Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 129/132)

Markéta Rezková se ptá
27. 6. 2007, 07:42

Dobrý den, tak nám došly granulky FM, protom jsem se chtěla zeptat, co by jste nám doporučila za krmení na tu dobu, než se opět v ČR objeví. Máme anglickou mastifku ( už jsem Vám psala dotazy ) a teď jí bylo 6 měsíců. Moc děkuji za odpověď

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
27. 6. 2007, 05:42
Dobrý den, jednoznačně to je Belcando Junior, podívejte se na www.aoc.cz/belcando, to jsou aktualizované stránky. Ručím za spokojensot, masa stejně jako FM, kuře, sleď, potravinářská kvalita, velké granulky a v pytli to, co na pytli. Zdravím :-).
L. se ptá
26. 6. 2007, 16:21

Dobrý den,máme fenku RR 1 rok.Pěkně ochutnávala 2 měsíce First Mate Lamasko Senzitive 15 kg,zničeho nic jí to přestalo chutnat nevím proč,trvá to už týden,tak si nevíme rady jestli není nemocná byla žravá fajn.Když vidí maso tak to si ráda dá,uvažujem že zkusíme granule ůplně něco jiného třeba Mastery nebo Balcando v menší balení a hlavně aby nebyly velké granule,jak to vidí tak už do toho vůbec nejde.Prosím poradte co a jak.Děkuji s pozdravem L.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
27. 6. 2007, 02:21
Hm, tak to nevím, co si na nás vymyslela. V teple psi jedí méně, že by nejedla vůbec, to si představit neumím, jistě dobrovolně hlady neumře a že by jí bylo málo kuře, sleď a jehněčí......
karlinka se ptá
25. 6. 2007, 14:12

Máme dvě kočičky, jedna je z útulku. ta mívala vždy problémy s průjmy a krví ve stolici. Nejhorší to bylo po Whiskas, nejlepší při krmivu Royal Canin. Nyní mi kamarádka doporučila FirstMate, které obě kočenky přijaly nadšeně. Ale po několika dnech má ta útulková opět průjem.Myslíte, že je to tím, že je nějak citlivější?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
26. 6. 2007, 12:12
Dobrý den, myslím, že u vaší problémové kočičky bych osobně ještě zkusila Leonardo Senzitive, určený citlivým kočkám. Pokud by to situaci neřešilo, čekala bych, že problém bude takový,že ho krmivo zvládnout nedokáže. I když musím říci, že si to myslím už teď. Jak vidíte, druhá kočička je v pohodě.
Výborné reference přicházejí z Kanady na  na FirstMate Reneissance, kočičí variantu psího kuřete s borův kami, až tak, že kočky vyhazují svoje dosavadní granulky z misky při smíchání obou. To by byla také volba, těžko si představit šetrnější krmivo s větším biologickým potenciálem. Naopak, krmiva, kde jsou 4% masa a 7 druhů barviv, případně 3 chemické konzervanty, mě  nadějí nenaplňují.
Petr Joneš se ptá
24. 6. 2007, 18:46

Dobrý den,pokud si vzpomenete, oslovil jsem Vás před cca 2 měsíci s požadavkem o radu ve věci změny krmiva pro mé 2 boxery a 1 NO. Poradila jste mi krmivo First Mate Lamasco, které všem 3 psům výtečně sedlo. O to větší zklamání bylo, když jsem si přijel pro druhý pytel. Místo Lamasca mi byla nabídnuta značka Belcando, z kterou už taková spokojenost nebyla. Na Vašich stránkách je zmíněna aféra v Kanadě a USA. Jelikož musím něčím krmit, zvažoval jsem značku NUTRAM Large Breed Adult, která mi svým složením trochu připomíná Lamasco. Myslíte, že svou volbou nic neriskuji, nebo by jste mi mohla nabídnou ještě jiné řešení. Musím podotknout, že během dvou a půl měsíců už po třetí měním krmivo. Děkuji za odpověď a na shledanou P.Joneš

