Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 127/132)

Jaroslava Popková se ptá
27. 8. 2007, 10:36

Dobrý den, stojíme před volbou změny granulí u 4 měsíčního štěněte chodského psa (v dospělosti kolem 25 kg). Krmíme Hillś, ale protože jsem nedávno slyšela o nějakých problémech s kvalitou a navíc srst štěněte se mi nezdá nejlepší, chtěli bychom zkusit jinou značku. Prosím o radu, jaké krmivo FirstMate pro jaké období zvolit - chodský pes je na hranici mezi středními a velkými plemeny, tak váháme. Po pročtení řady diskuzí a obsahu surovin v jednotlivých krmivech váhám mezi FirstMate, Trainer a EaglePack, zaujaly mne i granule Orijen, ale tam váhám kvůli velkému obsahu bílkovin. U FirstMate mne trochu odrazuje dost vysoký poměr Ca:P, ale EaglePack ho má ještě vyšší. Trainer toho moc o složení neuvádí a je to Italská firma, což mě dost odrazuje. Předem děkuji za jakoukoli radu a pomoc při výběru. Ráda bych tomu našemu drobečkovi co nejvíc usnadnila život a hlavně prospěla jeho zdraví. Hodně radosti ve Vaší práci a spokojené pesany, Jarka Popková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
27. 8. 2007, 08:36
Dobrý den, souhlasím s vámi, že krmivo, kde je 15 gramů masa ve sto gramech granulí a další suroviny jsou vesměs zvláštní kvality i skladby nemusí být tím nejlepším. Italská značka deklaruje čerstvé maso, výsledně ho tedy v granulích také není pořádná porce, jak by měla podle mého být. Orijen - je to nový trend, jistě dobrá myšlenka a počkáme si, co "umí" 42% bílkovin. FirstMate a Eagle Pack jsou ze stejné skupiny krmiv, vyberte si, chybu neuděláte. FirstMate má jako přednost teplotně šetrnou technologii, kdy teplota při výrobě nepřesahuje 90st., vakuovou technologii aplikace vitamínů, minerálů a enzmů. Jeho ultra řdada navíc je zcela prostá betakarotenů, neobsahuje totiž obiloviny, které jsou jeho bohatým přírodním zdrojem, je to pak maximum pro to, aby černá zůstala černou. Vybrala bych pro něj Fish Potato Puppy, později Chicken with Blueberries, ještě později s možností kombinace s Lamb Potato and Rice, tedy máme pohromadě mořskou rybu, kuře i jehněčí, brusinky, borůvky....Pokud byste se pro krmivo rozhodla, kontaktujte svého prodejce z našeho webu, tak se nejspolehlivěji ke krmivu doberete.
Pavla Grossova se ptá
25. 8. 2007, 17:39

Dobrý den,chtěla sem se zeptat.Máme doma 6 týdenní štěne rottweilera kříženého s bílým vlčákem.Dáváme jí granule royal canin.A u fenky se oběvil průjem - hěndý.Pak nám bylo porazeno ji dávat rýži kterou ji také krmil původní majitel a její průjem se změnil na žlutý.Čím ji máme krmit aby se průjem zpravil? Můžeme ji dávat dále granue roial canin zpraví se to?Nebo náké jiné granule?děkuji za odpověd

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
26. 8. 2007, 03:39
6ti týdenní štěně má být ještě u chovatele, váhala bych tedy, když už jste si štěně mohli převzít, zda vůbec bylo kvalitně krmeno. Dále nemám ráda krmiva chemicky konzervovaná, což vaše je. Z našeho sortimentu bych Vám doporučila nejspíše FïrstMate High Performance, dále pak Belcando Puppy nebo Arden Grange Puppy. Vše s vysokým obsahem masa, v potravinářské kvalitě, bez chemie. Pokud byste měla zájem krmivo vyzkoušet, obraťte se na nás a rádi vám pomůžeme si ho opatřit co nejpohodlněji.
Martin Švába se ptá
24. 8. 2007, 06:43

Jaké je dávkování krmiva FirstMate? A jaký typ krmiva by jste doporučily? Mám dvouletého amerického stafodského teriera. Děkuji za odpověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
24. 8. 2007, 04:43
Dobrý den, pro vašeho atleta cokoliv od Firstmate prakticky, dávkování je na obalu krmiva a v letáku ultraprémií, obecně a orioentačně vzato cca 10-12-15 gramů na kilo váhy psa podle zátěže, typu nervové soustavy, metabolismu.....Pokud jste dosud krmil něčím, co se diametrálně liší od FM, doporučuji pro přechod začít Lamb Potato and Rice, postupně pak můžete přejít ke kaloričtějším formulím, jako například Chicken with Blueberries, Holistic, Fish Potato large Breed, Maintenance, Lamasko.
Katka Monakova se ptá
17. 8. 2007, 20:29

dobrý den...mám 14mes. afganka a má kožní alergii,na bříšku červené pupínky,a celé tělo ho svědí...krmila jsem na doporučeni duckem zátěžovkou a do toho jsem začla přidávat na srst biotin h50 forte a hyper coat olej...a asi po 3 týdnech tahle reakce...ted jsem vše vysadila,ovšem pejsek bez změny...tak mi te dbylo doporučeno vaše krmivo FM....prosím poradte,už jsem bezradná...ani na veterine mi nepomohli....

