinněji se domluvit.