Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 128/132)

Petra Voženílková se ptá
21. 7. 2007, 15:40

Dobrý den nedávno jsem vám psala ohledně krmení pro mou šestiletou fenku plemene mops .Doporučila jste my krmeni Nature´s varienty prairie .Nikde jsem nenašla o jaké krmivo se jedná a kde ho mohu zakoupit .Jsem z Pardubic . Děkuji za radu

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
22. 7. 2007, 01:40

Dobrý den, klikněte si pod logo v levém horním rohu titulní stránky webu. Doporučila bych vaší fence variantu z lososa, není problém vám ji dovézt do Pardubic, pracuji jako distributor pro VČ, tak že se můžeme domlouvat spolu, tel.: 604559407. Webové stránky výrobce jsou www. naturesvariety.com

 

Petra Voženílková se ptá
17. 7. 2007, 19:26

Dobrý den chci se zeptat mám fenku plemene mops starou šest roků.Byla krmena eukanubou pro malá plemena.Dostala průjem a u veterináře bylo zjištěno že má podrážděnou slinivku .Dostala granule zn.eukanuba intensinal veterinary diets .Vše se zdálo v pořádku ale po dvou měsících fenka po nažrání ihned i malé množství vyzvracela Začala jsem vařit rýži a vše je v pořádku .Ráno na lačno rýže a pak mohu přidat i granule .Chci se zeptat jestli mohu krmit Vámi nabízeným krmivem a konkrétně jakým .Jestli jo dám na vaše doporučeni .Fenka váži devět kg. Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
18. 7. 2007, 05:26
Při chronickém zánětu slinivky se osvědčilo FirstMate Lamb Potato Rice, přechod na krmivo přes vařenou rýži. Později jsme u jedné nemocné feny vyzkoušeli i Nature´s Variety Prairie a bylo vše v pořádku, včetně laboratorních testů u veterináře, které před tím několik let normální nebyly. Jedinou změnou bylo krmivo, tedy souvislost být musí.
Kateřina Bočková se ptá
15. 7. 2007, 19:27

Dobrý den p.Karlo mám pár otázek,mojim pejskům bylo špatně a tak jsem asi 3 dny s něma na dietě jako myslím rýže a vývar..Předtím jsem podávala pejskům pro plan,ale chtěla jsem přejít na first mate...a tak mám doma FM,ale k tomu mi kámoška objednala jěště Arden Grande..smíchala jsem je doheromady...no a když jsou teda na te dietě můžu hned začít poúžívat ty FM s těma Arden Grande?Děkuji předem za odpověd...Bočková Kateřina

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
16. 7. 2007, 05:27
Dobrý den, skoro bych tyto dvě značky nemíchala, každé má trošku jinou technologii a bude se jinak trávit, i každá granulka má pak jiný obsah tuku a bílkovin a působí v žaludku jaksi "sólo". Po vařeném bych přešla postupně během dvou tří dnů.
¨Havlínová Draha se ptá
13. 7. 2007, 18:31

Krmíme naši roční jorkšírku dle vaší rady FM Potato Fisch Puppy. Dva týdny pěkně žrala a teď stávkuje. Už týden denně pár granulí, nic jiného nedostává a tak je vlastně téměř hladem. Vezme granuli do tlamy a vyplivne. Je možné, že by jí ryba nedělala dobře? Poradíte mi? A strašně se poslední dobou škrábe a okusuje si nohy, blechy nemá. Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 7. 2007, 04:31
Dobrý den, tlapky si škrábe teprve od doby, kdy jí FM? A co jiného jí - pár granulí jí jistě nestačí, přece ji nenecháte na třech granulkách denně?
Markéta Dohnalová se ptá
11. 7. 2007, 21:28

Dobrý večer, nemohu se nikde dočíst více o Vaší novince - britském krmivu Arden Grange pro seniory, prosím můžete mi sdělit více info o složení atp.? Předem moc děkuji. Markéta (30 let) a Kelly (12 let)

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
12. 7. 2007, 07:28
Pracujeme na stránkách, na českých materiálech tištěných, jinak najdete originální stránky výrobce www.ardengrange.com, na vaši adresu vám posílám leták, je k dispozici tištěný leták, knížečka plná informací, pokud byste chtěla, pošleme vám a rádi :-). Máme z tohoto nového člena rodiny radost. Zapadá k nám velmi dobře a doufáme, že i vy, chovatelé, ho přijmete vstřícně. O psech nepochybuji.
MUDr. Jiří Marx se ptá
11. 7. 2007, 19:09

Dobrý den a co teď?? aspoň pytel Original Potato Fish by bodnul.Nemáte náhodou číslo na toho pána co tady ty granule distribuuje pro Mladou Boleslav? jinak přeji krásný den.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
12. 7. 2007, 05:09
ten pán je mimo republiku, zkusíme poshánět, viď Eryku, jinak příští týden, začátek přespříštího  dorazí kuře s borůvkami, jehněčí s rýží a brusinkami, možná, že by se vám líbilo stejně jako nám i Arden Grange,pošlu letáček, je to celé hypoalergenní, s jasnou deklarací a masa jako FM, čistota i kloubní výživa...
Nejedlá Zuzana se ptá
10. 7. 2007, 08:10