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
18. 8. 2007, 06:29
Dobrý den, doporučila bych ultraprémium FirstMate Chicken with Blueberries nejspíše, pročtěte si prosím Praktické informace zde na webu a pejskovi nepodávejte kromě granulí nic jiného, abychom zjistili, nakolik je hypoalrgenní krmivo schopno jeho obtíže utlumit.
Zbyněk Fajt se ptá
10. 8. 2007, 14:06

Dobrý den, poradte mi prosím, jaké krmivo od First Mate by se hodilo pro mého AMSTAFTA. Jsou mu 2 roky. Granule(Shurgain Opti Plus) má k dispozici celý den, ale žere je sám od sebe pouze 1x denně na večer a v množství dle své potřeby. Je dobře stavěný, ale mohl by podle zvělolékaře malinko přibrat(1-2kg). Denně se mu věnuji asi 2hod.,v so 3-4hod a v ne 6 hod. Asi 2x za rok se mu na hlavě (pokaždé jinde) vytvoří flek 1x1cm veliký a po čase mu z něho vypadají i chlupy. Stačí to pouze každý den vydezinfikovat a problém zmizí. V laboratoři na nic nepřišli. Dále nemá úplně v pořádku jeden kyčelní kloub,dle zverolékaře to nejni vážné(pouze nedoporučuje, aby běhal dlouhé trasy a jinak kloub přetěžoval)a nebudou s tím problémy. Předem díky za odpověď. Zbyněk Fajt

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 8. 2007, 12:06
Dobrý den, doporučila bych prakticky cokoliv, kromě štěněcích verzí, pro přechod na značku bych asi vybrala Lamasko Senzitive - jde o mezistupeň mezi superprémii a ultraprémii, 30% Lamaska Senzitiv tvoří drobnější granule ultraprémiového jehněčího s brusinkami, 70% superprémiové jehněčí větší granule. Prostudujte si prosím Praktické informace pro přechod na krmivo. Není myslím dobré nechávat psovi v misce stále krmivo, výsledkem bývá, že pes jí méně, než kolik potřebuje. Majitel si pak stýská, že pes nenabírá, jak by chtěl. Denní dávka 13-15 gramů granulí na kilo hmotnosti by měla být rozdělená do dvou porcí, ráno dejte "menší" půlku :-). Momentálně nejsou k dispozici verze se 100% mořské ryby, budou cca v polovině září, pak bych doporučila vaší pozornosti i Fish Potato large Breed.
Machota Martin se ptá
3. 8. 2007, 13:53

Poradte mi prosím krmivo pro jorkšírskou teriérku. Je jí 1 rok a nemá ráda granule s rybou. Chtěl bych pro ni nějakou změnu. Dosud krmena Eagla packem. Osobní dotaz - je toto krmivo kvalitní nebo jsem ji krmil špatně? Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
3. 8. 2007, 11:53
Dobrý den, Eagle Pack je ze stejné skupiny krmiv, jako je FirstMate, jsou to tedy kamarádi  s vaším jorkem, s vámi, s námi :-)....Pokud nechce rybu, u nás jí můžete nabídnout FM Chicken and Blueberries, Nature´s Variety - Lamb, nebo  Chicken. Nature´s Variety je kombinace s mrazem sušeným syrovým masem, požívá ještě o 4 gramy masové moučky více než FM :-), což píšu jako důkaz toho, jak moc se snažíme pracovat s výrobci, kterým můžeme důvěřovat a má menší velikost granulí.
Havlínová Draha se ptá
1. 8. 2007, 13:50

Mohu dávat své 10 leté kavalírce, která je strašně pohublá, FM POTATO FISH PUPPY, aby se trošku spravila. Nebo ji mohou štěněčí granule nějak ublížit? Děkuji za odpověd.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
1. 8. 2007, 11:50
Dobrý den, určitě jí je dávat můžeta, ba naopak, jen opatrně s přechodem na ně, klidně jí dejte i holistic, chicken with blueberries, tam je hodně látek na ochranu buněk před procesy stárnutí. Bylo by dobré nechat fenu i vyšetřit preventivně u veterináře,  hubnutí nemusí být jen výrazem stařecké "ochablosti", ale například onemocnění srdce, kdy tím, jak se neprokrvují dostatečně játra a ostatní orgány, dochází ke snížení účinnosti metabolismu. léky na podporu srdeční činnosti spolu s kalorickou a lehce stravitelnou stravou, což ultra FM je eminentně dokáží stav upravit k lepšímu. Není důvod, aby starý pes trávil svůj čas na hranici vysílení jen proto, že "se mu má dávat strava pro staré psy" :-). Napište, jak to s vámi bude dál a držím palce.
Simona Kramářová se ptá
31. 7. 2007, 09:39