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
25. 6. 2007, 04:46

Dobrý den, pane Joneš, je nám v nastalé situaci neveselo. Věříme, že pokud  počet nás, kteří jsme s FirstMate pevně spojeni na základě osobní zkušenosti nás a našich psů,bude růst i nadále tak strmě, jako tomu je v letošním roce, ani evropští úředníci nás už nevypečou, protože naše zásoba krmiva ve skladu bude při jejich případném příštím vrtochu taková, že postačí na dobu, kterou oni budou potřebovat ke svému uspokojení. Fandila bych více jejich práci, pokud by stejný metr brali na Evropu jako na zámoří. Věnovala jsem dopoledne shánění Lamaska, ale marně, mohu ještě zprostředkovat zaslání dvou balení Skoki, nevím teď, zda Activ nebo Large Breed, ale je to jedno. Co se týče kvality krmiva, složení surovin bych řekla, je tak 25% efektu. Záleží, jakou čistotu ony suroviny mají, kolik čeho je použito a mám tím na mysli ne počet bylinek, ale množství a kvalitu  masa, obilovin a tuků, jakou technologií je vše zpracované. U Nutramu nevím více, než vy, na vzorku, který zde mám od klubové výstavy šeltií v květnu 07 je ve složení několikrát slovo "krmná" - pšenice, rýže, jsou tam vedlejší produkty, nemluví se tam o chelátech minerálů. Nekoresponduje to tedy nijak s údaji, které jsou třeba v reklamě v Psovi. Tudíž, nemohu říci než to, že je chválihodné, že krmivo pracuje na prvním místě ingrediencí s masovou moučkou. Ostatní údaje mi známy nejsou. Sama bych volila raději to, kde vím víc. Tedy opravdu Belcando, Prairie nebo Arden Grange, který chystáme do prodeje na příští týden, zatím je k nalezení na originálních stránkách. Všichni společně dovedou říci, kolik masové moučky použili, v jaké kvalitě, kde nakupují  a jak vše zpracovali. Pokud byste měl zájem o Skoki, zavolejte prosím panu Zdeňku Zavadilovi, telefon 776610371, ví o vás.

 

Milan Svoboda se ptá
19. 6. 2007, 21:37

Tak mi dnes přisly granule Firstmate. Když je smíchám s původními, vybere jen Firstmate. Co mám dělat? Všude se píše zvykat postupně na nové granule. Když se hned začne krmit jen Firstmate, nemůže mít z toho nějaké problémy? Děkuji za odpověď.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
20. 6. 2007, 07:37
Dobré ráno, také to tak známe, zrovna jedna fenka výmarského ohaře to takto vyřešila a bylo po starostech, no, nenaděláte s tím nic, tak pejska netrapte a jen dejte pozor, abyste neměl vysokou krmnou dávku, spíš krmte den dva méně, aby to nebylo tak naráz a sledujte vývoj. Loni jsem si přivezla štěňátko,  navzdory pěti hodinám v autě a zcela nové životní situaci  jsem nebyla schopná mu dát do misky jeho původní granule, dostalo rovnou FM a problém nebyl žádný. Hezký den přeju.
Kateřina Bočková se ptá
17. 6. 2007, 09:12

Dobrý den p.Karlo, už mi celkem dochází granule,tak už chci přejít konečně na First Mate..vy jste mi myslím doporučovala superpremiovku MINI BITES nebo pak POtatoe fis puppy nebo ještě potatoe with blueberry?Mám 2 čínské chocholaté psíky jeden má asi 1,7měsíců a druhý má tak 8 měsíců zhruba.Neškodí ty brambory nebo neudělá jim to něco s žaludkem?děkuji předem moc za odpověd.S pozdravem Bočková Kateřina