A nebude se krmivo natures variety dodávat i v nějakém menším balení? Pro malého pejska bych to měla na rok i déle.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
10. 7. 2007, 06:10

Momentálně má firma stejný problém, jak postihl nezaviněně FirstMate, tedy musela počkat na kontrolu EU, dodávky tedy jsou zpožděny a krmivo dorazí koncem července, zda v této dodávce budou malá balení, nevím, řekla bych, že ne, vycházejí cenově méně vyhodně pro vás,  pokud byste chtěla krmivo v menším balení hned, můžeme vám přispět z vlastních pytlů :-)

Nejedlá Zuzana se ptá
9. 7. 2007, 08:12

Mám 11 měsíční jorkšírku. Krmíme FM Potato Fish Puppy. Cím bychom měli v budoucnu pokračovat? Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
9. 7. 2007, 06:12

Můžete zůstat u této formule, vhodné je dále Chicken with Blueberries, Naturally, Holistic!, obojí kuřecí verze, jehněčí Lamb Potato Rice je skvělá receptura, pro jorka je však třeba více tuku i bílkovin, doporučila bych občas jehněčí míchat třetinou s výše uvedenými, pejskovi prospěje více druhů masa. Jako velmi zajímavá se mi jeví značka Nature´s Variety- Prairie, s mrazem sušeným syrovým masem, stejná skupina krmiv jako FirstMate, tam jí můžete vybrat cokoliv. Právě připravujeme k prodeji kompletní hypolargenní řadu krmiv Arden Grange, obsahem masa, čistotou, kloubní výživou a cheláty minerálů jako FirstMate, i zde je možná volba kuře, jehně nebo losos, vše v kombinaci s treskou a sleděm.

Nikola Vavrova se ptá
8. 7. 2007, 14:54

Krasny den preji,prosimvas mam dotaz mam stene 8 tydeni Pudl Kralovsky,potrebuji se poradit co je pro nej za stravu vhodne,jelikoz mi bylo receno ze se mu nesmi davat strava co obsahuje beta karoten aby nechytal barvu srsti do zluta tak si nevim rady dostala jsem od chovatele Pupy Ontario ale ma s toho dost ridkou stolici a navic bych rekla ze se mu spatne kadi.Prosim o radu a predem dekuji Vavrova.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
9. 7. 2007, 12:54
Zcela bez betakarotenu je to krmivo, které neobsahuje jiné obiloviny než rýži, , neobsahuje ovoce či zeleninu, které obsahují betakaroten a neobsahuje samozřejmě betakaroten uměle přidaný. Zcela tuto charakteristiku naplňuje ultrapremiová řada FirstMate vyjma Naturally, Holistic, pro vaše štěně bych doporučila Chicken with Blueberries, borůvky dodají spoustu přírodních antioxidantů pro vývoj imunity, v krmivu je i formule pro klouby, enzymy, probiotika a prebiotika, cheláty minerálů a kvantitativně i kvalitativně velmi účinné hodnoty omega kyselin. Později bych přešla na Lamb Potato Rice s borůvkami a brusinkami, případně na Fish Original, můžete formule i střídat.
D.Vavrda se ptá
5. 7. 2007, 22:48

Dobry den,rad bych se zeptal na spravne krmeni brezi feny a nasledneho odchovu krmivem FirstMate. Mam chovnou fenu bulmastifa (2,5r.),kterou po rade pratel krmim posledni rok FM Lamasko - ke vseobecne spokojenosti. Nyni fena po prvnim kryti zabrezla (porod cca za mesic), mel bych tedy nyni zvysit davku Lamaska, na ktere je zvykla nebo prejit na jiny typ FM (zatezove pro brezi feny)? Stenata bych rad zvykal tez na granule,cim krmit je - jako fenu nebo od zacatku stenecimi typu LargeBreed? V nabidce superpremii mate dve (kurecu a hehneci, jak se lisi? Dekuji za odpoved, D.Vavrda

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 7. 2007, 08:48
Dobrý den, odpovídám Vám za In g. Steina. Poslední měsíc březosti pomalu zvyšujte feně dávku Lamaska, rozdělte krmnou dávku na tři, v bříšku bude méně místa :-). Posledních 14 dnů před porodem přejděte během tří čtyř dnů míchání s Lamaskem na FirstMate High Performance, krmná dávka by se měla v poslední dny rozděli na čtyři díly. Tyto granule pak budou i těmi, na kterých štěňátka budete odstavovat a půjdou s nimi do nových domovů. Po 3. měsíci bude vhodné přejít na Maintenance Large Breed Puppy, dále päk bude vhodné i Lamasko, Lamb Meal Rice Large Breed Puppy bych volila tak kolem sedmi měsíců. Má méně tuku a bílkovin, dříve bych ho vybrala u štěňat, která by měla sklon být nepřiměřeně těžká. Karla Dvořáková
Svatava Týmová se ptá
4. 7. 2007, 23:32