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jaký přesně druh krmiva od Firstmate byste mi doporučila pro 2 měsíční štěně ridgebacka a kde se v okolí Č. Budějovice dá toto krmivo koupit. Děkuji Vám moc za odpověď. Přeji hezký den, Kramářová

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
31. 7. 2007, 07:39
Dobrý den, doporučila bych nyní ze superprémií Maintenance Large Breed Puppy, později Lamasko, Lamb Meal Rice, z ultraprémií Naturally, Holistic nebo Chicken with Blueberries,  později Fish Original, Lamb Potato Rice. Krmivo seženete přímo v ČB u paní Ladislavy Suché, kontakt najdete zde, klikněte na e-shop, prodej, kontakty na horní liště a pak už uvidíte nabídku vlevo.
Jaroslav Hrabák se ptá
31. 7. 2007, 00:18

Dobrý den, předem děkuji za radu při výběru krmiva, ale narazil jsem na malý problém se sháněním. Váš E-schop mě nefunguje a tak jsem si doporučené krmivo objednal lehce předražené :-) až z Č.Budějovic. To ale není ten problém = nikde jsem totiž neobjevil dodavatele "Ardes Grange salmon rice 2,5 kg", které jste mi doporučil. Můžete mi poradit dodavatele, nebo přístup na Váš e-shop? Děkuji Jaroslav Hrabák Teplice

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 7. 2007, 10:18
Dobrý den, mrzí mě, že se nám nedaří vám vyhovět, jak bychom chtěli, prosím, zavolejte Ing. Steinovi nebo mě ( tel.604559407), krmivo Arden Grange Vám zašleme obratem přímo z firmy. Zároveń vám posílám e-mail s dokončeným letákem Arden Grange, pracujeme na webových stránkách a e-shopu, stejně jako na opravách tohoto webu.
zališová petra se ptá
26. 7. 2007, 14:19

...dobrý den....chtěla bych poradit...máme doma collii 5.5 let starou,v poslední době začala mít stále častější problémy se zažíváním...zvracení,průjmy a málo jedla...od veterináře měla nějaké krmivo od Eukanuby Veterinary Diets...nevíte jak přesně se to jmenuje,nebo něco podobného a kde se to dá koupit....třeba přes internet...děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
27. 7. 2007, 12:19
Veterinární dietu Eukanuba si nejspíše koupíte u veterináře.
Růžena Gollinarschová se ptá
24. 7. 2007, 16:09

Dobrý den,mám problém s tím že mám štěně 7.měsíční BSP a začali mu rezivět/červenat/chlupy na uších a hlavě.Krmila jsem do 3.měsíců K-9 a na radu veterináře jsem přešla na Fitmin maxi junior.Zkoušela jsem i 14dní HappyDog,který my doporučili chovatelé,ale měl po něm neustálí průjem.Fitmin toto vyřešil,ale dělám snad chybu nevhodným krmením nebo co udělat,aby srst nerezivěla.Učastnili jsme se už dvou výstav a to úspěšně a mrzelo by mě kdyby se tyto poroblémy se srstí měli prohlubovat.Děkuji za váš čas.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
25. 7. 2007, 02:09
Právě jsem řešila objednávku krmení pro BSP, necelé dva roky starý, rok krmený FM, vyhrává, co se dá a je černý jako uhel se sytým pálením, jistě je to genetika, péče a krmení. Pokud má pes dispozice k rezatému nádechu srsti, ty nezměníme. Můžeme pouze ovlivnit to, co je dáno krmením. Jedna věc je uměle přidaný betakaroten, ten ve FirstMate není, druhá je přirozený občas betakarotenu například v obilovinách. Čím je obilovina nebo zelenina žlutší, červenější, oranžovější, nakonec i zelenější, tím je tam betakarotenu více. Naopak, pokud krmivo čerpá sacharidy z brambor nebo z obilovin pouze z rýže, pak se dá očekávat, že betalaroten prakticky neobsahuje. Z vámi jmenovaných krmiv bych nejméně volila to, co vám doporučil veterinář. Další dvě krmiva jsou bohatá především na kukuřici, tedy betakarotenu pravděpodobně dost. Pokud tedy chcete udělat maximum, aby černá byla černá, volila bych pro 7mi měsíčního pejska BSP ultraprémiové Chicken with Blueberries, dostatek energie, bílkovin a tuků pro juniora, kloubní výživa, enzymy, chelátové stopové prvky pro kůži a srst, obsah masa 84%, potravinářská čistota a teplotně šetrná technologie, jako bonus borůvky jako hlavní ingredience, tedy maximální podpora ochrany buněk. Dá se říci, světový unikát, jmenovaná krmiva nedisponují takovouto charakteristikou, čímž neříkám, že jsou šmahem špatná. Dvě z nich bych určitě byla schopná doporučit jako alternativu, pokud by majitel krmil supermarketovkou. Tu nikdy :-). Později můžete přejít na Fish Potato Large Breed, Lamb Potato Rice, výsledek uvidíte po přelínání. Pročtěte si prosím Praktické informace k použití krmiva FM zde na stránkách.
Havlínová Draha se ptá
24. 7. 2007, 13:02