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
17. 6. 2007, 07:12
Dobrý den, želatinizované bramborové vločky jsou nejdietnějším zdroj škrobů pro psa spolu s rýží, prosem, amaranthem, tapiokou. Pro přechod na krmivo je tak,jako vždy, když měníte značku, třeba počítat s několika dny míchání s krmím původním. Více naleznete v Aktualitách, Praktické informace k FirstMate. S nákupem se obraťte na pana Ing. Steina, FirstMate je momentálně vyprodané z důvodů, které komentujeme také v Aktualitách, ale nějaká tříkilová balení by ještě mohla být. Zásobonání bude obnoveno a pak už plynule pokračovat, jak jsme byli zvyklí v posledním týdnu v červenci. O stejném obsahu masa a potravinářské čistotě jako FirstMate jsou značky Belcando a Prairie, které jsou k dispozici okamžitě. Mějte se hezky. A teď jsem si všimla - 1,7 měsíců je překlep a jeden pejsek má 17 měsíců nebo mu je 7 týdnů? I když by to bylo celkem jedno, stejně budou baštit spolu to stejné :-).
Jiřina Filipová se ptá
15. 6. 2007, 10:21

Omlouvám se, ještě jsem zapomněla dodat, že pejsek váží zhruba 2,20 kg a je dost aktivní. Prosím i o rozpis, jak by měl nejlépe papat a kolik? Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 08:21

Pro vašeho pejska bych vybrala nejspíše High Performance Mini Bites. Pro začátek bych uvařila rýži, do zchladlého vývaru z rýže namočila granulky tak na půl hodiny, přidala rýži a takto postupně přešla na krmivo. Měkké granulky budou pejskovi připadat nadějnější, "že to je k jídlu". Dejte mu krmení třeba i na dezertní talířek, ať to má pěkně před sebou. Krmná dávka by měla být 20 gramů granulek na kilo váhy psa na den, tedy řekněme 50 gramů s rezervou, že může trošku přibrat. Je to troška, granule mají malý objem. Je třeba granulky vážit, odměrkou toto množství neodhadnete dobře, kromě toho nelze použít odměrku od jiných krmiv. FirstMate je zkrátka nejlépa vážit :-). Předpokládám, že pejska krmíte dvakrát denně, začněte tedy tak s 10ti gramy granulek plus rýže 2x denně a postupně se dostanete na 2x denně 25 gramů. Přidala bych mu i enzymatický doplněk OSDS pro podporu trávení, méně než půl čajové lžičky na porci krmiva. Pro dalmatinku bych volila Lamb Meal Rice, Lamasko Senzitive, Lamb Potato Rice, Fish Original, pokud má nadváhu, pak Trim and Light nebo Fish Potato Senior. Pokud bychom vybírali z dalších značek´, pak bych pro jorka doporučila Nature´s Variety Prairie - cokoliv, nebo Belcando Finest Croq či Puppy, pro dalmatinku Belcando Senior and Light.

Ppolášková Radka se ptá
15. 6. 2007, 08:42

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou velikostí přibližně disponují granule FirstMate, v případě, že bych se jimi rozhodla krmit trpaličí pudlíky. Je toto krmivo vůbec pro tuto rasu vhodné? Hlavně mi záleží na velikosti (průměru) granulek. Děkuji Polášková Ostrava

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 06:42
Dobrý den, pro trpasličí plemena je speciální formule High Performance Mini Bites, granulky v podobě válečků o průměru asi 2-2,5 mm. O něco větší, ale stejně dobře přijímané malými plemeny jsou i Fish Potato Puppy a Chicken with Blueberries. Všechny tři formule jsou vhodné pro plemena s rychlým metabolismem. Malá velikost granulek je i u Nature´s Variety Prairie a Raw Instinct, Belcando Puppy a Belcando Finest Croq. Obsah čerstvého masa je ve všech jmenovaných formulích plus minus 150 gramů na 100 gramů granulek (tedy cca 35-40 % granulek tvoří sušené maso). Takovou hodnotu má jen 5% světového sortimentu krmiv a pro všechny pejsky je to údaj důležitý. Pro trpasličí plemena snad nejvíce.
Milan Svoboda se ptá
15. 6. 2007, 08:01