U naší feny boloňského psíka se projevila alergie na hovězí bílkovinu. V době březosti odmítá granule a proto jí vařím. Na doporučení por. chovu jsem jí zkusila uvařit hovězí srdce, po kterém se ale začala strašně škrábát, až lítala srst. Veterinářka mi doporučila v žádném případě již hovězí maso nepodávat a radši ani kuřecí. Chci se Vás proto zeptat jaké granule byste mi doporučila. Momentálně krmím Eukanubou Lamb rice. Srst jí už opět roste, ale ještě si kouše nohy.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
5. 7. 2007, 09:32

Dobrý den, jehněčí maso je jistě velmi dobrá volba, zkontrolujte, zda ve vašem krmivu je pouze jehněčí, neměl by tam být ani lepek, tedy ani pšenice, mo by mít dostatek živočišných bílkovin, tedy alespoň 70%, žádná barviva, konzervanty a pod., to je samozřejmost. Pro dobrý stav kůže jsou potřebné i omega kyseliny, čistý živočišný tuk a přírodní podpora buněk antioxidanty.

Z našeho sortimentu bych volila FirstMate Lamb, Potato and Rice, další  jehněčí hypolargenní varianta bude uvedena do prodeje 9.7., jedná se o britskou značku Arden Grange. Více informací vám poskytneme během několika dnů na Internetu, zatím více osobně nebo mailem, pokud budete mít zájem.

Věra Plecitá se ptá
2. 7. 2007, 18:56

Dobrý den, fenku tibetské dogy (18 měs.) se marně snažím od pátku krmit FM - receptura Holistic. Vždy skoro vše časem vyzvrátí. A to ikdyž dám dosavadní granule (Nutro Choice - velmi vyhovovali, ale fenka po nich nepřibírala) a jen velmi malé množství FM. Už jsem je zkoušela i máčet, rozdělovět do menších dávek, ale výsledek je stejný. Myslíte že když tato receptura nevyhovuje že máme zkusit jinou? Např. Maintenance LB - na té mám 5-ti letého psa a vše je OK. Fenka rozhodně nemá přecitlivělý žaludek, vždy vše snášela normálně, nikdy neměla průjem, nezvracela. Ten druhý pes mi po FM krásně osvalil, což bych potřebovala i u fenky. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 7. 2007, 04:56
Dobrý den, odpovídám Vám za Ing. Steina. Holistic je "silná" formule, v žaludku se oba druhy granulí chovají každý po svém. FirstMate má jinou technologii, ani to máčení tomu nemusí pomoci. Myslím, že na přechod na FM není Holistic nejideálnější. Odložila bych ho na později, až bude fena na FM zvyklá. Zkuste přejít pomocí Maintenance a nemíchejte ho s Nutrem, ale s rýží. Karla Dvořáková
Janis Plumakis se ptá
30. 6. 2007, 20:58

Dobrý den, prosím Vás poraďte mi, zda je v řadě krmiv Firstmate vhodné krmivo pro 11letou čubinku amerického kokršpaněla, která má léčenou cukrovku píchaným inzulínem ( deně 17 jednotek ). V poslední době zhubla ( cukrovka byla zjištěna na vánoce 2006 ), takže je "akorát", dostává granule pro seniory : jehněčí s rýží, nebo kuřecí s rýží, ovšem přidaly se také problémy s kůží. Kůže je suchá a srsti ubývá. Děkuji za odpověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
1. 7. 2007, 06:58
Dobrý den, myslím, že o několik dotazů zpět je zodpovězen prakticky stejný dotaz, jako je váš. U FirstMate by analogicky byla vhodná formule Fish Potato Senior, nyní ale není k dispozici. Během deseti dnů bude v nabídce krmivo britské značky Arden Grange, které má velmi podobnou koncepci jako FirstMate a rovněž formuli Senior vhodnou pro diabetika, více nformací o tomto krmivu z produkce rodinné firmy s vysokou důvěryhodností najdete v příštím týdnu na těchto stránkách.
Havlínová Draha se ptá
27. 6. 2007, 13:46

Prairie? Jaký druh? Je i menší např. 3 kg balení?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
27. 6. 2007, 11:46
Není, jen 13,6 a myslím, že losos by chutnal dost :-)
Havlínová Draha se ptá
27. 6. 2007, 12:45

Tak jsem koupila roční jorkšírce FM Potato a Fish Puppy. Moc jí chutnají. Je lepší krmit celou dobu než krmivo sní jedním druhem nebo je lepší střídat, např. s FM Potato a Chicken with Bluberries? Je vhodné granulky střídat s vařenou stravou? Děkuji.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
27. 6. 2007, 10:45
Určitě by jí chutnala i Prairie. Střídat různé druhy masa není špatné, kombinovat vaření a kvalitní granule ...škoda každé granule, co padne vedle. Chcete-li vidět maximální efekt výživy na kondici, nevařte :-). U jorka zvláš´t.