a kde je AG v prodeji? na e-shopu jsem ho nenašla. A ještě mi prosím napište, které je vhodné pro jorkšírku. Bude mí 1 rok. děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
24. 7. 2007, 11:02
Ještě na webu není, dá to mnoho práce, pracujeme tvrdě. Pro jorka doporučuji Prestige, už jich to tady v Hradci baští 14 a jsou moc spokojení, včetně majitelky :-)
Havlínová Draha se ptá
24. 7. 2007, 11:08

Měla bych zájem o informace o krmivu Arden Grande. Kdy bude v prodeji?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
24. 7. 2007, 09:08
V prodeji již je, pracujeme intenzivně na webových stránkách, pošlu vám pracovní verzi letáku, je před dokončením, chybí již jen doplnit podíl živočišných proteinů, včera nám je na naši prosbu výrobce spočítal a dal k dispozici pro publikování, je to pěkné :-)
Martina Škopková se ptá
24. 7. 2007, 09:41

Dobrý den, můj dotaz zní ohledně dvou členů naší rodiny.Tím prvním je 4-letý německý ovčák,kterého jsme první rok krmili Eucanubou a poté přešli na K-9.Poslední dobou si všímám,že náš pejsek není,až tak fit.Podezřele ubral na váze,ikdyž energie má stále hodně a další co mi do očí bije,je jeho srst,není taková jako dřív.Poslední dobou mu navíc začaly granule neskutečně chutnat a když je vidí celý se třese,aby je už měl.Mám takové podezření,že se mu to krmivo nevstřebává tak,jak by mělo a proto Vás prosím o Váš názor a radu,zda nepřejít na jiné krmivo a případně které z Firstmate? Druhým členem se stala před týdnem fenka trpasličího pudla,dostala jsem ji,jako dárek k narozeninám i s pytlíkem granulí od přátel,kterým majitelka sdělila pouze,že se jedná o kanadské krmivo.Těžce nyní zvažuji,kterým krmivem toho malého 2-měsíčního prcka krmit a proto i v tomhle směru Vás prosím o radu.Předem děkuji za odpověď s pozdravem Martina Škopková

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
24. 7. 2007, 07:41
Dobrý den, s ovčákem bych především zašla k veterináři. Není důvod, aby ubíral podezřele na váze, pokud dostává odpovídající krmnou dávku K-9. Jinak z naší nabídky bych mu vybrala FM Maintenance, Belcando Premium, posílám vám i leták nového hypoalergenního krmiva Arden Grange, jeví se jako velmi kvalitní a tam bych volila Performance za předpokladu, že veterinář nezjistí žádný problém. Pejsek může hubnout třeba proto, že má zánět slinivky, štítné žlázy, cukrovku....Pak by byla situace jiná. . Fenečce bych vybrala FM Mini Bites, Belcando Finest Croq (90% maso, kuře, kachna, sleď, to by jí udělalo myslím velkou radost, navíc po namočení tvoří játrovou omáčku) nebo Arden Grange Puppy/Junior. Posílám tedy letáček na vaši adresu, na webovkách intenzivně pracujeme, webové stránky výrobce jsou www.ardengrange.com.
lucie holečková se ptá
22. 7. 2007, 21:23

dobrý večer chtěla bych poradit s krmivem firstmate.Máme 5-měsiční štěně bernského sal.psa, již jsme od Vás brali krmivo firstmate fisch pottato puppy.Tímto Vás prosím o radu v jakém krmivu bych měla nadále pokračovat.Předem moc děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 7. 2007, 07:23
Dobrý den, odpovídám vám za Ing. Steina. U vašeho pejska bych nyní pokračovala z řady FM Chicken with Blueberries, později můžeme střídat s Fish Large Breed, Lamb Potato Original, vše je ucela bez betakarotenu a tedy s maximální možnou ochranou černé barvy  srsti ze strany krmiva.