Můžete mi poradit nějaké krmivo pro 1,5 roku starou jorkšírku? Dosud krmena Royal Canin, Hills. Bylo mi doporučeno kamarádkou krmivo cdvet fit croc, ale sám nevím. A ještě jeden dotaz, který nesouvisí s výživou. Po každé vycházce má minimálně 30 klíštat. Aplikuji čajovníkový olej do uší cdvet a bez účinku. Spoty do kůže jí učinkují asi tak jen dva týdny. Není škodlivé jí tak často tyto antiparazitika aplikovat? Děkuji

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 06:01
Z našeho sortimentu bych vybrala  FirstMate High Performance, Fish Puppy, Chicken with Blueberries, Belcando Finest Croq nebo Puppy či High Energy. Na klíšťata mám vyzkoušené, že nejlépe účinkuje spot-on DuoWin. Výrobce udává měsíční účinek a takto to fungovala a funguje na našich třech psech. 31. den po aplikace ale klíšťata slavila úspěch. Je třeba aplikovat přesně v časovém intervalu a ampulku té správné velikosti. Myslím, že lépe nemít klíšťata, než se příliš obávat. Co bych nepoužila, to jsou obojky nebo šampony.
Kočová se ptá
14. 6. 2007, 22:05

Od unora měla naše fenka problémy se srstí, místy jí vypadaly chlupy,místy má zdrsnělou pokožku,je taková unavená hodně spí, vyzkoušeli jsme vše možné krmili jsme jí EUKANUBOU DERMATOSIS, místa kde jí chlupy vypadali zarostli a zase se jí objevily "lupy" a navíc hodně přibrala až paní doktorku napadlo jí udělat odběr krve s analýzou na funkci štítné žlázy. Nyní se porvdila hodně snížená funkce štítné žlázy a má předepsán EUTHYROX 150 ráno 1 a 1/2 tablety a večer také, zdá se mi že to je skoro dost velká dávka a nevím čím by bylo dobré krmit aby snížila váhu. Díky

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 08:05

Dobré ráno, dávku Euthyroxu musíte dodržovat, jak ji nastavila paní doktorka. Funguje to tak, že nahrazuje chybějící hormony, tedy čím vyšší dávka, tím rychlejší metabolismus. Fenka tedy nemá nadváhu kvůli tomu, že by měla moc Euthyroxu. Je to tak proto, že má metabolismus pomalý, vidíte to i na aktivitě feny, suché kůži...Jsou to typické příznaky pro sníženou funkci štítné žlázy.

Pokud máte na mysli krmivo FirstMate, zvolila bych Fish Potato Senior. Přechod na krmivo je třeba ladit zvolna, je velký rozdíl například v obsahu masa v FM a ve vašem dosavadním krmivu. Ve světě se už ví, že záněty štítné žlázy vedoucí ke snížení funkce často způsobuje nutričně chudé krmivo, je o tom dohledatelných řada článků. Orgány s hormonální aktivitou jsou také citlivé na obsah těžkých kovů, pesticidů, hormonů ve stravě. V USA je Eukanuba vyráběna také v továrně Menu Foods. Ta měla právě letos problémy s nákupem "špinavých" surovin a je to příčinou toho, proč nám vypadl z harmonogramu kontejner krmiva, který musel počkat na kontroly orgány EU, jako všechna ostatní krmiva importovaná z USA a Kanady. Tím ale neříkám, že problémy vaší fenky jsou jednoznačně z dosavadního krmiva.

 

Dokoupil Karel se ptá
14. 6. 2007, 18:16

Prosím o radu co dělat: Máme 6 měsíc starou fenku,trpící alergií projevující se ustavičným drbáním, při náhodném styku s odkvétající řepkou asi před měsícem se osypala.Veterinář aplikoval injekci kortikoidů. Následný krevní rozbor přinesl tato data: absolutní eosinopenie tj Eosinofily:0;zvýšená ALT 1.47 oproti 0.17-1.24);estradiol 102.6 oproti 37-64. Krmíme Purina Proplan - Salmon+rice, náš veterinář doporučil pravidelné šamponování Medivetem a prípadnou kastraci po prvním hárání. Drbání neustáva, zvláště v noci po jejích i našich 4 hodinách spánku. Napadla nás i kacířská myšlenka případného utracení jako úlevy pro ji i nás. Domníváme se, že příčina těch potíží je v genech, protože to drbání začalo po přivezení. Chovatel nám ale sdělil, že se popsané potíže u vrhu neprojevily. Je to naše pátá boxeří čubička (ty její předchůdkyně se dožily 10,9,14 a 13,5 let a s takovou potíží jsme se dosud nesetkali. Budeme hodně vděční za Váš názor. S díky Ing Dokoupilovi

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 04:16
Pane inženýre, napíšu Vám to tak, jak bych se zachovala, pokud by to byla moje fenka. Předesílám, že nejsem veterinář. Fenečka má zvýšenou hladinu hormonů, jaterních transamináz, drbe se, až jí to kazí radost ze života. Nic bych si neslibovala od šamponování, kastrace .., doufala bych, že je to předčasné. Nebudu vstupovat ale do medicínských úvah, zůstanu u výživy. Jestliže víme, že některá krmiva jsou schopna vyprovokovat v těle zánět, mohou obsahovat hormony a v důsledku své surovinové "čistoty" a nutriční chudosti mohou přivést psa opravdu až na pokraj sil, pak bych se snažila takovým krmivům vyhnout. Samozřejmě, že výživa není samospasitelná. Praxe ale potvrzuje, že mnohdy "pouhá" výměna komerčního krmiva za nekomerční znamená, že s trochou trpělivosti a důslednosti se ukáže, že pes je zcela zdráv. Jen neunesl, kolik "péče" na něj výrobce krmiva naložil. Na tomto místě se budu snažit vyjádřit bez emocí. FirstMate ke komerčním krmivům nepatří a to nám dává nějakou naději na zlepšení stavu. Dieta pro vaši fenku by měla být jednoduchá, hypoalergenní, "čistá", bohatá na lehce stravitelné bílkoviny, živočišný tuk, omega kyseliny a přírodní antioxidanty. U dospělého pejska bych volila nejspíš ultraprémiové jehněčí s brusinkami a borůvkami, u vašeho štěněte bych asi vybrala kuře s borůvkami. Nic jiného bych feně nepodávala. Striktně. U řady pejsků tento postup opravdu vedl k úpravě stavu do normálu, příčinou tedy muselo být krmení. Ale nemusí tomu tak být u vaší feny....Můžeme v diskuzi pokračovat, byla bych moc ráda, kdyby vaše fenka patřila k těm případům, kdy FirstMate pomohlo.
tarzan se ptá
14. 6. 2007, 15:51

Opravdu se hodí štěněcí formule pro ročního jorka?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 01:51
Bere se to tak, že čím je plemeno menší, tím více koncentrované krmivo musí dostat a vaše fenečka je nejmenší z nejmenších. Takto to u ní bude celý život, až na stáří, které u trpaslíčků přichází po osmém roce, bude třeba ubrat. Uvažte, že její denní dávka je tak 50 gramů krmiva, potřba bílkovin asi 15 gramů, tzn. že opravdu je třeba, aby hladina bílkovin v krmivu byla kolem 30%. Doporučuji si denní dávku odvážit, jinak nemůžete těch 50 gramů odhadnout a nemáte kontrolu, zda fenka nejí, protože je něco špatně, nebo nejí, protože jste dala 80 g a nemůže to zvládnout. Z vařeného přejdete na granulky tak, že si necháte vývar z rýže, namočíte do zchladlé trošky lžíci granulek tak na hodinu, pak smícháte s tím, co dostává dosud, jen o trošku uberete, hlavně  masíčka. No a tak postupně, pak už budete jen máčet granulky ve vývaru a po dvou týdnech plus mínus začnete navykat fenečku na suché. Denní porci 50 gramů byste měla rozdělit na dvě poloviny a krmit ráno a večer a to celý život. Klidně se ptejte dál, já mám vždycky radost.
fru-fru opička se ptá
14. 6. 2007, 15:49

Pro FirstMate jsem se už rozhodla, listuju si u vás dva týdny. CVo byste pro roční fenku jorka o hmotnosti 2,5kg doporučila?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
15. 6. 2007, 01:49
Jednoznačně High Performance Mini Bites nebo Fish Potato Puppy, případně cokoliv z Prairie.
Draha Havlínová se ptá
14. 6. 2007, 09:14

Můžete mi poradit, jaké je nejlepší krmivo pro naši 10ti měsíční jorkšírskou teriérku? Zatím jsme krmili Royal Canin pro štěnata. Zakoupila jsem tu stejnou značku pro jorkšíry od 10ti měsíců, ale přestala zcela žrát. Zkoušela jsem jí dát Hills, Calibru, ale bez šance. Děkuji za radu.

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
14. 6. 2007, 07:14
Dobré dopoledne, pošlu Vám podrobnější odpovědi na domácí adresu, zde musí být autocenzura :-). Jen podotknu na tomto místě, že Vaše fenka asi pozná tři chemické konzervanty v krmivu a nechce se jí možná do krmiva, které obsahuje ve srovnání s nekomerčními krmivy desetinu masa. Ráda bych se s ní poznala osobně :-). Máme stejný vkus.
kájinka se ptá
10. 6. 2007, 21:07

Ráda bych se zeptala na váš názor. Plánuji zkusit své boxerce a Jack Russel teriérce, obě mladé a zdravé a aktivní,krmivo FirstMate. Zaujalo mě lecčím a hlavně jsem pochopila, jak moc se liší od většiny krmiv na trhu obsahem masa. Nyní však FirstMate není k dispozici, zjiš´tuji. Mám zůstat do doby obnovení dodávky u svého krmiva s 30% čerstvého masa nebo byste radili jinak? Vrtá mi to teď už hlavou. A pak - jaký máte názor na použití konzerv, které nabízíte?

MUDr. Karla Dvořáková odpovídá
11. 6. 2007, 07:07
Pokud vašim pejskům nijak nevadí řekněme pětinový obsah masa ve vašich granulích  než kolik ho je v Belcandu nebo Prairie, pak je možné jistě vyčkat. Sama bych, pokud bych v momentě, kdy bych tuto informaci získala, přešla na krmivo s poctivým obsahem masa, nikoliv symbolickým, za předpokladu, že bych měla jistotu potravinářské čistoty a poctivosti výrobce. U obou značek obojí garantuji. Svým způsobem by to byl dobrý způsob, jak pejsky navyknout na vysoký podíl masa při konvenčním obsahu obilovin a pak, pokud budete chtít,plynule přejít třeba na ultra verzi FirstMate bez obilovin. Což jsme kvalitou na vrcholu. Pro oba pejsky bych volila ve vašem případě nejspíš Chicken with Blueberries, případně boxerce možno přimíchat třetinou jednou Fïsh Original, jindy Lamb Potato Rice, Russelce zase Fish Potato Puppy. Další varianta je Naturally, Holistic. Ze superprémií podle boxerům nejvíce vyhovuje obvykle Lamasko nebo Maintenance, pro malou by to byla volba též dobrá.
Objednávat dopředu nemusíte, jen buďte tak hodná a sama se nám třetí týden v červenci zkuste ozvat. Konzervy Belcanda jsou velmi kvalitní, jde o konzervy s obsahem masa 94 a 98%, jsou tedy určeny k podávání s přílohou. Volila bych je tehdy, kdy bych chtěla v krmné dávce zv ýšit obsah masa, tedy například při krmení granulemi z čerstvého masa, kde je vždy podíl živočišných bílkovin nízký. Minerálově je masová konzerva vyvážená. Při krmení granulemi s doporučeným podílem živočišných bílkovin bych litovala každé granule, která padne vedle a konzervu bych užila maximálně v množství 20% denní dávky - třeba jako odměnu na stopě.